Герой футбольного дня. Мар'ян Швед

Молодіжна збірна повинна давати результат, борючись за трофеї, чи головна функція команди – це підготовка кадрів для національної збірної? Відповідь на це запитання дати так само складно, як і розцінити, що першим з'явилося на світ – курка чи яйце? Проте в подібних ситуаціях мудрі люди (структури, організації) завжди намагаються знайти якусь золоту серединку. В контексті молодіжної збірної ця середина полягає в збалансованістю між результатом та якістю гри. Буде гра – буде і результат, а з ними – і підсилення для головної команди країни.

Нинішнє скликання збірної України U-21 доволі гучне за іменами, але не надто стійке в процесі кування власного стилю. Два вересневих матчі, зіграні у Запоріжжі в рамках відбору до чемпіонату Європи 2019, висвітлили чимало проблем команди Олександра Головка. Найбільше впадає в очі відсутність тактичної варіативності і скованість окремих футболістів. Але є й ті, хто на свої плечі бере більше належного (у доброму значенні цього вислову), тримаючи командний дух на переможній хвилі. Найперше – це Мар'ян Швед.

Марьян Швед (Карпаты)

Нападник "Карпат" – яскрава пляма на фоні тьмяного (незважаючи на дві перемоги) малюнку гри збірної України. Шедевральний гол у ворота Латвії та смачна компенсація за нереалізований пенальті у вигляді дальнього влучного удару по воротах андорців – це лише верхівка айсбергу. Фактично ж на Шведові була зав'язана вся гра команди у атаці. І фактично індивідуальний клас гравця "Карпат" дозволив українцям на дещицю перевершити своїх суперників (дві перемоги – з мінімальними різницями у кількості голів). Але не факт, що цього вистачить в поєдинках проти Шотландії та Нідерландів, які і визначать остаточне становище збірної України в турнірній таблиці.

З іншого боку, під час жовтневого циклу Мар'яна Шведа в молодіжній збірній може вже й не бути. Принаймні, логічно було б отримати виклик від тренерського штабу Андрія Шевченка. Тим паче, якщо в Харкові вдасться обіграти Чехію, четвертий поєдинок Ліги націй стане для України формальністю. І це ідеальна нагода випробувати новачків, серед яких одним з першим у черзі перебуває Мар'ян Швед.

Марьян Швед

Проте українські молоді футболісти – особи дуже нестійкі. Уже були зірки, яким виписували щедрі аванси. А нині і Віктор Коваленко, і Микола Шапаренко, про яких писали як про майбутнє збірної України, не тягнуть навіть рівень молодіжки, не говорячи вже про національну команду. Не хотілося б, щоб здувся, наче кулька, і Мар'ян Швед.

Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
S.Karpovich (Ланівці)
я все таки думаю,коли футболіст класно грає в клубі,то вже тоді він попадає в збірну.
Відповісти
0
0
Повернутись до новин
Коментарі 10
S.Karpovich (Ланівці)
я все таки думаю,коли футболіст класно грає в клубі,то вже тоді він попадає в збірну.
Відповісти
0
0
ablabar1 (Хмельницкий)
Лунін, Матвієнко, Зінченко, Кравець, Циганков, Шепелєв - як на мене, прекрасний результат в плані підготовки гравців для національної збірної.
Відповісти
4
0
avatar
SeregaKrivbass (Кривой Рог)
После матча с Андоррой, Шведа иначе как "мистер валидол" называть не стоит)))
Відповісти
1
1
S.Karpovich (Ланівці)
Я одного не можу зрозуміти як молодіжка може готувати гравців для національної збірної,якщо вони грають пару ігор на рік.
Відповісти
5
0
III (Lviv) (Львів)
Швед свій пік "зазвіздованості" пройшов у Севільї і усвідомив, що все може як прийти швидко, так і піти ще швидше.
Відповісти
11
0
olexadovbusch (Івано-Франківськ)
А Шведа за збірну вже здалось би взяти попробувати, бо в формі він зараз хорошій, а на фоні важких незабивних наших "суперфорвардів" - тим більше, просилось би йому дати шанс... Тим більше, у "молодіжки" шанси практично нульові вийти в четвірку других команд U-21...
Відповісти
3
2
olexadovbusch (Івано-Франківськ)
Пане Ігоре, не кажіть гоп...*...якщо в Харкові вдасться обіграти Чехію, четвертий поєдинок Ліги націй стане для України формальністю...*А якщо словаки виграють свої ігри в чехів, а потім в України, наприклад, з різницею в 2 м'ячі (а може стати й 1:0) - тоді як із "формальністю"???
Відповісти
3
0
ukrop08
Чтобы эти особи были устойчивые надо не делать с них супер звезд после нескольких удачных поединков.
Відповісти
11
1
vgolovan (полтава)
а работать с ними в поте лица учить их розвиваться дальше но лобановского уже давно нет а остальные кроме как накачать мяч наверное ничего больше не умеют
Відповісти
1
2
olexadovbusch (Івано-Франківськ)
Ну, в Коваленка було може пару таких поєдинків за клуб, а з Шапаренка за рахунок чого зробили "звездой"???
Відповісти
6
0

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус