Ротань: Побудова гри національної та молодіжної команд повинна бути схожою


Велике і цікаве інтерв'ю наставника молодіжки

Ротань: Побудова гри національної та молодіжної команд повинна бути схожою


Головний тренер молодіжної збірної України Руслан Ротань дав велике інтерв'ю, в якому розповів про перехід на тренерську лавку і свої принципи роботи.

- Перехід зі статусу футболіста в тренери - процес непростий. У вас відстань між кар'єрою футболіста і початком роботи тренером - 4 місяці. Наскільки свідомим рішенням було перейти на тренерську роботу?

- У житті можна планувати багато, але конкретна ситуація може все змінити. Обставини так почали розвиватися, що перехід на тренерську роботу був неминучий. Як футболіст я втратив досить багато часу, десь випав з ігрового ритму. З червня по вересень я не те що не грав в футбол, думати про це не хотів через сімейні обставини. Наздоганяти було вже дуже важко, враховуючи вік. Тому перехід на тренерську роботу, напевно, виглядає логічним кроком.

- Чи були у вас сумніви, коли отримали пропозицію працювати тренером?

Звичайно, варто було все обміркувати. Бажання грати у мене ще остаточно не зникло. Але відбулося переосмислення багатьох речей у житті. Зрозумів, що не так багато часу приділяв сім'ї. Постійні матчі, тренування, виклики в збірну. Потрібно було змінювати своє життя в нових реаліях.

- Була інформація, що влітку вас розглядали в якості можливого помічника Андрія Шевченка в збірній України, коли штаб збірної залишив Рауль Ріанчо. Наскільки це відповідає дійсності?

- Ще після того, як у мене завершився контракт з "Динамо", Андрій Миколайович подзвонив і запропонував роботу в штабі збірної України. Але тоді я ще хотів грати в футбол, думав про продовження кар'єри. Мав пропозиції від різних клубів. Але обставини в житті склалися по-іншому. Напевно, як би я знав заздалегідь, що завершу кар'єру, прийняв би пропозицію Шевченка.

- Попередній наставник молодіжної збірної Олександр Головко мав дещо інше бачення побудови гри команди, ніж у національній збірній. Наскільки ваші погляди на футбол збігаються з поглядами Андрія Шевченка?

- Я на прямому контакті з Андрієм Шевченком і його штабом. Постійно обмінюємося відеофайлами про тих чих чи інших гравців. Андрій Миколайович пояснює принципи роботи національної команди, побудову гри. Тому тут немає ніяких проблем.

У молодіжній збірній я працюю для національної команди - для підготовки футболістів для збірної України. Побудова гри національної та молодіжної команд повинна бути схожою для того, щоб гравці розуміли принципи роботи збірної, вимоги, які перед ними будуть ставити.

- Юнацька збірна України Петракова грає в 3 центральні захисники. Дотримуючись захисного футболу. З більшістю гравців цієї команди вам потрібно буде працювати в наступному циклі. Потрібно буде все міняти?

- У цій ситуацій нічого не залишається, як перебудовувати футболістів.

- Головним для молодіжної збірної є результат або ж гравці в національну команду?

- Це має бути в сукупності. Без успішних виступів виховати сильного футболіста не так просто. Я не хочу йти легким шляхом, щоб мене хвалили як тренера мої можливі успіхи. Для мене успішною робота в молодіжній збірній буде тільки тоді, коли футболісти не тільки будуть виступати за національну команду, але і там будуть відігравати важливу роль. При цьому ніхто не знімає завдань щодо "молодіжки" по виходу на Євро.

- Як ви оцінюєте жеребкування Кубка Європи-2021?

- Топ-команд в суперниках не буде, але група дуже непроста. У чомусь склад нашої групи рівний. Кожна з команд має свої шанси. Тому всі суперники будуть налаштовуватися максимально.

- Наскільки сильне покоління футболістів 1998-2001 років народження, з якими вам потрібно працювати?

- Це хороше покоління футболістів. Є футболісти, які виділяються, про яких вже зараз говорять. Яким би не був футболіст, яким би не було покоління, потрібно докласти максимум зусиль, щоб молодий гравець виріс і прогресував.

- Не всі гравці молодіжної збірної мають ігрову практику. Краще тренуватися з умовними гравцями першої команди "Динамо" або "Шахтаря", або мати стабільну ігрову практику в простіших клубах?

- Я думаю, що в тренуванні можна взяти дуже багато з сильними гравцями. Але без ігрової практики прогресу і розвитку досягти вкрай важко.

- Ви півроку грали в "Славії". Який досвід винесли для себе, виступаючи в Чехії?

- Найголовніше - ставлення до легіонерів. Ніхто не буде бігати за іноземцями, як це роблять в Україні. Повинен доводити всім, що ти на голову сильніше місцевого гравця. Ну і професійне ставлення до футболу. Футболісти багато самі індивідуально працюють над собою.

- Ви складаєте враження дуже доброї людини. Чи готові бути строгим, якщо цього вимагатиме ситуація?

- Я думаю, що команда повинна формуватися на принципах поваги тренера до футболістів і футболістів до тренера. Це дуже важливий фактор для досягнення успіху. Я розумію, що в деяких моментах потрібно буде приймати важкі рішення, які не всім сподобаються, бути жорстоким. Це частина моєї роботи. Я готовий до цього. Але це точно не повинно бути головним принципом роботи молодіжної збірної України.

- Не так давно в "Мілані" відбувався конфлікт між головним тренером Гаттузо і гравцем Бакайоко. Чи варто тренеру вміти прощати навіть після серйозних конфліктів з гравцями?

- Футбол - емоційна гра. Тут може бути багато чого сказано на емоціях, особливо, якщо щось не виходить. Я думаю, що в подібних ситуаціях категоричним бути не можна. потрібно давати шанс виправити ситуацію.

- Кому зараз Руслан Ротань-тренер подзвонить, якщо йому знадобиться рада?

- Можу зателефонувати Хуанде Рамосу. Думаю, що також важлива для мене думка Андрія Шевченка.

- Андрій Шевченко в ЗМІ заявив, що мріє очолити "Мілан". Які тренерські амбіції у вас?

- Про це думати ще дуже рано. Всі мої думки пов'язані зараз з молодіжною збірною України.

- "Молодіжка" здобула перший трофей на товариському турнірі в Туреччині. Ваші перші враження від роботи з командою?

- Це була, скоріше, можливість познайомитися з гравцями, переглянути більше кандидатів в збірну. Футболісти повинні зрозуміти принципи, за якими ми будемо працювати в молодіжній збірній. Як тренер я отримав певний досвід. Аналізую цей турнір, проявляючи власні помилки і недоробки. Але в цілому кожен виграний турнір, навіть маленький турнір - це досягнення як для гравців, так і тренерського штабу.

- У попередніх каденцій молодіжної збірної проблемним місцем була позиція центрального захисника. Які позиції хвилюють найбільше вас зараз?

- Я б на цьому не став би концентрувати увагу. Кожен футболіст повинен розуміти свою значимість і власні перспективи. Тому я б не став говорити, що незадоволений комплектацією якихось позицій. Це повинно залишитися всередині команди.

- Тренерський штаб у вас майже не змінився в порівнянні з роботою Олександра Головка. Вас задовольняє робота помічників?

- Я виходив з того, що Василь Кардаш та Олександр Мелащенко вже мають певний досвід роботи в "молодіжці". Звичайно, все це дуже важливо для моєї роботи. З кожним переговорив особисто. Після чого прийняв рішення, щоб вони залишилися працювати далі.

- Чи була розмова з Олександром Головком перед тим, як ви погодилися очолити молодіжну збірну?

- Ні. Такої розмови не було.

- У складі "Дніпра" багато талановитої молоді. У вас не було бажання запросити Олександра Поклонського в штаб молодіжної збірної?

- Бажання, можливо, було. Але у нього є своя робота в клубі. Потрібно розуміти, що збірна і клуб - це абсолютно різні футбольні суб'єкти. Якщо в клубі тренер працює майже кожен день, то в збірній це тільки короткострокові збори на кілька днів. Принципи, які діють в клубі, не завжди можуть діяти в збірній.

- В Україні багато клубів хочуть робити ставку на молодих гравців. Але виходить так, що молодих футболістів не так вже й багато. У чому проблема, на вашу думку?

- У нас талановитих гравців вистачає. Велика проблема переходу з молодіжного у дорослий футбол. Багато в чому тут проблема в ментальності гравців, розуміння життя. Молоді футболісти повинні відноситься більш професійно до себе, індивідуально більше працювати над собою.

Оцініть цей матеріал:
Джерело:
gazeta.ua
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус