Ротань: Хочемо бути схожими на національну збірну


Післяматчева прес-конференція наставника української молодіжки

Ротань: Хочемо бути схожими на національну збірну


Головний тренер молодіжної збірної України Руслан Ротань прокоментував перемогу своєї команди над Мальтою (4:0).

— Поступилися Фінляндії у першому матчі, тепер уперше перемогли… Перш за все хочу подякувати запорізькій публіці за підтримку. Вона відчувалася і під час першого матчу, незважаючи на нашу поразку. Сьогодні підтримка була фантастичною. Я сказав хлопцям, що такою грою, як у першому таймі, ми можемо закликати на матчі ще більше уболівальників. Потрібно старатися, повністю віддаватися грі й радувати фанатів такими результатами.

— Напередодні матчу збірна побувала в дитячому будинку. Багато дітей прийшло на стадіон. Як вам їх сьогоднішня підтримка?

— Я обіцяю, що в майбутньому ми відвідуватимемо дитячі будинки, це стане нашою традицією. Я вважаю, що це по-людськи і правильно. Мені сподобалася підтримка усього стадіону, а коли на трибунах знаходяться ще й діти, які переживають за нас і вчаться у молодих футболістів, це чудово.

— Як оціните гру футболістів "Зорі", для яких "Славутич-Арена" — домашній стадіон?

— Сьогодні можна виділити усю команду. Хлопці напрацювали на такий результат у першому таймі. Другий — уже питання психології та спокою. Що стосується гравців "Зорі", то я сьогодні задоволений. Вони показали свій рівень, виконали те, що я від них очікував. У цілому зауважень до них немає.

— Другий тайм команда провела слабше, ніж перший. Це була економія сил?

— Я з вами повністю згоден. Я сказав хлопцям, що другий тайм дещо зіпсував настрій у плані змісту гри. Ми повинні усі 90 хвилин працювати на повну, не дивлячись на рахунок. Дрібниці у футболі також грають свою роль. Наприкінці дистанції будуть рахувати і забиті м'ячі, і очки. Виграючи за рахунком, ми заспокоюємось. Я вважаю, що це тренерська помилка, тож ми повинні достукатися до гравців, зробити так, щоб вони були мотивованими. Такий спокій — питання психології та особистого настрою на матч. Однак я беру вину на себе.

— Потрійна заміна на початку другого тайму планувалася?

— Спершу ми планували дві заміни, однак Алібеков потягнув ногу. Він ще в перериві скаржився на біль, однак сказав, що продовжить матч. Тож дві заміни заплановані, а одна — у зв’язку із травмою.

— Що трапилося із Шапаренком усередині першого тайму?

— Там усе в нормі. У перерві ми дізналися, що у нього забій, потрапили по коліну. Однак усе в порядку. Ми замінили його лише тому, що вирішили поберегти футболіста.

— Чи не здається вам, що вся гра команди йде через Шапаренка?

— Я згоден з тим, що Микола — гравець високого класу. Він провів хороший матч і проти Фінляндії, і сьогодні. Проте я не розумію критику в його бік після минулої зустрічі. Його статистичні показники говорять зовсім про інше. З Мальтою він довів свій клас. Це дуже важливий для нас виконавець, з досвідом гри за національну команду. Шапаренко — майбутнє збірної України.

У разі відсутності Миколи його функції на себе може взяти Чеберко. Пробуємо на цій позиції Мудрика, але він більш націлений на атаку, треба попрацювати над грою в обороні. Також на цій позиції можуть грати Алібеков, Чех.

— Чи визначилися ви з оптимальним складом "молодіжки"?

— Не можна робити висновки по одній грі. Це довгий процес, який потребує певного часу. Загалом я прихильник ротації і довіри до футболістів. Ми будемо старатися задіяти в матчах якомога більше гравців. Кого я викликаю до збірної — тому довіряю. Я хочу, щоб хлопці виконували наші вимоги, були мотивованими як на тренуваннях, так і у грі. Ми зі свого боку цю довіру будемо по-максимуму використовувати в матчах.

— Чи згодні ви з тим, що у нас рівна група?

— Звичайно. Перша гра показала, що усі втрачатимуть очки. Однак повторюся, що не треба робити трагедії з того матчу. Турнірна дистанція доволі довга. Я і хлопцям, і вам сказав, що задоволений тим, як діяла команда в поєдинку з фінами. Поразка — збіг обставин, не наш день. За усіма статистичними показниками ми переграли суперника. Результат прийде. Головне, щоб були моменти, а вони у нас є. Ми проводимо дуже хороші відрізки. Але треба довести це до автоматизму, щоби ми діяли в такому ключі весь матч.

— Наступний матч проти збірної Румунії. Що скажете про майбутнього суперника?

— Зараз закінчився збір, ми провели два матчі. Сьогодні ми ще посвяткуємо, а із завтрашнього дня переключаємося на Румунію. Тренери вивчатимуть суперника та будуть давати інформацію хлопцям. Щодо набраних очок, то не знаєш, де їх знайдеш, а де втратиш. Головне для нас — концентрація, самовіддача та виконання вимог. Ми нікуди не звертатимемо з нашого напрямку. Ми хочемо бути схожими на національну збірну.

Оцініть цей матеріал:
Джерело:
УАФ
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
avatar
Ринатбандитыч (Santa Cruz )
Пока ты хочешь быть похожим на тренера
Відповісти
1
4
Повернутись до новин
Коментарі 1
avatar
Ринатбандитыч (Santa Cruz )
Пока ты хочешь быть похожим на тренера
Відповісти
1
4

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус