Система арбітражу. Погляд куратора

Система арбітражу. Погляд куратора


У понеділок, 23 серпня, в Будинку футболу відбулося чергове засідання «Футбольного прес-клубу». Головною темою, що її обговорювали провідні спортивні журналісти країни та куратор системи арбітражу в українському футболі П’єрлуїджі Колліна, стало реформування вітчизняного суддівського корпусу.

Нова структура

Взявши вступне слово, італійський фахівець нагадав, які завдання він намагатиметься вирішити, працюючи в Україні. «Головна мета, поставлена переді мною, − вибудувати структуру арбітражу, яка б функціонувала згідно відповідних нормативів УЄФА та ФІФА. Ці положення, по-перше, стосуються незалежності та автономності футбольного суддівського органу. По-друге, необхідно об’єднати арбітрів, асистентів і тих, хто оцінює їхню роботу − інспекторів», − зазначив Колліна.

Зміна санкцій

Куратор також наголосив на необхідності зміни санкцій, які застосовуються до рефері. «Раніше за два промахи суддю могли понизити в класі, але я вважаю, що ми не можемо ставити хрест на досвідчених фахівцях, у виховання яких, до того ж, федерація вклала багато часу та грошей, − додав Колліна. − Ми маємо зрозуміти природу цих помилок, зробити все, щоб арбітр зміг знову працювати на найвищому рівні. Звісно, якщо з’ясується, що суддя порушив принципи Fair Play, ми з ним розпрощаємося назавжди. Але у будь-якому разі давати оцінку його діям і накладати відповідні санкції може тільки Комітет арбітрів ФФУ. І ніхто інший!»

Перегляд матчів

Відповідаючи на запитання журналістів, П’єрлуїджі Колліна розповів, що протягом першого місяця роботи на новій посаді він передивився усі 32 матчі української Прем’єр-ліги, що відбулися на той момент. «Наразі я вже став особисто відвідувати ігри чемпіонату. Крім того, я ретельно відслідковую усі публікації в ЗМІ, що стосуються українського футболу. Це допомагає мені якнайкраще орієнтуватися у процесах, які відбуваються тут», − сказав італієць.

Фізичні тести

«Я добре познайомився зі своїми підопічними, провівши з ними цілу низку зустрічей і нарад. Аби дізнатися про їхній фізичний стан, ми провели надзвичайно важливі тести в університеті фізкультури і спорту, запропонувавши кожному індивідуальну програму тренувань. У майбутньому за допомогою спеціальних датчиків ми збираємось отримувати повну інформацію про фізичний стан усіх рефері Прем’єр-ліги. Адже в умовах швидкісного футболу суддя має бути готовий на всі сто відсотків», − резюмував досвідчений фахівець.

Задоволення куратора

Журналісти цікавилися, які враження залишили в куратора поєдинки перших семи турів українського чемпіонату − розчарували, чи навпаки, приємно здивували. «Мій контракт розрахований на два роки, і поки ми тільки на початку шляху. Тим не менш, зізнаюся, що побачене тут мене аніскільки не розчарувало. Я маю багатий міжнародний досвід, досвід роботи в Серії А, і мені є з чим порівнювати», − посміхнувся Колліна.

Курс на омолодження

Він наголосив, що має намір взяти курс на омолодження суддівського корпусу, задля чого приділятиме велику увагу арбітражу в першому та другому українських дивізіонах. Крім того, куратор додав, що намагатиметься зробити так, аби українські арбітри були готові до обслуговування матчів найвищого рівня, в тому числі − Євро-2012: «Це має бути додатковим і надзвичайно вагомим стимулом для суддів».

Виправдана зміна рішення

Представники ЗМІ пригадали моменти, які мали місце в двох останніх турах Прем’єр-ліги, коли арбітри відміняли свої рішення, та попросили Колліну прокоментувати дії його підопічних. «Арбітр не має соромитися того, що він виправляє власну помилку. Правила з цього приводу говорять чітко: суддя може змінити своє рішення, якщо гра не була відновлена. В обох згаданих випадках асистенти допомогли головним рефері винести правильний вердикт, і це найсуттєвіше», − підкреслив куратор.

Дискредитація футболу

Учасники бесіди багато уваги проділили проявам агресії по відношенню до суддів − як з боку вболівальників, так і з боку окремих футбольних керівників. «Звісно, такі інциденти, які я бачив, наприклад, в Дніпропетровську, не можуть не засмучувати. Я не маю права нав’язувати свою точку зору дисциплінарним органам, хоча можу викласти їм своє бачення з приводу того чи іншого випадку, − наголосив П’єрлуїджі Колліна. − А ще прошу журналістів приділяти увагу в своїх матеріалах не тільки роботі суддів, але тиску, який іноді здійснюють на них клубні функціонери, тренери, гравці. Ви маєте першими заявляти, що така поведінка неприйнятна, тому що дискредитує весь український футбол».

Акценти для ЗМІ

На завершення італійський фахівець ще раз звернувся до учасників прес-клубу, подякувавши за їхнє масштабне та всебічне висвітлення футбольних подій, зауваживши, що і в подальшому з нетерпінням чекатиме на відгуки щодо його роботи. «Тільки-но хотілося б побажати журналістам, щоб вони більше уваги приділяли саме футбольному складнику, а не зосереджувалися на зовнішніх емоційних моментах, що не впливають істотним чином на сам процес», − резюмував Колліна.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
aa_konoplya (Харьков)
А как по мне, так судейство стало более раскрепощенным. Мне нравится.
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 24
aa_konoplya (Харьков)
А как по мне, так судейство стало более раскрепощенным. Мне нравится.
Ответить
0
0
myupiter (Киев)
Динамо Киев , некому теперь за ... тянуть вас к чемпионству!!! Динамо в этом чемпионать максимум 3 займёт!! Demka (Донецк) 23.08.10 16:59 Детка, ты правильно подметил, так бы оно и было, но...... если по минус девять и дальше будут раздавать, то ДК первое получит место) Ну, или второе, если не смогут ДыКи под Шахтер \"компры накопать\". Металлист опустили ниже плинтуса, теперь вот только Днепр может ДыКам перчатку бросить. Сейчас Сурки и ДыКи начнут Днепр опускать, если смогут. А макаронник слабенький. Вы почитайте, что он пишет. Нельзя, мол, судей наказывать за две ошибки (читай, за две взятки), ведь в их обучение большие деньги вложены. Полный дядел, этот макаронник. Вот, если судья, тот, что в мантии, в райсуде две взятки взял, или миллиционер взял два раза и закон дважды нарушил, его тоже нельзя наказывать, так как в его обучение деньги вложены.
Ответить
0
0
myupiter (Киев)
Макаронник стал судей защищать. Этого и следовало ожидать. Дурак макаронник. Только жеские санкции против судей застявят их судить честно. А макаронник сопли распустил - \"низя судей за две ошибки наказывать, не надо на них давить через СМИ\". Тюфяк, макаронник. Посмотрел бы я на итальянских журналистов, которым кто-то бы сказал, что не надо критиковать и давить на судей за две ошибки против сборной Италии, например. Порвали бы журналисты этого чувака. А наши журналисты, облажались. Никто из журналистов украинских макароннику в лицо не плеснул из пакета кефиром, как это на западе часто делают чинушам пересічні громадяне Евросоюзу и как американскому президенту бросил в лицо ботинок иранский журналист. Да... украинские журналисті мельчают. Им запрещают судей критиковать, а они молчат. И зачем только макаронника Пьера-Луиджи пригласили?
Ответить
0
0
Олексин (Новочорна)
