"Динамо-2": Камінський, Полегенько, Чорноморець, Очігава, Орландо Суарес (Жикол 86), Цибульник, Маїк (Удод 88), Трубочкін, Ісраїлов, Акубардія (Трояновський 62), Братков

"Іллічівець": Гальчук, Дуць, Акімов (Цюпа 67), Жичиков, Іванісеня, Безбородько, Мишньов, Глущук, Мігунов, Сидоренко, Вакуленко

Попередження: Очігава 10, Братков 61, Очігава 71

Вилучення: Очігава 71 (друга жовта) - Дуць 64 (фол останньої надії)

Нереалізований пенальті: Загальський 32 (штанга).

ФК "Полтава": Кучинський, Стеценко, Ковтун, Парамонов, Кравченко, Фаворов, Ковальчук, Зозуля (Іванов, 81), Масалов (Недоля, 70), Насібулін, Семенець (Вовченко, 79).

"Зірка": Паст, Каваців, Мостовий, Лупашко, Бацула (Щедрий, 64), Б.Баранець (Кучеренко, 67), Фатєєв, Загальський (Локтіонов, 76), Акименко, Ковальов, Чичиков.

Попередження: Ковтун 31, Вовченко 86, Іванов 87, Недоля 88, Кучинський 90+5 - Ковальов 13, Каваців 37, Лупашко 44, Мостовий 65, Акименко 88

У порівнянні з попереднім матчем наставник кіровоградців Сергій Лавриненко прийняв рішення перетрусити стартовий склад. Каваців, Фатєєв, Загальський, Акименко, Чичиков - це список тих, хто не грав з перших хвилин проти "Олександрії". Тобто одне з ключових завдань напередодні поєдинку, не програти у свіжості "Полтаві", яка з Кубка давно вже як вилетіла, фактично було виконано.

Опоненти почали поєдинок досить активно. "Полтава", що було дещо дивно, не збиралася віддавати фавориту зустрічі ні сантиметра поля; "Зірка" тим часом ніяк не могла знайти свою гру, через що поєдинок часто проходив в центрі поля. До воріт команди підходили тільки після помилок опонентів. Так, в одному з епізодів в дебюті зустрічі Акименко перехопив м'яч недалеко від центру поля, пройшов трохи вперед, але пробив точно в руки Кучинському. Слідом не кращим чином зіграв хтось із центрбеків "городян" при винесенні м'яча зі своєї половини поля, потрапивши в Чичикова. Пішла швидка зворотна атака, яку вдалося зупинити тільки за допомогою фолу у штрафному. Ковтун отримав жовту, а Загальський - право відкрити рахунок з пенальті. Однак удача в цьому епізоді посміхнулася господарям: хавбек кіровоградців влучив у штангу.

Наступну небезпечну атаку своєї команди почав Паст. Класним вкиданням рукою м'яча голкіпер "Зірки" зарядив снаряд до центрального кола. Чичиков (прийняв м'яч і віддав на хід) з Акименком розіграли двоходівку, але капітану гостей завершити її голом не вдалося: здорово прочитав ситуацію Кучинський, який на виході виявився першим.

Після перерви на поле мало що змінилося. Гості ніяк не могли підібрати ключів до воріт Кучинського, а "городяни" регулярно тікали в контратаки, не соромлячись при цьому і проводити позиційний наступ. Успіх господарям приніс стандарт: Фаворов відгукнувся на подачу з кутового і відправив м'яч під дальню стійку. Буквально тут же Ковальчук міг подвоювати перевагу після в цілому ідентичного епізоду, але в рамку Тарас не потрапив.

Чим ближче був фінал, тим більше ініціативу до своїх рук і ніг прибирала "Зірка", проте вичавити хоча б якусь перевагу з володіння м'ячем їй не вдавалося. "Полтава" дуже вміло тримала оборону, не соромлячись при цьому трохи "вбити" часу і за допомогою виклику мед. персоналу на поле. У кожному разі, переможців судити не прийнято, а ними стали саме господарі, які на три очки сьогодні однозначно напрацювали. "Зірка" після тижневого "поул-позішн" змушена відкотитися на третю сходинку. За тиждень нас чекає один з головних матчів осінньої частини сезону у Першій лізі: у Кіровоград завітає чинний лідер дивізіону "Геліос".

"Авангард" (Краматорськ) - ПФК Суми 3:0

Голи: Нехтій 17, Швець 21, Філіппов 90 (пен.)

"Авангард": Семено, Мірошник, Бондаренко, Аксьонов, Тищенко, Колінс, Покотилюк (Фатій, 66), Собко (Дегтярьов, 67), Швець, Алексанов (Філіппов, 71), Нехтій.

"Сумы": Важинський, Пінчук, Медведєв, Котелюх, Западня, Ігнатенко, Брікнер, Лебеденко, Меркушов (Голіков, 61), Богачов (Сидоренко, 58), Гребенюк (Фатьянов, 68).

Попередження: Алексанов 45, Колінс 54, Мірошник 70, Нехтій 80, Бондаренко 84 - Брікнер 29

Цей матч позиціонувався як протистояння на дні таблиці з подальшими перспективами ще віддалитися від небезпечної зони. Сумчани так і зовсім останнім часом дуже сильно валяться: з урахуванням нинішньої зустрічі з "Авангардом", команда Юрія Ярошенка не забиває вже в третьому поспіль поєдинку. А прямо по курсу у "городян" ще один виїзд на Донбас до "Іллічівця", який має намір в грі з ПФКС перервати свою серію невдач.

За фактом матчу можна відзначити, що рахунок 3:0, мабуть, навіть дуже великий. Так, у гостей абсолютно не клеїлася гра в нападі, проте не можна сказати, що "городяни" розсипалися, дозволивши своїм опонентам робити на полі все, що завгодно. "Авангард" трохи більше контролював м'яч, але про абсолютну перевагу говорити не доводиться.

Перший перспективний момент для господарів створив, здається, Нехтій, який виконав практично ідеальну діагональ на протилежний фланг на Алексанова: Сергій вицілював під поперечину з лівого кута штрафного, проте Важинський зумів перевести м'яч на кутовий.

Боротьба в центрі поля тривала й надалі, але на табло "машинобудівникам" вдалося змінити нулик на одиницю. Колінс виграв боротьбу за м'яч в центрі поля і віддав передачу правіше на хід Нехтію, який зблизився з воротами і пробив повз голкіпера - 1:0.

Поки гості відходили від пропущеного, господарі зуміли ще раз розкрити оборону суперника. Краматорчани розгорнули вектор атаки з лівого флангу на правий, звідки пішла передача Собко уздовж лицьової, на дальній стійці її замкнув Швець.

Цей момент однозначно став визначальним, і глядачам у час, що залишився до кінця матчу, доводилося більше нудьгувати. Можна було, звичайно, пишатися обороною "машинобудівників", проте про атаку особливо говорити не доводилося. Особливо після перерви, коли "Авангард" почав діяти більше за результатом. Непогана можливість для збільшення рахунку на табло з'явилася у Алексанова, коли він вирізав м'яч у дальню "дев'ятку", проте снаряд пройшов трохи вище рамки. Слідом гостро завантажував м'яч у штрафний Тищенко, але на перехопленні зіграв Важинський. Ледь не вибіг на побачення з голкіпером Нехтій, однак до м'яча страж воріт прибув перший. Ось три можливості, які можна згадати за всі другі 45 хвилин. Навіть за першу половину другого тайму, адже потім, склалося враження, команди вже попросту догравали.

Але ще один м'яч глядачі все ж побачили: Медведєв на куті штрафного сфолив на Колінсі, а пенальті реалізував Філіппов - 3:0.

"Авангард" тиждень потому повертається на дванадцяте місце. Вище цієї строчки в поточному сезоні вони ще не піднімалися жодного разу. А ось "Суми" тепер передостанні.

"Десна" (Чернігів) - "Гірник-Спорт" (Комсомольськ) 0:2

Голи: Івашко 3, Корольков 86

"Десна": Сітало, Чепурненко, Щедраков, Єлісєєв (Чуланов, 17), Задерецький (Есеола, 59), Мельник, Іващенко, Кисіль (Кондратюк, 72), Жук, Сухомлинов, Бовтрук.

"Гірник-Спорт": Ситников, Волчков, Голядинець, Моісеєнко, Ломко, Герасимець (Шульц, 90+4), Корольков, Воронченко, Дячук, Марусич (Клімаков, 70), Івашко (Корольков, 21).

Попередження: Сухомлинов, 69, Есеола, 82 – Івашко, 44, Ломко, 45+2

Напередодні матчу у комсомольчан виникли серйозні проблеми зі складом: Штандер, Глушицький, Даудов і Кирієнко не могли допомогти своїй команді через пошкодження. Були певні побоювання, що другий форвард колективу, Івашко, з тієї ж причини пропустить поєдинок. Сюди варто додати і Неліна, що пропускав гру через дискваліфікацію. Зважаючи на усе вище сказане тренерському штабу "гірників" довелося задіяти всі наявні резерви, включаючи дозаявленого буквально днями захисника Волчкова, який останнім часом виступав у чемпіонаті Полтавської області. Втім, як виявилося, проблеми зі складом не позначитися на діях гостей. Можливо навіть, що ті, хто вийшов з лавки, зуміли довести тренерському штабові, що даремно просиджують у запасі в надії на свій шанс і готові брати нові висоти разом з колективом, виходячи в старті.

Вже на перших хвилинах гості могли відкривати рахунок. Після подачі кутового у штрафному "Десни" виникла пожежа, м'яч відскочив до Марусича, який розстрілював ворота з кількох метрів, однак Сітало встиг зреагувати і парирувати постріл. Секундна стрілка зробила всього оберт навколо своєї осі, а гості вже відкрили рахунок. Комсомольчани розігнали атаку правим флангом, Івашко в районі півкола штрафного м'яч прийняв, а другим дотиком пробив під праву штангу.

"Гірники" продовжили нарощувати темп, і вже Герасимець міг подвоювати перевагу після скидки Івашка, проте його удар на себе прийняв захисник. Вже традиційно виходив на ударну позицію з меж штрафного Ломко, що завдавав кручений удар, але з ним впорався Сітало. Був близький до голу і Марусич - його удар з воротарської виявився заблокований. У гостей за весь цей час запам'ятався лише шанс Жука, який не зумів влучити у ворота, коли замикав дальню стійку.

Після перерви гості діяли вже більше за результатом, не особливо обтяжуючи роботою оборону "сіверян". Це відкрило можливості господарям більше часу приділяти атаці, чим вони і користувалися. Чи не найкращий момент своєї команди в матчі не зумів реалізувати Іващенко. Захисники "гірників" не розрахували траєкторію польоту м'яча після закидання у штрафний, що дозволило форварду "Десни" отримати м'яч і розстрілювати Ситникова, але голкіпер гостей зумів ногою парирувати постріл. Слідом вже не використав шанс Есеола, який відгукнувся на розрізну передачу і не переграв у ближньому бою Ситникова.

На цьому для господарів успіхи закінчилися. А ось "гірники" зуміли ще раз змусити Сітала виймати м'яч із сітки власних воріт. Корольков увійшов у штрафний і пробив від штанги у ворота. Попадання Кондратюка в каркас вже в компенсовані хвилини в черговий раз довело якусь дику нефартовість чернігівчан на своєму полі: з початку сезону тут "деснянці" виграли тільки одну гру з шести.

МФК "Миколаїв" - "Оболонь-Бровар" (Київ) 2:2

Голи: Чучман 29, Чучман 90+4 - Сахнюк 22, Аблітаров 48

МФК "Миколаїв": Чумак, Берко, Батюшин, Кошелюк (Вітенко, 46), Момот (Саркісян, 73), Цапій, Ковальов, Любчак, Буличов, Сікорський (Муховиков, 35), Чучман

"Оболонь-Бровар": Федорівський, Пінчук, Корнєв, Аблітаров, Кіцута (К.Коваленко, 46), Проневич, Фаворов, Сахнюк (Гордійчук, 76), Бідловський, Бровченко (Шевчук, 66), Продан

Попередження: Булычов, 78, Батюшин, 85

Матч команди розпочали дуже важко, розбігавшись лише до двадцятої хвилини. Тільки після цієї тимчасової позначки обидві команди зуміли створити по одному моменту. У господарів слід згадати шанс у Сікорського, який підкараулив відскок після удару зі штрафного від Батюшина і сейва Федорівского, однак Ігор пробив повз рамку. "Пивовари" відповіли ударом Фаворова з лінії штрафного, але лайнсмен зафіксував у цьому епізоді офсайд.

При такій досить мізерній на небезпеку грі гол виявився несподіванкою. Чучман виграв верхову боротьбу у Сахнюка після подачі від правої бровки, проте саме "пивовар" Григорій виявився першим на відскоці й з розвороту увігнав м'яч у дальній кут. Буквально тут же Фаворов міг збільшувати перевагу, але його удар пройшов повз рамку.

"Миколаїв" на таку активність гостей відповів своїм голом. "Пивовари" впоралися із подачею з кутового, проте пішла атака другим темпом, знову послідував крос з правого краю у штрафний, який ударом головою завершив Момот. Рикошет дезорієнтував Федорівського, що відбив снаряд перед собою. Найкраще у ситуації зорієнтувався Чучман, що відправивши м'яч у сітку.

Такий швидкий "обмін пішаками" втихомирив запал як одних, так й інших. Тому кінцівка тайму пройшла в спокійному темпі. Згадки вартий хіба що постріл Кіцути метрів з двадцяти в праву від себе "шістку", з яким впорався Чумак.

Друга половина почалася з ще одного гола. Бровченко розіграв кутовий із Проданом і сам же зробив шикарну подачу зовнішньою стороною стопи на дальню стійку, на яку відгукнувся Аблітаров і переправив снаряд у сітку - 1:2.

Подальші події показали, що шанси у "муніципалів" на відіграш були вкрай малі. Думається, багато з присутніх на трибунах і зовсім не вірили в команду господарів, у якої на чужій половині було багато браку. Дуже рідко миколаївцям вдалося зв'язати поблизу володінь Федорівського хоча б дві передачі. "Пивовари" ж почали діяти на контратаках, одну з яких був зобов'язаний завершувати голом Продан, однак, вибігши на Чумака, не зумів переграти голкіпера.

"Миколаїв" на це міг відповісти тільки класним ударом Ковальова (з офсайду) метрів з дванадцяти під дальню штангу, з яким впорався Федорівський, а також пострілом Батюшіна з дальньої дистанції, який для воротаря проблемою не став.

Щось зв'язне у МФКН в атаці стало виходити перед фінальним свистком, коли кияни почали притискатися до своїх воріт. Для початку Муховикову зовсім трохи не вистачило для голу після удару метрів з п'ятнадцяти, а потім класну реакцію продемонстрував Федорівський, перевівши удар головою від Ковальова під штангу на кутовий. Від прапорця Муховиков виконав подачу на ближню стійку, звідки "пивовар" Гордійчук продовжив вглиб воротарського, а там Чучман, не розгубившись, переправив снаряд у сітку. 2:2 - "Миколаїв" вже другий матч в поточному сезоні рятує в додатковий час.

"Нафтовик-Укрнафта" (Охтирка) - "Гірник" (Кривий Ріг) 2:3

Голи: Вечтомов 30, Войцеховський 59 - Нудний 4, Баєнко 79, Баєнко 84

"Нафтовик-Укрнафта": Тимофеєв, Бояринцев, Циколія, Вечтомов, Власюк, Боровик (Павелько, 46), Листопад (Сондей, 82), Антюх, Г.Пасіч, Савін, Войцеховський (Сторубльовцев, 63)

"Гірник": Ганєв, Солдат, Баєнко (Терехов, 90+3), Павлов, Гвоздевич (Сантрапинських, 71), Ямполь, Дорош (Луценко, 61), Рябов, Боровський, Нудний, Сітало

Попередження: Г.Пасіч, 33, Листопад, 35, Вечтомов, 56, Павелько, 90+6 - Нудний, 47, Ганєв, 90+1

Вилучення: Нудний 59 (друга жовта)

Результати охтирчан в останніх матчах не викликають оптимізму у шанувальників команди. Слідом за шикарним стартом колектив поступово скотився до середини турнірної таблиці. Головне, поки не видно, що заважає "нафтовикам" добиватися результату. Однією з причин цього можна вважати чималу кількість травмованих. Дійшло до того, що тренерському штабу "нафтовиків" з перших хвилин довелося випускати 18-річного Антюха, для якого це був прем'єрний поєдинок на професійному рівні в стартовому складі.

Матч розпочався для господарів шокуюче. Ямполь зумів зачепитися за м'яч недалеко від штрафного охтирчан, віддав трохи лівіше на Нудного, а той метрів з двадцяти завдав шикарного удару практично у дальню "дев'ятку".

Пропущений гол не увігнав в ступор "нафтовиків", а лише розпалив їх. Так, вже хвилин за десять міг зрівнювати рахунок Пасіч, після удару якого з дистанції, близької до далекої, м'яч влучив у поперечину. "Гірники" ж на це відповіли перспективним випадом три в три, але довести справу до удару з підключенням нових сил з глибини не вдалося.

Охтирчани продовжували нагнітати. Пройшла класна діагональ на Пасіча, який прибрав опонента (здалося, що він сам був цьому здивований) і зробив коротку передачу трохи назад, але ні Листопад, ні Антюх завершити атаку ударом не зуміли. Незабаром Савін мітив у ближню "дев'ятку" після пострілу практично з правого кута штрафного, проте Ганєв зумів відвести загрозу на кутовий. Як виявилося, це була лише тимчасова відстрочка проблем для гостей. Пройшла подача від прапорця на ближню штангу, Листопад продовжив політ м'яча, а Вечтомов, що увірвався у вільну зону, відправив м'яч у сітку - 1:1. Тут же Сітало міг вдруге виводити свою команду вперед, проте з гострого кута переграти голкіпера не зумів.

Криворіжці в цілому виглядали в кінцівці поактивніше своїх опонентів. Крім Сітала повернути гостям перевагу в рахунку міг Боровський, проте не зумів відправити снаряд у сітку після прострілу Ямполя. Тут же з меж штрафного цілив під дальню штангу Рябов. Схоже, м'яч зачепив по дорозі когось із захисників господарів, але Тимофеєв все ж зумів впоратися із загрозою. Останнє слово в таймі виявилося за охтирчанами. Дорош втратив м'яч на своїй половині поля, він був переадресований Савіну, який знову завдав дуже важкого для голкіпера удара під поперечину, але Ганєв із загрозою впорався.

Після перерви "Нафтовик" продовжив насідати на ворота опонентів. Ще один шанс відзначитися отримав Пасіч, який замикав дальню стійку після подачі з кутового, проте на потужний удар встиг зреагувати Ганєв.

Ситуація на полі для "гірників" стала ще гіршою, коли за другу жовту з поля був вигнаний Нудний. Господарі реалізували більшість практично миттєво: захисники гостей разом із голкіпером відверто завозилися з м'ячем у своєму штрафному, чим "нафтовики" не могли не скористатися. Войцеховський отримав передачу на лінію штрафного й, не особливо зближуючись з голкіпером, пробив повз нього. Декількома хвилинами пізніше міг збільшувати перевагу в рахунку Антюх, проте його удар метрів з двох пішов чомусь не в рамку, а за лицьову.

Оборона "Гірника" в ці хвилини діяла дуже інертно, що, мабуть, почало позначатися на діях самих охтирчан, які задовго до закінчення матчу почали вірити у свою перемогу. І поки господарі підраховували можливе поліпшення турнірного становища з урахуванням цих трьох очок, Баєнко, замкнувши передачу від Ямполя, відправив снаряд під дальню стійку.

Господарі побігли повертати перемогу, але колишньої гостроти не було видно вже й близько. А ось "Гірник" зусиллями того ж Баєнка, зумів забити після кутового третій.

"Гірник" вдруге у поточному сезоні забиває двічі, граючи в меншості. Навіть розібраному через травми "Нафтовику" необхідно задати багато питань щодо того, як таке можна було допустити.

ФК Тернопіль - "Черкаський Дніпро" (Черкаси) 1:0

Гол: Атласюк 58

ФК "Тернопіль": Чернобай, Курило, Атласюк, Дубчак, Клекот, Кондзьолка, Гаврилюк (Полянчук, 79) , Чорний (Богданов, 54), Соколовський, Кривий, Сороцький (Гром’як, 75).

"Черкаський Дніпро": Будюк, Шопін, Тарасенко, Бурлін, Синьогуб, Лісовий, Сафонов, Кошадзе (Вакуленко, 84), Скарлош, Скепський, Батальський (Качур).

Попередження: Сороцький 50, Богданов 90+1 – Скарлош 67, Сафонов 72, Тарасенко 85.

З урахуванням осічки "Зірки" "Черкаський Дніпро" міг скласти на вершині таблиці тріумвірат разом із "Геліосом" та "Динамо-2". Для цього слід було обігрувати "Тернопіль", який поки знаходиться у другій частині таблиці. Причому, головною проблемою "річковиків" був не опонент, що розташувався на протилежній половині поля, а кадрові складності. Напередодні тернопільського поєдинку Ігор Столовицький не міг розраховувати на ряд футболістів з основної обойми, які відповідали за фланги команди: Мединський вже давно перебуває в лазареті, до нього приєдналися Бушман, Давидов і Гонщик. У господарів чи не єдиною проблемою зі складом виявилася відсутність Богданова, який в останніх іграх виступав із пошкодженням, але він все ж по ходу сьогоднішньої зустрічі на полі з'явився.

Черкащани протягом першої половини зустрічі володіли м'ячем більше, проте сказати, що це було абсолютне домінування, мабуть, не можна. На скептичну думку автора, трохи цікавіше і націленішими на результат були "студенти". Господарі, незважаючи на статус суперника, не тушувалися пресингувати і на чужій половині поля, змушуючи "дніпрян" допускати помилки.

Але за небезпечними моментами до перерви вели саме гості. Найгостріший з них не реалізував Батальський, який замикав флангову передачу, однак Чорнобай встиг скластися і в падінні загрозу парирувати. Господарі ж особливою роботою Будюка не забезпечували.

Відразу після перерви шикарну можливість відкрити рахунок не використав Батальський, який з лінії штрафного з розвороту влучив у захисника, що стелився у підкаті. Повтор, правда, показав, що форвард черкащан все ж перебував у мінімальному "поза грою". Відповідь господарів була гідною: Богданов, який кількома хвилинами раніше вийшов на заміну, зробив подачу з кутового на дальню штангу, а Атласюк, випередивши опонента, завершив її влучним ударом.

Після цього трапився один з найбільш спірних епізодів зустрічі, який навряд чи коли-небудь віришиться. Скарлош отримав передачу на хід по лівому флангу, обіграв одного захисника, але спіткнувся на Атласюку, що виконував підкат. Рефері прийняв сторону тих, хто захищався, порахувавши, що хавбек черкащан симулював.

Гості продовжували насідати на ворота Чорнобая, проте ледь не кожна атака давалася їм важко. У кінцівці ж "городяни" взагалі могли збільшити перевагу в рахунку, але Кривий, який вривався у штрафний по зоні лівого інсайда, не потрапив у дальню "шістку". Та й Будюк ситуацію начебто контролював.

"Тернопіль" вже одинадцятий, і це найвища строчка для команди Василя Івегеша у поточному сезоні. Саме на ній "студенти" завершили свій шлях у минулому сезоні. "Черкаський Дніпро" у свою чергу, продовжуючи знищувати суперників вдома, вдруге поспіль втрачає очки в матчах із представниками низу таблиці в гостях.