Перша Ліга - результати і розклад матчів, турнірна таблиця, новини.

"Іллічівець" (Маріуполь) - ФК "Полтава" 2:1

Голи: Вакуленко 9 (пен.), Безбородько 73 - Парамонов 80

"Іллічівець": Гальчук, Жичиков, Цюпа, Писко, Іванісеня (Кольцов 25), Безбородько, Мишньов (Янаков 90+3), Глущук (Дуць 90), Мігунов, Сидоренко, Вакуленко

ФК "Полтава": Кучинський, Насібулін, Масалов, Фаворов, Зозуля (Іванов 53), Кравченко, Семенець (Шастал 72), Стеценко, Парамонов, Ковальчук (Недоля 52), Ковтун

Попередження: Жичиков 42 - Зозуля 8, Стеценко 25, Фаворов 29, Парамонов 64

Як ми і припускали, виснажливий вересневий (який захопив також шматочок жовтня) марафон маріупольській команді дався дуже непросто, і на сьогоднішній поєдинок сил вже практично не вистачило. "Полтава" переграла господарів в русі, проте на табло такі розклади в результаті так і не позначилися. Можливо, утримай "городяни" нічийний результат до перерви, далі б вони змогли зачепитися навіть за потенційну перемогу, проте "Іллічівцю" вдалося дуже швидко повести в рахунку, що і стало головною запорукою загальної перемоги приазовців.

Гол же господарі забили з пенальті. Від кутового прапорця пішла передача низом на ближню штангу, де Вакуленко випередив Зозулю. На думку арбітра, капітан полтавчан фолив, за що показав йому ще й жовту. Сам постраждалий взявся виконувати 11-метровий, в чому досяг успіху - 1:0. З одного боку, враховуючи проблеми приазовців в нападі, взяття воріт надихало. Але з іншого - "Іллічівець" забивав з пенальті у другому поспіль матчі. Голів із гри у маріупольців не було впродовж більше трьох сотень хвилин.

Пропущений м'яч не вибив гостей із колії, вони створили ряд дуже небезпечних моментів. Так, спершу практично буліт не зумів реалізувати Семенець, а незабаром Зозуля замикав подачу з кутового, але Гальчук перевів снаряд у поперечину.

Приазовці відповіли далекою артилерією: Цюпа зі штрафного приклався метрів з 25 точно під поперечину, однак Кучинський зумів перекинути снаряд через поперечину. Можна і потрібно було доводити до логічного, гольового, завершення контратаку Безбородьку та Мігунову, проте обидва поступилися полтавським опонентам у швидкості. У довершенні варто згадати удар головою Кольцова, який з лінії воротарського майданчика відправив м'яч у руки голкіперу "Полтави".

Взагалі, за кінцівку тайму склалося враження, що це саме гості в середу проводили офіційний матч. У діях "городян" спостерігалася якась тяжкість: немов над командою довлів непідйомний тягар, через що в діях не було ніякого гостроти.

Після перерви було видно, що приазовці дуже берегли свою перевагу, зайвий раз намагаючись в атаку не висовуватися. Спроби ж "Полтави" розкрити компактну оборону господарів часто завершувалися невдачами. Можна згадати шанс у Насібуліна, який виходив на ворота по зоні лівого інсайда, проте метрів з семи по діагоналі послав м'яч повз рамку - це, власне, виявився єдиний вартий шанс в активі гостей практично за всю другу половину.

Маріупольці були на моменти багатшими. Спершу Кучинський впорався з ударом Безбородька у ближній кут; потім ефектний прохід Глущука, який по дорозі до чужих воріт пройшов весь захист, завершився ударом під штангу - голкіпер переводить на кутовий, а на довершення - другий гол. Цюпа закинув м'яч за спини захисникам на Безбородька, який витримав офсайдну лінію (здається, Кравченко трохи затримався) і переграв у ближньому бою воротаря - 2:0.

Думалось, що "Полтава" ось-ось почне сипатися, а "Іллічівець" вперше за два місяці зловив свою хвилю. Проте наступний м'яч у зустрічі вдалося забити саме гостям: Масалов з кутового зробив подачу на ближню стійку, звідти Шастал продовжив м'яч далі, а Парамонов замкнув дальню.

У гостей було десять хвилин, щоб врятувати матч, але створити хоча б один вірний момент їм так і не вдалося.

Київ. Стадіон "Оболонь-Арена"

"Оболонь-Бровар" (Київ) - "Нафтовик-Укрнафта" (Охтирка) 3:0

Голи: Фаворов 32, Продан 38, К.Коваленко 90

"Оболонь Бровар": Федорівський, Аблітаров, Проневич, К.Коваленко, Пінчук, Гордійчук (Корнєв 87), Фаворов, І.Коваленко (Слободян 66), Бідловський, Сахнюк (Мандзюк 76), Продан

"Нафтовик-Укрнафта": Тимофеєв, Кісіль, Циколія, Вечмотов (Антюх 46), Власюк, Бояринцев, Боровик, Сондей, Г.Пасіч, Сторубльовцев (Білий 66), Войцеховський

Попередження: Сахнюк 24, Фаворов 32, Бідловський 68 - Циколія 54, Бояринцев 69

Охтирчанам за підсумками туру вдалося зберегти місце у верхній частині таблиці, однак чи надовго - питання. Вже неодноразово писалося про кадрові проблеми в колективі. Додалося в цій площині проблем і по ходу матчу з "пивоварами": у перерві був змушений покинути поле основний центрбек Вечтомов, який вимушено закривав позицію крайнього захисника. Двічі повторене за одне речення слово "вимушено" - це не каламбур, а суворе сьогодення для "Нафтовика". У киян все куди простіше і легше, тому й результату на табло особливо дивуватися не доводиться. Можливо, він повинен бути для команди Книша не настільки принизливим, але тут вже нічого не вдієш.

Господарі могли відкривати рахунок вже в дебюті зустрічі, коли Фаворов обікрав захисника, однак реалізувати вихід тет-а-тет з голкіпером Артему не вдалося. Слідом п'ятою підправляв з ближньої штанги м'яч у ворота Продан, але на виручку гостям прийшла поперечина.

Кількість моментів переросла в якість в середині першої 45-хвилинки. Бідловський підхопив снаряд на своєму лівому фланзі і зробив прострільну передачу вздовж лінії штрафної. Першим на м'ячі виявився Кисіль, який намагався перервати політ кулі, але на ділі лише зробив асист Фаворову: той пальнув у дальній кут метрів з дев'ятнадцяти. Минуло всього кілька хвилин, а перевага "пивоварів" вимірювалося вже двома голами. Сахнюк прийняв передачу на правому краї, змістився до штрафного і катнув під удар Продану, який переправив м'яч під дальню штангу.

Кілька разів і "нафтовики" виходили на ударні позиції, проте часто їхні постріли припадали туди, де знаходився Федорівський. Дуже близький до мети вже після перерви був Власюк, але його ефектний постріл по минаючій траєкторії з лівого кута штрафного пройшов у сантиметрах від рамки. І вже відверто не пощастило гостям, коли після удару, здається, Кисіля та сейва від Федорівського м'яч стукнувся в нижню основу стійки, вилетівши в поле.

Усі питання були зняті на останній хвилині основного часу: захисники гостей втратили в своїй штрафній Костянтина Коваленка, який замкнув подачу з кутового від Слободяна - 3:0. З розгромного до принизливого довести рахунок не дав Тимофєєв, який впорався з ударом головою Фаворова у праву від себе "дев'ятку". Але й переваги в три м'ячі повинно бути більш ніж достатньо для одних і надмірно великою - для інших.

Комсомольск. Стадіон "Юність"

"Гірник-Спорт" (Комсомольськ) - МФК "Миколаїв" 3:1

Голи: Марусич 25, Герасимець 70, Голядинець 90+1 - Берко 86 (пен.)

"Гірник-Спорт": Ситников, Івашко (Кириєнко 59), Волчков, Герасимець, Воронченко, Дячук (Глушицький 86), Моісеєнко, Корольков, Марусич (Шульц 39), Ломко, Голядинець

МФК "Миколаїв": Чумак, Чучман, Сікорський, Лещенко (Буличов 65), Любчак, Ковальов, Цапій, Кошелюк (Хохлов 78), Батюшин, Саркісян, Берко

Попередження: Ломко 19, Ломко 36, Голядинець 90+1 - Батюшин 72, Ковальов 87, Хохлов 88

Вилучення: Ломко 36 (друга жовта)

Матч виявився одним з найдраматичніших в минулому турі. Комсомольчанам, незважаючи на всі труднощі, які у них трапилися на шляху до перемоги, вдалося проявити характер і вирвати три очки, забивши два м'ячі при грі в меншості.

Вже під кінець першої хвилини Дячук ледь не вийшов на ударну позицію з правого кута штрафного, проте Любчак встиг вибити м'яч з-під ніг хавбека господарів. Наступний вартий згадки момент трапився за десять обертів секундної стрілки: той же Дячук рвався до воріт своїм правим краєм, проте з його прострілом впорався голкіпер. В цілому, "гірники" володіли як ігровою, так і деякою територіальною перевагою, проте втілити його в що-небудь ніяк не вдалося: аж дуже щільно біля своїх володінь діяли гості.

Зовсім спекотно у царстві Чумака стало після удару Герасимця, який з розвороту пробивав у ближній верхній кут, однак воротар витягнув м'яч. Але вже в наступній атаці "муніципалам" не допоміг і воротар. Пішов закид у гостьову штрафну, хтось із захисників скинув м'яч Марусичу, який взявся в боротьбу з декількома миколаївцями. Переможцем у цій сутичці вийшов "гірник" й з розвороту послав снаряд у дальній кут.

"Миколаїв" на це відповів шансом Сікорського, який увійшов у штрафну лівим краєм, але почав йти від воріт і пробив на додачу повз рамку. Потім вже Берко відкрився під передачу на правому краї штрафного, але, здається, Ковальов його простріл трансформувати в гол не зумів. А після трапився другий ключовий момент у матчі. Момент, який по ідеї повинен був зіграти проти господарів, але, як показав подальший розвиток подій, тільки вивільнив їх. Олександр Ломко в центрі поля зірвав швидкий відрив Саркісяна - це була друга жовта. Попередження, прямо скажемо, неоднозначне, тому як є питання, вдався б хаву миколаївців цей самий швидкий відрив. Але вилучення жодним чином не змінило розвиток подій на полі. Незнаючий про нерівні склади глядач з повною впевненістю міг би сказати, що команди продовжують грати в "повному комплекті", бо переваги в жодної зі сторін не було.

На початку другого тайму краще виглядали гості, які більше володіли м'ячем. Однак створити щось по-справжньому небезпечне "муніципалам" ніяк не вдавалося. Дзвіночок для "гірників" продзвенів ближче до середини періоду: Ситников після чи то подачі, чи то удару від Берка відбив м'яч перед собою, на підборі першим опинився Ковальов, який з кількох метрів у рамку не влучив.

Господарі до таких знаків долі поставилися з усією серйозністю, і досить швидко збільшили рахунок. Моісеєнко далеко вкинув м'яч з ауту на Кирієнка, форвард змістився до центру і віддав передачу в район лівого кута штрафного, а там Герасимець практично з місця пробив в обвід захисника в притирку із дальньою штангою.

Гості ж продовжували тринькати все, що створювали: Чучман зачепився за м'яч на правому краї воротарського і зробив прострільну передачу, але ні Любчак, ні Берко замкнути передачу не зуміли. Слідом вже Ковальов з трьох метрів у падінні "рибкою" замикав крос праворуч, проте м'яч у ворота просто не йшов. Після знову Берко опинився на ударній позиції, але в упор розстрілюючи Ситникова потрапив саме у воротаря господарів. Думається, "Миколаїв" так би і поїхав додому з нулем забитих, якби не пенальті. Волчков в своїй штрафній не встиг за Ковальовим, який перекладав м'яч собі під удар, і рефері призначив пенальті. До "точки" підійшов Берко, який цього разу таки скоротив рахунок до мінімуму.

Події на полі в ці хвилини давали зрозуміти, що кінцівка буде спекотною, але "Гірнику-Спорту" вдалося відсунути гру від своїх воріт і забити третій. Волчков відібрав м'яч біля своєї штрафної, його підхопив Голядинець і розіграв з Герасимцем та Воронченком триходівку, в завершенні якої вивалився на Чумака. Захиснику "гірників" залишалося тільки не потрапити у воротаря.

