Вторая лига
Вторая лига

Вторая лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Правда фанів "Славутича" (Черкаси)


Правда фанів "Славутича" (Черкаси)
Сергій Стасько Автор UA-Футбол

Ultras завжди помітні на стадіоні, але про них мало відомо за його межами. Їхня діяльність частково оповита легендами. Навіть для інтерв’ю було вирішено не афішувати ім’я співрозмовника, обмежившись коротким – “представник Сherkasy Supporters”. Більшість інформації про ultras є неправдивою. Зазвичай, про них пишуть або негативно, або взагалі нічого. Газета “Рідне місто Черкаси” спробувала відкрити справжній світ черкаських вболівальників. А ultras нарешті змогли розказати свою правду.

Support your local team

- Коли ти почав ходити на черкаський стадіон ?

- Вперше потрапив на футбол, коли мені було 10 років. Ініціатором походу на футбол став батько. Тоді трибуни “Центрального” заповнялися на 100%, адже кожен матч був як подія. Вільних місць практично не було.

- На трибуну ультрас прийшов...

- Рівно шість років тому. В той час вона тільки починала створюватися. Тоді вже була сформована невелика група людей, яка трохи розуміла, що таке ultras і хотіли організувати щось подібне в Черкасах. Рух ультра по Україні якраз розпочав активно набирати оберти. А я цим “захворів”. Особливо після декількох виїздів на матчі київського “Динамо”, де їхні фанати справили фантастичне враження підтримкою своєї рідної команди.

- Розкажи більш докладно про ваш фан-рух

- Наше об’єднання має назву “Cherkasy Supporters”, що у перекладі означає черкаська підтримка. Розташовуємося в 21 секторі стадіону “Центральний”, де збираються переважно молоді люди, яким подобається яскраво і голосно підтримувати свою команду. На матчах завжди розташований лицьовий банер з цією назвою та гербом міста Черкаси. Зараз вже є і ексклюзивний логотип черкаських ultras.

- Яка ваша основна концепція?

- Намагаємося зберігати всі традиції черкаського футболу: це пов’язано і з назвою, і з кольорами. Одне із наших досягнень, те що посприяли утвердженню основними кольорами “Славутича” червоно-біло-синього, адже при утворенні клубу були різні варіанти, які історично не мають жодного зв’язку з черкаським футболом.

- Якому стилю вболівання віддаєте перевагу?

¬- Якщо подивитися на візуальний фактор, то безперечно Італія більше всього імпонує і намагаємося її наслідувати. Англійський стиль вболівання є більш голосовим, особливо фани полюбляють поспівати пісні. Але є прагнення створити щось своє, українське. Внести туди українські традиції, колорит. Зараз вже є проект шарфу клубу “Славутич” із українським орнаментом. На папері має фантастичний вигляд! Заряди (пісні) намагаємося вивчати українською мовою, адже є чимало гарних народних пісень.

- Є якась політична спрямованість у вашої ультра-групи? Чи ultras поза політикою?

- Політичному питанню особливо ніякої уваги не приділяється. Політика штучно роз’єднує людей, навіть якщо у них спільні погляди на деякі речі. Зараз потрібно людям об’єднуватися, а не займати лівий чи правий береги. Тому більше поза політикою.

- Чи багато зараз людей у “Cherkassy Supporters”?

- Стабільно на домашні матчі приходить десь до 50 чоловік. На виїзних матчах трохи менше.

Тільки “Дніпро” та подорожі

- Що там була за ситуація з двома трибунами фанатів?

- Нещодавно з’явилась група підтримки у 6 секторі, і вони активно вболівають за “Славутич”. З нашої сторони з’явилась пропозиція: якщо хлопці підтримують ідею повернення ФК “Дніпро”, чи хоча б перейменування “Славутича” в “Дніпро” (повернення історичної назви), то нехай переходять до нас.

- Важливо, щоб на стадіоні був лише один секторів активних ультраc?

- Справа втім, що коли виникає дуже багато таких вболівальницьких осередків, то це негативно впливає на загальну підтримку. Якщо брати європейську культуру ultras, то формується одна трибуна на стадіоні, де представлені різні угрупування фанів. Тільки вони об’єднані однієї ідеєю - активно підтримати свою рідну команду. Зараз як раз і хочемо зайнятися формування такої єдиної північної трибуни, щоб разом координувати як голосову, так і візуальну підтримку футболістів.

- І коли було здійснено цей перехід?

- На останньому домашньому матчі проти “Кристалу” було здійснено об’єднання, причому на очах керівництва “Славутича”, представників облради, які зацікавлені розвивати футбол на Черкащині. Після переклички “Дніпро Черкаси”, 6 сектор показав, що теж підтримує повернення до цієї історичної назви і прийшов до 21 сектору. Так і відбулося об’єднання фан-трибун.

- Чому не підтримуєте “Славутич”, а лише “Дніпро”?

- Черкаські вболівальники дуже вдячні керівництву, що у місті після двох років знову з’явився футбол. Але ultras більше вболівають за гравців і тренера, ніж за сам клуб. Початок активного фан-руху прийшовся на той час, коли було ще “Дніпро”, і серце також належить цьому клубу. Наприклад, завтра прийде нове керівництво і захоче знову поміняти назву, то нам виходить теж потрібно буде підлаштовуватися. На мою думку, це неправильно. Повинні зберігатися традиції та історія футбольного клубу.

- Клуб якось допомогає з організацією виїздів?

- Ми прагнемо до незалежності від керівництва “Славутича”, тому за допомогою не зверталися. Якщо вони запропонують відшкодовувати частину суми, яку витрачаємо на проїзд, то ніхто проти цього не буде.

- Який виїзд найбільше запам’ятався у цьому сезоні?

- Останній матч в Одесі проти другої команди “Чорноморця”. Перемога була вирвана за лічені секунди до фінального свистка. Футболісти підбігли до сектору та присвятили цей гол вболівальникам. І відчувалася неймовірна єдність між нами.

- Розкажи, будь ласка, яку-небудь цікаву історію, яка трапилася під час подорожей на матчі?

Без сумнівів, це виїзд у Комсомольськ, коли місцеві фани закидали камінням наш автобус і розбили скло. Вже до Черкас проїхалися з таким легким вітерцем у салоні (сміється).

- Матчі збірної України траплялося відвідувати?

Так, причому не тільки поєдинки, які відбуваються в Україні, але ще й за кордоном. Були на матчах зі збірною Польщі у місті Лодзь та зі збірною Білорусії у Мінську. Останнім часом, коли пішла тенденція набирати легіонерів у збірну, то не дуже гарне ставлення з’явилося. У збірній України повинні грати українці. На крайній випадок слов’яни, які розуміють наш футбол. А виклик до збірної, скажімо Папи Гує чи Едмара – нонсенс. Для нього збірна лише спосіб заробити грошей.

Погляд на культуру із середини

- Яке ставлення до алкоголю в ultras?

- У 21 секторі заборонено палити. У випадку, якщо хтось палить, то ми просимо цю людину вийти із сектору. Такою ж принциповою є позиція стосовно алкоголю. Намагаємося пропагандувати здоровий спосіб життя. І різні заходи для цього проводили. Поки два роки не було футболу, необхідно було щось вигадати, адже люди елементарно могли розійтися. Організовували велопробіги, міні-футбольні турніри. Також проводили змагання з армреслінгу.

- Фейс-контроль присутній?

- Є обмеження стосовно віку. Не хочемо бути відповідальними за молодь, яка не досягла 16-17 років. Звичайно, різні були часи, і не дуже адекватні люди приходили. Їх називають “малолєтками”. На стадіоні ще можна відслідкувати, як вони себе поводять. А поза його межами…. У стані алкогольного сп’яніння ходять містом та кричать наші скандування, пісні. І у людей відразу виникає асоціація всіх ultras з такими людьми. Звідти і негативне ставлення. Хоча фанати до таких дій не мають жодного відношення.

- Чи є власний друкований фан-зін?

- Поки існує лише сайт в Інтернеті, але є ідея у цьому міжсезонні створити журнал про традиції черкаського футболу, про рух вболівальників. І до початку старту весняної частини чемпіонату України це видання вже роздрукувати та поширити в маси.

- Які стосунки з міліцією?

- Раніше бували проблеми. Вважаю, в цьому були винні дві сторони. Не можна говорити, що фани такі “пухнасті”, а міліція погана. А в сектор інколи приходять провокатори, що навіть ми не знаємо про їхні плани. Міліція ж повинна якось реагувати на неадекватні дії...

В міліції також вистачає персонажів, які постійно хочуть фанів провчити, навіть, якщо вони поводяться у рамках правил. Останнім часом, саме із появою “Славутича”, жодних проблем не було. Наче знайшли спільну мову.

- Як часто використовуєте піротехніку?

