Італія - результати і розклад матчів, турнірна таблиця, новини.

Голи: Ундер 6, Джеко 30, Коларов 49 - Пінамонті 16, Крішито 43 (пен.), Куаме 70

"Рома": Пау Лопес, Флоренці (Дзаппакоста 78), Фасіо, Жуан Жезус (Манчіні 66), Коларов, Крістанте, Лоренцо Пеллегріні, Ундер, Дзаньоло, Клюйверт (Пасторе 74), Джеко

"Дженоа": Раду, Ромеро, К. Сапата, Крішито, Гільоне, Лерагер, Шоне, Радовановіч, Баррека (Ель Ямік 74), Куаме (Санабрія 90), Пінамонті (Пандев 86)

Попередження: Флоренці 38, Лоренцо Пеллегріні 74, Жуан Жезус 43 - Ромеро 56

Розвиток подій в матчі "Рома" - "Дженоа" можна було передбачити. Хоча б якщо згадати про торішній трилер (3:2) на "Олімпіко". І якщо згадати загалом про гру "вовків" у сезоні 2018/19. Новий наставник "грифонів" Ауреліо Андреаццолі заявив, що вже бачить контури нової команди Паулу Фонсеки. В атаці ми їх справді побачили. Але в обороні на поле вийшли ті ж самі гравці, що провалювалися у попередньому сезоні. І вони провалилися знову, відібравши у своєї команди перемогу. Фонсеці доведеться ще чимало попрацювати.

Вінгери "Роми" Ундер та Клюйверт чудово рухалися і за допомогою крайніх захисників серйозно напружували розріджені через схему 3-5-2 фланги суперника. Перший вже на шостій хвилині пройшов двох на швидкості, змістився в центр і відмінно пробив. Ще за кілька хвилин ледь не повторив гол. А в середині тайму чудовим пасом врозріз залишив Джеко наодинці з воротарем. Боснієць, який програв цю дуель Раду, виправився після закидання мобільного опорника Крістанте, продерся між двома захисниками і забив. "Гармату" капітана Флоренці Раду ледве відбив. В атаці римляни виглядали відмінно.

Проблемними були центр поля та оборона. Після відходу Даніеле Де Россі та Стівена Нзонзі і через травми Жордана Верету та Амаду Діавара "джаллороссі" бракувало потужності. Тому в першому таймі "россоблу" володіли м'ячем не менше. А провали високої лінії оборони суперника дозволили їм кілька разів небезпечно закинути м'яч вперед. Юний Пінамонті скористався одним (і скиданням головою Ромеро), потужно пробивши під поперечину. А після другого Жуан Жезус зрубав Куаме у власному штрафному ніби сокирою. Капітан Крішито реалізував пенальті.

"Рома" почала другий тайм не гірше, ніж перший. Здебільшого завдяки чудовому штрафному удару Коларова. І подальшій роботі. Вона заспокоїла гру, зупиняла закидання повз захисників і краще володіла м'ячем. Тим самим другий тайм перетворився на нудне видовище. До задоволення Фонсеки. Але навіть в такому стані втримати перевагу не вдалося. Знову довге закидання, на цей раз на фланг, закидання звідти - і Куаме забиває в падінні головою. На це відповіді вже не знайшлося. Вийти з режиму сну вдалося лише у доданий час, але й тут гості відбилися. Невдалий початок каденції португальця.

==========

Генуя. "Луїджі Ферраріс"

"Сампдорія" - "Лаціо" 0:3

Голи: Іммобіле 38, 62, Корреа 56

"Сампдорія": Аудеро, Берешинскі, Мурільо, Коллі, Мурру, Лінетті (Янкто 66), Екдаль, Вієйра, Габбьядіні (Бонаццолі 76), Квальярелла, Капрарі (Леріс 66)

"Лаціо": Стракоша, Луїс Феліпе, Ачербі (Вавро 70), Раду, Лаццарі (Марушич 65), Мілінковіч-Савіч (Катальді 77), Пароло, Луїс Альберто, Луліч, Корреа, Іммобіле

Попередження: Екдаль 25, Мурру 59 - Лаццарі 21, Ачербі 43

Матч "Лаціо" також склався очікувано. В гостях у "Сампдорії" важко всім. Крім "орлів", які перемагають тут майже регулярно і в будь-якому стані. "Блучерк'яті" знову перегравали цього суперника у володінні м'ячем, але знову не спромоглися протистояти його фізичній силі і контратакам. Чіро Іммобіле міг відкрити рахунок вже в дебюті, зупинившись на Аудеро. Ближче до кінця тайму він скористався довгим закиданням Луїса Альберто і перекинув воротаря. На початку другого тайму Альберто перехопив в центрі поля і спрямував Хоакіна Корреа в прорив. А незабаром оборона господарів проспала ще один довгий пас, Іммобіле з першого разу не влучив по м'ячу, але з другого переграв Аудеро.

Перед матчем Сімоне Індзагі чи то скаржився, чи то пишався тим, що про його команду в міжсезоння знову ніхто не говорив. Мабуть, варто. Варто говорити і про найкращого бомбардира Серії А сезону 2017/18 Іммобіле, адже він сьогодні вийшов на 101 гол в цій лізі. А Еусебіо Ді Франческо вже вдруге поспіль пропускає від "Лаціо" три м'ячі. Попередній такий матч коштував йому поразки в дербі і посади наставника "Роми".

===========

Феррара. "Паоло Мацца"

СПАЛ - "Аталанта" 2:3

Голи: Ді Франческо 6, Петанья 26 - Госенс ​​34, Муріель 70, 76

СПАЛ: Беріша, Феліпе, Чонек, Вікарі, Ігор (Флоккарі 78), Куртіч, Валоті (Мурджа 65), Міссіролі, Д'Алессандро (Томовіч 71), Ді Франческо, Петанья

"Аталанта": Голліні, Джимсіті, Паломіно, Масьєлло (Муріель 55), Хатебур, Де Роон, Фройлер (Малиновський 55), Госенс, Пашаліч, Гомес, Д. Сапата (Толой 81)

Попередження: Валотi 61, Чонек 90+2 - Де Роон 43

"Аталанта" підходила до початку сезону доволі боязко. Головний тренер Джан П'єро Гасперіні і президент клубу Антоніо Перкассі говорили про збереження місця у Серії А як про головне завдання, згадуючи про жахливий початок попереднього сезону з падінням в зону вильоту. Наставник та лідери його команди - про пошук нової мотивації, нового голоду. Лякав їх і схожий за стилем жорсткий СПАЛ, що не поступився їм у двох останніх домашніх матчах. Не випадково. Феррарці чинили серйозний опір, повели з рахунком 2:0. Втім, кінцівка попереднього сезону зміцнила характер бергамців. Команда, що у сезоні 2018/19 здобула 26 очок за допомогою камбеків і забила 16 з останніх 20-ти м'ячів в другому таймі, поповнила ці скарбнички. І перемогла.

Матч почався відмінною контратакою Петаньї та новачка Федеріко Ді Франческо. Потім ще один новaчок - лівий латераль Ігор - класно розкрутив захисника і чітко прострілив на колишнього форварда "Аталанти". Після цього колишній воротар "Аталанти" Беріша кілька разів врятував команду. Проте наприкінці тайму спрацював улюблений хід Гасперіні - асист одного з латералів (Хатебура) і гол другого (Госенса в падінні головою). А в другому два технічних удари низом з 17-20 метрів вдалися новачкові.

На жаль, мова не про Руслана Малиновського. На тлі дискваліфікації Йосіпа Ілічіча і хвороби Луїса Муріеля українцеві відкрився шлях в стартовий склад в атакувальній трійці. Однак Гасперіні в результаті випустив на поле Маріо Пашаліча, аргументуючи це недостатньою готовністю чемпіона Бельгії і бажанням підводити його до гри поступово. Та й після перерви шансом скористався інший новачок команди - Муріель. І його дубль з позицій, які є ударними, козирними для Малиновського, ще більше віддаляє останнього від стартового складу. Руслан пристойно відпрацював в центрі поля, активно відбирав м'яч (встиг стати найкращим на полі за спробами відбору). Але до штрафного майже не наближався і в підсумку опинився в тіні Луїса.

Голи: Велозу 36 - Сансоне 15 (пен.)

Вилучення: Давідовіч 13 (Е, пряма червона)

Цей матч повинен був стати дербі відсутніх тренерів. Оскільки Іван Юріч пропускав його через дискваліфікацію, а Сініша Міхайловіч - через сеанси хімотерапії. Однак останній абсолютно несподівано мало не втік з лікарні і з'явився на лаві запасних. На жаль, підопічні не спромоглися потішити серба. Попри гру в чисельній більшості з 13-ої хвилини і 74 відсотки володіння м'ячем. Перемогу у "Болоньї" відібрав Мігель Велозу за допомогою козиря Міхайловіча-гравця - штрафного удару.