Вторая лига
Вторая лига

Вторая лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Мій дім - моя фортеця. Центральному стадіону Черкас присвячується

Мій дім - моя фортеця. Центральному стадіону Черкас присвячується


Значення стадіонів для їх футбольних господарів переоцінити важко. У "Реала" є "Сантьяго Бернабеу", у "Барселони" та МЮ – "Ноу Камп" та "Олд Траффорд" відповідно, донецький "Шахтар" програв на Донбас-Арені всього пять матчів за чотири роки. А от для черкаського "Славутича" справжньою футбольною фортецею є Центральний стадіон. Зовсім нещодавно головна футбольна арена Черкас відзначила своє 55-річчя. Вік, погодьтеся, значний і досить солідний. За цей час на футбольному полі виросло не одне покоління черкаських футболістів. Для багатьох із них "Центральний" вже давно перестав бути просто стадіоном, а є другою домівкою. У цьому матеріалі ми пропонуємо ненадовго зазирнути у минуле та побачити сучасне життя головної футбольної споруди Черкащини.

Фото - ukrultras.com

Побудова назріла

До 1957 року не можна було сказати, що в Черкасах склалася критична ситуація зі стадіонами. В футбол було де грати. Більше того, у місті було близько десяти футбольних арен. Єдиний їхній мінус був у малій кількості місць для глядачів.

Фактично всі ігри того часу проводилися на місцевому "Харчовику", який вважався найбільшим стадіоном Черкас і вміщував до п’яти тисяч глядачів.

Війна в такий стан справ внесла свої корективи, зокрема "Харчовик" було зруйновано. Тому протягом певного часу основні футбольні баталії Черкас проходили на іншій футбольній арені – "Водник", яка вміщувала всього півтори тисячі футбольних глядачів. Так тривало до тих пір, поки "Харчовик" не було відбудовано, і він знову став головним футбольним стадіоном міста.

На початку 50-х років тодішня влада в СРСР робила акцент на популяризацію спорту серед населення. Одним із перших рішень у цьому напрямку було оновлення застарілої спортивної інфраструктури. Зокрема, мова йшла про побудову нових великих спортивних споруд, на які могли б приходити набагато більша кількість людей, ніж це було до цього.

Оперативність у будівництві того часу справді вражала. "Партия сказала: надо. Комсомол ответил есть". Виконавчий комітет Черкаської міської ради, довго не вагаючись, відразу виділив земельну ділянку загальною площею 6 га, а обласна влада із гаманця надала кошти для будівництва. Фактично за два роки у самому центрі Черкас з’явилася нова спортивна арена.

Випробовувало "Динамо"

На календарі 9 листопада 1957 року. У Черкасах великий ажіотаж серед населення. До міста приїхало грізне київське "Динамо", щоб зіграти із місцевим "Колгоспником" перший матч на новому футбольному стадіоні Черкас.

Далі приводимо цитату із матеріалу газети "Черкаська правда" від 11.11. 1957 року:

"В дні святкування сорокаріччя Великого Жовтня у Черкасах відкрито новий стадіон ДСТ "Колгоспник". До ладу стала перша черга цієї спортивної споруди – футбольне поле з місцями для глядачів, гарева доріжка, службовий будинок, каси для продажу квитків з боку Комсомольської вулиці. Будівництво другої черги стадіону буде завершено в жовтні 1958 року.

9 листопада тисячі черкащан заповнили трибуни нового стадіону. Тут відбулась перша товариська зустріч з футболу між командою класу "А" – київськими динамівцями і черкаським "Колгоспником". Черкащани виявили велику волю до перемоги, грали з повним напруженням сил. Але їм ще не вистачає злагодженості, техніки, вміння завершувати комбінації ударом по воротах. Зустріч з рахунком 3:1 виграли більш досвідчені майстри м’яча – кияни".

"Подробиці самої гри я вже майже не пам’ятаю. А от те, що стадіон був переповнений, то це факт. Після матчу регулювальники навіть перекривали рух машин по вулиці Комсомольській", - згадує учасник матчу Ігор Кобилочний.

"Перше враження від побаченого запам'ятав на все життя. Перед очима був справжній великий стадіон. До речі, на ньому був гуртожиток команди майстрів, тому стадіон став одночасно і моїм домом", - зазначив колишній футболіст Валерій Губанов.

Як корабель назвеш

За свою 55 річну історію Центральний стадіон мав декілька назв. З листопада 1957 року по травень 1958 року він мав назву "Колгоспник", мовляв стадіон носитиме назву ініціатору побудови. Тоді ним стала обласна рада "Колгоспника". Хтозна, що там сталося у верхівках влади за 12 місяців, однак стадіон було вперше перейменовано. Тепер він носив ім’я Ленінського комсомолу.

Мотивація такого рішення не було оригінальною – комсомольці та союзна молодь брали активну участь у його будівництві. Що вони там робили достеменно не відомо, але формально прив’язка все ж була.

З такою назвою стадіон прожив до часів здобуття Україною незалежності. Тоді знову постало питання про зміну назви, адже, зрозуміло, що стара вже не підходила ідеологічно. У підсумку колегіальним рішенням черкаський стадіон остаточно перейменували на "Центральний".

Друге дихання

До 2011 року стадіон залишався на тому ж рівні, на якому він застав самостійність України. Лише на початку 2000-х років замінили старі лавки на пластикові сидіння. Зрозуміло, що спортивна споруда з часом застаріла і потребувала модернізації. У цьому напрямку був незначний рух за часів господарювання на стадіоні черкаського "Дніпра", однак у 2009 команда за браком фінансування припинила своє існування і амбітні плани довелося покинути. Через півтора року у Черкасах з’явився футбольний клуб "Славутич", який отримав статус професійного і заявився в Другу лігу чемпіонату України. За підтримки обласної влади з травня 2011 року у Центрального стадіону розпочалося друге дихання. Керманичі футбольної арени зробили справді колосальну роботу. Зокрема, було осучаснено фасад будівлі, встановлене сучасне табло та освітлення. Також на стадіоні замінили комунікації, а саме систему водо– та теплопостачання, електропроводку, відновили систему поливу, яку не використовували останні декілька років, оновили газон.

А головне було створено зручні умови для самих футболістів, роздягальні яких обладнали сучасними душовими кімнатами та туалетом.

"Дійсно, за цей час зміни відбулись чималі. Тоді була одна трибуна і не було лавок для сидіння. Але сьогодні цей стадіон, завдяки проведеному комплексу відновлюваних робіт, виглядає на порядок краще", - говорить заступник директора КП "Центральний стадіон" Юрій Мрачковський.

Залишається лише сподіватися, що головні перемоги черкаських футболістів на Центральному для вболівальників ще попереду.

Фото - ФК "Славутич"

До речі, цього року черкаські вболівальники зуміли встановити рекорд відвідуваності домашніх матчів черкаських футбольних команд за часи незалежності. Визначна подія сталася під час матчу на Кубок України "Славутича" проти луцької "Волині". Тоді прийшло, тільки вдумайтесь, 9500 глядачів в той час, коли Центральний стадіон вміщує 10 340 місць. Втім, можна не сумніватись, аншлаг обов’язково буде.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
вручий (Светловодск)
Желаю Славутичу в следующем сезоне выхода в 1 лигу, так - как Десна сегодня недосягаема.
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 16
вручий (Светловодск)
Желаю Славутичу в следующем сезоне выхода в 1 лигу, так - как Десна сегодня недосягаема.
Ответить
0
0
Александр Черкассы (Черкассы)
Ага, не пройшло й 20 - ти рокiв в 21 -му столiттi, як нам вже й туалети при входi побудували. а, ще й лампочки вкрутили - а ми вболiвальники з рiзним стажем i радi. Як нам мало треба! Понятно, що стадiон вже наш як iсторико-архiтектурна споруда повинна i далi вiчно жити i потихеньку розбудовуватись i надалi. Але, так думаю, що наше мiсто давно вже як гiдне того, щоб у нас був (краще б десь на Митницi) сучасний чисто футбольный стадiо на 20-30 тис мiсць. А у нашому мiстi навiть про це вслух говорити чомусь бояться ще. Коли собiрали на цю тему питання для губернатора i я про це написав, то мене навiть нашi ж фан вболiвальники не пiдтримали, самi ж написали, "що не треба, краще вкрутiть нам лампочку i поставте при входi вигребну яму i все буде гаразд", чи не так було?
Ответить
0
0
Капитан Америка (Черкассы)
денег в клубе нет, бедный Ходак не знает где их уже брать, потихоньку вытягивают с местных предпринимателей по копейке, а стадион кстати да, не очень чёткий, родной конечно, но одна только трава которая с него растет с внешней стороны вызывает только ржач, хоть бы бетоном каким нибудь залили насыпь по кругу, иллюминацию пару лампочек вкрутили и всё! была бы ляля. Да, и здание типа вип-трибуна совсем лишнее, развалить бы его и забецать центральную здоровую трибуну с навесом, блин, будь я с деньгами, я бы всё это сделал за пару месяцев. Но видать проще кому то кидать проплачено-популистические статейки типа о "чОтком черкасском стадионе". А в реальности то оно внешне травой поросло и забор кривой и ржавый. Хотя не могу не согласится, что туалеты на входе сделали шикарные. :-)
Ответить
3
0
vituynia (Черкассы)
Симпатичный вид на наш стадиончик на фото,с Днепром на горизонте.А вот самой команде,соглашусь с написавшими выше,к сожалению,в этом сезоне ничего не светит.
Ответить
2
0
Pomidoroff (Черкассы)
Чаркаські вболівальники зі стажем після чергового зникнення команди йдуть і на аматорів , як на свято, а II ліга.... Це не Київ, якому вже нудить від футболу.
Ответить
2
0
klan_baklan (Lutsk)
Нудить від совків... яких по україні вистачає з головою. (Це я про стадіони) А Славутичу бажаю розвитку і перемог!
Ответить
2
0
цитадель (Черкассы)
Хорошая, спокойная, добрая статья. Сейчас, к сожалению, таких очень мало. Спасибо автору!
Ответить
7
0
Horrigan (Севастополь)
Очень приятная команда. Удачи во второй лиге! И выйти в первую!
Ответить
6
0
Капитан Америка (Черкассы)
не выйдем мы.. ещё сезон во второй 99%, а там будет видно..
Ответить
4
0
Horrigan (Севастополь)
В любом случае буду за Вас переживать. Как никак наша легенда Жабокрицкий в Славутиче начинал :)
 
4
0
Baium (Черкассы)
1/8 финала Днепр -Таврия - 1:1, пен. 4:5, 12 сентября 2004 года.
Ответить
1
0
Baium (Черкассы)
Комсомольская это я так понял сейчас Смелянская ? Помню всего один раз когда трибуны были практически полные это на матче Днепр - Таврия в кубке. Даже волны запускали.
Ответить
1
1
андрей1981 (Черкаси)
виходить ти не був на матчі Славутич-Волинь. Хвилі були і багато
Ответить
3
0
Счётчик шансов (Полтава)
Похож на стадион в Полтаве. )
Ответить
0
0
alonso333 (Черкассы)
Не знаю, не был в Полтаве!
Ответить
1
0
Pomidoroff (Черкассы)
Полтавский значно крутіше. Він збудований,а наш насипаний. Насипані у Сімферополі , Миколаєві, Кіровограді (там яма)..... На таких складніше зробити накриття. Збудована хата замість центральних трибун - теж суто черкаська задрока. Обіцяли запасне поле зробити з шт.покриттям. Та куди там за сезон з ігроками ще не розрахувалися.
Ответить
2
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус