Григорій Суркіс бере слово


У четвер відбувся брифінг президента Федерації футболу України, присвячений ситуації навколо НСК «Олімпійський»

Григорій Суркіс бере слово


У четвер, 22 листопада, у конференц-залі Будинку футболу відбувся брифінг президента Федерації футболу України Григорія Суркіса, присвячений ситуації навколо НСК «Олімпійський». Після оприлюднення останнього листа, що надійшов на адресу національної асоціації від УЄФА стосовно неможливості використання НСК «Олімпійський» як арени для проведення офіційних міжнародних матчів, керівник ФФУ відповів на численні запитання журналістів.

Лист від Платіні

Зазначимо, що у середу, 21 листопада, на ім’я президента ФФУ Григорія Суркіса надійшов лист за підписом глави УЄФА Мішеля Платіні, в якому йдеться, що позиція Європейського футбольного союзу з приводу будівництва ТРЦ «Троїцький» залишається незмінною. «Нинішня інфраструктура та нові будівельні роботи навколо «Олімпійського» вже у найближчому майбутньому призведуть до подальшого скорочення кількості доступних місць на трибунах. Часткове блокування виходів зі стадіону та евакуаційних запасних шляхів, а також обмежена зона для руху людей навколо арени значно підвищують загрозу безпеці вболівальників. Отже, висновок однозначний: стадіон − з його обмеженою місткістю та простором для руху − точно не зможе приймати матчі Євро-2012», − наголошується у листі.

Ігнорування національних інтересів

У свою чергу Григорій Суркіс в черговий раз наголосив на надзвичайній важливості та принциповості питання негайного демонтажу будівництва перед НСК «Олімпійський». «Нахабно ігноруючи вимоги ФІФА та УЄФА, відповідний указ Президента, рішення Київради − національні інтереси, врешті-решт, недобросовісні забудовники продовжують руйнувати шанс прийняти в Україні фінальну частину європейської першості», − зазначив глава національної футбольної асоціації.

Проблеми з безпекою

«Доводжу до вашого відома, що вчора в Будинку футболу відбулася зустріч з експертами УЄФА з питань стадіонів і безпеки проведення змагань, котрі ще раз недвозначно висловилися з приводу зведення ТРЦ «Троїцький», − продовжив він. − Тому я дуже радий, що державна влада адекватно розуміє ситуацію і повністю підтримує нашу позицію. Адже, по суті, перед нами поставили ультиматум: не знесуть ТРЦ − не буде матчів на «Олімпійському», а, отже, в Києві не буде фінального поєдинку».

Компенсація забудовникам

На питання стосовно можливої компенсації забудовникам Григорій Суркіс відповів, що це компетенція виключно органів державної влади. «Однак, очевидно, без компенсації не обійдеться, − висловив він свою думку з цього приводу. − Відверто кажучи, моя позиція така: відшкодування витрат інвесторам жодним чином не повинно йти всупереч інтересів держави. Наприклад, ніхто не вимагає демонтажу підземного паркінга на 1200 автомобілів, куди пішли основні фінансові вливання. До того ж, цілком можливо, що експлуатація цього об’єкту і так компенсує витрати «Юджина».

Наступний крок за Генпрокуратурою?

Григорій Суркіс додав, що за справу незаконного будівництва всерйоз має взятися Генпрокуратура. «Через горезвісну забудову держава нині недоотримує прибуток з «Олімпійського», а якщо ситуація не зміниться, то держскарбниця понесе величезні збитки від того, що на найбільшій арені країни не відбудуться матчі Євро-2012. Все це може стати однією з багатьох підстав, щоб Генпрокуратура наполягала на зносі «Троїцького» взагалі без компенсації».

Найгірший сценарій

Керівник федерації підтримав ідею скликання «футбольного майдану» і запевнив, що у разі необхідності він та його команда обов’язково приєднаються до руху невдоволеної громадськості. «Інвесторам краще припинити вводити людей в оману за допомогою різних фальшивок, твердженнями про можливість вирішення проблеми без зносу об’єкту. Я не ворог забудовникам, але зі свого досвіду розумію: якщо Київ не виконає свої обіцянки, зокрема стосовно реконструкції «Олімпійського», то ми можемо втратити Євро-2012 не лише для столиці, але й для всієї країни!»

