Ворскла - Чорноморець 2:1. Болотна боротьба приносить Полтаві проміжну бронзу ᐉ UA-Футбол

Сергій Швець
03.03.2018
субота
18:59
Ворскла - Чорноморець 2:1. Болотна боротьба приносить Полтаві проміжну бронзу
Читайте на русском: Ворскла - Черноморец 2:1. Болотная борьба приносит Полтаве промежуточную бронзу

Під кінець першого тайму Гегам Кадимян вирішив випустити м’яч за бокову лінію після дотику гравця одеської команди. Однак куля прокотившись метр зупинилась, що явно не входило в плани гравця "Ворскли". На той момент в Полтаві вже активно йшов дощ, який перетворив і без того важке поле на арену, схожу на ті, в яких борються дівчата в бікіні на радість чоловічої публіки. Цього разу в центрі уваги трибун були дві команди героїв, тому що інакше гравців, яким доводиться грати в таких умовах і не назвеш. Більше того, футболісти зробили все для того, щоб і тим нечисленним глядачам, які ризикнули подивитись гру наживо, не було нудно.

В перші хвилини "Чорноморець" навіть був небезпечнішим за господарів поля. Артем Чорній, який вміє та любить виконувати стандартні положення, спочатку крутив м’яч з кутового у ворота, проте Богдан Шуст зреагував. В наступному епізоді подача хавбека знайшла голову Мамаду Вага, але удару француза зовсім трохи не вистачило точності.

Одесити атакували, а "Ворскла" відкрила рахунок. Свою роль зіграла значно потужніша лінія атаки полтавської команди. На 17-й хвилині Кобахідзе запустив по флангу Кулача, той прострілив на лінію воротарського, звідки Коломоєць в підкаті переправ м’яч у сітку. Гол, щоправда, обійшовся дорогою ціною, при чому для обох сторін. Спочатку Сачко поміняв Коломойця, у якого було забите стегно, на Одарюка, а згодом Фролову довелось випускати Безрука замість Новака.

Отримавши перевагу в рахунку, "Ворскла" віддала ініціативу морякам, розуміючи, що створювати за таких умов супернику буде надзвичайно складно. При цьому, що важливо, полтавцям вдалось мінімізувати кількість стандартних положень, які у виконанні Чорнія становили серйозну загрозу. Це підтвердив і гол, забитий Жунічем на 33-й хвилині після розіграшу штрафного, однак Івіца, замикаючи простріл від Сільвіо справа, перебував в офсайді. З гри "Чорноморцю" в першому таймі вдалось створити момент лише раз – Третьяков непогано прострілював з флангу, однак Сільвіо на передачу не встиг.

Не встигав на класний простріл Кулача і Кобахідзе на 45-й хвилині, проте на біду одеситів на дальній штанзі опинився Євген Зубейко. Захисник, намагаючись зіграти просто, зрізав м’яч у власні ворота. 2:0 - "Ворскла" отримала серйозну перевагу на другий тайм, що вимагало від моряків здійснення справжнього подвигу.

Спочатку не виходило взагалі ніяк. "Ворскла" місцями примітивно, місцями за рахунок організації не давала супернику комбінувати (якщо це слово доречне для такого поля) біля свого штрафного майданчика. Єдиного разу в одеситів був шанс скоротити рахунок, коли Бобко віддавав проникаючий пас на Третьякова, проте Максим з середньої відстані пробив в небеса.

Полтавці по перерві значно краще почали виходити з оборони в атаку та на 67-й хвилині могли знімати питання про переможця. Кобахідзе виводив Шарпара на побачення з Безруком, але В’ячеслав не зміг обробити м’яч.

А на 79-й хвилині інтрига відродилась. Захист "Ворскли" вкрай невдало зіграв під час подачі штрафного. М’яч відскочив до Бамби, який з лінії штрафного вгатив у нижній кут. Господарі одразу ж могли відновити перевагу в два м’ячі, проте Кобахідзе не зміг переграти Безрука під час виходу один на один. Та й загалом в останні десять хвилин "Ворскла" атакувала небезпечніше – Кулач бив штрафний (Безрук), Шарпар виводив Владислава сам на сам (не вистачило кроку, щоб підлаштуватись під удар).

Проте це не відміняє того факту, що "Чорноморець" тиснув і таки мав свій момент, що б в підсумку вирвати нічию. Матяж отримав м’яч перед воротами після закидання з глибини поля, однак чи то відсутність практики, чи то стан поля (а швидше за все – усе разом) завадили Івану перевернути все з ніг на голову. "Ворскла" в підсумку святкує перемогу, а з нею і почесне третє місце, завойоване за підсумками першої частини чемпіонату.