БЛОКАДА


Державне видавництво “Преса України” продовжує чинити тиск на газету “Український футбол”

БЛОКАДА


Слово до читача

Виносити сміття зі своєї хати — справа невдячна. Хоча інколи вимушена. Ми навряд чи б вдалися до подібного кроку, якби не резонансні події, що відбувалися (й відбуваються) в житі нашого редакційного колективу. Більше того, деякі “благочинці” із державного видавництва “Преса України”, котрі мали б захищати колектив газети “Український футбол”, бо є нашим видавцем, свідомо заносять ще й своє сміття до нашої оселі. Тому ситуація, коли папуаси навчають ескімосів прилаштовуватися до морозної погоди, м’яко кажучи, дивна. Відтак, маючи свою позицію, обґрунтовану статутною документацією, творчий колектив “Українського футболу” вирішив звернутися до всіх, кому не байдужа доля вітчизняного футболу і його єдиного друкованого органу.

Шановні друзі! Ми вже чотирнадцять років разом, маємо спільну історію й спогади. Ми завше стукали серцем у ваші оселі, розповідали правду. Як уміли. Як могли. Нехай залишиться в нас — чого нам це коштувало. Але навзамін ми отримували розуміння і вдячність наших читачів. Це був чи не єдиний наш стимул. Бо інший, особливо на тлі грошових стимулів інших спортивних видань, був лише для “підтримки штанів”. Але ми трималися. Бо звикли робити свою справу.

Однак чаші терпіння загрожує остання крапля. І її пролито. Останні кілька місяців функціонування редакції стало для нас справжнім жахом. Почалося все з того, що 3 грудня 2004 року рішенням зборів журналістського колективу газет “Молодь України” і “Українського футболу” (видання “Молоді України”) було усунуто з посади головного редактора вищезгаданих видань Володимира Боденчука. Таке рішення в надрах редакції зріло вже давно. Передовсім через недолугу господарську, кадрову й фінансову політику пана Боденчука, яка призвела до кризових явищ у життєдіяльності газети — суттєвих збитків, відтоку кадрів, старіння технічного обладнання. Проте ні бажання, ні конкретних кроків щось змінити в існуючій ситуації в пана Боденчука не було. А єдиний аргумент колективним зверненням журналістів — “Не подобається — звільняйтеся…”

Не подобалося. Хтось звільнявся. Хтось залишався. Бо любив свою роботу. Проте ситуація ставала дедалі нестерпнішою через пристрасть Володимира Боденчука до спиртного. Подробиць п’яних походеньок Володимира Івановича розголошувати не будемо. Передовсім із поваги до наших читачів. Однак втримати “джина в пляшці” не вдалося. Під час вручення призів нашого конкурсу-референдуму “Найкращий футболіст України” п’яні походеньки пана Боденчука бачив увесь вітчизняний бомонд, який був присутнім на святі. На жаль, цю ганьбу транслювали й провідні вітчизняні телеканали..

Отож, 3 грудня 2004 року відбулися збори творчого колективу “Українського футболу”, й Боденчука Володимира Івановича усунули з посади головного редактора. Зроблено це було на основі статуту редакції газети “Молодь України”, затверджено в державних директивних органах, Закону про пресу тощо. Звичайно, про походеньки “під мухою” Володимира Боденчука ми постійно повідомляли керівництво видавництва “Преса України”. на що його директор Володимир Олійник відповів, що “Преса України” не має на Боденчука жодних важелів впливу, бо не є засновником газети “Молодь України” і “Український футбол”. Мовляв, ми ведемо лише вашу господарсько-фінансову діяльність…

Однак після 3 грудня 2004 року позиція видавництва “Преса України” та її керівника пана Олійника різко змінилася. Володимир Григорович наполягає, що лише “Преса України” може звільнити головного редактора “Молодь України” й “Українського футболу” з роботи. Більше того, на засіданні профспілкового комітету “Преси України” представникам “Молоді України” й “Українського футболу” кілька годин втовкмачували, що збори 3 грудня 2004 року були нелегітимними, й пан Боденчук усупереч рішенню журналістського колективу газет має працювати, як і раніше…

Однак ми, журналісти “Українського футболу”, заявляємо, що не хочемо, як раніше. Нам набридли п’яні витівки екс-редактора, дістала необґрунтована позиція “Преси України”. Нам образливо й боляче, що профспілка “Преси України” і Спілка журналістів України зайнялися лобіюванням позиції колишнього редактора Боденчука.

