Павло Кікоть: Залишаю Скалу через сімейні обставини


Ексклюзивне інтерв'ю із головним тренером "Скали" U-19

Павло Кікоть: Залишаю Скалу через сімейні обставини


Стрийська "Скала" U-19 залишилася без головного тренера. Павло Кікоть, з яким 19-річні вихованці академії футболу "Скали" стали шостими у цьому сезоні, через сімейні обставини змушений припинити свою роботу у Стрию та Моршині. Про причини такого рішення, а також про перспективи "Скали" U-19 і майбутній чемпіонат України Павло Миколайович розповів в інтерв’ю.

- Павле Миколайовичу, новина про Вашу відставку була як грім серед ясного неба.
- На жаль, через сімейні обставини змушений повернутися додому. Не хотів би вникати у подробиці, але склалася така ситуація, що змушений бути вдома і допомагати своїм близьким. Повірте, йду зі "Скали" лише за сімейними обставинами, ніхто мене нікуди не запрошує і все в клубі мене влаштовувало.

- Як сприйняв Вашу заяву про звільнення президент клубу Микола Кміть?
- Складно. Чесно кажучи, важко йому було про це сказати, а йому відповідно важко було прийняти мою відставку.

- Чи попрощалися уже з хлопцями? Чи не шкода усе кидати і їхати додому? Як не як, за два роки був зроблений немалий об’єм роботи.
- Кидати – це дещо гучно сказано. В академії "Скали" поставлена робота – є головна команда, U-19 та інші команди, що виступають у чемпіонаті ДЮФЛ. Дякуючи Богу, команду U-19 залишили у Прем’єр-лізі. А зміни тренерів у футболі – нормальне явище, одні йдуть, інші приходять.

- Чи готові Ви допомагати людині, яка прийде на Ваше місце?
- Готовий. Про це і сказав президенту Миколі Кмітю. Усе, що буде від мене потрібно, я допоможу. Втім, кожен тренер повинен щось нове принести у команду. І майбутній тренер "Скали" U-19 винятком не буде. Він повинен співпрацювати з головним тренером першої команди. Хто б що не говорив, але "Скала" U-19 – це підготовка гравців до основної команди клубу.

- Чи не виключаєте варіант, що повернетеся працювати у "Скалу"?
- Усе в житті може бути (сміється). Можливо, з часом, а на даний момент я повинен бути вдома біля рідних. Моїй сім’ї потрібна моя допомога.

- Наскільки перспективно була та "Скала" U-19, з якою Ви працювали?
- З усіма хлопцями було приємно працювати. З ними проводили великий об’єм роботи: тренування, індивідуальні співбесіди, теоретичні заняття та інше. Якщо б у цих хлопцях я не бачив потенціалу, я б з ними не працював. Наші хлопці мають поняття, що робити на футбольному полі. Були навіть такі ігри коли сам захоплювався їхньою грою.

- Тільки нещодавно стало відомо, що "Скала" U-19 гратиме у чемпіонаті Прем’єр-ліги серед 19-річних. Втім, були чутки, що у цьому чемпіонаті "Скалу", як і інші команди, головні з яких не грають у дорослій Прем’єр-лізі, не допустять до цих змагань, а створять окремий чемпіонат U-20.
- Було дуже сумно чути про те, що хочуть залишити лише 12 команд. А що робити з іншими командами? Ми два роки непогано грали у цьому чемпіонаті. Були моменти, коли ми навіть очолювали турнірну таблицю. Грати з найкращими академіями України було для нас великим стимулом. А грати у чемпіонаті U-20… Навіть не знаю як би хлопці мали знаходити мотивацію грати у цьому чемпіонаті… Звісно, ці хлопці повинні шукати мотивацію в собі, але, повірте, коли ти граєш з "Динамо", "Шахтарем" чи "Дніпром" це одне, а коли з командами, скажімо, з Івано-Франківська, це трішки інше… Якщо б "Скалу" та інші команди не допустили до чемпіонату Прем’єр-ліги, наші діти не опинилися б на вулиці, в якихось командах вони б влаштувалися. Втім, таке рішення, а саме 12 команд серед 19-річних, від організаторів турніру, вважаю, було б помилковим.

- Чи могла б "Скала" бути серед призерів за підсумками останнього чемпіонату, який Ваша команда завершила на 6 місці?
- Якщо б нам трохи більше пощастило, то могли б. Втім, якщо ми посіли шосте місце, значить воно наше. У цьому питанні є кілька "якщо": якщо б не загубили очки у тих матчах, у яких мали вигравати; якщо б наш кращий бомбардир Дмитро Заїкін не пропустив кілька матчів поспіль, ймовірно нам би допоміг і став би кращим бомбардиром. Словом, при певному збігу обставин ми могли посісти вище місце. Втім, молоді хлопці похвалитися стабільністю не можуть. Загалом, чемпіонат з 16 команд був цікавим, одразу кілька колективів по ходу сезону претендували на призові місця.

- Яким бачите наступний чемпіонат України серед команд U-19?
- Думаю, він нічим не зміниться від попереднього. Чемпіонат може бути таким, що лідер може програти аутсайдеру. У цьому віці у хлопців немає стабільності, тому рівно пройти увесь сезон дуже складно будь-якій команді.

Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус