Прем'єр-Ліга

Прем'єр-Ліга - результати і розклад матчів, турнірна таблиця, новини.

Арсенал-Київ - Карпати 2:3. Чижевський майже справився, Полтава підвела

Каноніри вилітають в Першу лігу, львів'яни зіграють перехідні матчі

"Арсеналу-Київ" недостатньо було перемогти "Карпати", щоб зберегти місце в еліті. Обов’язковою умовою була ще поразка "Чорноморця" у грі з "Десною". Львів’яни натомість не вилітали напряму, але могли ще й уникнути перехідних матчів, якби здолали канонірів з якомога більшим рахунком, а "Олімпік" при цьому програв "Ворсклі".

"Карпати" приїхали в Київ з новим тренером. Точніше після відставки Фабрісіано Гонсалес довести сезон до завершення доручили асистенту іспанця та легенді клубу Олександру Чижевському. Той вирішив продовжити грати з трьома захисниками, віддав Мякушку весь фланг, а в атаку відрядив Гуцуляка.

В "Арсеналу" в старті чомусь не було Танковського. Тож Ігор Леонов відрядив в центр поля Вакуленка, тоді як в захисті грала пара Башлай – Сагуткін. Цікаво, що в нападі тренер канонірів довірився Олександру Ковпаку, а не Міссі Мезу. Ставка на досвід зіграла вже на четвертій хвилині – Оріховський закинув пас в штрафний майданчик, Папа Гуйє перехопити не зміг, а Ковпак ефектно перекинув м’яч через Кучинського.

Гол ніби був логічним продовженням бездарної захисної гри "Карпат" в останніх турах. Однак львів’яни не знітились, а рішуче перейшли до активних дій на половині поля суперника. Спочатку Мірошниченко не влучив з 15-ти метрів, згодом Мякушко запоров стандарт на самій лінії карної зони прямо по центру (арбітр цілком міг і пенальті призначити за фол Башлая на Ді Франко, ситуація спірна). Втім, вже на 18-й хвилині львів’яни відігрались – Онгла подав кутовий, а Нестеров, легко вигравши боротьбу в Башлая, головою пробив під поперечку.

Проходить всього дві хвилини, і зелено-білі заробляють пенальті. Мякушко промчав флангом, почав зміщуватись в центр та пробив. Після рикошету м’яч потрапив до Понде на лінію воротарського, але португальця завалив Дубінчак. Мякушко легко переграв Підківку з позначки.

"Арсенал-Київ" геть не був схожий на команду, яка прагне залишитись в еліті. Рідкісні вилазки на половину поля суперника не завершувались бодай чимось. До слова, автор першого голу у грі Олександр Ковпак був замінений ще на 11-й хвилині через травму, замість нього вийшов Ліпартія. В середині першого тайму Леонов провів і другу заміну – замість Башлая, який не відзначався особливою надійністю, вийшов Янаков. Денис зайняв позицію в центрі поля, тоді як в захист повернувся Вакуленко.

Така перестановка не врятувала господарів від третього голу. В компенсований до першого тайму час Вакуленко кинувся під удар Гуцуляка. М’яч відлетів точнісінько на ногу Мірошниченку, який пробив у кут метрів з 10-ти.

В перерві Леонов провів і третю свою заміну – замість Вакуленка вийшов Кадімян. Гегам міг повернути інтригу в грі вже на 49-й хвилині, але його удар головою прийшов в сітку з зовнішнього боку. Натомість усі крапки над "і" міг розкласти Олексій Гуцуляк. Дев’ятий номер замикав подачу Мякушка з правого флангу, але влучив у поперечку. На цьому небезпечні моменти у грі фактично завершились. Все, що виникало біля воріт обох команд, небезпечним було лише умовно.

До 76-ї хвилини такий стан речей "Карпати" влаштовував абсолютно. Враховуючи, що "Олімпік" програвав в Полтаві 0:2, саме львів’яни піднімались на дев’яту сходинку. Але донеччани знайшли в собі сили врятувати фактично програний матч. Дубль Дегтярьова нівелював усю цінність львівської перемоги. Тож гол Авагімяна з пасу Ліпартії на 90+2-й хвилині ні на що вже не впливав. "Арсенал-Київ" вилітає в Першу лігу, "Карпати" фінішують десятими. В плей-офф на них чекає запекле дербі Західної України з "Волинню". "Чорноморець" залишився 11-м і зіграє з "Колосом", який в Першій лізі фінішував на другому місці.