НОК України оголосив претендентів на «Спортивний Оскар»


Імена кращих спортсменів і тренерів країни будуть названі 9 грудня.

НОК України оголосив претендентів на «Спортивний Оскар»

«Спортивний Оскар» за версією Національного олімпійського комітету буде вручений в 10 номінаціях.

1. Найкращий спортсмен року

Жан БЕЛЕНЮК – чемпіон світу та Європи, чемпіон ІІ Європейських ігор з греко-римської боротьби (87кг);

Дмитро ПІДРУЧНИЙ – чемпіон світу з біатлону (гонка переслідування);

Михайло РОМАНЧУК – срібний призер чемпіонату світу, переможець та рекордсмен етапу Кубка світу з плавання (1500м вільним стилем).

2. Найкраща спортсменка року

Дар'я БІЛОДІД – чемпіонка світу, чемпіонка Європи та ІІ Європейських ігор з дзюдо (48кг);

Ярослава МАГУЧІХ – срібна призерка чемпіонату світу, володарка світового рекорду серед спортсменів до 20 років (стрибки у висоту), найкраща юна спортсменка Європи (за версією Європейських Олімпійських Комітетів);

Ольга ХАРЛАН – чемпіонка світу, чемпіонка Європи з фехтування, володарка Кубку світу (шабля).

3. Найкращий тренер року

Юрій МАРЧЕНКО – особистий тренер Ольги Харлан – чемпіонки світу, чемпіонки Європи з фехтування, володарки Кубку світу (шабля);

Тренерський дует Світлана КУЗНЄЦОВА і Геннадій БІЛОДІД – особисті тренери Дарії Білодід – чемпіонки світу, чемпіонки Європи та ІІ Європейських ігор з дзюдо;

Володимир ШАЦЬКИХ – особистий тренер Жана Беленюка – чемпіона світу, чемпіона Європи та ІІ Європейських ігор з греко-римської боротьби.

4. Сенсація року

Марина БЕХ-РОМАНЧУК – срібна призерка чемпіонату світу, чемпіонка ІІ Європейських ігор з легкої атлетики (стрибки у довжину);

Дмитро ПІДРУЧНИЙ – чемпіон світу з біатлону (гонка переслідування);

Олексій СЕРЕДА – чемпіон та срібний призер чемпіонату Європи, 4 місце на чемпіонаті світу зі стрибків у воду (вишка 10м), наймолодший чемпіон Європи в історії (13 років).

5. Найкраща збірна команда року

Жіноча збірна України з біатлону у складі Анастасії Меркушиної, Віти Семеренко, Валентини Семеренко і Юлії Джими – бронзові призерки чемпіонату світу в естафетній гонці;

Жіноча збірна України з артистичного плавання у складі Марти Федіної, Анастасії Савчук, Єлизавети Яхно, Аліни Шинкаренко, Яни Нарєжної, Владислави Алексіївої, Марина Алексіївої, Катерини Резнік – бронзові призерки чемпіонату світу;

Чоловіча збірна України з фехтування на шпагах у складі Богдана Нікішина, Анатолія Герея, Ігоря Рейзліна, Романа Свічкаря – срібні призери чемпіонату світу.

6. Найкраща команда з ігрових видів спорту (збірна)

Чоловіча збірна України з баскетболу 3х3 до 23 років – срібні призери чемпіонату світу U23;

Чоловіча збірна України з волейболу – чвертьфіналіст фінальної частини чемпіонату Європи;

Юнацька збірна України з футболу до 20 років – чемпіони світу з футболу U20.

7. Олімпійська надія України

Катерина БЕХ – дворазова чемпіонка світу з біатлону серед юніорів (спринт, гонка переслідування);

Софія ЛИСКУН – чемпіонка Європи зі стрибків у воду серед дорослих, володарка ліцензії на Ігри XXXII Олімпіади-2020 в Токіо (вишка 10м);

Ярослава МАГУЧІХ – срібна призерка чемпіонату світу серед дорослих з легкої атлетики (стрибки у висоту), володарка світового рекорду серед спортсменів до 20 років, (стрибки у висоту), найкраща юна спортсменка Європи (за версією Європейських Олімпійських Комітетів).

8. Зірка, що сходить

Олексій СЕРЕДА – чемпіон та срібний призер чемпіонату Європи серед дорослих, 4 місце на чемпіонаті світу зі стрибків у воду (вишка 10м) серед дорослих, наймолодший чемпіон Європи в історії (13 років);

Дар'я СНІГУР – чемпіонка юніорського турніру серії Великого Шолому з тенісу Вімблдон (17 років);

Назар ЧЕПУРНИЙ – чемпіон світу (вправа на перекладині) і срібний призер чемпіонату світу (командні змагання) серед юніорів зі спортивної гімнастики, володар 3-х золотих (командні змагання, вільні вправи, вправи на коні) і срібної (вправи на кільцях) нагород ХV літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю (17 років).

9. Сильні духом (паралімпійські види спорту)

Максим КРИПАК – п'ятиразовий чемпіон та срібний призер чемпіонату світу з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату;

Марина ПІДДУБНА - дворазова чемпіонка світу, дворазова срібна призерка та бронзова призерка чемпіонату світу з плавання серед спортсменів з порушеннями зору (тотально незряча);

Дмитро УКРАЇНЕЦЬ – чемпіон Європи, голкіпер, капітан національної збірної команди України з футболу серед спортсменів з порушеннями слуху. Визнаний кращим воротарем чемпіонату Європи-2019 та кращим гравцем серед спортсменів з інвалідністю УАФ.

10. Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту)

Олексій БИЧКОВ – чемпіон і рекордсмен світу з пауерліфтингу;

Віталій ДУБІНА – чемпіон світу і володар Кубка світу з кікбоксингу ВАКО;

Анастасія САПСАЙ – чемпіонка світу і ІІ Європейських ігор з самбо.

Церемонія вручення «Спортивного Оскара» НОК України відбудеться в Київському національному театрі оперети.

Следите за нами:

В статье: НОК Украины

Оцените этот материал:
Поділитися з друзями:

Загрузка...
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Коментарі (0)
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти

Кращі букмекери

Букмекер
Бонус

загрузка...