Медведчук звинуватив Порошенка у виведенні з держвласності трубопроводу та закупівлі вугілля у "Л/ДНР"


Проросійський політик повідомив, що за цим стоїть п'ятий Президент України

Медведчук звинуватив Порошенка у виведенні з держвласності трубопроводу та закупівлі вугілля у "Л/ДНР"

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine


Затриманий Службою безпеки України український політик Віктор Медведчук, якому було висунуто звинувачення у держзраді, під час допиту зізнався, що у схемах виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок" та закупівлі вугілля у "Л/ДНР" для подальшого прокачування через нього дизельного палива брав участь п'ятий Президент України Петро Порошенко.

"Більшість усіх цих подій пов'язано з тоді чинним, з 2014 по 2019 роки, Президентом України Петром Порошенком. Це завжди робилося на прохання Порошенка. "Трубою" я став займатися на прохання Порошенка. Якби сказали, що це "труба Порошенка", то це більше б підходило. Не тому, що я зараз хочу виправдатися. Я по життю ніколи не виправдовуюсь. Якщо є факти, я їх визнавав.

Так, у 2016 році президент Порошенко звернувся до мене з проханням, враховуючи мої контакти та відношення до мене серед керівництва рф, про купівлю труби або "Прикарпатзахідтрансу", який володів цією трубою, по поставках дизеля до України і Європи. Він звернувся до мене, щоб я провів перемовити з президентом рф, щоб "Транснєфть" змогла продати цю трубу та її міг викупити, як потім виявилося, пан Порошенко.

Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а за фактом власністю Порошенка, необхідно було вжити низку дій: починаючи з залучення судової системи, яка оскаржувала трубопровід. Для того, щоб "Транснєфті" дати можливість продати цю трубу, необхідно було зробити все, щоб "Транснєфть" знову володіла та ухвалювала рішення про торгівлю цією трубою. Пан Порошенко вирішував усі питання як судової системи, так і адміністративних органів через можливості президентської посади та адміністративного впливу: суди, прокуратура, антимонопольний комітет, фонд держмайна – всі вони ухвалювали рішення для особистих інтересів президента Порошенка.

Скільки грошей витратив на покупку труби пан Порошенко? За офіційними даними, 23 млн. доларів США. Гроші виводилися через фіктивні договори. Контролював ці питання його найближчий фінансовий помічник, фахівець із даних питань Макар Пасенюк.

Скільки заробляла діюча труба, яка прокачувала дизельне паливо до України та Західної Європи, до Угорщини? Фактично за рік, з травня 2018 по травень 2019, труба заробила вдвічі більшу за суму грошей, яку за неї було сплачено. Якщо за трубу він заплатив 23 млн. доларів, то за рік заробіток становив 41-42 млн. доларів. Це підкреслює, що адміністративний апарат, суди, прокуратура та інші державні органи були задіяні Порошенком недаремно", - говорить Медведчук.

Також Медведчук розповів про "вугільну схему", згідно з якою вугілля закуповувалося Україною на вже захоплених територіях в ОРДЛО.

"У листопаді 2014 року - на початку 2015-го в Україні було збудовано чітку систему закупівлі вугілля у невизнаних "ЛДНР", тобто на тій території Донбасу, яка залишалася після подій 2014 року неконтрольованою. І в цьому була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з президента, закінчуючи міністрами, правоохоронцями та тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему по можливості закупівлі цього вугілля та постачання його до України, в цей період з урахуванням високих потреб та неможливостей їх задоволення в Україні за рахунок того, що припинили роботу багато шахт та зменшився видобуток вугілля, все це потоком йшло в росію, де закупівлі вугілля збільшилися. Рф, виходячи з цього ввела квотування. Купуючи 1 тонну на Донбасі, мали право купити 2 тонни у росії. Вся ця система сприяла тому, що президент Порошенко за допомогою своїх підлеглих - Демчишина, Кононенка, Гонтарєвої, правоохоронців, генпрокурора, міністра внутрішніх справ - вибудовували систему, за якої це вугілля мало надходити з Донбасу на вигідних умовах та реалізовуватися в Україні.

Наприклад.

