Юрій Кіндзерський: "Йти на вибори вирішив в останній момент". 19-02-2010 Первая лига - UA-футбол
Первая лига Украины
Первая лига Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры Ассистенты Гол+пас Посещаемость
19.02.2010
пятница
17:06
Юрій Кіндзерський: "Йти на вибори вирішив в останній момент"
Рейтинг публикации

На поточній неділі прізвище президента ФК „Львів” Юрія Кіндзерського декілька разів з’являлося в центрі подій, пов’язаних з вітчизняним футболом. По-перше, Юрій Іванович – один з трьох претендентів на посаду президента ПФЛ, вибори якого відбудуться на початку березня. (Останнім часом поширюються чутки, що Кіндзерський - протеже ФФУ, але сам він спростовує це; каже, що є фігурою самостійною).

По-друге, під час засідання Центральної ради ПФЛ виконуючий обов’язки президента професійної ліги Микола Лавренко у присутності журналістів повідомив, що президент кіровоградської „Зірки” проводить внутрішнє розслідування стосовно поєдинку „Зірка” – ФК „Львів”. Є підозри, що цей матч був договірним... Відразу після закінчення засідання Центральної ради журналісти UA-Футбол скористалися нагодою і поспілкувалися з Юрієм Кіндзерським, як то кажуть, по гарячих слідах.

- Юрій Іванович, коли саме та чому ви вирішили балотуватися в президенти ПФЛ?

- Вирішив практично в останній момент. Зараз навколо першої та другої ліг точиться багато дискусій. Невідомо, скільки клубів вийде на поле через місяць, скільки власників будуть спроможними сплатити внески... Ситуація непроста, але не безвихідна. Тому я й прийняв рішення іти на вибори. Я написав навіть не програму – часу було замало - а виокремив сім пунктів, які вважав основними.

- Але якщо вас оберуть президентом ПФЛ, ви маєте відмовитися від посади президента ФК «Львів»?

- Після засідання Центральної ради ми ще довго обговорювали варіант, при якому ПФЛ має керувати директор. А Центральна рада повинна бути своєрідною радою акціонерів, власників, засновників, які дають доручення, затверджують програми. На мій погляд, в цей складний період, коли можуть виникати якісь політичні питання, це дуже доречно. Тобто, щоб важливі питання вирішували саме президенти, а не чиновники. Знаєте, такого вже давно не було - президенти клубів кожен тиждень їздять до Києва за 600 кілометрів, цікавляться життям ПФЛ.

Щодо футбольного клубу «Львів», то я і так юридично не маю до нього відношення. Я не є там засновником. А що стосується президентства, то я як бізнесмен готовий вже на наступний день після обрання викинути футбольний клуб «Львів» з голови. А ось із серця його викинути буде важко.

- Якщо ФК «Львів» вийде до Прем’єр-ліги, ви не втратите інтерес до ПФЛ?

- Ні, адже ПФЛ є складовою, підґрунтям, фактично фундаментом всього українського футболу. Тому потрібно починати знизу, а не з голови чи з середини. Треба починати робити системні кроки, щоб зробити потрібні зміни в футболі.

- Юрій Іванович, чому вас пов’язують з Федерацією футболу України?

- Справа в тому, що на одному засіданні представники ФФУ підтримали мою кандидатуру на посаду голови координаційної ради. Після цього і поповзли такі чутки. Але хіба погано, що люди мене підтримують? До речі, в закритому колі я сказав, що якщо вийду з виборів хоча б з одним ворогом серед моїх колег, то буду щиро жалкувати, що пішов на ці вибори.

- Ви вже мали консультації з колегами? Скільки клубів вас підтримують?

- Швидше за все, голосування буде таємним. Там все і побачимо. Когось пов’язує бізнес, хтось робить гарні очі... Я спробую поспілкуватися з максимальною кількістю власників чи президентів клубів. Як показує досвід, таємне голосування є запорукою об’єктивного результату. Я спробую запропонувати таку програму, яка б підійшла клубам.

- У попереднього президента були проблеми з фінансовою складовою обов’язків. Він був некомпетентним у цьому. А як у вас складаються відношення з фінансовими справами?

- Можу сказати, що у суто футбольних справах у мене досвіду менше, ніж у фінансових. Мене досі навколо пальця обводять ділки, футболісти, які використовують те, що в мене голова як у фінансиста затьмарена любов’ю до футболу. А щодо фінансів, то я стаціонарно закінчив в Києві торгівельно-економічний університет. Правда, в житті мав і практику банкрутства. В той момент я рахував ще погано, але особисто за все відповідав.

В даному випадку нехай виконавчий директор підписує папери, а ми його будемо контролювати. Задача президента, керівника чи координатора Центральної ради втілити на даному етапі рішення, прийняті всіма клубами. Ми знову плутаємо президента країни і ПФЛ. Програма ПФЛ повинна бути трохи іншою і більш конкретною. І він повинен звітувати хоча б раз в квартал. А якщо ми надіємося написати гарні слова, а потім знову «зістрибнути з теми», то це вже не пройде. Тому я й кажу: балотуйтеся хоч всі, але вам всім не пощастило, тому що я почав більше уваги приділяти футболу, ПФЛ і ФФУ. Я буду задавати незручні питання і відповідати за свої слова. Тому що тільки зараз нам, президентам і власникам клубів, почали готувати і приносити папірці стосовно фінансових справ. Ми тільки тепер стали бачити, куди діваються наші гроші.

- На Центральній раді ви виступили з ініціативою: ФК „Львів” повністю профінансує перший збір арбітрів, який вони проводять за кордоном, але якщо з цим погодяться ваші колеги. Вони погодились?

- Всі погодилися і на наступний день я оплатив збір. Вже втомили розмови про те, що хтось когось купляє. Я вже якось казав: давайте суддям платити більше, але при цьому треба вміти з них і питати.

- До речі, один з пунктів вашої програми стосується заробітної плати арбітрам, а також прозорості. В чому ця прозорість полягає?

- Не подобається мені це слово. В біології прозорі - це одноклітинні, медузи та інші. Тому прозоре – це примітивне. Взагалі повинна бути зрозумілість, поінформованість. Ми все повинні знати. Якщо ми чогось не знаємо, то це комусь вигідно. А це вже погано...

Щодо заробітної плати, то я завжди наполягав на тому, щоб її підвищити: створити фонд, преміювати. Але в мене одного сил не вистачає.

- Прокоментуйте слова Миколи Лавренко, який сказав, що президент кіровоградського клубу проводить розслідування, що поєдинок „Зірка” – ФК „Львів” був договірним?

- Офіційно я можу прокоментувати це тільки тоді, коли отримаю хоч якісь документи. А багато пліток може виникати після кожного матчу. Про кожен гол можна казати, що його купили. Якщо є така інформація, то вона повинна бути подана у письмовому вигляді.

- Ви казали, що розумієте, навіщо все це підіймається напередодні виборів президента ПФЛ. Комусь вигідно, щоб у вас впав рейтинг?

- Думаю, все буде вирішуватися не в рейтингах, не в передвиборчих програмах, а трохи на іншому рівні. Не виключено, що і на політичному рівні. Я це сказав тому, що це неправильно. Якщо є така інформація, то чому вона не в мене на столі і чому виникає саме зараз? Це негарно. Тому я і відповів, що якщо після виборів у мене з’явиться хоч один ворог, то це вже мій програш.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: В`ячеслав Лашук, UA-Футбол
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на UA-Футбол обязательна.
Пишите нам: info@ua-football.com