Легендарному П’єрлуїджі Колліні, 50 років, запропонували відсудити матч в Україні. З ініціативою проведення поєдинку “Зірок українського футболу” проти “Легіонерів” виступила газета “Команда”. Читачі видання хочуть бачили в ролі арбітра саме харизматичного італійця. “Відмовлятись від запрошення не можна, тим більше я тут гість, - каже Колліна на засіданні “Футбольного прес-клубу” у Будинку футболу. - Але я вже старенький. Скажіть, хай футболісти повільно бігають (сміється). Якщо серйозно, то буде видно, зараз мені важко сказати щось конкретне. Потрібно, щоб сприятливо склалися обставини”.
Ответить
0
0
Олексин (Новочорна)
_Yury_ (Kiev) 23.08.10 19:07 А, може, наприклад, Ситник (чи хто інший з редакції), саме зараз закінчує власну версію? Я, наприклад, хотів би помилитись своїм постом від 23.08.10 16:37
Ответить
0
0
_Yury_ (Kiev)
На футбол.спорт.уа есть расширенная версия интервью. Ау, редакция! \"Повесьте\" - будет новая тема для обсуждения и повышения рейтинга :-)
Ответить
0
0
niggs (Днепропетровск)
Инспектор (Донецк) 23.08.10 17:07 этим ты объясняешь то, что в матче с МХ решение принималось больше 8 (!) минут? А если бы игроки его \"уговаривали\" минут 30? Тоже было бы всё нормально?
Ответить
0
0
Винни-Пухх (Киев)
Олексин (Новочорна) 23.08.10 16:33 Друже, навіть наш юридичний світоч з купою міжнародних дипломів не завжди грамотно пише, то що ти вже хочешь від неосвічених журналюг? :)
Ответить
0
0
Почти Киевский (Бровари)
Спросили бы лучше как искоренить, погони во-время матча за арбитрами, и забеги, к боковым судьям!!!
Ответить
0
0
_Yury_ (Kiev)
Фанатик. Это хорошо. VitoFirst (Львов) 23.08.10 18:08 --------------- Фанатик - это не очень хорошо... Скорее \"трудоголик\"... :-)
Ответить
0
0
VitoFirst (Львов)
П’єрлуїджі Колліна розповів, що протягом першого місяця роботи на новій посаді він передивився усі 32 матчі української Прем’єр-ліги, що відбулися на той момент. \"Наразі я вже став особисто відвідувати ігри чемпіонату. Крім того, я ретельно відслідковую усі публікації в ЗМІ, що стосуються українського футболу\". ------------------ Фанатик. Это хорошо.
Ответить
0
0
Yurko-Zahid (Shreveport)
то хоч на роботу бери хоч грамотних журналістів, а не позвоночників! -------------------------------------------------- Не втрачайте, куме, сили. Він не зможе відрізнити хто грамотний, а хто ні, він сам позвоночник.
Ответить
0
0
Shorey (Винница)
- Как я говорил, ранее я просмотрел все матчи по ТВ и уже 7 матчей вживую. В целом, у меня позитивное мнение по этому поводу. Я был в Донецке на матче «Металлург» - «Металлист», хозяева проигрывали 0:3, но не было никаких возмущений в сторону арбитра, болельщики поддерживали свою команду. В Симферополе на матче ПФК \"Севастополь\" - \"Динамо\" хозяева также проиграли 0:3 и я увидел нормальную реакцию на этот результат со стороны трибун, не было агрессии. У меня был неприятный вечер в Днепропетровске. Надеюсь, что то, что было в матче «Днепр» - «Металлист» - это единичный случай. Я не могу смотреть на то, как моему подопечному проломили голову и он истекает кровью. Невозможно было видеть то, что происходило на трибунах, когда по стадиону летают бутылки, файера, ракеты, а там ведь присутствуют дети, семьи! Нельзя такое допускать! Это не приемлемо и за это вина на всех нас! К сожалению, я не говорю на украинском языке, но есть помощники, которые мне помогают – я смотрел матч, и один из наших комментаторов искренне удивлялся, когда удалили игрока «всего лишь за два толчка арбитра» (удаление Шуховцева – прим. авт.). Вроде эта карточка что-то сверхъестественное, не понимаю таких комментаторов! Еще был один момент, когда игрок обругал арбитра, якобы за то, что тот упомянул какие-то гадости в сторону игрока. Мы на