Первая лига Украины
Президент сіверян розповів про плани розвитку футболу на Чернігівщині, та перспективи розвитку команди
Первая лига Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры Ассистенты Гол+пас Посещаемость
05.03.2008
среда
13:55
Олексій Савченко: "Десна" фінансуватиме 12 районів області
Рейтинг публикации
Президент сіверян розповів про плани розвитку футболу на Чернігівщині, та перспективи розвитку команди

Президент футбольного клубу «Десна» Олексій Савченко під час проведення прес-конференції, що відбулась після засідання Чернігівської міської федерації футболу, розповів про плани розвитку футболу на Чернігівщині та перспективи розвитку команди і створення необхідної бази для поповнення її перспективними гравцями.

- Олексію Юрійовичу, яке ваше бачення розвитку футболу, звідки команда може черпати резерв і чи є сьогодні шанс досягти принципово нових рубежів?

- В Чернігівській області двадцять п’ять районів. Наше завдання - зробити, як мінімум 12 команд, які б стали опорою «Десни», ми разом з федерацією футболу готові фінансувати цей проект. Це дасть можливість модернізувати футбол та привернути людську свідомість до питання спорту. Це глобальні речі, і вони потребують до себе уваги.

Ми створимо дванадцять команд в яких молодь буде готуватися до переходу у ДЮСК «Десна», наступним етапом буде «Десна – 2», а основний склад буде у вищій лізі. Ця структура дасть можливість системно розвивати футбол в Чернігові та області. На сьогодні ми вже прийняли одну команду з Прилук, а таких команд буде дванадцять, всі вони будуть об’єднані під монолітом «Десни». Вже прийнято рішення про створення команди «Полісся-Десна». Ця команда буде грати в селищі Добрянка, в ній будуть виховуватись найперспективніші юнаки 1989 – 1991 років народження. В цьому конкретному випадку річний бюджет проекту складатиме 550 тисяч гривень, таких команд буде дванадцять. Звичайно, юридично вони будуть чиїмись, але фактично - ми створюємо надбання для всього міста і всіх чернігівців. Місто мусить мати потужну команду, за яку буде не соромно на всеукраїнському рівні. Чому «Полісся» може це робити, а інші ні?

Впевнений, якби ми почали займатися цим на кілька років раніше, Чернігів, стовідсотково, був би серед міст, що прийматимуть, Євро-2012.

Клуби, які хочуть бути в першій лізі, повинні готувати інфраструктуру, ми готові працювати і фінансувати їх, але місто поки що до цього не готове.

- Наскільки влада розуміє намагання рухатися в цьому напрямку.

- На зустрічі з мером я ще раз підкреслив ті проблеми, які існують у ФК «Десна» і які потребують негайного вирішення. Ви самі можете побачити в яких умовах знаходиться клуб і де проживає головний тренер. У нас нема жодного стадіону, не кажучи про такий, який відповідатиме вимогам ПФЛ та ФФУ. Немає навіть елементарних зручностей. В черговий раз мер мені обіцяє, що він спробує, подумає і таке інше, але чіткої відповіді нема.

Якщо в мене, як власника команди, буде стадіон - я буду його будувати й облаштовувати. Де-юре він мій, але фактично це робиться для всіх громадян Чернігова. Розвиток футболу в місті потребує дуже серйозних інвестицій . На сьогодні до виступів на високому рівні у нас не готові ні освітлення, ні підігрів поля, ні, навіть елементарне - роздягалки та душові. А все це - офіційні вимоги, за які доводиться відповідати перед федерацією.

Мабуть комусь з місцевої влади вигідно, щоб ми знаходилися в підвішеному стані, але мене це не влаштовує. Я готовий інвестувати в команду і я зроблю з неї гордість області!

- В матчах, все ще присутні такі негативні явища, як суб’єктивізм суддів, відверта упередженість та договірні ігри, як з цим будете боротися?

- Сьогодні на засіданні ПФЛ було піднято питання про відсторонення арбітра Євгена Ароновича, до кінця сезону 2008 його відсторонено від суддівства в матчах. На 5 березня представники клубів мають підписати меморандум чесної гри. Президенти дають один одному слово не «працювати» з суддями. Упереджене суддівство це не просто, якась неприємна ситуація, про яку назавтра всі забудуть. Через нього калічаться людські долі. Ви знаєте знаменитий футбольний принцип: не виконав поставлене завдання – вільний. Якщо це ключова гра, людей відправляють на вулицю: тренерів, адміністрацію, гравців.

Клуб виступає з багатьма ініціативами і ми займаємо чільні місця в переліку українських команд. Зокрема, прийнято рішення про створення телевізійної програми про матчі першої ліги, також узгоджено, що на УТ-1 буде десятихвилинний ефір передачі «Наш футбол».

- Росту популярності клубу сприяло і залучення футболістів «Десни» до шоу-бізнесу, нещодавно на музичних каналах дебютував кліп гурту «Арктика» знятий у Чернігові, які ваші враження від зйомок і що буде далі?

- Хочу сказати, що це дуже не просто простояти шість годин на морозі, але це було зроблено для команди. Сьогодні я з гордістю можу сказати – команду «Десна» Чернігів, знають всі. Про це пишуть столичні журнали, газети, показують по телебаченню. До мети можна йти різними шляхами. Важливо, щоб в Україні знали не те, що клуб належить Савченко, а те, що клуб «Десна» представляє Чернігів.

Я з цікавістю ставлюся до шоу бізнесу, навіть залучаюсь до деяких процесів, які там відбуваються. Коли Юрій Нікітін запропонував мені зйомки я довго вагався, але ми вже співпрацювали з Юрієм Нікітіним і гуртом «Не ангели». В них є кліп на пісню - «Шури мури», де фігурують наші банківські картки.

Що буде далі сказати важко, може попрацюємо з Вєркою Сердючкою, або може Іра Білик присвятить, якусь хорошу пісню. Проте для цього має статися нагода.

- В останніх кадрах футболісти в доволі пікантному вигляді, хто приймав рішення про зйомку цих кадрів?

- Що роздягали футболістів я дізнався коли вже був змонтований кліп, справа в тому, що одразу після зйомок на полі я поїхав до Києва. Я не знаю хто приймав таке рішення, але таких хто відмовився - не було. Вважаю, що вони всі показали себе, як не поганих акторів. Горілкою точно ніхто не «розтирався», спортивний режим не дозволяє жодних вольностей.

- Результатом задоволені?

- Це частина нашої стратегії по просуванню футболу. Ми робили це не для своїх амбіцій – до футболу треба залучити якомога більше людей, щоб він зайняв місце в їх серці. Для нас головне, що наші діти не будуть тинятися по перевулках - ми займемо їх цікавою справою. Чернігівщина – моя батьківщина і вона мені не байдужа. Цей регіон здатен підняти добробут кожного жителя на багато вищій рівень. Розвиваючи футбол ми вкладаємо колосальні кошти в розвиток інфраструктури. У місті є багато підприємців, які б могли робити те саме, проте не роблять. Вони зневажають не тільки футбол, але й спорт взагалі. Чому так склалося, що жінки звикли слідкувати за собою, а чоловіки дозволяють собі пити горілку та з перегаром йти додому? На жаль в суспільстві розвелося забагато ліні, яка вбиває людей. Проте ми будемо йти до поставленої мети - ми створимо дитячу школу не лише з футболом, а й з викладанням англійської. Професійний спорт - доля сильних. І ми зробимо все, щоб наші вихованці після закінчення спортивної кар’єри були готові до цивільного життя і роботи на міжнародній арені.

В клубі відбулося багато позитивних змін. Сьогодні атмосфера в клубі зовсім інша: у футболістів з’явився стимул, вони розуміють, що потрібні.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Официальный сайт ФК "Десна"
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на UA-Футбол обязательна.
Пишите нам: info@ua-football.com