Пан Кононенко, на той час народний депутат України, одна з осіб наближених до Порошенка, який займався багатьма бізнес-проектами, незважаючи на свій статус депутата, а Порошенка - президента, запропонував кандидатуру Кузяри, щоб організувати схему закупівлі, транспортування та постачання вугілля в Україну.

Пан Демчишин, який обійняв цю посаду на розсуд Порошенка, як наближена людина, бо до Демчишина цю посаду займав Продан, який не погоджувався зі схемою купівлі вугілля на Донбасі. Більше того, протистояв і відстоював схему купівлі південноафриканського вугілля, яке було системне на той час в Україні, і на думку фахівців та експертів було вигідніше та якісніше для споживання в Україні.

За допомогою президента України, генерального прокурора, міністра внутрішніх справ тиснули на керівників Мінпаливенерго, Укрінтеренерго Зіневича, дійшло до арешту, проводили у нього обшуки з однією метою: необхідно було припинення поставок південноафриканського вугілля. Це завдання, яке стояло перед правоохоронцями і яке виконували за вказівкою президента Порошенка.

Міністр Демчишин, який прийшов на зміну неслухняного та некерованого Продана, робив усе необхідне, щоб ця схема працювала як годинник. Саме він призначав на посади керівників Луганськвугілля та шахти імені Кисельова, представників неконтрольованих територій, реєстрував ці шахти, щоб ці ланки були зручні для постачання та реалізації вугілля. І через цей механізм було реалізовано вугілля.

Гонтарєва, очолюючи НБУ, по суті мала відкрити рахунки на неконтрольованій території в Донецьку та Луганську. Таке завдання стояло, щоб реалізувати головний принцип безготівкового розрахунку за вугілля, що відвантажується. Все зводилося до того, що за безготівковим виробництвом оплати виглядали б більш ефективними і прозорими у плані можливості усунути будь-які корупційні дії.

Проте Гонтарєва, яка взялася за реалізацію цього завдання, чомусь за кілька днів відмовилася, бо вважала за потрібне чи мотивувала, що це є неможливим. Можливо, це й так. Проте, після відмови Гонтарєвої відкрити рахунки на території Донецької та Луганської областей для безготівкових розрахунків, було прийнято рішення постачати туди гроші, як оплату за вугілля, що видобувається, через систему інкасацій. Тобто: інкасувати гроші, перевозити їх із контрольованої на некотрольовану територію, що здійснювала СБУ та безпосередньо пан Грицак, який на той час був першим заступником голови СБУ та керівником АТО. Можливо, Гонтарєва і зіграла на руку тому, щоб інкасуванням грошей було легше "розраховуватися", оскільки безготівка виключала, а готівка могла бути спрямована на наповнення корупційної складової.

Таким чином, державний апарат, вищі посадові особи, очолювані паном Порошенком, організували, налагодили та реалізовували схему постачання вугілля з неконтрольованих територій на територію України. Так діяв механізм закупівлі та реалізації цього вугілля.

У чому була моя роль? Те, що стосувалося Росії, де потрібна була моя допомога в окремих домовленостях, які могли б забезпечити реалізацію цих поставок вугілля з ініціативи Порошенка та тих людей з держапарату, які цим займалися.

Розповівши це, я не розраховував, що про мене має змінитися у когось думка. Я просто хотів, щоб ці факти, хоч і нечисленні, про те, чим займався пан Порошенко, будучи президентом України, стали відомі", - зазначає проросійський політик.

Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
Пришта Литин (Київ)
Петруху мятого давно пора обезвредить любьіми способами и методами. Єта мразь уже три года лишних топчет украинскую землю.
Відповісти
1
4
Повернутись до новин
Коментарі 71
Пришта Литин (Київ)
Петруху мятого давно пора обезвредить любьіми способами и методами. Єта мразь уже три года лишних топчет украинскую землю.
Відповісти
1
4
vinn (Khmelnitsky)
нічо собі яке ти розумне неосудне))
Відповісти
3
2
Пришта Литин (Київ)
П Н Х лайнюк брудний.).
 
0
0
velbag (Полтава)
ZЕлупа відкрив другий фронт проти України.
Відповісти
0
2
Acsakal (Kharkiv)
О боже! В мене нарешті відкрилися очі! Я стільки років наївно думав, що через бізнес ведмедчука путлер накачував в Україні проросійські сили на кшталт опіздіже, а виявляється, що цей ліпший друг Стуса по життю того всього зовсім не хотів! Це ж Порох змусив вітю-кума покупати ті всі маєтки, літаки, яхти, ЗМІ, політичні сили... Вітьок як міг, того всього уникав, а Порох вимагав: купи коштовності, купи депутатів, купи журналістів... І нехай вони виступають проти мене на виборах...
Відповісти
3
2
avatar
хутин пуйло 88 (Десь)
Цікаво, зелені так гнали на медведчука, а тут прямо од разу всі повірили без вагань
Відповісти
6
2
vinn (Khmelnitsky)
Це той ку й що Стуса "захищав"? А ну тоді, "вірю", канєшно)))))
Відповісти
4
1
Alex_ForzaMilan (Київ)
Добре, що я не мав справ з Медведчуком, бо і мене б здав, криса. Та і Вам усім повезло, бо і Вас би всіх здав би теж).
Відповісти
9
1
avatar
palmotron (Бровари)
Скажу одне, якби Петра було б за що посадити, вже давно сидів би! Зелень при владі 3 роки, і чомусь до сих пір не змогли!? Може тому, що нема за що? Всі справи білими нитками шиті...
Відповісти
12
3
старий фан (Рівне)
Це як в анекдоті про дочку повію, у батьків в яких не дочка, а син. Доказів нуль, але байку час від часу можна через ЗМІ пускати. Народу зайде.
Відповісти
9
2
andy1973 (Рівне)
Давайте не будемо сратися через це. Є слідчі які мають передати справу до прокуратури. Є прокурори, які повинні передати справу до суду. Є адвокати які повинні спростовувати обвинувачення. Нарешті є суд який має без тиску прийняти рішення по отриманим матеріалам справи. Нам то чого між собою сваритися, коли багато з нас не покажуть на карті де знаходиться та нафтопродуктова труба?
Відповісти
3
1
ПетроФ (Луцьк)
вугіллям торгувати це одне, а територіями це вже зовсім інше, як зараз робить це зелена влада
Відповісти
10
5
Romanik2806 (Киев)
Нагадайте мені, що робив Турчинов і Ко ( в яку входив Порох) в 2014 році? Мабуть територіями не торгував, то мабуть 8 років нам все наснилось.
Відповісти
3
5
ПетроФ (Луцьк)
скажіть яку територію здав Порошенко? До його президенства Крим вже був зданий як і Донбас. При його президенстві, не маючи армії було повернено більшу частину Донецької і Луганської області.
 
3
2
Romanik2806 (Киев)
а де там наш забор Яценюка, який повинен був нас захищать від армії Росії. Чи то тоже може не при правлінні Порошка? Барига, його чисте лице. Маріуполь він хотів сдать ще в 2014 році, та Азов не дав. Ви Кузьму послухайте, він багато чого знав і не мовчав, тому його при правлінні Пороха і убрали.
 
2
1
football_soccer (Украина)
читаю комменты и у меня ощущение, что это не украинский сайт , а российский. Потому что вы ведёте себя, как зомбированные россияне. У них тоже , когда в каком-то расследовании , что-то всплывает про путина, медведева и прочее г.... , они начинают строчить комменты про долг сша , про нацистов в нашей стране и прочие бредни. Вот так и вы. Все и так прекрасно знают, что Петя мутил дела все 5 лет , и что Медведчук это один из его сообщников, это все знают, но вы один в один исполняете русских зомби, ведь в новости про Петю, вы приплетаете Зеленского , и пытаетесь всячески обелить нашего бывшего президента, всеми правдами и неправдами. За поребриком секта свидетелей " святого путина" , а у нас я вижу есть своя секта " святого Порошенко" .
Відповісти
8
13
oda1979 (Запорожье)
ну есть у люднй черно-белое мышление. Петру можно сказать спасибо разве что за безвиз. В остальном, типичный совковый барыга.
Відповісти
3
10
старий фан (Рівне)
Незазомбований каже: "Всі і так знають" Тобто на прохання трудящих? Агов СРСР не жме? Якщо щось було чи є, чому Порошенка не посадити, а не 3 роки тут 95 квартал розводити?
Відповісти
5
2
Alex_ForzaMilan (Київ)
Та це ж бувша сєпарня змінила явки і тут розпинаються в любові до Петі чи до Вови. От почитайте про президентів Півд.Кореї, там кожен президент садив попереднього, я думаю, це - правильно.
Відповісти
2
2
RicoRico (Кривой Рог)
А ви що думали: не громадяни, а збіговисько малоросів)))
Відповісти
0
1
RicoRico (Кривой Рог)
А ви що думали: не громадяни, а збіговисько малоросів)))
Відповісти
0
1
avatar
ukrop68 (Львів)
Як складно співає! Ну прям все так,як потрібно ЗЕлені!
Відповісти
17
5
demand (Изюм)
Вот я дурак, так может поэтому он до сих пор и жив?! Спасибо.
Відповісти
2
7
avatar
Spokoyno (Київ)
Так ПОП не святий, утім і це Ме..., в статусі Заручника, МЕкаєть що блаЗЕнь замовляє. А скільки там правди... Це ще питання!
Відповісти
12
4
старий фан (Рівне)
Без документальних доказів - це бла-бла-бла. Любий юрсит вам це скаже. Поки це лише бла-бла-бла. Дивують пріорітети СБУ під час війни.
Відповісти
13
3
Navudo
до Мертвечука дійшло, що у нього не кум а хуйло, який не буде його витягувати - і він почав сам думати як полегшити свою долю...
Відповісти
9
2
старий фан (Рівне)
Дійшло після другого арешту і дійшло голослівними заявами. А докази де? Докази, скажуть, спалив Порошенко. Ось так накачують зебидло інформаційною бульбашкою. При арешту Мертвечука думав СБУ буде відслідковуввати агентурну сітку рабсії В Україні, буде виясняти як готувалася війна в т.ч. нашими колаборантами, але для СБУ війна не на часі - головне накиди на Порошенка.
Відповісти
12
2
avatar
хутин пуйло 88 (Десь)
ЗЕлупа витягнула кума фюрера щоб прикрити здачу Маріка
Відповісти
16
6
avatar
хутин пуйло 88 (Десь)
Если бы СБУ до войны с таким же рвением отлавливало ДРГ и наводчиков, как они борятся с Порохом, много людей были бы живы
Відповісти
13
4
avatar
vr250278 (Цвіткове.Черкаська)
Та а аби ще СБУ стало повністю автономним віт КГБ-фсб ...
Відповісти
3
1
efim423 (odessa)
почему тогда меведчука сразу не арестовали , когда зеля стал президентом ? зеля не намноло лучше пороха , но при нём войны не было . Зеля не понимает .что делает , как в компьютерную игру играет в первый раз методом проб и ошибок , ошибок уж очень до х.ера и существенных
Відповісти
14
3
demand (Изюм)
А по мне, что один, что другой..
Відповісти
2
9
старий фан (Рівне)
Знову пішло лайно на вентилятор. Треа ж якось перебити зраду Маріуполя. А те, що це все зіллється в унітаз, бо це те, що треба і Медведчуку і зеленим забудеться через місяць. Головне інформпривід більший за той , який треба заглушити.
Відповісти
11
11
Judаs (Київ)
Ну от серйозно, спокійно, без лозунгів і без жартів: як на твою думку можна було вирішити питання Маріуполя?
Відповісти
9
5
старий фан (Рівне)
По перше треба було не довести до цього. Південь можна було обороняти довго. Побачите, як прийдеться нам його відвойовувати важко через особливості місцевості, але так як заявив гарант, ми ж не жадібні, можливо і відвойовувати не будемо. Друге - вихід малими групами. Заходили ж групи, коли вже Марік був повністю оточений, навіть гелікоптери літати туди. Але був наказ "померти". А зараз роблять хорошу міну, при поганій грі. Щодо ситуації з Медведчуком, то в юриспруденції роль відіграють документи, а не слова. Дзералько по вугіллю - ми відновили закупку електроенергій в срашці, гречку купували, навіть після 24.02.
 
11
6
Judаs (Київ)
Звісно до цього можна було не доводити. Сєня будував стіну, а Порошенко воював не при повномасштабну вторгненню. А ще можна було встати в позу, коли було вторгнення в Грузію. Або не відмовлятись від ядерки. І ось сьогодні маємо шо маємо. Не було влади або людей без помилок. По різних джерелах вийшло більше 25000 людей з заводу. Якщо вони не могли утримати місто, то що толку від цих малих додаткових груп. У нас населення в 4 рази менше, ми не можемо собі дозволити закидати м'ясом. І в нас не стільки техніки для цього. Про літаки просили з самого початку. А кинутись всіми силами для розблокування міста можна нарватись на новий котел. Петя не дасть збрехати. І як наслідок до кучі втратити ще Одесу. Ось і маємо зараз ситуацію, де намагаємось при мінімальних втратах тримати лінії і обережно звільняти село за селом. Мені самому дуже прикро від всієї цієї ситуації, але намагаюсь дивитись на речі реально, а не лозунгами Петра. Ми не можемо на рівних воювати з країною лоб в лоб, яка нас переважає фінансово і по населенню. Ми повинні бути хитріші. І війни без помилок також не може бути.
 
7
4
Judаs (Київ)
Нолик зайвий. 2500 людей вийшло
 
6
0
старий фан (Рівне)
Вибач але маячня про ядерку, пор стіну, про вихід, про 2500 тис. Останнє це срусня заявляє, а ти вже і підхопив. Останнім часом іноз. розвідки псиали .що в Маріку залишилос 2-3 БТРГ, тобто по максимуму 2500 тис. Ти вважаєш, що наших 2550 не змогли б протистояти їхнім 2500? Думаю наших було набагато менше.
 
1
2
C_Ballack (Днепр)
Якщо би азовці самі не хотіли вийти, то що вони виходили би?
Відповісти
3
1
avatar
хутин пуйло 88 (Десь)
Без їжі, зброї, ліків? Так, виходили б
 
4
4
старий фан (Рівне)
Звичайно виходили ли б. Якби був дозвіл.
 
2
3
oda1979 (Запорожье)
Петро как по мне был классическим кротом для рашкованов. И Минск 2 как по мне намеренная сдача Петром интересов страны.
Відповісти
10
13
aleks68
а кто тогда нынешний ....-янелох?
Відповісти
10
5
oda1979 (Запорожье)
нынешний не идеал. Но, он Минск не подписывал и трубой с углем не барыжил.
 
3
5
Romanik2806 (Киев)
А ще Порох торгував конфетками в Русні, хотя чого дивуваться, він і на сьогодні ними торгує тільки в Білорусі. Фактів повно. А ще в тий час він торгував добривами. Подивіться "Схеми" там все розписано по місяцям
 
2
2
avatar
хутин пуйло 88 (Десь)
Поглянь програму раша тб. Чи то не серіальчики боневтіка там показують?
 
2
1
Пришта Литин (Київ)
опять твоя отсохшая висячка мандит.
 
0
0
старий фан (Рівне)
Мінськ 2 не дозвлив Україні пасти ще в 2015 році. Але причина-наслідок - це не твій коньок.
Відповісти
9
4
oda1979 (Запорожье)
Да ну. В 2015 рашисты воевали их там нетами, которых было от 5ти до 10ти тысяч. Сколько сейчас войск РФ зашло в Украину напомнить? При всех раскладах, 10 тысячами страну не завоюешь и порядок разрушений другой.
 
2
4
старий фан (Рівне)
О ростТВ заговорило. Танки на Дебальцево, вони самі викопали, а шахтарі навчилися в них воювати? Порівнй стартові позиції ЗСУ та РФ в 2014 та зараз. ТОді ні зброї ні армії у нас не було, тому гібридної армії РФ вистачало. Щодо котла Іловайського, то це в Кобрана запитай, що вони там спасали і ТСН вимкни, бо мізки перетворяться в полову.
 
4
1
oda1979 (Запорожье)
уважаемый, вы написанное анализировать в состоянии. Никто не спорит что росвоенные в 2015 были на территории Украины. Только тогда их было на порядок меньше, т.к. основная фишка Кремиля была: это шахтеры. Поэтому, и воевала РФ с Украиной ограниченным контингентом. Речи о захвате херсона, одессы, Заполрожья и Киева вообще не стояло. Уразумел?
 
1
2
Acsakal (Kharkiv)
У 2014 році мови не було хіба що про захоплення Києва, а в Харкові, Одесі, Херсоні та Запоріжжі намагалися створити відповідні "республіки". Тобі 2 травня нагадати? Чи прапор рф на будівлею Харківської ОДА?І про сухопутний коридор до Криму розмови теж точилися з 2014 року, фактично - з моменту його захоплення. І про воду в Крим, для чого потрібний був доступ до водосховища... Та в тебе така ж коротка память, як в парашинцев. Воно й не дивно: виборці путлера та зеленського - це генетично близькі родичі... Як там в першоджерелі у "класика": "Какаяразница, на каком язіке вам читають новини ОРТ... Какаяразница, їменем якого вбивці українців називається вулиця, якою ви гуляєте... Какаяразница, скільки діб вам дадуть за поодинокий пікет..."
 
2
0
demand (Изюм)
Теперь ждем новостей о том как резко ухудшилось состояние Медведчука и он скоропостижно скончался в камере запутавшись в собственной простыне. Он уже наговорил лишнего.
Відповісти
1
8
avatar
vr250278 (Цвіткове.Черкаська)
Може й наговорив , але опубліковано рівно те , що потрібно знати нам на цей момент . І про кого . Про їнших поки табу - всі інші святі . Таке враження , щоб не порох і здохлячук , всі б жили в шоколаді ...
Відповісти
10
4
avatar
Zaragoza (Днепр)
А я вам сейчас покажу откуда уголь хотели купить
Відповісти
11
2
Cerega15 (Kherson)
Четыре точки?
Відповісти
4
1
avatar
WuTаng (Київ)
Надіюсь в нього вистачить розуму не ляпнути про зв'язки Суркісів, бо тоді українському футболу прийде кінець.
Відповісти
5
5
demand (Изюм)
Не футболу, а Медведчику.
Відповісти
2
5
demand (Изюм)
Нууу дурак, кто же такую правду ему простит? Удавят по-тихому и концы в воду.
Відповісти
2
10
avatar
Nеxt-R (Киев)
А тепер всім, хто буде писати погано на Суркіса або Медведчука, я буду скидати посилання на цей матеріал. Їх ПРИМУСИЛИ працювати з оккупантами!!! Голубі брати, ОБ'ЄДНУЄМОСЬ!!!!
Відповісти
6
11
demand (Изюм)
И что ты хочешь этим доказать? Что есть разные сорты деерьмаа?
Відповісти
0
3
C_Ballack (Днепр)
"Велике крадівництво" - програма "порятунку" країни від Петра.
Відповісти
9
9
Wboliwalnyk1 (Луцьк)
В результаті "великого крадівництва" як Ви висловилися, економіка зростала, а після 2019 чомусь пішла в піке. Медведчук нині може говорити що завгодно, а точніше те, що йому скажуть говорити, але його "покази" не стикуються з існуючими фактами, наприклад, із рішенням РНБО, де за вимогою Порошенка було визначено про передачу трубопроводу до державної власності. Медведчук триндить про виведення трубопроводу із державної власності Але це відбулося за ще часів Кучми, коли Медведчук був головою АП.
Відповісти
12
7
demand (Изюм)
Смешно читать как почитатели оного поносят другого
 
0
7
avatar
WuTаng (Київ)
А телефону розмову з путлером в кінці якої петя "цілує і обнімає" мабуть підкинули???
 
4
7
aleks68
петушара witang переживай за сЦуркисов молча и прикрой вонючее е.....о
 
4
2
aleks68
а как там ....янелох?в порядке?от трансляций "сватов"в помойке кошмары не снятся?от "какая разница"ещё не икается?лижи ....зелёным ...... и не гавкай тупое ЧМО
Відповісти