Прем'єр-Ліга

Прем'єр-Ліга - результати і розклад матчів, турнірна таблиця, новини.

Динамо – Волинь – 2:1. У тренувальному режимі

Чемпіони здобули другу поспіль вольову перемогу

Динамо – Волинь – 2:1. У тренувальному режимі - изображение 1Українська Прем’єр-ліга-2016/2017Динамо – Волинь – 2:1. У тренувальному режимі - изображение 2

П’ятий тур

20 серпня. Київ. НСК «Олімпійський». 8 246 глядачів

«Динамо» (Київ) – «Волинь» (Луцьк) – 2:1

Голи: Морозюк 53, Гармаш 61 – С. Петров 40

«Динамо»: Шовковський (к) – Морозюк, Даніло Сілва, Драґовіч, Антунеш – Корзун – Ярмоленко, С. Сидорчук (Жуніор Мораєш 46), Гармаш (В. Федорчук 71), Дерліс Ґонсалес (О. Гусєв 46) – Гладкий

Тренер – Сергій Ребров

«Волинь»: Кічак – Ю. Романюк, Р. Никитюк, Ґоропевшек, Шабанов (Владислав Шаповал 12) – Герасимюк (к) (Тетеренко 76), Чепелюк – Мемешев (Дудік 64), Хомченко, Задерецький – С. Петров

Тренер – Віталій Кварцяний

Судді: Пасхал (Херсон) – Корнійко (Миргород), Матяш (Донецьк)

Попередження: С. Сидорчук 6, Антунеш 39, Гармаш 64 – Ґоропевшек 15, Герасимюк 36, Задерецький 41, Чепелюк 68

Тих нечисленних киян, котрі вирішили присвятити суботній вечір після доволі спекотного дня живому перегляду футбольного матчу найбільше цікавило два питання: чи гратиме Андрій Ярмоленко і чи розбігається нарешті бодай у зустрічі з таким слабким суперником їхнє рідне «Динамо».

Лідер чемпіонів на поле таки вийшов. Та й узагалі несподіваних кроків при виборі складу Сергій Ребров майже уникнув. Майже – бо на вістрі атаки вийшов не Жуніор Мораєш, а Олександр Гладкий. В центрі оборони за відсутності травмованих Євгена Хачеріді та Домаґоя Віди зіграли Александар Драґовіч та Даніло Сілва, який теж щойно вийшов з лазарету. Для бразильця то була дебютна в цьому чемпіонаті і 150-та за весь час виступів в українській першості зустріч. Прогнозовано поза заявкою опинився й Сергій Рибалка. Поки він лікується, нагоду проявити себе на місці опорного хава має білорус Микита Корзун. А ось Денис Гармаш вийшов на позиції центрального атакувального півоборонця поряд з Сергієм Сидорчуком завдяки тому, що тиждень тому серйозно підсилив гру киян, вийшовши на заміну в зустрічі проти «Сталі». Ворота киян традиційно захищав Олександр Шовковський. На краях оборони діяли Микола Морозюк (справа) і Віторіну Антунеш (зліва). Позиції вінґерів були віддані Ярмоленку і Дерлісові Ґонсалесу.

Найприємнішою новиною для прихильників гостей було повернення до складу Артема Шабанова, котрий вийшов на місці лівого оборонця. Інша річ, що радість виявилася недовгою. Але про це – трохи нижче. У воротах гостей грав Артем Кічак. Справа оборонявся Юрій Романюк, а Роман Никитюк і Міха Ґоропевшек утворили пару стопперів. В опорній зоні діяли капітан Олег Герасимюк та Олександр Чепелюк. На вістрі атаки за відсутності Анатолія Діденка вийшов Сергій Петров, а з глибини його підтримувало тріо Редван Мемешев – Віктор Хомченко – Дмитро Задерецький.

З перших хвилин стало очевидним, що стартового штурму на ворота «Волині» не буде. Чемпіони розпочали гру в розважливому темпі і навіть дозволили суперникам подати на свої ворота штрафний і три кутових. Найпомітнішим же у перших десять хвилин епізодом став грубий підкат Сидорчука в ноги Шабанову. Динамівець отримав справедливе попередження, але Артемові від того не легше. Гри він продовжити не зміг. Довелося Кварцяному випускати на поле Владислава Шаповала.

Тривалий час володіючи м’ячем, моменти господарі почали створювати лише близько до 20-ї хвилини. Спершу Сидорчук, отримавши з правого боку карного майданчика вертикальний пас від Даніло Сілви, виконав простріл, але Кічак вдало зіграв на виході і пробити Ярмоленкові не дозволив. А невдовзі після вкидання з аута Морозюком той же Ярмоленко в межах карної зони обіграв Шаповала і віддав коротку передачу на Ґонсалеса. Дерліс сходу пробив не дуже вдало, а Гармаш, намагаючись підкоригувати м’яч у ворота, випередити Кічака не зумів.

Повноцінно ж гольову ситуацію динамівці сконструювали лише на 28-й хвилині. Але Ярмоленко, отримавши ідеальну навісну передачу від Антунеша зліва, пробив головою з лінії воротарського майданчика невдало настільки, що м’яч пролетів метрах в п’яти від воріт. Ще в одному епізоді нагоду проявити вміння виконувати «стандарти» Ярмоленкові надав арбітр. Ігор Пасхал вирішив, що Герасимюк, знаходячись у стінці після виконання киянами штрафного метрів з 30-ти і захистивши від втрапляння м’яча обличчя ліктем, зіграв рукою. Як наслідок, наступний штрафний Ярмоленко бив вже з 20-метрової відстані від воріт. Закручений Андрієм під поперечину м’яч Кічак перевів на кутовий.

Однак агресії динамівці не демонстрували, а волиняни як почали сміливо виходити в наступ з перших хвилин, так робили то й надалі. І свою нагоду в боротьбі з трохи розслабленим київським захистом «хрестоносці» знайшли. То Шаповал від центральної лінії виконав діагональну передачу, яку скидкою головою ще далі на правий фланг продовжив Петров. Поки м’яч летів до партнера, центральний нападник гостей побіг до меж карної зони відкриватися. Хомченко це помітив і зряче навісив, а Петров кивком голови спрямував кулю в кут – 0:1.

Після такого жалюгідного першого тайму Ребров був зобов’язаний щось змінювати. Подвійна заміна наставника киян була красномовною: замість Сидорчука вийшов другий нападник Жуніор Мораєш, а інертного Ґонсалеса замінив Олег Гусєв, для якого ця гра стала в поточному сезоні дебютною.

Перестановки спрацювали майже відразу. Особливо активним був Гусєв. Левова частка динамівських атак у дебюті тайму йшла саме через Олегів лівий край і саме він, грамотно підібравши м’яч у бік, змусив фолити Герасимюка і заробив штрафний, який виявився результативним. Морозюк « стандарт» пробив м’яко, а м’яч, зачепивши у стінці спину Никитюка, змінив напрям і в протихід Кічаку влетів у правий кут – 1:1.

Агресивний дебют ілюзій не залишав. Отримавши в роздягальні «пряників», динамівці атакували рішуче й натхненно, а стримувати такого суперника нинішня «Волинь» не здатна. Цілком гольову комбінацію кияни організували навіть трохи швидше, ніж на тій хвилині, яка була внесена в протокол. Ось лишень Жуніор Мораєш після навісу Корзуна і скидки головою від Ярмоленка перед тим, як пробити головою в падінні, заліз у офсайдну пастку.

Забити чисто киянам вдалося на 61-й хвилині. Гусєв навісив м’яч зліва від кута поля, Гладкий пробив головою, а Гармаш практично заніс м’яч у ворота після сейву Кічака – 2:1. Треба зазначити, що лучани в цьому епізоді теж намагалися піймати суперників у положенні «поза грою». І вдалося б. Якби не затримався, знаходячись з правого боку карної зони, Романюк.

Власне, на тому й усе. Кварцяний, звісно, намагався щось вдіяти і спершу випустив на заключних півгодини замість трохи втомленого Мемешева Артема Дудіка, а трохи згодом – замість опорного хава Герасимюка швидкісного Юрія Тетеренка. Але ефекту від тих замін не було. Динамівці зважено контролювали м’яч, а забити втретє цілком могли після того, як Гармаш зліва навішував на Гладкого. Навішував не зовсім вдало і замкнути передачу Олександрові не вдалося.

Найідеальніші ж нагоди збільшити рахунок у заключних 20 хвилин втратив Ярмоленко. У першому з епізодів надійніше міг зіграти Никитюк, котрий пропустив у напрямку динамівського лідера передачу, яку цілком міг переривати. В підсумку Андрій вийшов з Кічаком на побачення і вже, здавалося, обійшов воротаря. Однак в останню мить голкіпер таки вставив руку і змінив напрям м’яча. Кулю Ярмоленко підхопив знову, але вже тоді, коли перед ним було троє оборонців. Накрутивши одного з них фінтами, Андрій пробив, але з лінії воріт м’яч головою вибив Ґоропевшек. А на 85-й хвилині Ярмоленка пасом на хід вивів тет-а-тет з кічаком Корзун. На цей раз Андрій з воротарем не зближувався і пробив відразу, але Артем зреагував і відбив м’яч на кутовий. Розіграш корнера завершився гарним дальнім ударом гусєва, після якого м’яч по діагоналі справа вліво просвистів поруч зі стійкою.

В заключні хвилини динамівці розслабилися до того, що навіть дали суперникам надію. Лучани сміливо побігли вперед і ледь не були винагороджені за наполегливість. Спершу, протиснувши на вході до карного майданчика справа Антунеша, над поперечиною з гострого кута пробив Хомченко. А через хвилину момент гості створили завдяки підключенню Никитюка. Перехопивши м’яч у середині поля, Роман віддав передачу вліво, а Задерецький зряче відпасував у центр карної зони на Петрова. Сергій пробив з напівоберта точно в руки Шовковського.

«Динамо» знову не вразило, знову пропустило, але очок знову не втратило. Кияни вкотре продемонстрували, що для перемог над суперниками рівня «Олександрії», «Сталі» чи «Волині» їм не потрібно вбиватися весь матч. Достатньо видати сильний 20-30-хвилинний відрізок.