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Vetal-ua (Киев)
Соломенка (Киев) ТЫ только в половине прав...на счет Омельченка....а вот премьер Ющенко это ты немного в сторону уплыл.......
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 24
Vetal-ua (Киев)
Соломенка (Киев) ТЫ только в половине прав...на счет Омельченка....а вот премьер Ющенко это ты немного в сторону уплыл.......
Ответить
0
0
Михей-Aтлант (Харьков)
Соломенка (Киев) 24.11.07 16:27 Да тут по идеи кто из чиновников виноват десятый вопрос. Это вобще проблема заказчика.Очень интересно почем до сих пор нет судебного решения по прекращению строительства!!! Все доки ,ведь, на лицо!!! Олимпийский в суд то подовал или нет?
Ответить
0
0
Соломенка (Киев)
avs1959 (Sebastopol) 24.11.07 11:14 Персона, разрешившая строительство здесь не столь важна (хотя там и стоит его подпись). Фамилия его тебе ничего не скажет. А должность у него: начальник Государственной инспекции архитектурно - строительного контроля по г. Киеву. Это не интересно. Интересно другое: кто дал этому по сути ничтожному чиновнику команду. Такую команду дал тогдашний мер г-н Омельченко. Дал (как говорят знающие люди) матерясь и поминая незлым тихим словом тех, кто его заставил это сделать. А заставил тогдашний премьер-министр Украины Виктор Ющенко по настойчивым просьбам небезизвестного г-на Пензеника - близкого друга В. Трофименко. Теперь диспозиция ясна? Так что плакал для Украины чемпионат
Ответить
0
0
валерон (Сумы)
это плять не страна а цирк на дроті!!!! если вся эта канитель закончиться, тем что у нас отберут Евро, и вытсавят на посмешище всему миру, мне стыдно будит сказать кому-то что я украинец.
Ответить
0
0
Максим Динамо Киев навсегда (Гомель)
Соломенка (Киев) 23.11.07 22:59 Согласен. Михей-Aтлант (Харьков) 24.11.07 11:38 Только так не будет. Работника мэрии никто искать не станет. Во-первых чинрвника такого уровня наказывать нельзя, зачем же прециденты создавать, право слово :) Во-вторых, у нынешнего руководства города "железный" аргумент - это было решение прошлой киевской власти во главе с Омельченко, а с нас и "взятки гладки". Ну... а вывод такой, те люди, которые принимали это решение уже не работают, поэтому, ну... какой с них спрос (?!). А мы за их проступки отвечать тоже не могём, ну что ж Вы в самом деле чужие грехи на нас вешаете. Вот и получается "замкнутый круг", который уже который год никто разомкнуть не в состоянии...
Ответить
0
0
cadett (Киев)
Я вижу решение проблемы с выходом болельщиков со стадиона т.о.: Снести нафиг этот долбаный чугунный забор, которым огорожен стадион и перенести пропускной коридор непосредственно к лестницам, которые поднимаются к чаше. Я не помню ,чтобы где-то на Западе (в цивилизованных странах, но не СНГ), стадионы были огорожены такой оградой. Легче ее пердвинуть, с компенсацией за потерю земли, чем сносить стройку и компенсировать застройщику затарты. Наверное в государстве сидят не экоконмисты, раз не понимают затратность сноса и компенсации. Денег на подготовку к ЕВРО и так нет...а придти к общему решению нужно...это мое мнение. Я хорошо знаю застройщиков. Суркис, просто потреял лакомы кусок, вот и рвет задницу...читайте между строк прессу.
Ответить
0
0
Михей-Aтлант (Харьков)
По идее должно быть так: Администрация стадиона подает в суд на хозяина стройки и выигрывает дело. Стройка прекращается. В тоже время хозяин стройки может в суде потребовать от Мэрии возмещения убытков. Т.к. именно Мэрия дала добро. Мэрия и Суд могут провести разбирательство, в ходе которого определится, а)Со стороны владельца комплекса была дана взятка чиновнику мэрии б)Ответственный, за этот процесс, работник Мэрии халатно отнесся к делу В случае а имеем уголовное дело, и как последствие штраф либо тюрьма + никакого возмещения. В случае б) Мэрия выплачивает ущерб. Вроде должно быть так с одной стороны. С другой стороны каждый играет свою игру и мы здесь лишь зрители, готовые выразить, кому-то нужное, общественное мнение.
Ответить
0
0
avs1959 (Sebastopol)
А какая, с позволения сказать, персона разрешила строить возле НСК? Найти эту персону, назвать, взыскать гроши и посадить в кутузку, что б другим не повадно было. И все же, кто разрешил строить?
Ответить
0
0
Azarel (MykaChevo)
То все продумано та будівля Суркісова, все це шоу де Григорій знову вийде Геройем. Молодець))))))))))))))
Ответить
0
0
baobab (Kyiv)
Ессно, надо сносить, и ессно надо платить компенсацию. Как типа налогоплательщик не возражаю, футбол - это очень важно.
Ответить
0
0
Соломенка (Киев)
Malder (Kyiv) 23.11.07 14:39 Не надо пи___ть, если не знаеш! Компанией "Юджин" владеет запорожский бизнесмен Владимир Трофименко (брат народного депутата от НУНСа Вадима Трофименко). 2. В нынешнем состоянии эксплуатировать стадион действительно нельзя. Здесь я полностью согласен с Андрон (Кременчуг). Я тоже после матча и Францией выбирался со стадиона минут 40. А сколько было болельщиков на стадионе вы сами видели по телевизору. 3. Строительство нового стадиона обойдется в 1,5 - 2 млрд USD. Спросите у неболельщиков Украины (а их у нас большинство) согласятся ли они на такие затраты из госбютжета, если им объяснят, что это пойдет за счет их пенсий, зарплат бютжетников и др. То-то же. А идеи Kharkov_chanin (Харьков) и иже с ним о проведении игр вне Киева смешны. На это не пойдет никто. Неужели он думает, что УЕФА разрешит игры на полуразрушенном стадоне в Харькове с его "огородом"? Альтернатива одна: полное лишение Украины права проведения Чемпионата (кстати: тот же Платини голосовал против Украины). Так что каким бы бякой не был бы Суркис - он сейчас в одиночку борется за проведение чемпионата в Украине. И это есть факт!
Ответить
0
0
sunrise one (Львів)
та будуйте новий стадіон!!!!!
Ответить
0
0
Kvinto (Львів)
Ще вражає цитата п. Суркіса: "Наприклад, ніхто не вимагає демонтажу підземного паркінга на 1200 автомобілів, куди пішли основні фінансові вливання. До того ж, цілком можливо, що експлуатація цього об’єкту і так компенсує витрати «Юджина"(с). Це взагалі круто. Хіт сезону. Виглядає так: наприклад будує хтось готель з парковкою для машин, вже майже збудував, як приходить Суркіс і каже: Твій готель суперечить інтересам держави, вали його за свої гроші; а парковку можеш залишити, це компенсує твої витрати. :))) І ще одне, на останок. Демонтаж ТРЦ буде коштувати не дуже менше (якщо не більше) ніж будівництво. Тому пора починати думати головою, бо ціна питання з кожним днем тільки росте.
Ответить
0
0
Kvinto (Львів)
Хотів би частково виправдати "недобросовісних забудовників" (з професійної солідарності). Моїми очима ситуація виглядає так: Я так розумію, що маємо дві сторони конфлікту: замовник ТРЦ (?) з підрядчиком ("Юджин") та ФФУ (Суркіс). Замовник ТРЦ отримав дозвіл на будівництво, земельну ділянку та вкладає в цей проект немалі гроші (немалі - це міліони гривень). На основі договору між замовником і підрядником "Юджин" повинен збудувати ТРЦ в певні, чітко визначені строки. Всі документи в них "на руках", тобто будують законно. Але в ході будівництва виникає проблема - стадіон. Виявляється ТРЦ мішає евакуаційним шляхам зі стадіону, тому може підірвати нам євро2012. Ще виявляється, що єдиним виходом є демонтаж ТРЦ (принаймні так каже пан Суркіс). Виникає логічне питання компенсації, а що Суркіс каже про компенсацію? Він каже, що то не його компетенція. Тобто ви демонтуйте ТРЦ, а за компенсацію будем говорити пізніше і не зі мною :))) Ага щас :))) "Утром деньги, вечером стулья". Спочатку держава повинна була б викупити цю будову, тим самим компенсувавши затрати замовника, а вже тоді казати будівельникам стоп. Ще одне питання: на основі чого "Юджин" повинен припиняти будівництво зараз? Суркіс сказав? Платіні сказав? Ющенко сказав? Може хтось із них ще й гроші поверне?Є діючий договір за яким будівельники будують, а замовник платить гроші. Представте собі ситуацію: Юджин зупинить будівництво, а замовник і держава не домовляться за розмір компенсації. Скажуть н-ад: Нам дешевше збудувати новий стадіон в іншому місці. Хто тоді буде винен за порушені терміни будівництва (записані в договорі)? Правильно - Юджин. ЄДИНА ІНСТАНЦІЯ, ЯКА МОЖЕ ПРИЗУПИНИТИ (ПРИПИНИТИ) БУДІВНИЦТВО - ЦЕ СУД. Все інше - це так, аби поговорити. Ще вражає цитата п. Суркіса: "Наприклад, ніхто не вимагає демонтажу підземного паркінга на 1200 автомобілів, куди пішли основні фінансові вливання. До того ж, цілком можливо, що експлуатація цього об’єкту і так компенсує витрати «Юджина"(с). Це вз
Ответить
0
0
Malder (Kyiv)
nin-mir (Запорожье) 23.11.07 15:38 Так мерия эту землю и отдала. Ариец (Киев) 23.11.07 15:18 А но понятны теперь вспышки идиотизма Суркиса, если там след Григоришина.
Ответить
0
0
nin-mir (Запорожье)
Это надо какую мафиозную силу иметь, чтобы плевать на президента, мэрию Киева и т.д.
Ответить
0
0
Ариец (Киев)
Malder (Kyiv) 23.11.07 14:39 Чего удивлятся. Недавно Григоришин хорошую долю Юджина и выкупил, с перспективой получить компенсационной земли на его выбор, взамен на полюбовное улаживание конфликта
Ответить
0
0
Malder (Kyiv)
Ой урвалась землица Суркису, а жабка до сих пор не отпускает. Не удивлюсь, если окажется еще что за Юджином Григоришин стоит.
Ответить
0
0
AxelkKomp (Полтава)
Настапне бла-бла-бла. А воз и ныне там.
Ответить
0
0
Kharkov_chanin (Харьков)
"то ми можемо втратити Євро-2012 не лише для столиці, але й для всієї країни!" __________ Блин, пускай строят новый. Мля уцепились за этот НСК. Можно и без Киева. Харьков, Львов, Днепр, Одесса, Запорожье, Донецк. А для Киевлян есть скоросные поезда в эти города. :-)) С комфортом.
Ответить
0
0
Mogar (Одесса)
ПИПЕЦ НУ КОГДА УЖЕ БАШКОЙ У НАС ВЕРХУШКА НАЧНЕТ ДУМАТЬ!ПОЗОР БУДЕТ ЕСЛИ ЕВРО НЕ ДАДУТ!НАДА СНОСИТЬ К ЧЕРТЯМ СОБАЧИМ ПОТОМУЧТО ЕВРО ЭТО НЕ ТОЛЬКО ЗАТРАТА НО И ОГРОМНАЯ ПРИБЫЛЬ И ОГРОМНЕШИЙ ПРАЗДНИК ДЛЯ ЕВРОПЫ !ППЦ
Ответить
0
0
Андрон (Кременчуг)
Та какая разница, кто строит? Я после матча с италами, час выходил со стадиона. Это нормально? Или пусть сносят к хренам собачим, или строят где-нить в другом месте. Если хотят принять евро, конечно.
Ответить
0
0
М.Алый (Запорожье)
hec (Луганск) Такое впечатление складывается уже давно.
Ответить
0
0
hec (Луганск)
Насколько я понял, так как ТРЦ строит не Суркис, то реально существует угроза срыва проведения матчей ЕВРО-12 на Олимийском, а если бы строил Суркис, то новый ТРЦ стал бы украшением Киева к матчам Чемпионата Европы. Надо, чтоб "Юджин" подарил Суркису стройку, тогда всё будет в порядке.
Ответить