Олександр Петраков: Мені згадують, коли ми перший раз зібралися з цією командою, я сказав, що не можу на них дивитися


Наставник української збірної U-20 поділився враженнями від мундіалю

Олександр Петраков: Мені згадують, коли ми перший раз зібралися з цією командою, я сказав, що не можу на них дивитися


У фіналі молодіжного чемпіонату світу Україна обіграла Південну Корею 3:1 і вперше в історії стала чемпіоном світу серед команд U-20.

Головний тренер збірної України U-20 Олександр Петраков підвів підсумки молодіжного мундіалю.

– Хлопці роз'їжджаються, зараз відпустка, кожен відправиться в свій клуб. Керівники клубів повинні підійти розумно і правильно, дати хлопцям відпочити. Вони переходять в категорію U-21.

До такої перемоги йдеш все життя, коли люди приїхали, зустрічали, прості люди. У футбол-то грають для простих людей, він для цього і створений, щоб люди раділи. І в Будинку футболу нам таке свято влаштували. Емоції не передати словами.

Розуміння, що це найбільше досягнення в історії українського футболу, прийде пізніше. Ми втомилися, залишили всі сили, емоції на полі, стільки раділи, летіли, їхали, так що я ще не відчуваю.

Якщо тренер не вміє підготувати команду, знайти слова, щоб мотивувати - гріш ціна йому. Давайте говорити чесно, успішні тренера довго не живуть. Вони все віддають хлопцям, кожен вибирає свій шлях у житті.

Я пишаюся своїми футболістами, помічниками, адміністративним штабом. Велике спасибі керівництву УАФ за всебічну допомогу. Мені не відмовляли ні в чому.

Вдячний і журналістам, що критикували за перші матчі, пристойно поливали. Зрозумів, потрібно ставати чемпіоном світу, щоб похвалили. Хлопців попередив: два тижні вас журналісти похвалять, потім накинуться. Скажуть: "Ти ж чемпіон світу, як ти граєш?". Відповідальність набагато зросла.

– Ви сказали, що тепер будете тренувати збірну U-16. Чи будуть до них змінені вимоги, враховуючи, що зі збірною U-20 ви виграли чемпіонат світу?

Вимоги для всіх однакові. Прогнозувати складно, адже всі живі люди. Журналісти стали бухгалтерами, користуються цифрами, відсотками, підраховують дії футболістів, адже є людський фактор. Як будемо працювати - час покаже.

– Ви розуміли, що зможете зі збірною U-20 стати чемпіонами світу?

– Ні. Мені згадують, коли ми перший раз зібралися з цією командою, я сказав, що не можу на них дивитися. Відправив помічників тренувати, а сам став з боку дивитися. Але бачите, час лікує, зробили правильні акценти, виправили помилки.

Головне, що хлопці зрозуміли, до чого потрібно прагнути. Вони собі відмовляли, тягнули з останніх сил. Саме вони створили це диво.

– Чи є у вас варіанти клубної роботи?

- Кожна людина повинна знаходиться на своєму місці і приносити користь. Сидів сьогодні в літаку і думав про тренера Сербії Велько Пауновіч, який виграв молодіжний чемпіонат світу 2015 року. Його запросили в МЛС в "Чикаго Файр". Так що може подзвонять ще, - сказав Петраков.


Україна - чемпіон світу

Оцініть цей матеріал:
Джерело:
Tribuna.com
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
Пришта Литин (Киев)
Да в МЛС сумашедшее бабло ходит) За Такого Тренера очевидно многого не жалко.
Відповісти
0
0
Повернутись до новин
Коментарі 9
Пришта Литин (Киев)
Да в МЛС сумашедшее бабло ходит) За Такого Тренера очевидно многого не жалко.
Відповісти
0
0
avatar
mafan (Рівне)
Улюблена фраза: виграє команда, програє тренер. Лобановський сказав?)))
Відповісти
0
0
Білий чуб (Киев)
Футболісти витягнули цього тренера з болота . Він сам не очікував такого результату. Згадайте які інтерв він давав на початку турніру. Очі правцем і на запитання журналіста відповідав ТАК МОЖЕТ НАМ НЕ ВЫХОДИТЬ НА ИГРУ. Сам не знав , що робити. Там в команді мабуть були більш розумні і професійні люди, котрі допомогли хлопцям згуртуватись. Такого тренера в клуб УПЛ може взяти тільки президент іді-т
Відповісти
0
1
Пришта Литин (Киев)
чорний чуб...
Відповісти
0
0
leonov1 (Днепропетровск)
посмотрел его тренерскую карьеру... за 23 года не выиграл ничего и ни с кем...... 9 последних лет прыгал по юниорский юношеским и молодежным сборным которые вобольшинстве турниров и отборов не выходило с групп.... поэтому могу сказать спасибо ребятам что сделали петракову на 24 год его карьеры первый титул. при всем уважении назвать мастером тренера который четверть века ничего не выиграл не могу......да тот же олег таран получив лицензию тренера вывел кривбас через год в еврокубки)))
Відповісти
0
3
avatar
usovvictor (Kharkov)
...вы правы, успешные тренеры не все живут долго. Огромная благодарность за ваше терпение и веру в ребят, за умение найти нужные слова и поддержать команду в нужный момент. Не каждому дано такое терпение довести дело до конца, ...вы довели. Еще не до всех в эйфории дошло, что вы с командой сотворили для Украины в полной мере.... Спасибо !!!
Відповісти
3
0
leonov1 (Днепропетровск)
довести до конца что? Этих ребят он получил в ю20 в январе а до этого 9 лет ничего ни с кем в сборных не выигрывал у него в юнирских молодежных юношах сборной были..... коноплянка еще!!!!!!шахов !!!!!! малиновский лучкевич цыганков лунин 3 года назад))) и многие многи многие кого сделали футболистами местные тренерры а он из них не мог сделать десятилетие команду достойную страны. вы действительно верите что тренерский талант не позволял 10 лет ничего достичь а тут вдруг за 5 месяцев петраков "создал" чемпионов? Это ребята просто отличные быстро сыгрались и им похвала а не назначенцу от ффу который 9 лет позорил молодежные сборные вылетами а тут ребята помогли ему неопуститься ниже плинтуса. за 5 месяцев команд не делают 5 месяцев их просто собираю и они сами сыгрываются.
Відповісти
0
1
Кудесник (Луганск - Украина)
Твоя болезнь все больше прогрессирует. Отсутствие мозгов объясняет, почему ты так мало знаешь. Как минимум, с этими ребятами Петраков выиграл бронзу Ю-19 в прошлом году, а тренирует их значительно дольше.
 
0
0
мы за динамо (киев)
знімаю шляпу перед майстром(маестро)
Відповісти
4
1

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус