Кримський арбітр Жабченко: Перед Суперкубком в Одесі націоналісти погрожували мені розправою


Анатолій Жабченко розповів про те, як він випав з української футбольної еліти.

Кримський арбітр Жабченко: Перед Суперкубком в Одесі націоналісти погрожували мені розправою


Кримський суддя Анатолій Жабченко, якого ФФУ відсторонила від суддівства після отримання російського паспорта, розповів свою версію подій.

- Я народився і виріс в Криму, але після того, як Крим увійшов до складу Росії, українські журналісти почали дізнаватися, чи є у мене російський паспорт. Провели ціле розслідування, зняли фільм. В результаті мене і мого колегу Юрія Вакса в 2015 році викликали на КДК.

- Навіщо?
- Запитали, чи є у нас російські паспорти. Ми нічого і не приховували, підтвердили, що так, є. Навіщо нам щось приховувати? І начебто вся та історія затихла. Продовжували судити, отримували призначення. Щотижня перетинали кордон туди - назад. Серйозних проблем не виникало.

- Що було далі?
- У міру того, як ситуація на Україні загострювалася, нам почали надходити погрози. У пресі деякі експерти обурювалися: "Громадяни Росії судять український чемпіонат. Як так ?!" А потім взагалі все різко загострилося, коли нас внесли в список "Миротвореця". І мене, і Юру Вакса, і всіх наших родичів.

- Стало страшно?
- Тоді вже ми почали отримувати смс-ки від націоналістів, які писали, що вони нас знайдуть і розправляться.

- Погрожували вбивством?
- Розправою... І повідомлення приходили, і дзвінки всілякі пішли.


- Тим не менш, ви отримали призначення на Суперкубок України "Шахтар" - "Динамо" Київ у минулому році.

- Це і стало апогеєм. Новина про моє призначення буквально підірвала інтернет, соціальні мережі. Буря обурення, критики: як громадянин Росії буде судити головний матч на Україні? Хвиля невдоволення не стихала кілька днів, а навпаки навіть набирала обертів. Глава комітету арбітрів ФФУ Лучано Лучі неодноразово відбивав атаки на мою адресу.

- Вам в ті дні погрожували?
- Не те слово. Писали і говорили, що якщо я вийду на поле в Одесі, то буде "Будинок профспілок-2". Прямим текстом говорили, що через мене почнуться масові заворушення, постраждають люди. Та біс знає, що станеться, якщо я тільки вийду на поле. Уявляєте? Ситуація загострювалася і могла вийти з-під контролю.

- У підсумку відмовилися?
- За день до гри я вже був в Одесі. Мені подзвонив Лучано Лучі та сказав, що треба відмовитися від цього матчу. Тиск з боку керівництва ФФУ, керівництва країни був просто неймовірним. Лучі також додав, що націоналісти, ультрас вже попередили правоохоронні органи про масові заворушення і акти непокори, якщо я відсуджу Суперкубок.


- Ви погодилися написати заяву про відмову?
- Так, а що мені залишалося робити? Ви ж самі бачили, на що здатні ці люди ... Пам'ятаю, за день до матчу мені дзвонив кореспондент з телеканалу "Футбол": "А ви не боїтеся наслідків?" Я відповів, що це моя робота, я готуюся до гри. Але потім ультрас написали папір в правоохоронні органи і навіть попередили, що не пустять мене на стадіон.

Довелося йти в відмову. Мене замінили на іншого рефері. І я став готуватися до матчу Ліги чемпіонів, який повинен був відбутися через тиждень. Відпрацював ту зустріч, отримав призначення на Лігу Європи. За дві гри отримав хороші оцінки. Повернувся додому, і з тих пір не відсудив жодного матчу.

