Пляжний футбол: передстартовий відлік


Відбулася прес-конференція, присвячена чемпіонату України з пляжного футболу, що стартує наступних вихідних у столиці

Пляжний футбол: передстартовий відлік

У вівторок, 27 травня, в Будинку футболу відбулася прес-конференція, присвячена чемпіонату України з пляжного футболу, що стартує наступних вихідних у столиці.

Боротьба точитиметься до останнього

Президент національної Асоціації пляжного футболу (АПФУ) Сергій Харченко повідомив про формулу та терміни проведення першості. Цього року змагання вищої ліги відбуватимуться у двох групах, до кожної з яких увійдуть по вісім клубів. Шлях до суперфіналу колективи торуватимуть через Гран-прі, де їм нараховуватимуться бали, відповідно до зайнятих місць. Переможець кожного етапу здобуватиме 10 очок, фіналіст − 8, володар третього місця − 7, четвертого − 6, п’ятого − 5, шостого − 4, сьомого − 3, останнього − 1 пункт. Змагання проходитимуть за олімпійською системою: чвертьфінали, півфінали, фінал і стикові поєдинки.

Визначатиметься вісімка найкращих

Групу А склали столичні колективи ФК «Плесо», «Майндшер», «Метробуд» і «Динамо-Хілд», до яких приєдналися кременчуцький «Кремінь», харківський ЖБК, іллічівський «Старт» і «Марріон» з Одеси. До групи Б жереб відрядив ще чотирьох київських повпредів − «Нову Еру», БРР, «Гідропарк-Плесо» й «Солстрой», а також одеську «Глорію», ФК «Запоріжжя», севастопольський ПФС і дніпропетровський «Вибір». По чотири найкращі клуби з кожної групи за підсумками чотирьох етапів здобудуть право поборотися безпосередньо за нагороди чемпіонату в суперфіналі.

Від «Венеції» − до «Аркадії»

Обидві групи стартують у Києві, на пляжі «Венеція». Група Б розпочне турнір 29 травня, учасники групи А схрестять зброю за добу. Переможці стануть відомі в перший день літа. Подальша програма змагань для групи А така: Кременчук (13-15.06), Харків (4-6.07), Іллічівськ (8-10.08). Для групи Б: Запоріжжя (20-22.06), Дніпропетровськ (11-13.07), Севастополь (1-3.08). Суперфінал пройде на одеському пляжі «Аркадія» 26-31 серпня.

Перші легіонери

«Стартує вже шостий чемпіонат України, − зазначив Сергій Харченко. − Можу сказати, що від любительства ми перейшли до повноцінних професіональних змагань. Уже маємо багато рис, притаманних футболу великому − суперечки навколо рішень арбітрів, здорове змагання амбіцій на рівні президентів клубів, солідний призовий фонд і легіонери, яких підписують провідні клуби. «Нова Ера» запросила двох бразильців, у «Майндшері» гратимуть двоє поляків..»

Понад $2,5 млн на рік

За словами голови АПФУ, вісім найкращих клубів, окрім трофеїв та медалей, змагатимуться в Одесі за 75 тисяч умовних одиниць. А загальний бюджет пляжного футбольного сезону становить понад 2,5 млн. доларів. Поєдинки першості проходитимуть на стадіоні «Євроформат», що він вміщуватиме 3,5 тисячі глядачів. Планується, що телебачення транслюватиме близько трьох десятків матчів турніру. Кожній грі передуватиме виконання офіційного гімну змагань, записаного гуртом «Танок на майдані Конго».

Пляжній Лізі чемпіонів − бути?

Також Сергій Харченко повідомив, що АПФУ через Федерацію футболу України й особисто − Григорія Суркіса, котрий очолює Комітет УЄФА з футзалу та пляжного футболу, звернулася до Європейського футбольного союзу з проектом проведення Ліги чемпіонів з пляжного футболу. «Гадаю, після Євро-2008 футбольні керівники знайдуть час, аби вивчити нашу пропозицію, − висловив сподівання президент АПФУ. − Якщо буде їхня воля, змагання провідних клубів Старого Світу могли б пройти вже на початку вересня. Ми запросили прем’єрний турнір до України − в Одесу або Ялту».


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Загрузка...
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (0)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти


Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус

загрузка...