Легкая атлетика
Легкая атлетика

Легкая атлетика - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Редактор издания Glavcom назвал президента ФЛАУ и замминистра Гоцула лжецом и собирается судиться


Спровокував конфлікт інтерв’ю на офіційному сайті Федерації легкої атлетики України сам Ігор Гоцул

Редактор издания Glavcom назвал президента ФЛАУ и замминистра Гоцула лжецом и собирается судиться


Українська легка атлетика останнім часом не може похизуватися особливими успіхами, з недавнього чемпіонату світу в закритих приміщеннях наша команда вперше в історії повернулася без медалей, а дві провідних спортсменки отримали тривалі дискваліфікації за вживання допінгу.

За відсутності результату президент ФЛАУ і заступник міністра молоді і спорту за сумісництвом Ігор Гоцул вочевидь вирішив привернути до свого виду спорту увагу з допомогою скандалу.

Вчора на офіційному сайті Федерації легкої атлетики України було опубліковане обширне інтерв’ю з паном Гоцулом. Кількість тексту велика, але адресно розрахована на обмежене коло осіб. Зокрема – на редактора видання Glavcom Віктора Шлінчака.

«У мене особисто є опоненти – люди, які мене не сприймають і не приймають, зараз намагаються скористатися моментом і помститися мені, - каже пан Гоцул. – Один з таких випадків – Віктор Шлінчак, який, в моєму розумінні, жорстко порушуючи принципи журналістської етики, використовує своє видання для зведення рахунків зі мною. Чому я маю право так говорити? Близько трьох років тому Віктор вирішив розширити свій бізнес: зайнятися виготовленням екіпіровки для української збірної і продавати її Міністерству так Національному олімпійському комітету України. Ми з ним обговорювали декілька разів це питання і я йому казав, що це не можливо. Я йому пояснював, що зусилля, які НОК робить з залучення спонсорів, економлять значні кошти державному бюджету – мільйони гривень. Потрібно розуміти, що Україна не закуповує екіпіровку для Олімпійських ігор. Завдяки зусиллям НОКу вона надається спортсменам безкоштовно. Віктор Шлінчак хотів зламати цю систему і організувати виробництво форми з наступним її продажем нам. І коли це не вдалося, він організував злісних репортажів, звинувачуючи Мінмолодьспорту та НОК у відсутності патріотизму та корисливості.

Друга історія – приблизно в той самий час мене запросив до себе в кабінет міністр, де вже знаходився Віктор Шлінчак. Віктор прийшов з наступним питанням: лобіював інтереси свого давнього товариша Олександра Кузіна, і вмовляв міністра в обхід конкурсу призначити його головним тренером збірної України з видів витривалості. Коли я відмовив в цьому Шлінчаку і сказав, що призначення буде проходити у суворій відповідності з встановленою процедурою, а саме через відкритий конкурс, то це викликало його невдоволення. Як я розумію, зараз він намагається зі мною поквитатися.

І останній момент, на який слід звернути увагу – вся сьогоднішня метушня лягає в гарно оздоблений грунт загальної розчарованості в країні, недовіри, настроїв «все пропало», тощо. Зараз люди охоче вірять, що будь-який чиновник вже за визначенням є корупціонером та сволотою. Люди важко сприймають позитивну інформацію, шукаючи в ній підступ. На жаль, такі настрої є, і подібна інформація знаходить своїх благодатних слухачів і дуже активно розходиться».

Відповідь спершу Кузіна. А потім і самого Шлінчака на особистих сторінках у "Фейсбуку" не забарилася.

«"Уважаемый" Гоцул И.Е.! – пише Кузін. - Вы – лжец! Притом профессиональный. Стараясь выкрутиться из положения, в котором оказались, вы решили обос#ать и меня. Конкретно о случае, описанном вами, связанном со мной. Мои спортсмены, которых я тренирую много лет дистанционно, выступив в очередной раз хорошо на Кубке Европы и мой друг Виктор Шлинчак, которого я тоже тренировал, написал в «Фейсбуке» примерно: "Когда моего тренера Кузина официально трудоустроят тренером!?"

Министр спорта Игорь Жданов, прочитав это, пригласил нас к себе в кабинет на разговор. При встрече присутствовали и вы. Министр, выслушав нас, дал вам указание меня трудоустроить (речь не шла о должности главного тренера сборной. Речь шла просто о трудоустройстве меня тренером). Вы в свою очередь дали указание гостренеру Вячеславу Тыртышнику и главному тренеру по выносливости Евгению Мазуру меня трудоустроить тренером. Они мне сказали, что по закону мы не можем тебя трудоустроить. Замкнутый круг.

Для справки: на тот момент у меня в основном составе сборной Украины было пять спортсменов. Образование у меня высшее – тренер-преподаватель, но, по закону, как оказалось, мое образование не позволяет работать со спортсменами такого уровня.

Скажу более:

1) Я нигде официально не числюсь тренером, но готовлю спортсменов мирового уровня, дистанционно;

2) меня уважают во всем легкоатлетическом мире, кроме Украины. Я с вами неоднократно общался по поводу того, как меньше вкладывать но больше получать, но напоролся на полное непонимание с вашей стороны;

3) вы любите комфорт и летаете бизнес- классом (раньше постили свои передвижения), а мои спортсмены готовятся без обеспечения, в снегу, и выигрывают чемпионаты Украины. Хотя один ваш перелет мог обеспечить спортсмена полноценной зимней подготовкой и в итоге результаты весной были бы еще выше;

4) вы отсылаете по 100 человек на чемпионаты Европы, а я еду за свой счет и мои спортсмены завоевывают медали на чемпионатах Европы;

5) на 2017 год вами (ФЛАУ) была разработана и опубликована на официальном сайте ФЛАУ система финансирования спортсменов согласно набранным баллам за выступления за 2016 год, на что на моих спортсменов было положено почти 500 000 гривен. На мои письменные запросы в офис ФЛАУ я не получал ответа, но в устной беседе представители ФЛАУ говорили, что это "ошибка" (имеется ввиду бальная система и то, что выставлено на сайте – ошибка. Прошел 2017 год, а денег спортсмены не получили.

Подытожу.

Для меня лично вы – ВРАГ легкой атлетики. Ваши люди шантажировали моих спортсменов. Даже вчера ваши люди оказывали давление на мою спортсменку. Вместо того, чтобы развивать легкую атлетику, вы построили бизнес-схему отмывания денег из госбюджета. Вы настроили против себя почти всех легкоатлетов, кроме людей, которых "прикормили". Вы затормозили развитие легкой атлетики на несколько лет. Вы держитесь у руля только благодаря поддержке сверху. Но, вы не понимаете, что страна/мир быстро развивается.

Я очень терпеливый человек, марафонец, один из лучших в Европе и мы – новое поколение. Очень скоро ваши схемы и вы, и ваши "покровители" в том числе, отойдете с позором. И перестанете мешать развитию легкой атлетики и страны в целом.

Вы – позор нации! ГАНЬБА!

P.S. Написал бы одним словом, что я и многие думают/говорят о вас, но меня забанят за ненормативную лексику».

Натомість пан Шлінчак не обмежився просто словесною перепалкою, а пообіцяв позов до суду.

«Гоцул – патологічний брехун, - пише Віктор. – По одному епізоду, де він згадує мене, йому вже дали чітку відповідь. По іншому, думаю, можна було б написати те ж саме.

На відміну від Гоцула, я витрачав свої власні кошти, щоб розробити форму для олімпійської збірної, а не робив «бізнес на спортсменах». Жодної копійки державних коштів я ніколи не отримував. Але знайшов спонсорів, які готові були профінансувати олімпійську форму, яка мала прийти на зміну російському «Боско». А от про те, як за безкоштовну (!!!) передачу форми у мене в НОКу (де, до речі, Гоцул теж є віце-президентом і куди мене відправив Гоцул «на серйозну розмову») мені натякали на кілька мільйонів долларів хабаря – це історія, яку я залишу на майбутнє. Ну, або для НАБУ. Зустрінемося в суді».

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Загрузка...
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (0)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти


Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус

загрузка...