14:17
Наші за кордоном. Перша перемога Реброва, асисти Малиновського
Добрі та погані новини з Греції
Читайте на русском: Наши за границей. Первая победа Реброва, два ассиста Малиновского

"Бельгійці" не зменшують темп, статус Андрія Ярмоленка не змінюється, Сергій Ребров починає з непереконливої перемоги, добрі та погані новини для Євгена Шахова та Євгена Хачеріді, лише погані для Євгена Селезньова.

Бельгія

"Генк" продовжує феєрити. Дев'ять перемог та нічия у десяти матчах з початку сезону у всіх турнірах, 31 забитий м'яч. Майже забезпечений вихід до групового турніру Ліги Європи. Вихід на перше місце у лізі. Команда настільки впевнена в собі, що їй не заважають навіть два голи, пропущені за чотири хвилини. І головний тренер Філіпп Клемент заявляє, що ста відсотків ефективності підопічні ще не досягли. При цьому погоджується, що його команда ніколи не зупиняється. "Якщо у гравців щось не виходить, вони додають в інтенсивності". Початок обох таймів матчу проти "Брондбю" було далеко не найкращим для "королівського клубу". Дебют другого призвів до втрати переваги у два м'ячі. Проте підсумковий результат - 5:2. Ну а у матчі ліги проти "Ваасланда-Беверена" команду Руслана Малиновського не похитнули два пропущених за дев'ять хвилин і рахунок 1:2 на 75-ій, а також два нереалізованих пенальті. Тут підсумковий результат - 3:2.

Українець відзначився асистом в кожному з матчів, довівши свій доробок до 5+4 за схемою "гол+пас". Причому в другому з них він встиг відзначитися попри вихід на заміну лише на 76-ій хвилині. Матч ЛЄ він почав з розіграшу штрафного з Посуело - той точно навісив на Саматту. Продовжив власним навісом з флангу на того ж Саматту під час розіграшу кутового, а той знову забив. А наприкінці матчу вивів Уронена сам-на-сам, але той не впорався з воротарем. У матчі ліги Руслан точно навісив прямо з кутового на голову все того ж Саматти і ледь не повторив це з Троссаром трохи пізніше. Отримав жовту картку.

Лідерство "Генка" у лізі стало можливим завдяки поразці "Андерлехта" в Брюгге з рахунком 1:2. Бельгійська преса активно хвалила матч за яскравість та швидкісну гру. Nieuwsblad назвав його "рекламою бельгійського футболу". Наставник переможених Ханс Ванхазенбрук не погодився, говорячи про численні втрати м'яча його командою. "Чимало гравців відіграли нижче свого звичного рівня, недостатньо добре для перемоги". Неясно, чи мав він на увазі Євгена Макаренка. Можливо, оскільки центр поля брюссельці програли, особливо у першій чверті матчу. Це наставник також визнав. Український опорник ще й був пройдений за допомогою "стінки", що закінчилося останнім голом у матчі. Перша втрата очок столичною командою відразу ж опускає її на третє місце.

"Гент" почав покращувати справи у лізі. Перемога над "Локереном" з рахунком 2:1 вивела команду на шосте місце всього в трьох очках від лідера. В цьому матчі Ігор Пластун відіграв всі дев'яносто хвилин, Роман Яремчук був замінений на 68-ій. Голи забивалися під час відсутності лівого вінгера. У Лізі ж Європи вдома проти "Бордо" (0:0) обидва відіграли повний матч. У матчі ЛЄ підопічні Іва Вандерхаге домінували, створювали моменти в атаці і дуже добре відіграли в обороні. Суперник завдав лише шість ударів по воротах Ловре Калініча. Яремчук відповів трьома, двічі не влучивши у ворота (зокрема, з перспективної позиції) і одного разу будучи зупиненим голкіпером. В останньому епізоді мова про потужний удар з 20-ти метрів після оберту і гарного стрибку воротаря. І в інших епізодах діяв активно, намагався відгукуватися на паси.

У матчі ліги Пластун тричі загрожував воротам. Всі удари відбулися на початку другого тайму, головою, після кутових. Одного разу м'яч був особливо близький до мети. Яремчук виходив на воротаря під гострим кутом і влучив у зовнішній бік сітки. В обороні "Гент" відіграв вельми впевнено, пропустивши після однієї грубої помилки, з якою Пластун ніяк не пов'язаний. В атаці - слабко за власними мірками. Втім, перемогу здобуто.

Судячи з останніх матчів, Роман Безус був близький до голу. Йому постійно бракувало небагато. На тлі незрозумілих дій партнерів по команді він завжди відзначався. І гол в підсумку прийшов, причому в гостьовому матчі проти "Стандарда", чинного срібного призера.

Наші за кордоном. Перша перемога Реброва, асисти Малиновського - изображение 1

Допоміг голкіпер льєжців Гільєрмо Очоа, який просто подарував йому м'яч. За цим послідував удар в один дотик з 23-ох метрів у порожні ворота. Щоправда, радості команді це не додало. Після чотирьох нічиїх "Сент-Трюйден" програв (2:3). До речі, залишав поле Роман на 67-ій хвилині, за рахунку 1:1 і з жовтою карткою в протоколі. До цього запам'ятався неточним ударом зльоту і ударом в "стінку" з небезпечного штрафного. Як і тиждень тому, дві з трьох жовтих карток опонентів отримані за фоли на ньому.

Єгор Назарина відіграв 17 хвилин за "Антверпен" у матчі проти "Серкль Брюгге". Його команда перемогла з рахунком 1:0.

"Шарлеруа" - "Кортрейк" 0:2. Андрій Бацула - запас гостей.

Англія

Мануель Пеллегріні донині не може знайти оптимальний стартовий склад. Попередній матч Райан Фредерікс та Міхаїл Антоніо провели на трибунах. Як писала англійська преса, їх зробили "цапами-відбувайлами" за провал команди у Ліверпулі. Минув тиждень - і обидва повернулися в "старт". Причому правий вінгер перейшов на лівий фланг.

Здавалося, нарешті з'явилася можливість для Андрія Ярмоленка почати матч з перших хвилин. Але якщо в чомусь чилійський наставник і стабільний, так це в статусі українця. Його доля нині - вихід на заміну після 65-ої хвилини. На цей раз - на 75-ій. До цього повторювався плин подій у матчі проти "Брайтона". Гості почали добре, не поступалися супернику у небезпеці та швидкості, забили, добре почали й другий тайм. При цьому до виходу українця знову програвали, причому через автогол. І допомогти 20-й номер нічим не зміг. Два його "кроси" не знайшли адресата.

Втретє у поточному десятилітті "Вест Хем" починає сезон у лізі трьома поразками. Таким самим чином почався й попередній сезон. Скільки разів таке траплялося до 2010-го року? Лише п'ять. Втім, Пеллегріні залишився вельми задоволений грою. "Ми грали як Топ-команда. А це те, що я вимагав від гравців. Ми створили вдвічі більше, ніж "Арсенал". Я впевнений, що скоро перемоги прийдуть". Що ж, побачимо.

Олександр Зінченко не потрапив до заявки "Манчестер Сіті" і на матч проти "Вулвергемптона" (1:1). Ми здивуємося, якщо до закінчення місяця він не знайде собі нову команду.

Греція

Перший матч сезону 2018/19 у грецькій лізі безсумнівно можна записати в актив Євгена Шахова та Євгена Хачеріді. Почнемо з того, що обидва провели всі 90 хвилин на полі, що до цього у п'яти матчах Кваліфікації Ліги Чемпіонів з другим трапилося двічі, а з першим - жодного разу. І обидва відіграли добре. Хачеріді був другим на полі за кількістю передач, як загальною, так і точними. Брав активну участь у двоборствах, переважну більшість яких виграв. У першому таймі воротам його команди загрожували лише двічі, в другому, а саме після 70-ої хвилини, стало вже складніше. Але й тоді український захисник діяв надійно і помилився лише одного разу, коли не перервав довге закидання лівим флангом. Воротар контролював ситуацію і спокійно відбив удар з лівої частини штрафного.

Що стосується Шахова, то він за передачами відверто недобрав. Хоча, схоже, це був свідомий тактичний вибір головного тренера Резвана Луческу. Опорник отримав завдання грати в глибину, часто бігти вперед і підключатися до штрафного без м'яча. Що він і робив. У першому таймі його удар головою з семи метрів після такого підключення воротар блискуче витягнув з-під поперечини. В другому після його пасу п'ятою захисники "Астераса" фолили на Пелкасі. Арбітр не відреагував. Спробував Шахов і пробити низом здалеку - трохи неточно. А за непризначений пенальті отримав компенсацію. На 58-ій хвилині він розкрутив контратаку, віддав відмінний пас врозріз Прійовічу у штрафний, той в дуелі з воротарем впав і самотужки реалізував пенальті. Цей гол так і залишився єдиним у матчі.

Так, повтори показали, що серб почав падати задовго до контакту з Пападопулосом. Та все ж результат не скасувати. Тим більше, що ПАОК його повністю заслужив. У першому таймі, наприклад, довівши відсоток володіння м'ячем до 73-ох. Та й в третій чверті матчу суттєво домінуючи. Без блиску, зате з потужністю. Луческу похвалив Шахова за гру: "Він та Ель-Каддурі створювали моменти, йшли вперед, намагалися загрожувати воротам. Вони відіграли дуже добре. Хіба що в останні 20 хвилин мені хотілося б побачити менше втрат м'яча і кращий контроль над грою".

Завтра ПАОК прийматиме "Бенфіку" у вирішальному раунді Кваліфікації ЛЧ. У першому матчі, який відбувся тиждень тому, греки виглядали вельми солідно, спромоглися відігратися та втримати нічию 1:1. Хачеріді тоді залишився у запасі, Шахов відіграв дев'ять хвилин. Слід зазначити, що в кінцівці португальці притиснули суперника до його воріт, і ПАОКу залишалося лише відбиватися. Тримати м'яч та організовувати атаки Євгену та його партнерам ніяк не вдавалося.

Не надто добрі новини для українців прийшли з трансферного ринку. Лівий захисник румун Алін Тошке, взятий в оренду у "Бетіса", звільнить Хосе Креспо для гри у центрі оборони. Та й сам здатний відіграти там. А 32-річний опорник Понтус Вернблоом, який відіграв більше шести років у московському ЦСКА, за стилем нагадує Шахова. Конкуренція за місце у складі загострюється.

"АЕК" переграв у лізі "ПАС Янніну" з рахунком 2:0. В запасі переможених залишився Орест Кузик. У Кваліфікації Ліги Чемпіонів в гостях був переможений угорський "Віді" з рахунком 2:1. Дмитро Чигринський все ще травмований і до заявки чемпіона не потрапляє.

Угорщина

Сергій Ребров почав каденцію у "Ференцвароші" непереконливою перемогою. На прес-конференції, присвяченій його призначенню головним тренером команди, український фахівець чимало говорив про інтенсивний футбол, про високі швидкості. Згідно з повідомленнями угорської преси, у роздягальні перед гостьовим матчем проти "Мезьокевешда" (1:0) він вимагав розлучатися з м'ячем після не більше ніж трьох-чотирьох секунд володіння ним. Звісно, спочатку це не дуже виходило. Забагато банальних закидань вперед, забагато ударів по воротах здалеку. Поліпшення гри в другому таймі було недостатнім. Удар Івана Петряка з доволі гострого кута воротар чітко відбив. А господарі перемогли у володінні м'ячем і створили свої шанси забити. Шандор Вайда (70 хвилин) за кілька хвилин до заміни програв вихід сам-на-сам голкіперу. І цей шанс можна вважати найкращим в основний час матчу від будь-якої з команд.

Лише у доданий час вдалася атака, яку Ребров бажав би бачити. Петряк швидко обігрався з Ланцафаме, отримав від нього пас у відрив лівим флангом, прорвався майже до кута воротарського і прострілив на Боде. Тому залишалося лише влучити в порожні ворота з кількох метрів і забезпечити своїй команді ще один тиждень на вершині ліги. Втім, наставник очікувано залишився не особливо задоволений грою. Зате із задоволенням відзначив бажання гравців вчитися і сприйняти те, чого він від них хоче. У першому таймі, за його словами, підопічні діяли занадто обережно. Але в другому вже почувалися вільніше і почали грати так, як він хотів.

Наші за кордоном. Перша перемога Реброва, асисти Малиновського - изображение 2

До речі, вже після голу Петряк в результаті чергового прориву заробив другу жовту картку для суперника. Яка відразу перетворилася на червону. Михайло Месхі відіграв повний матч за господарів.

"Гонвед" - "Дебрецен" (Олександр Надь - повний матч) 3:0.

"Халадаш" - МТК 1:2. У складі господарів повний матч відіграв Юрій Габовда. Отримав жовту картку. За гостей всі 90 хвилин відіграли Артем Кічак та Євген Селін.

"Кішварда" - "Дьошдьор" 1:1. За господарів повний матч відіграв Богдан Мельник, за гостей - Сергій Шестаков. Роман Карасюк відіграв сім хвилин за "Варду".

Польща

Після вильоту з Ліги Європи "Лєх" втратив лідерство у лізі і вже скотився на п'яте місце. Володимир Костевич все ще травмований, тому не потрапив до заявки на матч проти "Заглємбе" (1:2).

Два очки в шести турах скинули "Краковію" в зону, відмінно знайому з початку попереднього сезону - зону вильоту. У гостьовому матчі проти "Пяста" Олексій Дитятьєв відіграв всі 90 хвилин і отримав жовту картку. Гості залишилися вдесятьох вже на 11-ій хвилині, і в подальшому їхня оборона не завжди справлялася з атаками господарів. На 14-ій хвилині Дитятьєв перервав навіс в підкаті, але не зміг його вибити зі штрафного, і опонент добив. У іншому епізоді пас врозріз між ним та партнером змусив воротаря кидатися в ноги форварду господарів. Арбітр призначив пенальті, хоча дотику там не було. На щастя для "Краковії", пенальті не було забито. Ще один пас повз нього змусив кіпера здійснювати суперсейв. З іншого боку, захисник ледь не записав на свій рахунок асист п'ятою після вкидання ауту. Хелік з центру штрафного влучив у стійку.

"Арка" також поступилася, в Кельце місцевій "Короні" (1:2) і йде 11-ою. На рахунку Андрія Богданова 33 хвилини на полі. Запам'ятався спробою закинути м'яч у ворота зі штрафного приблизно з "точки Шевченка". Навіть далі від воріт. Які захищав не Філімонов. В іншому, більш серйозному епізоді, подав кутовий, захисник "Корони" вибив м'яч з лінії воріт, за кілька секунд відбувся фол у штрафному, і Збожень реалізував пенальті. Часто не встигав за контратаками суперника. На 65-ій хвилині не встиг накрити автора другого голу опонентів, хоча перебував близько до нього. Наприкінці матчу запобіг голу, вибивши м'яч з-під ніг Пучко, але той потрапив до Мождждена і лише дивом не опинився у воротах.

А ось "Мєдзь" приємно здивувала. Новачок ліги переграв в гостях срібного призера попереднього сезону "Ягеллонію" з рахунком 3:2 і вийшов на дев'яте місце. Антон Каніболоцький провів третій матч поспіль у воротах команди. Гравці "Яги" завдали п'ять ударів у площину його воріт. Особливо запам'ятався суперсейв після закидання з 17-ти метрів в кут - в стрибку м'яч був переведений в стійку. Відбитий на інстинкті удар головою впритул під час подачі кутового також увійде в хайлайти туру. А ось виходити з воріт майже на лінію штрафного під час контратаки Безяка не слід було, адже того тримав захисник. Цим виходом Антон лише полегшив завдання словенцю. На 81-ій хвилині Тарас Романчук елегантно перекинув його з кута воротарського.

Наші за кордоном. Перша перемога Реброва, асисти Малиновського - изображение 3

Туреччина

За плювок в суперника у попередньому турі Євген Селезньов був покараний чотирма матчами дискваліфікації і штрафом в 13000 турецьких лір (близько 60-ти тисяч гривень). Один матч дискваліфікації він вже відбув. Без нього "Акхісар Беледієспор" не впорався, поступившись в гостях "Істанбул Башакшехіру" з рахунком 1:3.

В другому матчі поспіль "Сівасспор" пропускає три м'ячі. Поразка вдома від "Касимпаші" вийшла сухою - 0:3. Сергій Рибалка відіграв 88 хвилин. Незважаючи на результат, головний тренер Тамер Туна залишився задоволений грою, заявив, що його підопічні грали значно краще і скоріше заслужили перемогти з таким рахунком, ніж програти. На його думку, підвела насамперед реалізація. Якщо поглянути на статистику, з ним можна навіть погодитися. 64:36 за володінням м'ячем, 31:9 за ударами, все - на користь його команди. З іншого боку, лише три удари у площину плюс один в стійку - жахливий відсоток. Такі відомі гравці як Робіньо та Аруна Коне примудрялися щоразу не влучати у ворота під час виходів сам-на-сам. А помилки в обороні були жахливими.

Рибалка тричі загрожував воротам здалеку. Два удари були заблоковані, один - неточний. Став другим на полі за загальною кількістю передач і дотиків до м'яча. Звично виконував "стандарти". Двічі пасував під удари здалеку. Один з них був трохи неточним. Також навісив зі штрафного на Коне, який пробив нескладно для воротаря.

Вдруге поспіль "Кайсеріспор" закінчує матч нульовою нічиєю. На цей раз вдома проти "Малатьяспору". Артем Кравець отримав дебютні ігрові хвилини (5). Євген Опанасенко залишився в запасі "Коньяспору" і в матчі проти "Бурсаспору" (1:1).

Другий дивізіон. "Денізліспор" - "Хатайспор" 0:0. Дмитро Коркішко - 13 хвилин за гостей.

"Аданаспор" - "Аф'єт Афйонспор" 0:2. Олександр Рибка - повний матч за гостей.

Інші цікаві результати

Німеччина. Євген Коноплянка травмований, тому не потрапив до заявки "Шальке" на матч першого туру Бундесліги проти "Вольфсбурга" (1:2).

Бундесліга 2. "Дармштадт" - "Дуйсбург" 3:0. Борис Тащі - 75 хвилин за гостей.

Іспанія. Сегунда. "Лас-Пальмас" - "Альбасете" 1:1. Роман Зозуля - 85 хвилин за гостей.

"Гранада" - "Луго" 1:1. Василь Кравець - повний матч за гостей, жовта картка і асист.

Франція. Другий дивізіон. "Клермон" - "Сошо" 1:0. Пилип Будківський - 18 хвилин за гостей.

Кіпр. "Докса" (Євген Павлов - повний матч та жовта картка) - "Анортосіс" 0:1.

"Ерміс" (Ярослав Мартинюк - повний матч та жовта картка) - АЕЛ 0:1.

Хорватія. "Осієк" (3) - "Славен Белупо" 1:1. Дмитро Льопа - 61 хвилина.

Чехія. "Пржибрам" - "Слован" Л (8) 1:3. Тарас Качараба - повний матч.

Данія. "Ольборг" - "Есб'єрг" (6) 0:1. Юрій Яковенко - 82 хвилини та жовта картка.

Фінляндія. ВПС - "Марієхамн" (10) 1:1. Ігор Левченко - повний матч.

"Кемі" - "Сейнайокі" (9) 0:0. Денис Олійник - 75 хвилин.

Македонія. "Вардар" (Євген Новак - повний матч і жовта картка) - "Македонія" 1:0

Словаччина. "ДАК" (2) - "Жиліна" 0:0. Максим Третяков - 11 хвилин, Станіслав Біленький - запас.

"Земплін Міхаловце" - "Жиліна" 0:1. Данило Безкоровайний вийшов на заміну на 23-ій хвилині у складі господарів.

Росія. В РПЛ ігрові хвилини отримували Ігор Чайковський та Денис Кулаков. На рахунку Ігоря повний матч за "Анжи" проти "Локомотива" (1:2) і жовта картка. Денис відзначився асистом за "Урал" Дмитра Парфьонова у матчі проти "Ахмата" (2:1).

Кубок Брунею. ДПММ - "Ворріорз" 2:2. Володимир Прийомов - гол. Голами також відзначився Марко Девіч за "Сабах" у матчі азербайджанської ліги проти "Зіре". Форвард оформив дубль. Роман Дебелко відзначився за "Левадію" у матчі Чемпіонату Естонії проти "Курессааре" (4:0). Ігор Кошман забив єдиний гол у матчі грузинської ліги "Самтредія" - "Колхеті". У Казахстані дублями відзначилися Руслан Степанюк та Адерінсола Есеола. "Жетису" першого переграв в гостях "Актобе" з рахунком 3:2. "Кайрат" Есеоли переграв вдома "Атирау" (4:2) і йде другим.