следующий день просмотрели этот матч и четко видели, что арбитр ни единого слова не сказал в сторону этого игрока. Как это понимать? - Будете ли вы наказывать игроков, тренеров, стадионы за некорректное отношение к арбитрам? - Дисциплинарные комитеты должны быть полностью автономными, поэтому ни я, ни кто-то из моей структуры не могут принимать такие решения! Все организации должны быть полностью автономны! Я, во что бы то ни стало, должен защитить честь моих арбитров! Никто из тренеров не должен называть арбитров «негодяями»! Должно быть уважение!
Ответить
0
0
Almaz (Донецк)
Своевременная реакция Коллины. По-моему все акценты им расставлены правильно. Особенно убедительно и прогрессивно его решение относительно применения санкций. Вопрос единственный, как оно будет воплощаться на практике. Кто будет давать оценку арбитру - это ошибка или целенаправленная работа в интересах какого-то клуба. Сам Коллина или кто другой? Кто будет назначать на матчи судей и какие при этом будут учитываться критерии? Эти сведения будут публичными или такими как тайна исповеди в культовых организациях?
Ответить
0
0
Shorey (Винница)
Demka (Донецк) 23.08.10 16:59 _____________ Ворскле Динамо проиграло, а Ворскла это что - всем подряд? Уверен кстати что Ваш Шахтар с Днепром тоже очки потеряет, надеюсь даже и проиграет.
Ответить
0
0
Инспектор (Донецк)
///Арбітр не має соромитися того, що він виправляє власну помилку. Правила з цього приводу говорять чітко: суддя може змінити своє рішення, якщо гра не була відновлена. В обох згаданих випадках асистенти допомогли головним рефері винести правильний вердикт, і це найсуттєвіше», − підкреслив куратор.\\\\\\
Ответить
0
0
Олексин (Новочорна)
Demka (Донецк) 23.08.10 16:59 Ми це - \"Динамо начало лететь всем подряд!!!\" - помітили ще з весни... коли Колліна \"ще в проекті\" був...
Ответить
0
0
Max(Одесса) (Одесса)
Demka (Донецк) 23.08.10 16:59 _______________________________ Не делай поспешных выводов, вспомни как Шахта прошлый сезон начинала. (Сразу оговорюсь, я болею за Шахту сколько себя помню) )) Может позже устаканится, но пока ощущение, что уж очень арбитры нервничают (причем во всех матчах)
Ответить
0
0
Demka (Донецк)
А вы заметили ,что как только пришел куратор с именем , Динамо начало лететь всем подряд!!! Что Динамо Киев , некому теперь за ... тянуть вас к чемпионству!!! Динамо в этом чемпионать максимум 3 займёт!!
Ответить
0
0
Олексин (Новочорна)
liman (Кр.Лиман (Дон.обл.)) 23.08.10 16:30 В підвалі - дещо конкретніше:) Не знаю...., якби Павло Вікторович дозволив - навів би лінки на конкурентів з детальнішою інфою:)...
Ответить
0
0
Олексин (Новочорна)
«Звісно, такі інциденти, які я бачив, наприклад, в Дніпропетровську, не можуть не засмучувати. Я не маю права нав’язувати свою точку зору дисциплінарним органам, хоча можу викласти їм своє бачення з приводу того чи іншого випадку, − наголосив П’єрлуїджі Колліна - Очікуємо засідання КДК 27-го з нетерпінням:)...
Ответить
0
0
Олексин (Новочорна)
Блн... \"в двох останніх турах Прем’єр-ліги, коли арбітри відміняли свої рішення\"... - та правильно СКАСОВУВАЛМ!!!, а не \"відміняли\"... \"Відмінки\" - це мовна категорія!!! Васильєв, блн, і так своїм сайтом не займаєшся, то хоч на роботу бери хоч грамотних журналістів, а не позвоночників!
Ответить
0
0
niggs (Днепропетровск)
ну-ну... решения судей как 2 капли воды: приняли решение-на них надавил-сменили решение... И КАК ДОЛГО ЭТО БУДЕТ ЕЩЕ ПРОДОЛЖАТЬСЯ??
Ответить
0
0
liman (Кр.Лиман (Дон.обл.))
ни о чем
Ответить