Черкаси. Центральний міський стадіон

"Черкаський Дніпро" (Черкаси) - "Десна" (Чернігів) 2:0

Голи: Скарлош 74, Батальський 90+1

"Черкаський Дніпро": Будюк, Скепський, Лісовий (Скарлош 46), Бурлін, Шопін, Синьогуб, Сафонов, Тарасенко, Бушман, Гонщик (Кошадзе 38), Батальський (Кошка 79)

"Десна": Сітало, Іващенко (Кравченко 83), Сухомлинов, Єлісєєв, Бовтрук, Кондратюк, Чепурненко, Задерецький (Грищенко 76), Мельник, Щедраков, Жук (Смалько 80)

Попередження: Кошадзе 62 - Мельник 67, Сухомлинов 73

Чернігівчан продовжує штормити. Кожен набраний бал команді Олександра Рябоконя дається з великими труднощами. Здавалося, що серія з чотирьох поспіль безпрограшних матчів в середині вересня допоможе "сіверянам" нарешті вийти на свій рівень, проте слідом за цим трапилися дві поразки: вдома "Гірнику-Спорту" і сьогоднішня "Черкаському Дніпру". "Річковики", до слова, поки що можуть похвалитися стабільністю лише в рідних стінах - на Центральному міському стадіоні підопічні Ігоря Столовицького виграли тільки одного разу з перевагою в один м'яч, і ще жодного разу зі старту чемпіонату тут гостям не вдавалося проводити "сухі" матчі.

Старт поєдинку виявився не з цікавих. Обидва опоненти не поспішали форсувати події на полі, чи то свідомо зробивши ставку на другий тайм, чи то просто задовольняючись тим, що є. Але все ж ще на перерву гості могли йти, ведучи в рахунку. Черкащани завозилися з м'ячем на своїй половині поля, чим скористалися Іващенко та Задерецький, розігравши нехитру комбінацію. Другий відкотив форварду "Десни" під удар на 11-метрову позначку, проте Олександр пробив вище рамки. Слідом "тичком" замикав дальню штангу, схоже, Бовтрук, але голкіпер господарів встиг перебігти від однієї стійки до іншої і перевести постріл на кутовий.

Друга половина почалася з ще одного шансу для "Десни": Кондратюк з дальньої дистанції мітив під поперечину, але Будюк вдалося перевести снаряд на кутовий. Черкащани, які після перерви більше володіли м'ячем, відповіли своєю дальньою спробою, однак Сітало впорався з пострілом Кошадзе під праву штангу.

Надалі з моментами було все також тяжко. Саме такі зустрічі змушують зі своїх нір вилазити песимістів і розповідати про рівень вітчизняного футболу. Але такий вже наш футбол: у ньому віддається перевага силовій боротьбі і потужному центру поля, через що м'яч за дев'яносто ігрових хвилин може вкрай рідко залишати центр поля.

Забійний шанс не доводити справу до останніх хвилин був у Скепського, що заробив стандарт в півколі штрафного, однак сам потерпілий зарядив набагато вище цілі.

Кульмінація зустрічі сталася ближче до кінцівки. Шопін прийняв на правому краї поля довгу передачу від центрального кола і прокидав повз Сухомлинова. На шляху м'яча стала рука захисника чернігівців. Бригада арбітрів начебто ніяк не відреагувала на епізод, але секунд за п'ять, коли м'яч вже залишив поле, прийняла рішення все ж призначити штрафний за гру верхньою кінцівкою. І справа навіть не в тому, чи була, власне, гра рукою. Питання криється в такої довгої паузі, прийнятої служителями феміди, що завершилася після психологічного пресу з боку обох команд на користь господарів. Цікаво, а якби Сухомлинов зробив крок назад і опинився у власному штрафному, у рефері вистачило б сміливості призначити пенальті?

Цей стандарт і опинився гольовим. Скепський скинув під удар Скарлошу, який відкрився під удар на лінію штрафного і в дотик переправив снаряд у сітку.

"Дніпро" після забитого м'яча почав діяти впевненіше, а ось у "Десни" в передній лінії і зовсім мало що виходило. Гості ж могли збільшувати перевагу в рахунку завдяки шаленому пострілу Сафонова з центра поля, однак Сітало контролював ситуацію, та й, мабуть, м'яч все ж йшов трохи мимо цілі.

Пішли нервові компенсовані хвилини, на початку яких господарі відзначилися вдруге. Батальський зачепився за м'яч в штрафному і відкотив Скарлошу. Андрій зробив у відповідь "реверанс", здорово черпачком за комірець захисникам спрямувавши м'яч у зворотному напрямку, ну а форвард черкащан із забійної позиції не схибив.

"Десна" тут же могла скорочувати розрив у рахунку, проте Чепурненко не вдалося завершити свій же слаломний прохід результативним ударом.

Тернопіль. Центральний міський стадіон

"Нива" (Тернопіль) - "Авангард" (Краматорськ) 0:1

Гол: Нехтій 66

"Нива": Плетеницький, Жицький (Портянко 46), Дурай, Мучак, Озарків, Кухарський, Бочкур, Гудак (Захаревич 56), Фаюк, Яневич, Петрівський

"Авангард": Семено, Нехтій (Фатій 84), Тищенко, Колінс, Швець, Бондаренко, Собко, Покотилюк, Довбиш (Філіппов 53), Аксьонов, Алексанов (Дегтярьов 63)

Попередження: Яневич 28, Фаюк 32, Фаюк 36, Мучак 41, Озарків 80 - Швець 8, Покотилюк 59

Вилучення: Фаюк 36 (друга жовта)

Важко говорити про футбол, коли грають важливу роль нефутбольні моменти. Якихось позитивних новин з табору тернопільської команди з часів невиїзду в Харків так і не з'явилося, тому можна припустити, що справи у "Ниви" все такі ж погані. Те ж стосується і турнірного становища: "зелено-жовті" упевнено останні, менше всіх забили і більше всіх пропустили зі старту чемпіонату. Треба якось вибиратися із цієї ями, але як?

"Авангард" виглядав краще свого суперника, тому і його три очки, мабуть, можна вважати заслуженими. Хоча не можна сказати, що краматорчани діяли сьогодні з позиції сили, змушуючи всю "Ниву" грати від оборони, але за кількістю та якістю створюваних моментів "машинобудівники" були однозначно попереду.

Команди довго зволікали, знайшовши свою гру тільки до середини тайму. Міг ставати героєм всього Краматорська Нехтій ще до перерви, проте захисники в останній момент перервали його практично неминуче нітрохи не романтичне побачення з Плетеницьким. Трохи мимо цілі пройшов постріл Колінса із дальньої дистанції, а потім однозначно трапився ключовий момент зустрічі. Єдиний номінальний нападник тернополян, Фаюк, протягом чотирьох хвилин заробив дві жовті і відправився дослухувати гру з роздягальні.

Друга половина, як і перша, почалася дуже неспішно. Тільки ближче до середини 45-хвилинки "Авангард" зумів поступово розбігатися і почати напружувати роботою голкіпера господарів. Добре виглядав Філіппов, проте вже перебуваючи у штрафному банально забув пробити. У господарів же не було і того.

Гол стався завдяки індивідуальним діям Нехтія. Хавбек "машинобудівників", який вже другий матч проводить на вістрі, отримав передачу метрах в п'ятнадцяти від воріт і пробив точно в кут.

Господарі на це відповіли двома потенційно небезпечними шансами від Кухарського, але обидва рази голкіпер краматорчан вигравав дуель у півзахисника "Ниви": спершу Семено впорався із дальнім ударом Романа, а потім на виході нейтралізував можливий вихід того один на один.

Гості до кінця зустрічі зуміли розжитися лише небезпечним пострілом Дегтярьова здалеку, з яким впорався воротар. А ось тернополяни спробували взяти краматорську фортецю штурмом, однак успіху не досягли.

