Іван Шіц: "Наші вихованці повинні грати в нашій команді". 25-03-2011 Первая лига - UA-футбол
Первая лига Украины
25.03.2011
пятница
16:05
Іван Шіц: "Наші вихованці повинні грати в нашій команді"
Рейтинг публикации

Патріоти́зм є любов'ю та відданістю до якоїсь країни. Слово прийшло з грецької πατρίς, що означає батьківщина. У спорті, зокрема у футболі патріотизм має трохи інакше значення – любов до рідної команди, власних уболівальників, тренерів. Нині почуття патріотизму зовсім знівелювалося і перейшло на другий план, тепер для спортсмена головними є меркантильні інтереси – комфортні умови, висока зарплатня, всілякі додаткові бонуси. Це й зрозуміло – у нас капіталістичні відносини, але турбує інше коли ведеться справжня торгівля юними футбольними талантами. Фахівці-тренери, маючи широкі контакти самі вирішують долю власних вихованців, не даючи останнім, навіть, права вибору, переконуючи батьків у тому, що в тій чи іншій команді їх чадам буде краще, аніж в рідному клубі. Боляче те, що виховуються ці футболісти і отримують зарплатню тренери саме з бюджету області, а не з конкретного клуба. Ось, про такий «патріотизм» та інше у розмові з генеральним директором ФК «Закарпаття» Іваном Шіцом.

- Іване Тіберійовичу, на вашу думку, яким повинен бути патріотизм у футболі?

- Це поняття розумію так, що якщо гравець виховується в нас, його талант очевидний , то в першу чергу він повинен заграти у головній команді регіону. В цьому нам повинні допомагати всі – тренерський склад дитячо-юнацької школи, який повинен звернути увагу наших тренерів на юне обдарування, обласна федерація футболу і навіть влада. А чомусь це не «клеїться». Ми нічого не чуємо про наших здібних молодих гравців, аж раптом прізвища юних закарпатців випливають в інших командах – «Карпатах», донецькому «Металурзі, «Динамо» чи «Шахтарі». Тому нині й маємо, те, що власних вихованців у нашій команді одиниці. Дивує й інше, коли колишні наші футболісти зі шпальт газет та телебачення починають поливати брудом і говорити неправду про колись рідну команду, в якій вони власне й стали професійними гравцями.

Хотів би навести приклад патріотизму в футболі в особі Нестора Івановича Шуфрича, який давно працює за межами нашої області і при цьому залишається патріотом Срібної Землі - за власні кошти утримує єдину професійну команду в Закарпатті. Чомусь інші грошовиті закарпатці не хочуть тратитися на спорт.

- Чи можна виправити цю ситуацію, як то кажуть, відродити це забуте відчуття любові до рідної землі?

- Керівництво ФК «Закарпаття» зацікавлено в тому, щоб кістяк команди складався з вихованців закарпатських тренерів. Задля цього бажання одного клубу замало, за цим стоїть титанічна праця – підготовка кадрового резерву. А для цього вкрай потрібно ще одну професійну команду в регіоні у другій лізі, де б молоді футболісти мали можливість зростати і набиратися досвіду, бо обласна першість задля цього недостатня. Хотілося б, щоб на базі ФК «Мукачева» та «Берегвідейка» був створений такий колектив, щоб справжні патріоти цих міст та футболу втілили цю ідею в життя.

- Питання інфраструктури досить важливе для професійної команди. Як іде співпраця з новим керівництвом стадіону «Авангард»?

- У нас нормальні ділові відносини. Потрібно щоб ця співпраця носила взаємовигідний характер. Маю на увазі і цінову політику колишнього керівництва стадіону на квитки домашніх поєдинків«Закарпаття». До нас надходили багато нарікань і звернень уболівальників про високі ціни квитки, але клуб не мав можливості впливати на цей процес. Хоча, згідно регламенту ФІФА, УЄФА, вітчизняних Прем’єр-ліги та ПФЛ право продажу квитків повинно належати клубу. Більше того, клубна прес-служба займалася анонсуванням майбутніх матчів як в обласному центрі так і в інших містах краю, так як адміністрація стадіону, маючи з цього зиск, окрім єдиного біл-борду на території стадіону вважала цю місію виконаною. Як наслідок – напівпусті трибуни на стадіоні та невдоволені високими цінами квитків уболівальники. Хотів би заперечити озвучену у ЗМІ заступником директора стадіону суми заборгованості клуба перед КП «Авангард», насправді, цифри зовсім інакші – це питання ми в найближчий час узгодимо.

- У футбольних верхах нині спостерігаємо ситуацію, коли футбольні інстанції протистоять одна одній. На вашу думку, як це впливає на вітчизняний футбол?

- Це нездорова атмосфера, яка не принесе жодної користі українському футболу. Футбольні чиновники мають знайти компроміс, а не перетягувати канат і змагатися за повноваження. При цьому необхідно врахувати інтереси всіх – футбольних клубів, ЗМІ та вболівальників. А головне, керівникам футбольних інстанцій рекомендую більш прискіпливо ставитися до кадрового підбору й не брати на роботу «не футбольних людей».

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: ПФЛ
Загрузка...
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на UA-Футбол обязательна.
Пишите нам: info@ua-football.com