Тому ми звертаємося до тих, кому не байдужа наша доля. Кому не байдужий “Український футбол” і український футбол. Просимо не допомоги. А передовсім розуміння. Якщо до голосу здорового глузду не прислухаються ті, хто б мав це робити, право останнього кроку залишаємо за собою. Запевняємо, що не зупинимося ні перед судом, ні перед прокуратурою, ні перед повним аудитом. Бо знаємо, що чинимо правильно. Знаємо, що знань і умінь для того, аби робити сучасну газету, маємо вдосталь. Просимо одного — не заважайте нам, колишні. Бо Бог не в силі, а в правді.

Оцените этот материал:
Источник:
Творчий колектив “Українського футболу”
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Stavr (Ялта)
В суд подавать за неисполнение решения трудового коллектива. Если так написано в уставе. Что ты предлагаешь, вытирать сопли платочком редакционному коллективу этой газеты или силой вынести редактора из кабинета :) Что качается общения на форуме, то я поддерживаю высказывания kubo (Lviv) от 12.04.05 15:09 и 13.04.05 09:42 по этому вопросу. Есть довольно неадекватная реакция на данную статью и лучшим способом является игнорирование дальнейшей полемики с таким пользователем. А не построение логической цепочки, исходя из места проживания. Я тоже донецкий, родился в Донбассе и для меня такое обобщение является оскорительным, так же, как и негативное обобщение нас украинцев со стороны граждан других государств.
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 30
Stavr (Ялта)
В суд подавать за неисполнение решения трудового коллектива. Если так написано в уставе. Что ты предлагаешь, вытирать сопли платочком редакционному коллективу этой газеты или силой вынести редактора из кабинета :) Что качается общения на форуме, то я поддерживаю высказывания kubo (Lviv) от 12.04.05 15:09 и 13.04.05 09:42 по этому вопросу. Есть довольно неадекватная реакция на данную статью и лучшим способом является игнорирование дальнейшей полемики с таким пользователем. А не построение логической цепочки, исходя из места проживания. Я тоже донецкий, родился в Донбассе и для меня такое обобщение является оскорительным, так же, как и негативное обобщение нас украинцев со стороны граждан других государств.
Ответить
0
0
dalexx (Николаев)
Есть вообще новый вариант! Создавайте "НОВЫЙ Украинский футбол", обьявите подписку, наладить реализацию. И за пару месяцев народ переключится! Конечно, здесь без спонсора никак. Но разве мало сейчас недовольных старой властью? Удручает другое: самые талантливые журналисты из "УФ" давно ушли...
Ответить
0
0
Sashik (Baltimore)
Stavr (Ялта) 13.04.05 18:53 Слушай, как это они там (в редакции "УФ";) без тебя то справятся, тупоголовые? Вопрос в том или стоит так работать. За что в суд подавать, за некомпетенцию? Это решается на уровне компании, по моему. Всем также известно, что проф.союзы довольно влиятельные. А я считаю их ещё и безполезными, уровень образования на Украине достаточно высок, чтоб их содержать. Так что нужно валить эту "Прессу Украины" и пускай идут зарабатывать деньги честным путём. А по второму пункту. Почему притензии к Димок (Кривой Рог), а не к splank(Донецк)? И потом, никто не говорит что все, у меня просто такое же впечатление когда нахожу таких как splank. А ты чего обижаешься?
Ответить
0
0
Stavr (Ялта)
Посочувствовать можно. Какая плохая жизнь, цены, маленькая зарплата - это да. Но с неба никогда ничего не упадет. если не совершать движения. В этом деле было сказано А т.е. проведено собрание, на котором сняли глав редактора. В свою очередь редактор и силы, его поддерживающие послали колектив буквально, проигнорировав это решение. На этом временной отрезок обрывается и всплывает уже после 4 месяца. Так вот у меня и вопрос, на который никто так и не ответил. Подал ли в суд трудовой коллектив данной газеты сразу или нет. Если сказано А надо говорить Б. Причем сразу. Если им надо сочувствие, то я им сочувствую, как и нищим на паперти, которые ничего не делают. Еще раз повторюсь свое право надо отстаивать, использую правильные и общепринятые нормы разрешения трудовых конфликтов. Sashik (Baltimore) Повторю и тебе. Все это разглагольствование, без четких ников и есть вешание ярлыков на всех.
Ответить
0
0
Sashik (Baltimore)
Если есть конфликт, надо решать цивилизованно и подавать в суд, а не взывать к читателям, показывая грязное белье. Я понимаю, что играют роль и связи этого редактора. Но ведь и надо с этим бороться не такими же подковерными методами. Stavr (Ялта) 13.04.05 00:16 Stavr, в статье же говорится, что редакция не ищет помощи от читателей, а ищет понимание. Грязное бельё, согласен, ни кому неприятно, но я считаю, что твоя аналогия здесь неуместна. Ведь газета у всех на глазах уходит в убыток и нужно предпринять какие-то меры. А если главному редактору это все равно, то я считаю его отставку правильной. На счёт Димка (Кривой Рог), он ничего не вешает - это факт. Большинство людей на этом "форуме", которые до сих пор сопли жуют по поводу прошлогодних событий - это люди из Донбаса: Донецк, Луганск и т.д.
Ответить
0
0
Гарри (zp)
Такая уж ситуация в укр. журналистике, в т.ч в спортивной - "старая гвардия", сидящая на руководящих должностях во всех журналистких спилках и прочих богоугодных организациях, старательно покрывает "своих", т.к. власть и руках спилок действительно имеется. Алкоголизм же и сопутствующие ему бухие мансы недостатком среди "гвардии" совсем не считаются.
Ответить
0
0
kubo (Lviv)
Sotnya (Харьков) 12.04.05 19:54 Ну про більшість я би ще посперечався, але я мав на увазі ігнорувати людей які провокують політпіздьож.
Ответить
0
0
king (Киев)
Stavr (Ялта) Дополнение к эмоциям: Большинство журналистов "УФ" набрали из провинции и держат на зарплате 150-200 гривень, при том, что спонсор- банк "Аваль". "Где деньги,Зин?" За статьи, как в нормальных газетах гонорары не размечают - за полосную статью могут аж 5 гривен насчитать! При том, что везде минимум -- 100 грн. полоса. Олейник действительно поддерживает Боденчука по принципу круговой поруки, поскольку по самой "Прессе Украины давно проверочка плачет...Особенно по арендам, печатанию бюллетеней и кабачкам вокруг Шулявки. А что касается голови спилки журналистов, тот этот дядя всегда был воплощением праведного гнева при преследовании журналистов, только не в этом случае -- он давний друг и собутыльник Боденчука. И последнее -- подхалимам Суркисов в "Команде", Спорт-Экспрессе", "Футболе" естественно начхать на такое "унижаюшщее их достоинство" дело, как освещение второй лиги, аматорского футбола, интервью с игроками, тренерами и президентами клубов низших лиг. "УФ" действительно единственное в этом плане издание, но по чему то ФФУ И ПФЛ одинаково пофик, как живет эта газета, а Федир Шпиг, очевидно доволен тем, что дает бабки на "УФ", особо не интересуясь в карманах Боденчука, Моторного и Брязгунова они или у журналистов ...
Ответить
0
0
oleh86 (Stryi)
Я також багато рокiв читаю УФ. Ця газета подобається менi своєю об"єктивнiстю (на вiдмiну вiд "Футболу" Франкова i компанiї). Геть алкоголiка з посади головного редактора! Таким, як вiн - не мiсце в українськiй пресi!
Ответить
0
0
dalexx (Николаев)
Из-за одного Б. весь колллектив там страдает уже давно. По поводу 2-й лиги и ниже - это ведь важно! Там хоть не такой беспредел, как в "вышке" и первой лиге! Часто бывая на селе, я вижу везде "УФ"! А "Команду" читают куда меньше. Суркисы давно прибрали ее к рукам. Вы часто там читаете НАСТОЯЩУЮ КРИТИКУ "Динамо" и сборной? Вы знаете о том, что места в чартерах давно закреплены за лояльными редакциями и конкретными особами-журналистами? Короче, "Укр.футбол" свое "Я" давно заслужил. И если самые стойкие его бойцы протестуют - то справедливо!
Ответить
0
0
Stavr (Ялта)
2 Димок (Кривой Рог) Уважаемый, следите за базаром. Если у Вас претензии к персоне splank (Донецк), то и обращайтесь именно к нему. Не надо вешать ярлыки - все донецкие такие... По поводу статьи. Хотелось бы прояснить некоторые детали. Исходя из этого обращения видны эмоции, но фактов все же маловато. Если кто-то в курсе. Объясните. Собрание было 3 декабря. Сейчас апрель. Прошло 4 месяца. Подавался ли иск в суд сразу, ввиду не исполнения решения собрания? Если есть конфликт, надо решать цивилизованно и подавать в суд, а не взывать к читателям, показывая грязное белье. Я понимаю, что играют роль и связи этого редактора. Но ведь и надо с этим бороться не такими же подковерными методами.
Ответить
0
0
Харьковчанин (Первая Столица)
Газета нужная! Но я не понял, нахрен этата статья?
Ответить
0
0
Sotnya (Харьков)
Давайте ігнорувати "абіжених рєвалюциєй" типу splank (Донецк) kubo (Lviv) 12.04.05 15:09 Да, давай игнорировать ! Только это большая часть посетителей этого сайта!
Ответить
0
0
treplo (писдляндия)
Goblin (Одесса) На вкус и цвет советчиков нет. Тебе газета не нравится-не читай. Тебе вторая лига не интересна-не болей. А потрепаться и просто языком молоть каждый может.
Ответить
0
0
justice2 (kharkiv)
УФ самое интересное футбольное издание на сегодняшний день. Если оно накроется, от этого потеряют только болельщики!
Ответить
0
0
Goblin (Одесса)
когда-то я выписывал УФ, когда Украина отделилась и про вновь созданный ЧУ можно было прочитать только там. "Команды", "Футбола", интернета и.т.д. просто НЕ БЫЛО, "Спортывна Газэта" накрылась тазом кажись к тому моменту и УФ был практически ЕДИНСТВЕННЫМ источником информации о футболе. Газетка между тем была весьма низкопробной и таковой осталась по сей день. Не зря им так мало платят, как они сами жалуются (вспомним Паниковского :"Козлевич и на это не наработал!") Если и были в УФ и нормальные журналисты, то все ушли.... А читают ее те, кому разве что интересна 2-я лига..... тут говорили про комплекс неполноценности.... хочу сказать, что он в полной мере присутствует у сотрудников УФ - жаловаться на всю страну на "плохого дядю-главного редактора" - экая пьянь и рвань...:)) мало кому вообще нравится собственный начальник, а эти решили пожаловаться всем на всю страну, пользуясь тем, что они- гадзэта!!! ПыСы. Ничего, кроме еще большей разочарованности в УФ у меня сей опус не вызвал.....
Ответить
0
0
Димок (Кривой Рог)
kubo (Lviv) Дружище..я тоже её віписівал с 10 класса..и по 5 курс универа... а пошел на работу..инет безлимит..кабельное..и я перестал его віписівать!! Но искренне переживаю за него..
Ответить
0
0
rsyvyk (Krakov-Stryj)
kubo (Lviv) 12.04.05 15:47 ja takoz jiji kolys' kupliav, po 40 kopijok!:)))))))
Ответить
0
0
kubo (Lviv)
УФ - перша газета, яку я виписував в дитинстві. Тоді на початку 90-х не було інтернету. Та і програм по TV про футбол не так і багато було. Шкода, якщо загнеться УФ :(
Ответить
0
0
Димок (Кривой Рог)
Всем Донецйкий в этом форумме в очередной раз доказывают...не зря их считают (мягко скажу) не очень умными..они даже не поняли последних строк статьи..у них не хватает памяти охватить статью целиком...для них повторю последнюю строку: Просимо одного — не заважайте нам, КОЛИШНІ. Бо Бог не в силі, а в правді.
Ответить
0
0
Одесский моряк (Одесса)
то splank (Донецк) "...ты виноват лишь тем, что хочется мне кушать..."
Ответить
0
0
splank (Донецк)
slonik (Гадюкино) :)) читал! Хотя и не по теме, но ржавые всё равно виноваты! Потому что гады:))
Ответить
0
0
slonik (Гадюкино)
splank... статью-то читал?
Ответить
0
0
Miaso_IF (Kiev-Franuk)
kubo (Lviv) а я їх давно ігнорую.у хлопців комплекс неповноцінності.хай виговоряться...хоча стараюсь розуміти....не получається інколи.....
Ответить
0
0
JK009 (Kyiv)
Как меня задолбала эта политика. При чем тут власть? Просто у пана Боденчука скорее всего хорошие связи ГИ "Пресса Украины". Вот и всё.
Ответить
0
0
kubo (Lviv)
Давайте ігнорувати "абіжених рєвалюциєй" типу splank (Донецк)
Ответить
0
0
splank (Донецк)
Во всем виноваты ржавые путчисты! Гниль оранжевая приносит свои плоды. хе хе. Хотели перемен? Держите!
Ответить
0
0
Miaso_IF (Kiev-Franuk)
drdim (Кировград-Кев) ти коли останній раз її читав????тільки чесно....... до речі Команда теж подає таблицю 2 ліги.... а те, що нижче когось цікавить????
Ответить
0
0
drdim (Кировград-Кев)
2 Miaso_IF (Kiev-Franuk) Це є, поки що, ЄДИНА! газета,....з таблицями чемпіонатів 2 ліги чи чемпіонатами районів..., і тому її треба заносити у \"Червону книгу\"
Ответить
0
0
Miaso_IF (Kiev-Franuk)
дааа......хороша колись була газета...з сотнями помилками в написаннях прізвищ......з таблицями чемпіонатів 4 ліги чи чемпіонатами районів.....хмммм.....а там такий цирк.....тепер не дивно.....
Ответить