Кривий Ріг. Стадіон "Металург"

"Гірник" (Кривий Ріг) - "Динамо-2" (Київ) 2:0

Голи: Ямполь 5, Рябов 32

"Гірник": Ганєв, Луценко (Дацюк 64), Баєнко, Павлов, Григорик, Рябов (Дорош 90+2), Гвоздевич (Сантрапинських 90+1), Сітало, Ямполь, Боровський, Солдат

"Динамо-2": Камінський, Полегенько, Чорноморець, Трояновський, Цибульник, Маїк, Трубочкін, Панфілов (Жикол 66), Ісраїлов, Акубардія (Суарес 66), Братков

Попередження: Дацюк 81 - Полегенько 20

Кіровоград. Стадіон "Зірка"

"Зірка" (Кіровоград) - "Геліос" (Харків) 4:0

Голи: Б.Баранець 48, Б.Баранець 61, Чичиков 70, Акименко 90

"Зірка": Паст, Локтіонов, Чичиков, Ковальов, Г.Баранець (Акименко 46), Кучеренко, Б.Баранець (Керножицький 90+2), Бацула, Допілка, Щедрий (Мостовий 76), Лупашко

"Геліос": Денчук, Задоя (Крапивний 78), Іванко (Кіча 71), Гершман, Луценко, Кравченко, Бордіян, Панасенко (Агапов 55), Субочев, Лобойко, Чередніченко

Попередження: Лобойко 67

4 жовтня

Суми. Стадіон "Ювілейний"

ПФК Суми - ФК Тернопіль 4:1

Голи: Голіков 22, Лебеденко 45+3, Гребенюк 51, Сидоренко 74 - Сороцький 17

ПФК Суми: Важинський, Пінчук, Западня, Ігнатенко, Богачов, Брікнер, Лебеденко (Сидоренко 74), Сулейман (Радченко 50), Котелюх, Голіков (Гребенюк 45), Медведєв

ФК Тернопіль: Чернобай, Кривий (Дорі 81), Сороцький, Гаврилюк, Полянчук (Кіцак 55), Кондзьолка, Курило, Клекот, Атласюк, Дубчак, Соколовський (Капелян 81)

Турнірне становище обох команд напередодні зустрічі відверто бажало кращого: падати вже практично нікуди. Нижче тільки "Нива", яка більше розбирається зі своїми проблемами, ніж озирається на суперників. Свою роль сьогодні також зіграли і кадрові проблеми. Так, господарі не змогли розраховувати на Олександра Єрмаченка, гостей тільки морально могли підтримати своїх Чорний і Музика.

Матч подарував мало красивих моментів і дуже багато боротьби. Трохи перебільшуючи можна сказати, що практично кожен момент у зустрічі виявився гольовим. Не скажеш, що оборона одних та інших діяла жахливо, просто вартих згадки епізодів було не так багато. У тернополян крім голу, мабуть, слід згадати лише удар Гаврилюка зі стандарту, який викручував м'яч з лівого кута штрафного у дальню "дев'ятку", але Важинський із загрозою впорався. В активі господарів - удар когось з футболістів у синіх футболках з-за меж штрафного. М'яч після рикошету трохи змінив траєкторію польоту, але проблемою для Чорнобая це не стало.

Відкрили ж рахунок у зустрічі гості. Причому, гол виявився якимось буденним, кращого слова і не підбереш. Полянчук знайшов передачею з глибини в штрафному Сороцького, Ігор розвернувся, прибрав опонента і пробив у дальній кут.

Радість гостей виявилася недовгою: провалився правий край оборони "Тернополя", дозволивши прорватися цією зоною в штрафну Голікову і пробити під ближню штангу. А на перерву гості і зовсім йшли в статусі програючих. Це лідер команди Лебеденко реалізував контратаку після невдало розіграного гостями кутового.

Критичним для "студентів" становище стало на початку другої половини. Захисники "Тернополя" дозволили прийняти м'яч у своєму штрафному Гребенюку, який продавив опонента і пробив від поперечини - 3:1.

Гості спробували переламати хід зустрічі, проте замість цього отримали ще один гол у свої ворота: Сидоренко, який тільки вийшов на заміну, відкрився у воротарському і завершив точним ударом подачу від прапорця.

У кінцівці вже і фарт відвернувся від гостей - Кіцак метрів з чотирнадцяти перевірив на міцність праву штангу.

Особлива "любов" сумчан до тернопільських команд триває: у трьох заключних зустрічах із "Нивою" та "Тернополем" команда Юрія Ярошенка забила у ворота суперників дванадцять м'ячів.