Молодий Пятов. Віталій Рева розповів про підбір воротарів для молодіжної збірної України


Як Олег Білик став основним

Молодий Пятов. Віталій Рева розповів про підбір воротарів для молодіжної збірної України


Тренер воротарів молодіжної збірної України Віталій Рева повідомив про ситуацію з кіперами у команді й розповів про молоде покоління стражів – Олега Білика, Руслана Нещерета, Владислава Кучерука, Анатолія Трубіна й Дмитра Різника.

- Основним голкіпером молодіжної збірної України не є представник наших грандів – таке буває нечасто. Ви задоволені грою Олега Білика?

- Загалом і в цілому так, особливих нарікань у мене немає. Давайте почнемо з того, що на рівні збірних цей воротар пройшов всі щаблі юнацького та юніорського футболу. На якомусь етапі він пропав з поля зору фахівців, але потім опинився в Олександрії. Там з воротарями працює Андрій Ковтун, ми з ним часто спілкуємося, обмінюємося, думками. Коли на початку 2019-го Руслан Ротань збирав нову молодіжку (базовий вік – 1998 рік народження), ми відразу звернули увагу на Олега Білика, отримавши хороші рекомендації в клубі. У той момент на воротарів 1999 року народження розраховувати не можна було – вони готувалися до чемпіонату світу. У молодших хлопців теж були офіційні турніри, тому в молодіжки особливого вибору не було.

Читайте такожБущан увійшов до топ-10 голкіперів Динамо за кількістю матчів в УПЛ

Білик добре себе проявив з першого дня роботи. Команда виграла два турніри, і він не раз виручав своїх партнерів. Все частіше почали довіряти Олегу і в клубі, де він конкурує з досвідченим Юрієм Паньківим, який регулярно викликається в національну збірну. У мене не було великих претензій до Білика у відбірковому турнірі. Питання виникали, швидше, не по грі, а щодо його внутрішньому стану, на який певний вплив мали зовнішні фактори, і це могло перешкодити в конкретному поєдинку. Але відсотків на 90 його виступами я задоволений. Можу точно сказати, що цей голкіпер зростає і у нього є перспективи.

- У відбірковому турнірі в резерві молодіжки по черзі були воротарі Динамо – Владислав Кучерук та Руслан Нещерет. У них є шанси заграти в УПЛ у київському клубі?

- Я знаю, що на них в команді розраховують, вони весь час працюють з основним складом. За плечима Кучерука великий досвід виступу в юнацьких збірних, а на грудях – медаль чемпіона світу. А Нещерет, незважаючи на свої 18 років, на хорошому рівні провів уже не один десяток матчів на міжнародній арені. Думаю, шанс у хлопців точно буде, потрібно набратися терпіння і працювати.

- В останньому списку викликаних на збір не було прізвища Анатолія Трубіна. У молодіжці на нього не розраховують?

- Ще й як розраховують! Справа в тому, що якраз в ці терміни у збірної (U-19) були заплановані поєдинки елітного раунду кваліфікації чемпіонату Європи. У команді Олега Кузнєцова Трубін відіграє важливу роль, і ми домовилися з Сергієм Краковським, який відповідає там за воротарів, що Толя поїде з ними, погодивши це питання з Русланом Ротанем. Нам не може не подобатися, що в Шахтарі потихеньку починають довіряти своєму молодому вихованцеві – для 19-річного Анатолія Трубіна це великий плюс. Дані у нього теж хороші, хлопець він талановитий і працьовитий.

- Вперше в список молодіжки потрапив страж воріт Ворскли Дмитро Різник. У Полтаві кажуть, що він схожий на молодого Андрія Пятова. Ви згодні?

Так, певні подібності дійсно проглядаються, адже в молодості Андрій працював разом з Сергієм Долганським, який зараз тренує Різника. Втім, на воротарські навички Дмитра напевно вплинули і його попередні наставники – дитячі фахівці, а також Олег Моргун та Олег Остапенко. Та й Пятов згодом дещо змінив стиль, особливо в останні роки.

Різник був у нашому списку з самого початку минулого року. Але якийсь час він перебував у команді Олександра Петракова, а потім ми віддавали перевагу іншим хлопцям. Однак 2020 рік і Діма почав досить впевнено, провів за клуб кілька хороших матчів, і ми вирішили з ним познайомитися. У нас є певні вимоги щодо виходу з оборони в атаку, і ми намагаємося підбирати воротарів, які добре грають ногами. У голкіпера Ворскли такі навички є.

Оцініть цей матеріал:
Джерело:
Команда 1
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус