Микола Кміть: Сподіваюся, що "Скала" вийде до Першої ліги. 21-03-2013 Вторая лига - UA-футбол
Вторая лига Украины
Вторая лига Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры Ассистенты Гол+пас Посещаемость
21.03.2013
четверг
18:15
Микола Кміть: Сподіваюся, що "Скала" вийде до Першої ліги
Рейтинг публикации

В Моршині відбулася прес-конференція про підсумки першого етапу сезону 2012/2013 років, втрат та надбання ФК "Скали" (Стрий) в зимове міжсезоння та підготовки до другого етапу першості України серед команд Другої ліги. Під час прес-конференції були представлені новачки команди – воротар Роман Данкович та нападник Артем Акуленко. Щодо втрат, то у зимове міжсезоння "Скалу" залишили захисник Михайло Басараб (підписав контракт із тернопільською "Нивою") та Віталій Дністрян (перейшов у першолігову "Кримтеплицю" з Молодіжного).

Президент "Скали" Микола Кміть розповів про підготовку команди до першого офіційного старту після зимової паузи з чернігівською "Десною", який "Скала" зіграє удома 7-го квітня, а також про новачків команди, окреслили перспективи розвитку футбольної Академії моршинської "Скали".

- Вдячний усім присутнім журналістам за те, що відвідали нашу прес-конференцію та звернули на другий професійний клуб Львівської області. На жаль, нас таких клубів у Львівській області лише два (ФК "Моршин" (Стрий) та ФК "Карпати" (Львів), – примітка автора). Сподіваюся, що з розквітом економіки Львівщина матиме хоча б чотири професійні футбольні клуби. А це призведе до покращення всіх клубів Львівщини. Гадаю, якщо б було чотири професійні команди у Львівській області, то кількість якісних футболістів без сумніву б зростала. Саме тому розпочинаю свій виступ із загальної ситуації футболу в Україні.

Вчора закінчилося засідання ПФЛ. До речі, я є першим віце-президентом у цій структурі, який відповідає за Другу лігу. Відтак, було прийнято два дуже важливих документи. По-перше, вирішили, що робити з третіми, четвертими групами в Другій лізі. Нагадаю, що з тих чи інших причин знялося дуже багато клубів, а відтак, у групі "А" залишилося лише дві команди – хмельницьке "Динамо" та херсонський "Кристал". З огляду на це, виходило так, що у другому колі ці команди повинні були зіграти всього на всього лише дві гри. Так йдеться у документі. Відповідно, ми звернулися до ФФУ до президента ФФУ Анатолія Конькова всією радою, аби вони дозволили об’єднати групу "А" та "Б", тобто ті команди, які у своїх групах не потрапили до шестірки кращих, аби ці команди змогли провести загальний чемпіонат. Якщо ж цього не відбудеться, то ми від клубу "Скала" заявляємо, що надамо таку можливість хмельницькому "Динамо", нашим сусідам, максимальну кількість ігор з нами у них і в нас для того, щоб "Динамо" мало змогу підтримувати спортивну форму. Я звернувся до клубів, які представляють Південну частину України, аби вони надали таку ж можливість херсонському "Кристалу" зіграти хоча б 10-12 ігор, або серед тижня, або ж по неділях, другими складами, щоб таким чином підтримати загальноукраїнський футбол.

Варто відмітити й те, що за пропозицією та розробкою "Скали" було розраховано нову систему чемпіонату Другої ліги, яка буде єдиною зоною. Тобто у Другій лізі 2013/2014 років буде виступати 20 команд з усією України. Відтак, не буде груп "А" і "Б". Буде спортивний принцип, за яким команди будуть змагатися, щоб не вилетіти. Тобто в низах турнірної таблиці відбуватиметься теж цікава боротьба. Команд стане менше. На жаль, у цій не дуже втішній економічній ситуації, яка склалася в Україні не має більше, ніж 20 команд, які б могли фінансувати змагання Другої ліги. Звісно, нам хотілося б, щоб було 40-50 команд, але на разі немає. Тому було прийняте сміливе рішення, яке підтримали фактично всі, проти був лише один представник, щоб змагання проводити саме у такому форматі.

Як президент "Скали" сподіваюся, що наступного сезону ми будемо виступати у першій лізі, тому до нас це жодного відношення не має, але, приємно, що наша робота, а саме "Скали", як учасника ПФЛ призвела до такої трансформації, яка зробить цікавішим чемпіонат. Є багато критики журналістів, чиновників Федерації добре чи погано працює ПФЛ. Мовляв, клуби знімаються… Вчора я зробив заяву та усім пояснив, що, на жаль, кількість клубів у футболі не залежить від робити ПФЛ та від Федерації. Економіка держави, той стан, в якому вона перебуває диктує таку ситуацію. Підтвердженням цьому є факти. Ви подивіться, що на Західній Україні сьогодні залишилося чотири професійні клуби – два в Тернополі, один в Стрию та в Хмельницькому. На Сході України – багато клубів, в центральній частині України є професійні команди, де добре розвинуте сільське господарство. Тобто це показує те, що спорт зараз фінансується за економічним принципом. Там де потужніший бізнес, підприємництво, там ще є спорт, зокрема, професійний футбол. А де цього не має, там відповідно і професійних клубів мало. Скажімо, якщо б потужний бізнес був в Івано-Франківську ми б зараз мали "Прикарпаття" серед когорти професійних команд. Те ж можна сказати і про Бурштин, в якому зникла професійний футбольний клуб "Енергетик". Саме підтримка бізнесу, або ж прийняття Закону "Про благодійність", змогли б серйозно відродити спорт. До речі, цей Закон вже давно напрацьовується", – сказав президент "Скали" Микола Іванович Кміть.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Галичина спортивна

Реклама

Загрузка...

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]