Тринадцять мушкетерів. Дев’ять років потому ᐉ UA-Футбол
Вторая лига Украины
UA-Футбол відслідковує долю команд Другої ліги, які грали на початку тисячоліття

Олександр Риженко
10.10.2012
среда
10:20
Тринадцять мушкетерів. Дев’ять років потому
Рейтинг публикации
UA-Футбол відслідковує долю команд Другої ліги, які грали на початку тисячоліття

Готуючи матеріал по підсумках першого кола у Другій лізі та переглядаючи архів новин на нашому сайті наткнувся на досить цікаву річ: турнірні таблиці першості країни серед команд другого ешелону за підсумками першої частини сезону-2003/04. Саме ця новина на UA-Футбол була першою у своїй історії, присвячена другому дивізіонові. З-поміж 48 учасників наразі продовжують своє існування тринадцять! UA-Футбол розповідає читачам про те, як складалася доля клубів, керівники яких ще на початку нульових вкладали гроші у таке не благородне заняття як футбол. Даний матеріал не можна назвати літературно-публіцістичним. Тут ви не знайдете цікавих фактів або опис подій, що відбувалися взимку 2003-го. Однак автор впевнений, що кожному (для контрасту) варто звернути увагу на те, що було тоді і на так, як склалося нині.

Історія будь-якого клубу, який наказав довго жити, схожа на синусоїду: найвища її точка – це досягнення, яке вже не вдасться перекрити. А далі може йти спад або просто виступи на одному рівні. Врешті-решт все завершується виходом зі складу ПФЛ. Частіше за все проблема у фінансах. Але навіть скрута з грошима буває різною: для дублюючих складів основним тягарем є недоцільність тримати ще один колектив, для маленьких міст – великий тягар на одне підприємство, а для обласних центрів, напевно, неможливість вирішити питання кому ж дістануться лаври Цезаря в разі успіхів команди, яку вони опікають. Частіше всього історії завершуються повною капітуляцією або, у кращому разі, виступами у регіональних турнірах.

ГРУПА "А"

Друга ліга. Група А. Турнірна таблиця після першого кола

МКомандаІО
1Поділля1531
2Техно-Центр1531
3Нива1529
4Газовик-Скала1528
5Енергетик1525
6Борисфен-21523
7Нафтовик1522
8Оболонь-21522
9Рава1521
10Прикарпаття1519
11Іква1517
12Чорногора1514
13Галичина-Карпати1513
14Верес1512
15Буковина1511
16Динамо-3159

Хотілося б одразу відмітити, що із плином часу більшість команд не лише зникла, а й змінила дивізіон рангом вище. У тому, ще доволі врожайному на проф. клуби, році існувало три групи по 16 команд. У першій з них наразі продовжують радувати своєю грою (хто після реінкарнації, а хто і стабільно усі дев’ять років поспіль) чотири колективи. Чернівецька "Буковина", яка наразі є однією з найміцніших команд першого дивізіону, тоді посідала не надто радісне 15 місце. До тріумфального виходу до першої ліги було ще далеко. Але саме два сезони (2002/03 і 03/04) можна назвати одними з найжахливіших у новітній історії клубу (хоча було і гірше на межі століть). Щодо інших трьох, то вони й надалі продовжують борознити простори другого ешелону. "Газовик-Скала" встиг пережити реорганізацію у ФК "Львів", зникнути, щоб на його місці створили просто "Скалу"; "Оболоні-2" потрібен був каталізатор у вигляді падіння основної команди до першої ліги, щоб повернутися із небуття, а тернопільська «Нива», не хапаючи у ХХІ столітті зірок з неба та одного разу зазирнувши до першого дивізіону, продовжує стабільно виступати на одному рівні.

Але більш цікава історія з клубами, які вже не мають професіонального статусу або навіть взагалі не існують. Іванофранківщина на той час мала у професійному футболі ледь не найбільше представників: "Прикарпаття", "Енергетик", "Чорногора", "Техно-Центр", долинський "Нафтовик". Майже третина з усіх учасників! На жаль, лише останні продовжують наразі виступати на обласну першість. І якщо перших двох ми втратили буквально цієї весни-літа, то остання згадка про "Чорногору" датована аж березнем 2010-го, коли колектив провів свій, здається, останній матч на обласному рівні у рамках Кубку, а "Техно-Центр" взагалі не розрахував свої фінансові можливості: чотири сезони у другій лізі (останній з яких 2004/05) і команда почила у бозі.

Трохи більше ніж 12 місяців тому не стало з нами і ще одного бійця, який пам’ятав ще ті часи, коли український чемпіонат лише починав свої перші кроки. Саме "Верес" став першим переможцем першої ліги, однак надовго команді затриматися у тоді ще вищій лізі не вдалося і за два роки почалося стрімке падіння, яке завершилося лише 2011-го, коли клуб зник остаточно. Того року на всеукраїнській професіональній арені виступав ще один клуб з Рівненщини – млинівська "Іква". Затриматися надовго у другій лізі команді не вдалося. "Іква" відіграла лише один сезон серед професіоналів. Однак саме у млинівському клубові свою кар’єру починав нинішній форвард "Арсеналу" Володимир Гоменюк. Саме з "Ікви" до "Волині" потрапили ще молоді Олег Герасимюк та Віталій Неділько, яких керівництво луцького клубу спочатку відправило набиратися досвіду до другого дивізіону.

Ще один колектив з обласного центру – "Поділля" – був змушений зійти з дистанції знову ж таки через фінансові проблеми. Але там вдалося зберегти професіональний футбол шляхом створення абсолютно нового клубу: "Динамо", яке й понині продовжує грати у другій лізі. Однак через те, що "Поділля" все ж таки інша структура, відокремлена від "Динамо", тому ми і записали подолян до "загублених".

Перед сезоном 2008/09 керівництво київського "Динамо" вирішило, що клубу не потрібна ще одна молодіжна команда, а тому формально третій колектив "біло-блакитних", відігравши повністю минулий сезон також був змушений розлучитись зі своїми старими знайомими. Того ж сезону окрім киян ще одна команда у групі мала у своєму розпорядженні одразу два фарм-клуби. Мова йде про львівські "Карпати". Це був період, коли друга команда "левів" грала у першому дивізіоні, а тому керівники "зелено-білих" вирішили заявити до ПФЛ ще одну свою юнацьку команду. Так припало, що це був останній сезон для "Карпат-3", які тоді носили назву "Галичина-Карпати". Друга команда львів’ян за підсумками сезону-03/04 понизилася у класі, а 2010-го і взагалі відправилася до чемпіонату Львівщини. Починаючи з 2012 року "Карпати-2" знову змінили для себе турнір. Замість обласних змагань юнаків відправили до чемпіонату України U-19.

Існування "Борисфену-2" припало на найкращі роки (у першу чергу, у фінансовому плані) першої команди. Протягом трьох років "Борисфен" виховував молодь для основи у другій лізі. Однак фінансове становище клубу виявилося не надто стабільне, а тому спочатку фарм-клуб змушений був припинити виступи на проф. арені, а за декілька років і головний колектив послідував прикладу юнаків. Наразі на першість столичного регіону виступає ФК "Бориспіль", але ніякого відношення ця команда до колишніх професіоналів немає.

Злет до другої ліги "Рави" був таким же стрімким, як і її падіння. Створена лише 2001-го команда вже за два роки стала бронзовим призером друголігових змагань, а ще за рік – переможцем. Однак було вирішено не поповнювати першу лігу через можливий фінансовий крах, тому команда з Рави-Руської, зігравши ще один сезон у ПФЛ, все-таки змушена була заявитися на чемпіонат Львівщини, де також протягом двох років ставала найкращою. Нині "Рава" виступає у першій лізі чемпіонату Львівщини та посідає там п’яту сходинку з-поміж 12 учасників.