- На домашніх матчах використовувати піротехніку є не дуже розумно з боку фанів. Тому клуб не підставляємо. Тільки це частина ультра-культури, і на виїздах дозволяємо собі зробити візуально гарне піротехнічне шоу.

- Банери, модулі - звідки беруться гроші на перфоманс?

- Все за власний рахунок. Протягом міжсезоння плануємо зробити декілька прапорів із героями Черкащини. З вже зараз повідомили про збір коштів. Спонсорів немає.

- Хто ваші основні вороги/друзі?

- Друзями вважаємо Миколаїв. Це фан-угрупування, якому вже більше 10 років. Познайомилися чотири роки тому. Вони інколи приїжджають на матчі до Черкас, а ми, в свою чергу, робимо візит до Миколаєва. Ця дружба ще пов’язана з тим, що спільні кольори клубів.

А натягнуті відносини з Олександрією та Херсоном. Останні ворогують з Миколаєвом, відповідно не можемо бути з ними у дружніх стосунках.

- Часто проводите акції?

Випадково познайомилися із Михайлівською школою-інтернатом. Були в них вже чотири рази. Приїжджали під Новий рік, і діти показували вистави. Відчувалася неймовірно сімейна атмосфера. Директор цієї школи повідомив, що дітям навіть більше потрібна просто увага, ніж якісь матеріальні речі. У цьому сезоні вони були на футболі у Черкасах та вболівали майже поруч із фанами (в сусідньому секторі).

- Які стосунки з гравцями клубу “Славутич”? Чи є спільні зустрічі?

- З тренером та футболістами - прекрасні. Нещодавно влаштовували показ фільму “Останній аргумент” про ультра культуру, то запросили Олександра Кирилюка та футболістів прийти подивитися. Звичайно, не у всіх вийшло, але більшість запрошених прийшла до кінозалу.

- Як можна потрапити у ваш сектор? Є спеціальний відбір, або ж це відбувається спонтанно?

- Головне бажання підтримувати свою команду та бути частиною певного руху. Особливо приділяємо увагу, щоб людина займалася спортом, була фізично підготовлена. І вела здоровий спосіб життя.

Польща – the best

- Стежиш за фанатами команд УПЛ? Міг би когось виділити?

- Вболівальники “Динамо” є яскравим прикладом, як потрібно підтримувати свою команду. Фан-угрупування львівських “Карпат” влаштовують таку несамовиту підтримку команді, що супернику не позаздрити.

- А щодо Першої та Другої ліги?

- Привертають увагу Чернівці, у яких дуже гарна візуальна підтримка.

- Хто найкращий у Європі?

- Зараз на перші ролі виходять польські вболівальники. Подобається їхнє ставлення до цієї справи.

- І на останок. Що для тебе є поняття “ultras”?

- Це стиль життя. Відданість своєму клубу, місту, країні. Відчувається патріотизм.


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Загрузка...
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (25)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Александр Черкассы (Черкассы)
Докажи та докажи, я тобi вже все сказав, сходи до букмеккеров, нехай вони тобi ще розкажуть. Да, якщо тобi й насправдi цiкаво, то я тобi можу ще розказати як закiнчаться поєдинки ШД - МД i в слiдуючому сезонi. Не будь наiвним, в мене таке враження, що тобi рокiв 12-14 не бiльше. А Український народ не бiдний а досить БОГатий i по чому ти судиш людей? По кiлькостi грошей? Так то не БОГатство. Коротше сiдай вчити уроки, завтра до школи. Будь здоров.
Ответить
0
0
Диоген Донбасский (t)
Александр Черкассы (Черкассы) 15.11.2011 11:50 --------------------------- Я всегда удивляюсь почему Украинский народ такой умный и такой бедный. Вроде всё знает и про договорняки и кто как деньги крадёт, кто лучше, кто хуже, ну просто трындец какой-то. Вот ответь мне, почему все букмекеры знают про договорняки, а Суркис с этим ничего не делает? Почему оппоненты не жалуются, почему? Языком трепать легко, а ты докажи, вот тогда я и поверю что ты не балаболишь.
Ответить
0
-1
Александр Черкассы (Черкассы)
Диоген Донбасский (t _______________________ Да, а до "Так почему название у вас англоязычные?" я вдношення нiякого не маю, як i до самої органiзацiї фан-руху, я вже трохи не в тому вiцi. Молодi хлопцi нехай займаються, аби не наркоманили i таке iнше А Лев Толстой менi всiм угодив - це я з iронiєю до тебе так, а ти не зрозумiв. Так, ладно, менi пора по роботi їхати - є справи бiльш важливiшi, Удачi.
Ответить
0
0
Александр Черкассы (Черкассы)
Диоген Донбасский (t А в тебе не бред, нi? Про полiтику? Це ти ж ще не знаєш, що у нас тепер i оппозицiю тепер назначають, невже вони не домовляться? А хочеш виглядiти умним, ну-ну. А до буккмеккерiв сходи, сходи вони тобi роз'яснять, менi ж ти не вiриш. Бажаю удачi.
Ответить
0
0
Диоген Донбасский (t)
Я из своїх 40-а рокiв 26 в Росiї прожив, там получав i освiту, так що я сам собi хромаючу Українську мову прощаю. А ти напевно всi роки в Українi прожив, по "Русски" вiн тут пише - "Лев Толстой" блiн винайшовся. Чи хочеш сказати, що ти англiйську знаєш? Думаю що i її не знаєш. А мене уявити важко i в Грецiї i в Iспанiї i в iнших країнах розумiли - один ти не розумiєш. Та я i це сам собi прощаю. А про "Шахтар" так скажу: - завжди переживаю за клуб але подивись уважно статистику в ЧУ "Шахтар" - "Металкрг" Днц. i порiвняй статисику з iншими клубами. Ну, та БОГ тут всiм суддя. Так думаю! Александр Черкассы (Черкассы) 15.11.2011 11:10 ----------------------------- 1. Я разговариваю на том языке на котором хочу и это моё право. 2. Чем это тебе не угодил Лев Толстой? 3. При чём тут мой Английский? Ты патриот Украины? Так почему название у вас англоязычные? 4. Статистика ШД и МД тут не при чём.Ты хотя бы не поленился узнать кто президенты клубов и какие полит. партии они представляют. Договорняки между ними невозможны. 5. Хочешь выглядеть умным не пиши бред.
Ответить
0
0
Александр Черкассы (Черкассы)
Диоген Донбасский (t) 16.07.2011 19:00 "Металург" 0 : 2 "Шахтар" . А хочеш угадаю, як закiнчиться поєдинок 19.11.2011 16:00 "Шахтар" - : - "Металург"? Так от вiдкрию тобi "тайну" ти ж ще не знаєш - "Шахтар" переможе. Можеш тепер сходити до букмеккерiв i поставити певну ставку але, от засада, в тебе її не приймуть. Там, так думаю, вже ознайомляться з моїм повiдомленням i перестануть приймати ставки на цей поєдинок) А до суду ходити, донкiхотствувати? I я iншi не будуть гаяти зря часу, у мене наприклад є справи для мене бiльш важливi нiж результат вiдомого поєдинку.
Ответить
0
0
Александр Черкассы (Черкассы)
Диоген Донбасский (t) 15.11.2011 08:51 _______________________ Я из своїх 40-а рокiв 26 в Росiї прожив, там получав i освiту, так що я сам собi хромаючу Українську мову прощаю. А ти напевно всi роки в Українi прожив, по "Русски" вiн тут пише - "Лев Толстой" блiн винайшовся. Чи хочеш сказати, що ти англiйську знаєш? Думаю що i її не знаєш. А мене уявити важко i в Грецiї i в Iспанiї i в iнших країнах розумiли - один ти не розумiєш. Та я i це сам собi прощаю. А про "Шахтар" так скажу: - завжди переживаю за клуб але подивись уважно статистику в ЧУ "Шахтар" - "Металкрг" Днц. i порiвняй статисику з iншими клубами. Ну, та БОГ тут всiм суддя. Так думаю!
Ответить
+1
0
Диоген Донбасский (t)
Так лучше во второй - чем сливать матчи аборигенам.. Hebb_777 (Черкассы) 15.11.2011 00:14 ------------- А ты что свечку держал? Откуда ты про сливы придумал? Факты в студию и в Лозану. Нет фактов значит ты балабол.
Ответить
0
-1
Hebb_777 (Черкассы)
Всмысле бразильским аборигенам
Ответить
0
0
Hebb_777 (Черкассы)
Диоген Донбасский (t) 14.11.2011 23:35 Так лучше во второй - чем сливать матчи аборигенам..
Ответить
0
0
Диоген Донбасский (t)
Александр Черкассы (Черкассы) 14.11.2011 23:23 ---------------------- Supporters- сугубо украинское название козаков....)))
Ответить
0
-1
Диоген Донбасский (t)
Диоген Донбасский (t) 14.11.2011 23:10 ____________________ У тебе спитати забули, де ж нам грати? По "Русски" вiн тут пише - "Лев Толстой" найшовся. Александр Черкассы (Черкассы) 14.11.2011 23:23 -------------------------- А ты типа Хемингуэй? Хстати...."твоя українська мова дуже хромає....
Ответить
0
-1
Александр Черкассы (Черкассы)
Диоген Донбасский (t) 14.11.2011 23:10 ____________________ У тебе спитати забули, де ж нам грати? По "Русски" вiн тут пише - "Лев Толстой" найшовся.
Ответить
0
0
Александр Черкассы (Черкассы)
А попрацювати ще є над чим. Он в Полтавськiй обл. - 4 клуба в проф. футболi, в Кiровоградськiй - 3, в нас поки що лише одна. Так думаю, що Смiла, Умань i Бiлозiр'я могли б подати заявку на участь в 2-гу лiгу ПФЛ вже зi слiдуючого сезону. Тим бiльше, що зараз це можна зробити ще не по спортивному принципу. Прийдуть часи коли попасти в 2-гу лiгу буде вкрай дуже важко.
Ответить
0
0
Диоген Донбасский (t)
В смысле нет нормального клуба? А что Славутич плохой клуб? Давайте будем обьективными - первая и премьер лиги погрязли в коррупции, во второй хоть чувствуется дух соревнований... А то что Суркис в свое время утопил "Днепр", так пускай своим купленым на пАру с Ахетовым искусственным чемпионатом довольствуется... Hebb_777 (Черкассы) 14.11.2011 22:46 ----------------------- Вот и я говорю играйте до конца жизни во второй...
Ответить
0
0
Диоген Донбасский (t)
¬- Якщо подивитися на візуальний фактор, то безперечно Італія більше всього імпонує і намагаємося її наслідувати. Англійський стиль вболівання є більш голосовим, особливо фани полюбляють поспівати пісні. Але є прагнення створити щось своє, українське. Внести туди українські традиції, колорит. Зараз вже є проект шарфу клубу “Славутич” із українським орнаментом. На папері має фантастичний вигляд! Заряди (пісні) намагаємося вивчати українською мовою, адже є чимало гарних народних пісень. ----------------------- \Название смените и алфавит...Украинцы блин...ладно я по Русски пишу, но не по Английски...
Ответить
0
0
Fanatik_FCDK (KYIV)
Молодці редакція Ua-football побільше таких статтей на Вашому сайті.У деяких країнах люди цим живуть, я вважаю краще вболівати за команду чим десь у підворотні синячити, або курити.
Ответить
0
0
Hebb_777 (Черкассы)
В смысле нет нормального клуба? А что Славутич плохой клуб? Давайте будем обьективными - первая и премьер лиги погрязли в коррупции, во второй хоть чувствуется дух соревнований... А то что Суркис в свое время утопил "Днепр", так пускай своим купленым на пАру с Ахетовым искусственным чемпионатом довольствуется...
Ответить
0
0
Александр Черкассы (Черкассы)
SSFC (Смела) _____________ Да, Ми тут в Черкасах теж чекаємо, коли вже нарештi в Смiлi в футбол почнуть нормально грати? А маємо те, що в цьому сезонi в Смiлi й на Вищу лiгу Чемп. Обл. грошей не вистачило, прийшлося в 1-й лiзi Чемп. обл. без особливих успiхiв грати. Чи може з наступгого сезону "Явiр" побочимо вiдразу в 2-й лiзi ПФЛ?Любопитно... http://www.horodysche.org.ua/?id=189
Ответить
0
0
D_e_N07 (Харьков)
SSFC это тот что на авангарде играет?:) а как там локо?
Ответить
0
0
брезент-чернигов (чернигов)
молодці, але і в Чернігові було що відгребали - Десна-Дніпро .назву змінювати ?...згоден
Ответить
0
0
Сигизмунд (Черкассы)
Забавно. )
Ответить
0
0
SSFC (Смела)
Шкода, що в Черкасах не має олігарха для створення нормального футбольного клубу...будемо сподіватись на смілянський "Явір" = )
Ответить
0
0
mironja01 (Запорожье)
Это при том, что я болельщик, от мозга до костей, Металлурга, но надо планку ставить выше и не останавливаться на достигнутом.
Ответить
0
0
mironja01 (Запорожье)
Я тебя умоляю, какие ультрас Динамо, ты наверное не был в Харькове, на Металлисте?
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус

загрузка...