Оцініть цей матеріал:
Джерело:
sport-express
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
Приоритет (Неаполь скифский)
То арбитра третируют, то у простых рыбаков отнимают паспорта и не пускают в Крым, только чтобы признали украинское гражданство.. Стыдоба..
Відповісти
2
6
Повернутись до новин
Коментарі 34
Приоритет (Неаполь скифский)
То арбитра третируют, то у простых рыбаков отнимают паспорта и не пускают в Крым, только чтобы признали украинское гражданство.. Стыдоба..
Відповісти
2
6
Zapp Brannigan (Київ)
Дуже просто - захотіли жити в російському Криму, получили російські паспорти - нічого сюди пертися, жживіть і працюйте там. Чого вони живуть там, а лізуть сюди?
Відповісти
5
2
ПетроФ (Луцьк)
В "миротворець" його занесли не через російський аусвайс. а через те що порушув закони України, літаючи з Сімферополя в Москву. Тепер, коли зрозумів що втратив, то почав плісти і про угрози і профспілки-2. Урод одним словом.
Відповісти
12
8
Віктор Бокасса (Betwmount)
Три роки це убоге продажне чмо судило чемпіонат. Сук-а(и)...
Відповісти
11
8
мы за динамо (киев)
Це ніякий не сєпар. Це відвертий колабораціоніст.
Відповісти
16
6
avatar
nerov (FCSDonetsк)
Да у вас все кто не скаче тот колаборационист!
sticker
Відповісти
5
9
Dardolis (Первомайск)
А что сайт ДНР футбол не работает, что ты сюда приперся?
 
7
2
Zapp Brannigan (Київ)
Ну да, куда ж нам всім простим випускникам КНУ, КПІ чи Львівської політехніки до високоінтєлєхтуальних торговця курами Захєрченка чи мийщика машин Моторила...
 
3
1
мы за динамо (киев)
кожному своє, по заслугам.
 
1
0
Джим Слэйд (Харьков)
Хоть так продажное мудло отстранили. Жаль, Годулян не крымский.
Відповісти
16
10
avatar
ricco-sc (Киев)
Какой обиженный) И рыбку хотел съесть, а на *** сесть)
Відповісти
20
10
gulik (Чернигов)
Теперь понятно, зачем нужна полная ассимиляция всех русскоязычных? Это тупое чмо даже не понимает, из-за чего сыр-бор. Ну подумаешь, получил рашистский аусвайс. Ну проголосовал за единый-неделимый. И что тут такого?
Відповісти
19
16
Astor Astor (Одесса)
Покажи пример, начни ассимиляцию с себя, клован.
Відповісти
12
17
sc-tavria (Симферополь)
Не слушай никого Толик) У людей так наиболее ярко проявляется обида и злость самого на себя. Да, это факт. Ну скажи, нормальный, психически здоровый человек будет таким заниматься?) Нет конечно. Как правило такие "угрозы" это проявление собственной ущербности, слабости, неудовлетворённости самим собой. Никого не слушай. Шли их всех подальше, но всё равно будь осторожен. Это твоя жизнь, твой выбор, плевать на чужое мнение.
Відповісти
13
23
Dardolis (Первомайск)
Ты что серьезно думаешь ему угрожали? У него обида, что из-за своей тупости (паспорт мог и скрыть)его оторвали от кормушки. Так что “это твой выбор” ты явно перегнул, его выбор был, рубить бабло в Украине, а жить в России, вот только не срослось...Мог бы судить в РФ, но там свои прикормленное место не уступят...Ейфория с присоединением прошла и местечко теплое за спасибо не дадут...
Відповісти
22
11
BOBKA15 (Луцк)
А навіщо він паспорт російський получав, якщо він хотів продовжувати судити чемпіонат України? Така реакція на цей його крок є цілком логічною і прогнозованою. От у нас ж ніхто не гнобить, наприклад, кримчанина Усіка, хоча у нього і мати в Криму живе, і будинок там є. І Усік часто їздить у Крим, проте він залишив собі український паспорт і постійно це підкреслює. Що заважало Жабченку так само зробити? Чи він думав, що з російським паспортом йому чемпіонат росії судити дадуть, але його прокинули там?
Відповісти
4
2
Zapp Brannigan (Київ)
Блін, мій комент від іншого акаунта поставили , тепер я Вовка15... Адміни, може пора вже людські коменти зробити? Скільки на сайті, то постійно трабли з коментами. Ну не виходить зробити - поставте Disqus
 
2
0
Dardolis (Первомайск)
Он еще говорит: "на что способны?"Вот мразь. Его не заставляли брать русский паспорт. Уж если косишь бабло на Украине, а судьи зарабатывают серьезные деньги, так нечего было брать другой паспорт. Теперь суди на чемпе Крыма. Печаль в том, что они даже не понимают своей глупости...
Відповісти
20
15
sc-tavria (Симферополь)
Животные)
Відповісти
13
18
маклауд (Украина)
Ну да, эти к.а.ц.а.п.ы такие животные!
Відповісти
7
7
Зураб (Ильичевск)
Мрази бандеровские
Відповісти
15
29
avatar
Динамо-машина (Киев)
Это ты мразь!
Відповісти
3
2
ablabar1 (Хмельницкий)
Что ж Вы до сих пор живете среди бандеровцев, есть же прекрасные места где нет, не скажу что мразей, но бандеровцев точно нет, ОРДЛО или тот же Крым?
Відповісти
4
2
avatar
Your Friend (Львів)
В Україні подвійне громадянство заборонене. Получив паспорт іншої держави, значить автоматично лишаєшся українського громадянства. І не треба корчити з себе біле та пухнасте безневинне ягнятко.
Відповісти
20
11
Astor Astor (Одесса)
Не пишите чепуху, если не знаете ситуации.Двойное гражданство не запрещено, оно просто не признается. Куча народу имеет двойное гражданство с Израилем, например. С Польшей, Румынией, Венгрией. Лишение гражданства законами Украины не предусмотрено - только если человек сам пишет заявление о выходе. Насчет Крыма - там еще интересней. Все крымчане, которые получили российское гражданство, совершенно официально продолжают считаться украинскими гражданами. На эту тему даже был принят специальный закон. При этом их российское гражданство Украиной не признается.
Відповісти
13
10
avatar
Your Friend (Львів)
З А К О Н У К Р А Ї НИ Про громадянство України Стаття 19. Підстави для втрати громадянства України Підставами для втрати громадянства України є: 1) добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття.
 
2
3
kuljlysyj (Тернополь)
Це ти розкажи громадянам починаючи від президента і далі. Цікаво вони тоді громадяни яких держав? Але ж керують Україною, і закони пишуть для України!!!
Відповісти
7
4
ablabar1 (Хмельницкий)
Цікава у Вас логіка! Тобто якщо завтра президент чи там депутат когось вб'є, то статті за вбивство перестануть діяти? До речі, тих президентів як і депутатів вибрали ми з вами.
 
3
0
ablabar1 (Хмельницкий)
Воно навіть не розуміє яке воно гнида! Ще дозволяє собі щось патякати про хлопців. Так, гнидо, ми бачили і бачим кожного дня на що здатні ці хлопці. Цікаво, а на матчі єврокубків він теж їздив з російським паспортом?
Відповісти
18
15
efim423 (odessa)
Судьи ж нормально зарабатывают ,переедь на материковую часть .Не надо было оформить рос. граждаство, а потом плачит , что ему угражают , идиёт
Відповісти
17
14
avatar
Динамо-машина (Киев)
Повезло тебе п.а.д.л.о,что патриоты страны пожалели тебя! Если ты крымчанин,и сделал себе русский паспорт,а также поддержал идею "русского мира",то не имеешь права даже ступать на украинскую землю! Не то,что судить наш чемпионат. А твой кореш Вакс-вообще продажная ш.л.ю.х.а!
Відповісти
22
16
Zapp Brannigan (Київ)
До сих пір згадую, як Бакс вигнав Гармаша ні за шо у матчі з ШД... Підозрюю, це могло вплинути на психологію Гармаша. Може якби його тоді не вигнали, зараз би він і чудив менше...
Відповісти