Група "Б"

Друга ліга. Група "Б". Турнірна таблиця після першого кола

МКомандаІО
1Динамо ІгроСервіс1533
2Електрометалург-НЗФ1532
3Дністер1529
4Олімпія ФК АЕС1523
5Олком1522
6Кривбас-21522
7Гірник-Спорт1521
8Рось1521
9Кримтеплиця1521
10Кристал1518
11Титан1518
12Пальміра1516
13ФК Черкаси1516
14ФК Севастополь1516
15Чорноморець-21514
16Водник159

З групи "Б" тих, хто дожив до наших часів, залишилося п’ятеро: "Гірник-Спорт", що з-року-в-рік виступає у другій лізі без намірів піднятися вище, "Кримтеплиця", "Севастополь" і "Титан", що наразі борознять простори першого дивізіону, а також херсонський "Кристал", який за минулі дев’ять років встиг не лише втратити професіональний статус, а й знову опинитися серед команд клубів ПФЛ. Ще одна команда, яка представляла Кримський півострів – "Динамо", що згодом перейменували у "Динамо-ІгроСервіс", а ще пізніше у просто "Ігросервіс" (пам’ятаєте цей позов від їх київського тезки про неправомірне використання назви?). Разом із забороною ігрового бізнесу компанія "ІгроСервіс" припинила фінансувати і клубу через неможливість і самим існувати.

Це були роки, коли футбол у південному регіоні (а особливо у Одесі) розвивався семимильними кроками: "Чорноморець-2", "Пальміра", "Дністер" (який з часом перетвориться на ФК "Одеса"), за рік дебютує серед професіоналів "Реал". "Дністер", як вже було сказано, через фінансові труднощі був змушений переїхати з Овідіополя до Південної Пальміри (де і наразі з фінансової точки зору себе почуває не найкраще), дублерів "Чорноморця" зняли з дистанції (вже не вперше, до речі) через недоцільність виступів серед професіоналів (наразі команда разом з "Реалом" – не плутати з "Реал Фармом" – грає на чемпіонат міста). А "Пальміри" слід знайти так і не вдалося. Ще два роки тому у міських змаганнях приймала участь "Пальміра-07", але зараз навіть її немає серед учасників першості Одеси.

Для Миколаївщини досвід двох профі-команд не новий. Флагманом області завжди був ФК Миколаїв, який навіть пробувава свої сили у Вищій лізі. Історія ще однієї команди з міста корабелів - "Водника", на жаль, закінчилась не найкращим чином. Так вже склалося, що у той час, як команда подала заявку на участь у чемпіонаті України, у Миколаївському морському порту (головному інвесторі клубу) змінилося керівництво. Новій владі, м’яко кажучи, було не до футболу. "Гідрологи" таки стартували серед проХвесіоналів, проте вже взимку довелося зійти з дистанції. Відродити команду, яка була заснована майже сто років тому, не можуть і досі.

"Футбольний клуб атомної електростанції Олімпія" - саме під такою довгою назвою виступала у другій лізі протягом 11 років команда з Южноукраїнська. Згодом була перейменована на більш лаконічну "Енергію". Одначе навіть це не допомогло залишитись у ПФЛ. По закінченні сезону-2007/08 керівники АЕС вирішили розформувати клуб через неможливість і надалі тримати колектив. Наразі на чемпіонат Миколаївської області виступає одразу дві команди з Южноукраїнська, але жодна з них не має ніякого відношення до АЕС.

Чимось схожа історія і у нікопольського "Електрометалурга". Вболівальники з досвідом, напевно, добре пам’ятають таку команду як "Колос", що у чемпіонаті ще колишнього РСР мала усі шанси пробитися до вищої союзної ліги. З приходом незалежності "Колос" перетворився спочатку на "Металург", а потім (як опікуватися колективом став завод феросплавів) – на "Електрометалург". 2005-го команда була виключена з ПФЛ і продовжила виступи на чемпіонат Дніпропетровщини. Наразі у обласній першості у вищій лізі грають одразу два клуби з Нікопольщини: "Колос" (що як і у радянські часи представляє весь район) і "Металург".

Разом зі створенням вітчизняної федерації футболу в Мелітополі було вирішено організувати клуб "Торпедо". На межі століть у команді змінився генеральний спонсор – відтоді піклуватися про професіональний футбол у регіоні став завод "Олком". Звісно, що при єдиному інвесторі й клуб перейменували також. Однак на початку лютого 2011 року засновники клубу надіслали лист до ПФЛ, у якому повідомлялося про ліквідацію команди через "скрутне фінансове становище". До речі, цього сезону на першість Запорізької області виступає одна команда з Мелітополя із милозвучною назвою "Мелітопольська черешня".

Останнім часом, на жаль, черкащани не радують постійною стабільністю виступів своїх клубів серед професіоналів. Бажаючі є, проте мрії не завжди сходяться з реальністю. Були часи, коли у Черкасах існували навіть два колективи. Проте 2002-го однойменний з містом клуб був змушений зійти з дистанції, за рік повернутися до ПФЛ, щоб 2009 року втратити статус професійного клубу остаточно. На щастя черкаських вболівальників до міста вдалося повернути професійний футбол у вигляді вже повністю оновленого "Славутича".

Історії з фарм-кулбами колективів першої або Прем’єр-ліги схожі одна на одну як сіамські близнюки. Скільки їх було? Три "Металурги", "Чорноморець", вищезгадані "Черкаси, зараз "Севастополь"… Друга команда "Кривбасу" тричі заявлялася до другої ліги, проте максимальний рубіж, який вдавалося подолати молодим "червоно-чорним" - це чотири чемпіонати поспіль. Наразі криворіжці мають власну дитячу школу та виступають у ДЮФЛ, а тому про повернення до професіоналів ще однієї команди навіть не думають.

Тринадцять мушкетерів. Дев’ять років потому - изображение 1

Фото - savefcr1988.at.ua/

Білоцерківська "Рось" до сезону-2008/09 вважалася одним зі старожилів другої ліги. Однак невелике місто на Київщині не змогло витримати одразу два професіональні клуби (не забуваємо про "Арсенал", що зараз грає у першій лізі). Я висновок "Рігонда" (колишня назва клубу) була змушена знову ж таки через брак коштів перебазуватися до першості області, де виступає і донині.

Група В

Друга ліга. Група "Б". Турнірна таблиця після першого кола

МКомандаІО
1Металург-2 З1538
2Десна1536
3Сталь1534
4Геліос1526
5Шахтар-31525
6Металіст-21525
7Явір1524
8Газовик-ХГВ1522
9Іллічівець-21522
10Авангард1521
11Дніпро-21516
12Електрон1513
13Металург-2 Д1512
14Арсенал-2159
15Ворскла-2159
16Уголек153

З умовно східної групи і по нинішній день радують своєю грою вболівальників чотири учасники: чернігівська "Десна", що наразі бореться за те, щоб вже наступного сезону грати у першому дивізіоні разом з "Геліосом". "Шахтар-3" та дніпродзержинська "Сталь" продовжують грати у найнижчій лізі ПФЛ. Хоча команда з берегів Дніпра і робила вилазку нагору (саме за підсумками сезону-2003/04), проте на довго там не затрималася. Юнаки донецького "Шахтаря" формально є першою командою Академії "гірників", які, щоб мати постійну ігрову практику, виступають у другій лізі.

Як ви помітили, окрім донеччан ще сім клубів мали тоді у своїй назві приставку "2". На причинах їх зникнення зупинятися не будемо, додамо лише що вони нічим не відрізняються від їхніх колег з інших груп: для когось каменем спотикання став турнір дублерів, куди і перейшли більшість юнаків других команд, дехто з керівників вирішив не розтрачуватись на ще один клуб, інші вирішили створити на базі команди свою дитячо-юнацьку школу.

Краснопільський "Явір" можна назвати хрещеним батьком сумських клубів. Двічі колектив заявлявся на всеукраїнські змагання і двічі був перейменований у ФК "Суми". Так великий футбол у невеликому місті ненадовго з’являвся та зникав через забаганки чиновників обласного центру. Цього року "Явір" знову пережив реінкарнацію та заявився на першість області, де знаходиться у нижчій частині турнірної таблиці. Ще одна команда, яка представляла сумський регіон того сезону – "Електрон" з Ромнів. Сім років колектив виступав у другій лізі, займаючи місця у середині турнірної таблиці. Однак не зміг навіть дограти поточну першість, знявшись після 21 туру. Як нам стало відомо, наразі у Ромнах немає футбольної команди, яка б виступала хоча б на першість області.

Для харківського "Газовика-ХГВ" сезон-2003/04 став найвищим досягненням у історії: команда посіла 6 місце у другій лізі (а за рік повторила своє досягнення). Що цікаво, клуб хоч представляв Харків, формально базувався у Краснокутську, де і проводив свої домашні матчі, а також саме звідси "ростуть ноги" у єдиного спонсору клубу: Краснокутського нафтогазового промислу. На професійному рівні харків’яни відіграли лише п’ять років, після чого були змушені не лише знятись зі змагань, а й взагалі зникнути навіть на обласному/міському рівні.

Ровенський "Авангард" за свій час пережив не одну зміну назв та ще більше злиттів з іншими клубами. Найбільшим досягненням колективу є участь у першій лізі, де команда з Ровеньок зіграла лише сезон. Саме у період 2003-04 років "Авангард" переживав найскрутніші для себе часи: він об’єднався спочатку із луганським "Інтером", а потім – із сєверодонецькою "Блискавкою" (у більшості саме футболістами останньої був представлений клуб з Ровеньок-Луганську-Сєверодонецьку у другому колі того сезону). Але навіть це не допомогло зберегти статус ПФК. За підсумками сезону "Авангард" був виключений зі змагань. Наразі, як пише Вікіпедія, команда носить назву "Гірник", представляючи підприємство "Ровенькиантрацит".

Щоб було зрозуміліше молодому поколінню, "Вуглинка" з Димитрова (чи "Угольок"? Назви не перекладаються?) 10 років тому – це нинішнє "Макіїввугілля". Команда, яка представляла гірняцький регіон. Грала команда на професійному рівні лише три роки. А знайти її сліди зараз, на жаль, не вдалося.

Ось такий вона була – 13-а першість України серед команд другої ліги. Шкода, що підприємцям-романтикам не вдається протягом довгого періоду часу втримувати колектив серед професіоналів. У когось пропадає жага до вкладання коштів у гру мільйонів, ще дехто не в змозі самотужки витримувати такий фінансовий тягар. А загалом – цікаво подивитись на учасників друголігових змагань крізь призму прожитих років, чи не так?

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (36)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
andy_77 (Белая Церковь)
Автору на заметку: Если хочешь писать подобные материалы, для начала изучи фактаж, а потом приступай к написанию такого рода материала. По всем командам судить не буду, остановлюсь только на "Роси". Автор пишет: Білоцерківська "Рось" до сезону-2008/09 вважалася одним зі старожилів другої ліги. Однак невелике місто на Київщині не змогло витримати одразу два професіональні клуби (не забуваємо про "Арсенал", що зараз грає у першій лізі). Я висновок "Рігонда" (колишня назва клубу) була змушена знову ж таки через брак коштів перебазуватися до першості області, де виступає і донині. "невелике місто" - если сравнивать город с Киевом, Днепропетровском, Одессой, Харьковым, то действительно, город небольшой. Но все же Белая Церковь входит в пятерку наикрупнейших областных центров Украины. после таких гигантов как Мариуполь, Кривой Рог (остальные два не помню) "не змогло витримати одразу два професіональні клуби" - из городской казны финансировалась одну "Рось", да и то процентов на 10. "Арсенал" же - это частный футбольный клуб. А болельщики в БЦ "витримали" б и три команды. "Я висновок" Ты - висновок??? А это кличка или псевдоним??? "Рігонда" (колишня назва клубу Это одно из названий клуба. За все время существования клуб несколько раз менял название: "Динамо", "Рось", "Рось-Трансимпекс", "Рось-Ригонда" и т.д. "перебазуватися до першості області" После того как "рось" прекратила свое существование, одно время о ней вообще ничего не было слышно. Вот только недавно она заявилась в лигу области. Автор, вот только в одном абзаце про "рось" ты допустил множество ошибок. А я уверен, что такая же история почти по каждой команде, про которую ты тут пишешь.
Ответить
0
0
OctoberFest (Голая Пристань)
Вообще-то БЦ - это "невелике місто". Ты сам читаешь, что пишешь, рассказывая автору как надо писать? "Белая Церковь входит в пятерку наикрупнейших областных центров Украины" - да ну? Областных? "Як висновок" - похоже редакторы невнимательно вычитывали. Букву пропустили. И все. "Ригонда" - не колышня назва? А какая? Одно из названий? Так это не "колишня"? Так а что - не "перебазувалася". Единственное, что, да, автор неправ: Рось исчезла и снова появилась...
Ответить
+1
0
Decoy7 (Мелитополь)
"скрутне фінансове становище" у мелитопольского олкома.... ага... владелец завода Олком входит в топ 100 самых богатых людей Украины...
Ответить
0
0
OctoberFest (Голая Пристань)
Я хорошо помню историю с исчезновением Олкома. Это действительно печально. Завод просто забил на клуб...
Ответить
0
0
tarvist (Чернигов)
Десна ані трохи не змінила свое місцеперебування і позицію в таблиці. Все на круги своя)))
Ответить
+1
0
Денис Донецк (Донецк)
УА-Футбол, если можно - напишите, пожалуйста, в табличках в скобках возле команд города, из которых эти команды.
Ответить
+1
0
OctoberFest (Голая Пристань)
Здається, автор у статті постарався ще у статті сказати хто з якого населеного пункту. Чи є питання по окремим клубам?
Ответить
0
0
Сигизмунд (Черкассы)
Ааа.. помню-помню.. мы ещё ржали с названия Водник. Ксати, а где такой мега-клуб "Система-Борекс" з Бородянки? ))))))
Ответить
+1
0
Свободу не спинити (Львів)
ФК "Цементник-Хорда" з м. Миколаїв Львівської обл., а не з обласного Миколаєва.
Ответить
0
0
Helicopter (Kyiv)
А я считаю некорректным утверждение, что Подолье (Хм) и Динамо (Хм) - разные клубы, учитывая что Подолье изначально был создан как милицейский клуб и назывался до 70-х годов как Динамо.
Ответить
0
0
Свободу не спинити (Львів)
А чого? Наприклад ФК "Львів" який минулого року зник і ФК "Львів" який виступав раніше це дві різні команди а назва така ж.
Ответить
0
0
vinn (Khmelnitsky)
Все правильно там написано- теперішнє Динамо Хмельницький від того Поділля успадкувало лише місце в 2-й лізі( і то не факт) і оренду стадіону......... А те що Поділля не стало не ПФЛ винна(як там вище в коментах писалось) його просрали самі ж керівники.....
Ответить
0
0
na39 (Khmelnitskiy)
Чудовий матеріал. Велика подяка автору!!!
Ответить
+3
0
Ahtyrka (Ахтырка)
Статья классная, есть некоторые ошибки, например, не Ровенский, ровеньковский. Но это так,а в остальном все нормально.
Ответить
+3
0
Кудесник (Луганск)
Автору статьи - респект (кстати, мне бы, на его месте, было бы не очень приятно, если бы обсуждали какое-то слово, а не интересный материал). Надо понимать, что люди живут не только в Киеве или Донецке, и очень обидно, что некоторые команды тратят десятки миллионов евро, а многим командам не за что купить бутсы. Об этои и должны думать и ПФЛ и ФФУ.
Ответить
+3
0
pirojok25 (Украина)
Мілетію Бальчосу президенту ПФЛ потрібно всерйоз замислитись, а хто взагалі буде брати участь у першості України серед команд першої ліги ! Давайте зрівняємо сезон 2003/2004 років і 2012/2013 у другій лізі, а саме головне звернемо увагу на кількість команд, які брали участь у найнижчому професійному дивізіоні нашої держави ! У 2003 році було 3 зони (західна, центрально-південна (умовно), та східна) у кожній зоні було по 16 команд, тобто всього брало участь аж 48 колективів, щоправда було там і чимало дублів особливо в східній зоні, але тим не менш, що ми бачимо зараз, дві зони в одній зоні 11 команд в іншій 13, всього - 24 колектива, тобто друга ліга за 9 сезонів втратила 24 колектива рівно половину, які грали в 2003 році! Якщо ПФЛ не спростить до мінімума членський взнесок в ПФЛ, і не буде так прискіпливо акредитувати футбольні поля і бази команд, то гадаю що через пару років із 24 команд що залишились в другій лізі буде десь приблизно 8-10 максимум ! Ви подивіться скільки вгробили команд, які були самобутні колективи, а що зараз говорити коли в таких обласних центрах як Рівне, Івано-Франківськ, Вінниця, Житомир немає жодної професійної команди, в той час коли в Київській, Донецькій, Одеській, Дніпропетровській, Харківській, Кіровоградській по 3-4 професійних футбольних колективів ! В чому винні протсі вболівальники, які у вищезазначених містах мають нагоду спостерігати за тим як проростають буряни на газоні і бяля стадіону, на якому ще донедавна точились футбольні баталії ! Невже ПФЛ не може все спростити до мінімума в плані фінансових вливань коли колектив залучається із аматорів до ПФЛ ! Ганьба та й годі ! Вважаю що у 2003 році була найбільш нормальна система, коли одразу 3 переможця своїх зон підвищувались у класі і переходили до першої ліги, натомість з першої ліги 16, 17, 18 місце понижувалось в класі і вилітали до другої ліги, а останні місця у другій лізі втрачали статус професійної команди ! Агов Мілетій Бальчос ! Поверніть районним центрам наших областей, а саме головне 4 вищезазначеним обласним центрам ( Вінниця, Житомир, Рівне, Іванофранківськ) професійний футбол, поверніть вболівальникам футбольне свято !
Ответить
+7
0
Joki (Хоростків)
щось таке написав шо сам перечитав і не зрозумів ну думку передав
Ответить
0
0
Joki (Хоростків)
Ну, якщо на пвже пішло оді: не русизмом, а русіанізмом. (ніби так, але можу помилятись)
Ответить
0
0
progres (Луцьк)
[quote datetime="10.10.2012 12:20" author="Demian (Коломия)"] Можливо. Ви вважаєте, що це погано? Я - ні. Слова іншомовного походження тільки збагачують мову. Навіть русизми :) [/quote] В цілому згідний. Але в деяких країнах, наприклад Франції, щтрафують за публічне вживання іншомовних слів в разі, якщо є французький відповідник такого слова.
Ответить
+2
0
Demian (Коломия)
Наше суспільство більш толерантне у цьому відношенні. На жаль...
Ответить
0
0
progres (Луцьк)
[quote datetime="10.10.2012 12:13" author="Demian (Коломия)"] Вживаючи це слово, особисто я маю на увазі "на даний момент". Наприклад: Наразі економічна ситуація в Україні залишає бажати кращого. [/quote] Конструкція слів "на даний момент" є чистої води русизмом.
Ответить
+2
0
Demian (Коломия)
Можливо. Ви вважаєте, що це погано? Я - ні. Слова іншомовного походження тільки збагачують мову. Навіть русизми :)
Ответить
+1
-1
Demian (Коломия)
Вживаючи це слово, особисто я маю на увазі "на даний момент". Наприклад: Наразі економічна ситуація в Україні залишає бажати кращого.
Ответить
+2
-1
progres (Луцьк)
Ще раз вибачаюсь, вийшла описка: треба читати - українське "на разі", "наразі", можна тлумачити, як "в той же час", так і "поки що"
Ответить
+2
0
progres (Луцьк)
Вибачаюсь, є в польській мові слово "naraze" і переводится воно, як "в той же час". В принципі і українське "на разі", "наразі", можна тлумачити, як "в той же час", так і "в той же час"
Ответить
+2
-1
progres (Луцьк)
[quote datetime="10.10.2012 11:20" author="Octavia (Warsaw)"] На разі (вислів польський, до речі, його треба окремо писати) у перекладі українською означає “поки що”, а не “зараз”, як вважають деякі автори газетних публікацій, теле- і радіопередач. [/quote] "На разі" по польському буде "w przypadku". Але ви вірно підмітили, що українське слово "наразі" озанчає не "зараз", а "поки що". Слід зауважити, що в слов"янських мовах часто буває, що однакове за звучанням слово має різне значення. Наприклад, російське слово "воняєт" переводиться на українську мову, як "смердить", а чешське "воняє", як - пахне.
Ответить
+3
0
progres (Луцьк)
[quote datetime="10.10.2012 10:52" author="vasya bukayev (Luhansk)"] Ну нет в украинском языке слова НАРАЗІ. Сколько можно издеваться над государственным языком! Мы же не в Польше. [/quote] Якраз слово "наразі" є саме українським, в польській мові такого слова не існує. На польський "наразі" переводиться, як "teraz", тобто зараз. Мовознавці...
Ответить
+2
0
Octavia (Warsaw)
На разі (вислів польський, до речі, його треба окремо писати) у перекладі українською означає “поки що”, а не “зараз”, як вважають деякі автори газетних публікацій, теле- і радіопередач.
Ответить
+2
-1
Demian (Коломия)
Хороша стаття ! Головне актуальна.
Ответить
+5
0
vasya bukayev (Luhansk)
Ну нет в украинском языке слова НАРАЗІ. Сколько можно издеваться над государственным языком! Мы же не в Польше.
Ответить
0
-1
Demian (Коломия)
Шановний, а звідки Ви знаєте чи є в українській мові слово НАРАЗІ, якщо самі пишете російською? І до чого тут Польща? В українській мові,як і багатьох інших є і полонізми, і русизми, і франконізми? А "издеваться над государственным языком" - це трохи інше, мабуть...
Ответить
+7
0
Федя Фузбол (Лас Веґас)
Demian інших є і полонізми, і русизми, і франконізми Братіку, ти забув, що ще і можна додати Інґліш.... старт, фініш, тайм, арбітер!!! Пока і наразі bye bye i цьом цьом
0
0
Салон Дона и Баса (Донецк)
Красавец!! Закинул леща.. Не читая текст, по комментариям хрен поймешь о чем был этот текст..
Ответить
+4
0
Kostya Dovgan (Киев)
а между тем - статья отличная. побольше бы таких)
+6
0
S_Shvets (Киев)
Дуже вдале зауваження)
0
0
Мудрый сом (Донецк)
)))Все правильно..."Цементник-Хорда" из Николаева. Только из того Николаева, который находится во Львовской области...))) Эта команда была фарм-клубом Золочева...
Ответить
+2
0
 

© UA-Футбол 2002-2019.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]


Продолжая просматривать www.ua-football.com, вы подтверждаете, что соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Согласен