В пошуках втраченого. Вінниця. 20-03-2013 Аматорский футбол - UA-футбол
Аматорский футбол

Олександр Риженко
20.03.2013
среда
15:52
В пошуках втраченого. Вінниця
Рейтинг публикации

UA-Футбол розпочинає серію публікацій про регіони, у яких наразі немає жодної професійної команди. Перший матеріал присвячений Вінниччині, яка ще пам’ятає про світлі часи виступів команди майстрів навіть у Кубку Кубків УЄФА, а на сьогодні не має колективу навіть у другому ешелоні…

Але світло у кінці тунелю є. У середині літа 2012-го у обласному центрі на базі команди "Держслужбовець" виник ФК "Вінниця". Поки що "городяни" приймають участь лише у регіональних змаганнях, але у планах вже цьогоріч заявитися до аматорського чемпіонату. На нещодавньому засіданні Виконавчого комітету ВОФФ було прийняте рішення розробити план, структуру ПФК та проект бюджету, а також провести зустріч із міською та обласної владою з приводу відновлення команди майстрів.

Мастила у вогонь підливає той факт, щоб вболівальники наразі розділилися на два табори: одні хочуть бачити серед профі тільки "Ниву", а іншим вже просто байдуже як буде називатися команда, головне, щоб представляла Вінниччину.

У будь-якому випадку якоїсь конкретної концепції повернення футболу на професіональні рейки поки немає. Проте віриться, що футбольна громадськість разом із вболівальниками, які навіть влаштовують мітинги задля повернення гри мільйонів на обласну арену, мають дати позитивний результат.

Про найболючіше UA-Футбол поспілкувався із виконавчим директором обласної федерації Михайлом Прозоровським.

- Михайле Павловичу, чи є шанси, що на Вінниччину найближчим часом повернеться професійний футбол?

- Це одне із нагальних питань, яке наразі стоїть перед обласною федерацією футболу та її керівником Ігорем Гатаулліним. Адже наш край має великі футбольні традиції. Нещодавно був проведений розширений виконком, за підсумками якого ми звернулися з листом до міської та обласної влад про відродження професіонального футболу. Також ми зустрічалися із заступником голови облдержадміністрації Григорієм Деруном, а тепер чекаємо на зустріч із губернатором регіону.

- Що гальмує розвиток футболу в регіоні?

- Гальмують кошти. Ви знаєте, що футбол – гра комбінаційна. І потрібно, щоб ця комбінація була створена. На сьогодні за вимогами УЄФА щодо професійного футболу команди повинні носити приватний характер, мати власника. Якщо на деяких етапах (наприклад, друга ліга) на сьогодні ще закриваються очі на те, що команда може бути комунальної власності, то надалі таке неприпустимо.

Сьогодні складна економічна ситуація у країні. А за рахунок бюджетів клуб фінансуватися не може, тому що це суперечить усім нормам. Над питанням створення професіональної команди працюють усі, й влада також до цього позитивно ставиться. Шукаються можливості, щоб така команда була створена. На останній зустрічі був розглянутий проект (як перший етап) створення аматорської команди, яка б виступала у чемпіонаті ААФУ.

- Що наразі з "Нивою"? Чи існує нині взагалі така структура? Чи приймає участь команда у якихось змаганнях?

- "Нива" – клуб, який представляв Вінниччину у першій лізі – на сьогодні існує фактично лише "на паперах".

- Пролунала думка, що новий професійний колектив буде створено на базі ФК "Вінниця". Чи це так?

- Це одна з пропозицій, адже клуб є переможцем чемпіонату області. Тому пан Дерун звернувся до голови Спорткомітету міста Сергія Краєвського із такою пропозицією, щоб майбутня команда представляла обласний центр. Наразі остаточно невідомо як називатиметься новий клуб. Все залежатиме від того, щоб знайшли порозуміння міська і обласна влади.

До речі, створити новий професійний клуб можуть не лише на базі ФК "Вінниця", а й ДЮСШ "Блохіна-Бєланова". Також розглядається варіант, коли може бути відновлена "Нива". Але конкретика з цього питання буде відома також пізніше.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1

Реклама

Загрузка...

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]