Андерлехт - Юніон Сент-Жілуаз онлайн трансляція матчу

Чемпіонат Бельгії - 15 травня 2022, 19:30 - Lotto Park
Головний суддя: Ван Дрише, Брам
Брюссель
0 - 2
2' Mitoma, Kaoru 6' Веслі Худт 21' Kana, Marco
48' Van Der Heyden, Siebe 50' Undav, Deniz 51' Burgess, Christian 52' Arnstad, Kristian Вийшов: Verschaeren, Yari 70' Kana, Marco Вийшов: Olsson, Kristoffer 77' Vanzeir, Dante Вийшов: Nieuwkoop, Bart 77' Teuma, Teddy Вийшов: Puertas Castro, Cameron 83' Amuzu, Francis Вийшов: Ліор Рафаелов 87' Murillo, Michael 88' Van Der Heyden, Siebe Вийшов: Bager, Jonas 89' Undav, Deniz Вийшов: Marcq, Damien 90' Lazare Amani, Jean Thierry Вийшов: Francois, Guillaume
  • During the last 5 meetings, RSC Anderlecht have won 1 times, there have been 0 draws while Union Saint-Gilloise have won 4 times. The goal difference is 10-7 in favour of Union Saint-Gilloise.
  • RSC Anderlecht haven't lost in any of their last 8 home matches.
  • Union Saint-Gilloise have lost none of their last 12 away matches.
  • RSC Anderlecht haven't won any of their last 3 games against Union Saint-Gilloise.
  • Joshua Zirkzee is RSC Anderlecht's top scorer with 16 goals. Deniz Undav has scored 25 times for Union Saint-Gilloise.
  • Joshua Zirkzee has assisted the most goals for RSC Anderlecht with 10. Deniz Undav is Union Saint-Gilloise's biggest assister (7).
  • RSC Anderlecht wins 1st half in 37% of their matches, Union Saint-Gilloise in 47% of their matches.
  • RSC Anderlecht wins 37% of halftimes, Union Saint-Gilloise wins 47%.
  • The winner of their last meeting was Union Saint-Gilloise.
  • On their last meeting Union Saint-Gilloise won by 2 goals.
  • When RSC Anderlecht leads 1-0 at home, they win in 76% of their matches.
  • When Union Saint-Gilloise leads 0-1 away, they win in 94% of their matches.
  • When RSC Anderlecht is down 0-1 home, they win 10% of their matches.
  • When Union Saint-Gilloise is down 1-0 away, they win 50% of their matches.
  • In Pro League, Union Saint-Gilloise has better performance than RSC Anderlecht.
  • Union Saint-Gilloise's performance of the last 5 matches is better than RSC Anderlecht's.
  • Union Saint-Gilloise has streak of 3 matches with 0 scored goals.
  • Union Saint-Gilloise have lost just 1 of their last 5 games against RSC Anderlecht (in all competitions).
  • In the last 5 meetings RSC Anderlecht won 1, Union Saint-Gilloise won 4, 0 draws.
  • RSC Anderlecht scores 1.4 goals in a match against Union Saint-Gilloise and Union Saint-Gilloise scores 2 goals against RSC Anderlecht (on average).
  • Average number of goals in meetings between RSC Anderlecht and Union Saint-Gilloise is 3.4.
  • Average number of goals in the first half in meetings between RSC Anderlecht and Union Saint-Gilloise is 1.6.
  • Both teams haven't won their last match in Pro League.
  • Both teams didn't score on their last match.
  • RSC Anderlecht scores 2.14 goals when playing at home and Union Saint-Gilloise scores 2.54 goals when playing away (on average).
  • When playing away, Union Saint-Gilloise have not scored a goal so far this season.
  • Union Saint-Gilloise have not managed to score in their last 3 matches.
  • In Pro League, RSC Anderlecht has better performance than Union Saint-Gilloise.
Ліга конференцій 2023/2024
90'
Lazare Amani, Jean Thierry
Вийшов: Francois, Guillaume
89'
Undav, Deniz
Вийшов: Marcq, Damien
88'
Van Der Heyden, Siebe
Вийшов: Bager, Jonas
Murillo, Michael
87'
Amuzu, Francis
Вийшов: Ліор Рафаелов
83'
77'
Vanzeir, Dante
Вийшов: Nieuwkoop, Bart
77'
Teuma, Teddy
Вийшов: Puertas Castro, Cameron
Kana, Marco
Вийшов: Olsson, Kristoffer
70'
Arnstad, Kristian
Вийшов: Verschaeren, Yari
52'
51'
Burgess, Christian
50'
Undav, Deniz ГООЛ!
48'
Kana, Marco
21'
Веслі Худт
6'
2'
ЧК
90+4'
Штрафной удар - (Андерлехт)
90+3'
Штрафной удар - ("Юніон Сент-Жілуаз")
90+1'
Замена - ("Юніон Сент-Жілуаз")
90+1'
90+1'
Показано дополнительное время + 4
90'
89'
Удар от ворот - (Андерлехт)
89'
Возвращение после травмы - ("Юніон Сент-Жілуаз")
89'
88'
88'
Травма - ("Юніон Сент-Жілуаз")
87'
Червона картка
Красная карточка - (Андерлехт)
87'
85'
84'
83'
Сейв - ("Юніон Сент-Жілуаз")
83'
Удар по воротам - (Андерлехт)
83'
Угловой удар - (Андерлехт)
83'
Замена : Ліор Рафаелов - (Андерлехт)
80'
Удар от ворот - ("Юніон Сент-Жілуаз")
80'
Удар мимо ворот - (Андерлехт)
79'
79'
77'
77'
72'
72'
72'
71'
70'
70'
Удар мимо ворот - ("Юніон Сент-Жілуаз")
70'
Замена - (Андерлехт)
69'
66'
62'
62'
61'
60'
60'
59'
57'
Вне игры - (Андерлехт)
57'
56'
55'
55'
53'
53'
52'
52'
51'
Жёлтая карточка - ("Юніон Сент-Жілуаз")
51'
50'
ГОЛ! - ("Юніон Сент-Жілуаз")
48'
48'
47'
45+4'
45+4'
45+2'
45+1'
Показано дополнительное время + 2
45'
44'
43'
Удар по воротам - ("Юніон Сент-Жілуаз")
43'
Сейв - (Андерлехт)
40'
40'
38'
37'
36'
35'
34'
32'
31'
30'
29'
28'
27'
25'
Угловой удар - ("Юніон Сент-Жілуаз")
24'
24'
24'
22'
21'
21'
Жёлтая карточка - (Андерлехт)
20'
19'
18'
17'
17'
16'
14'
Вне игры - ("Юніон Сент-Жілуаз")
13'
13'
11'
8'
6'
Жёлтая карточка Веслі Худт - (Андерлехт)
5'
5'
2'
1'

Анонс матчу Андерлехт - "Юніон Сент-Жілуаз" 15.05.2022, Чемпіонат Бельгії

Матч між командою Андерлехт (Брюссель) та командою "Юніон Сент-Жілуаз" (Сен-Жиль) проходитиме в рамках турнира по футболу: Чемпіонат Бельгії 2021/2022 , матч пройдет на стадіоні Lotto Park.

Дата проведення матчу: 15.05.2022
Час початку матчу: 19:30

Історія протистоянь между Андерлехт (Брюссель) та командою "Юніон Сент-Жілуаз" (Сен-Жиль):

Прошедший поединок між командами закінчився перемогою на користь Андерлехт, тоді як команда "Юніон Сент-Жілуаз" залишилася з поразкою . Зіткнення Андерлехт та "Юніон Сент-Жілуаз" у попередньому футбольному матчі 14.04.2024 закінчилось с таким счетом: 2:1 на користь господарів.

Для здобуття перемоги тренери команд Компани, Венсан и Фелис Маццу розробили стратегії ведення гри, і після предыдущих матчей внесли тактичні поправки у проведення атаки та захисту на полі.

Онлайн трансляцію матчу Андерлехт - "Юніон Сент-Жілуаз" можна подивитися 15.05.2022 безкоштовно в HD якості на офіційних джерелах ТБ ресурсів чи платних каналах, де транслюється футбол онлайн, зокрема турнир Чемпіонат Бельгії. Текстову трансляцію матчу Андерлехт - "Юніон Сент-Жілуаз", хід гри, статистику голів, результати та рахунок можна спостерігати на нашому сайті, як з ПК, так і з мобільних платформ, Apple та Android, в режимі 24/7.

Назва: Андерлехт (Брюссель)
Рік заснування Андерлехт (Брюссель): 1908
Країна: Бельгия
Тренер: Рене Вейлер

Предыдущий матч команди Андерлехт був зіграний проти "Юніон Сент-Жілуаз" - 14.04.2024, у рамках чемпионата Чемпіонат Бельгії 2023/2024 та закінчився перемогою команди Андерлехт.

Назва: "Юніон Сент-Жілуаз" (Сен-Жиль)
Рік заснування "Юнион Сент-Жилуаз" (Сен-Жиль): 1897

Прошедший матч команди "Юніон Сент-Жілуаз" був зіграний проти Андерлехт - 14.04.2024, у рамках турнира Чемпіонат Бельгії 2023/2024 та закінчився перемогою команди Андерлехт.

Слідкуйте за результатами матчу Андерлехт - "Юніон Сент-Жілуаз" онлайн в режимі LIVE футбол, усі дані статистики оновлюються протягом матчу на нашому сайті.

Інші анонси матчів, розклад, турнірна таблиця та результати ігор Чемпіонат Бельгії та інших чемпіонатів також доступні онлайн на сайті в режимі 24/7.