АПЛ. Ман Сіті сенсаційно програв удома Крістал Пелас, Челсі поступився Лестеру ᐉ UA-Футбол

субота
18:57
АПЛ. Ман Сіті сенсаційно програв удома Крістал Пелас, Челсі поступився Лестеру
Читайте на русском: АПЛ. Ман Сити сенсационно проиграл дома Кристал Пэлас, Челси уступил Лестеру

Дивовижний подарунок фанатам “Ліверпуля” та АПЛ загалом зробив “Крістал Пелас”. Команда Роя Годжсона завдала “Манчестер Сіті” першої домашньої поразки в чемпіонаті. Хоча до цього підопічні Ґвардіоли не втрачали очок вдома в поточному розіграші АПЛ.

Подив бере гору над тобою, коли розумієш: “склярі” за один матч проти “містян” забили стільки ж, скільки за попередні вісім очних зустрічей. Для контексту, востаннє чемпіон пропустив тричі за гру ще коли не був чемпіоном - у квітні програв на “Етіхаді” “Манчестер Юнайтед” 2:3. Як і сьогодні.

Хоча саме господарі першими відкрили рахунок. Ґюндоґан на 27-й хвилині втілив перевагу “Манчестер Сіті” в гол. Звичний початок для теперішніх ігор “містян”. Але несподівано далі в матчі залишилась лише перевага господарів, а голи став забивати суперник.

Уже через три хвилини “Крістал Пелас” забив першим же ударом в створ воріт Едерсона. Не давши оговтатись, гості ще через три хвилини вийшли вперед. Й знову витиснули максимум з не зовсім небезпечного моменту. Просто Таунсенд зарядив з-за меж штрафної в проміжок між голкіпером та штангою. Блискавичний гол - як на вигляд, так і за роллю в грі.

Вперше в сезоні “Манчестер Сіті” програвав по ходу домашнього матчу чемпіонату. Востаннє таке з ними було в тому ж квітневому поєдинку проти “Манчестер Юнайтед”, який мав стати чемпіонським для них. Як бачимо, тенденція програвати по ходу гри вдома веде “містян” до поразки в підсумку. Так вже було проти “Ліона” в першому турі цьогорічної ЛЧ.

Але й навіть так не вірилось в поразку. Після перерви “Манчестер Сіті” мав додати та забити стільки, скільки вистачить духу - так малювала уява. Але ж ні, з роздягальні вийшли та забили гості. Уолкер вже на початку тайму привіз пенальті, а Мілівоєвіч його чітко реалізував. Святі манки!

Що було далі? Звісно, тотальна домінація підопічних Ґвардіоли. Звісно, у них було в кілька разів більше ударів по воротах. Звісно, багато кутових (у “Крістал Пелас” жодного за матч, до речі). Але в ціль “містяни” влучили лише раз. Кевін Де Брюйне вийшов на заміну (повернувся після чергової травми) і лише скоротив відставання. Але як! Потужна подача з флангу насправді була видовищним ударом за спину Ґуаіті.

І все ж підопічні Годжсона вистояли й Рой став першим з 2010 року англійцем, який переміг “Манчестер Сіті” на його полі в АПЛ. Як тут не згадати, що минулого сезону в цій же порі року (правда, після Різдва) його “орли” зупинили переможну серію “містян” нічиєю 0:0.

В Манчестері цього чемпіонату “Крістал Пелас” виступає вкрай вдало. Спочатку були 0:0 на “Олд Траффорд”. І ось тріумф на “Етіхаді”.

А Пеп Ґвардіола вкотре переконався в тому, що без Фернандіньо його команді буває складно. Бразилець пропустив матч, на його позиції вийшов Стоунз, але обороні це не допомогло. Захист сьогодні підвів манкуніанців.

Манчестер Сіті - Крістал Пелас 2:3
Голи: Ґюндоґан (27), Де Брюйне (85) - Шлупп (33), Таунсенд (36), Мілівоєвіч (52, пен)

---

Не менша сенсація трапилась на “Стемфорд Брідж”. Тут також за домінації господарів перемогли гості, в той час як перші марнували моменти та оббивали штанги та перекладини.

Мауріціо Саррі, здається, остаточно перейшов на модель гри з Азаром в ролі хибної дев’ятки. Але проблем з результативністю це не вирішило. Принаймні, сьогодні жоден з п’яти ударів лондонців у площину воріт Шмайхеля не став результативним. Можливо, сьогодні просто не день “синіх”?

У того ж Азара було кілька вбивчих моментів аби забити сотий гол за “Челсі”. В кінці гри за рахунку 0:1 Алонсо змарнував вихід віч-на-віч з голкіпером суперника й теж пробив у каркас воріт. Всі атаки господарів були безплідні.

Тому голу Варді, який за попередні 14 ігор проти грандів АПЛ забив 12 голів, вистачило “Лестеру” для перемоги. Вони вдало перемикали фази гри й чергували активність попереду з глибокою обороною всією командою. Хоч конкретно Джеймі забив в ході контратаки, яку розігнали Перейра та Меддісон.

Так “лисиці” виграли на “Стемфорд Брідж” вперше за 18 років. А взагалі виграли у “Челсі” вперше з часів чемпіонського сезону 2015/16. Прекрасна подія після трьох поспіль поразок та вильоту з Кубка Ліги.

“Сині” у свою чергу програли другий матч за грудень й тепер знову мають однакову кількість очок з п’ятим “Арсеналом”. Схоже, між цими двома й буде боротьба за четверте місце до кінця сезону.

Челсі - Лестер 0:1
Голи: Варді (51)