Євген Яровенко: "З Охтиркою пов'язую ще й особисті амбіції". 13-01-2012 Первая лига - UA-футбол
Первая лига Украины
Первая лига Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры Ассистенты Гол+пас Посещаемость
13.01.2012
пятница
21:39
Євген Яровенко: "З Охтиркою пов'язую ще й особисті амбіції"
Рейтинг публикации

Олімпійський чемпіон Сеула, заслужений майстер спорту, володар Кубка Радянського Союзу та найкращий футболіст Казахстану ХХ-го століття — усе це про головного тренера охтирського «Нафтовика-Укрнафти», котрого не так давно призначили на цю посаду. В ексклюзивному інтерв’ю «УФ» видатний у минулому футболіст розповів про майбутні плани клубу та згадав цікаві епізоди зі свого минулого.

«До кінця січня «підпишемо» трьох-чотирьох новачків»

— Євгене Вікторовичу, минуло майже півтора місяця відтоді, як ви очолили «Нафтовик-Укрнафту». Чи вдалося остаточно ознайомитися з проблемами та перспективами клубу?

— Знаєте, враховуючи той факт, що я тільки-но пережив операцію на ногах (це — відголоски мого футбольного ігрового життя), зізнаюся: лише у вівторок їздив до Охтирки, аби ближче познайомитися з керівництвом клубу, його працівниками та іншими футбольними людьми міста. Однак можу «прозвітувати», що не гаяв часу дарма й встиг подивитися записи шести-семи поєдинків за участі «Нафтовика» й наразі маю детальну інформацію про кожного гравця команди. Висновок — колектив однозначно боєздатний та солідний як для першої ліги. Також можу додати, що із самими гравцями першу мою зустріч заплановано на 16 січня.

— Проведена наразі робота стосувалася, мабуть, і селекції. Чи слід чекати багато змін у складі команди навесні?

— Остаточно про всіх новачків ви дізнаєтеся наприкінці січня. Нині ж новини такі: передусім, давно складено список із десяти потенційних новачків команди. Майже всі вони — представники першої ліги. Мушу з приємністю додати, що в стабільному «Нафтовику» прагнуть грати багато виконавців, тож вибирати є з-поміж кого. Гадаю, в підсумку укладемо угоди з трьома-чотирма футболістами, — не більше.

— Чи стоїть наразі перед вами конкретне турнірне завдання на нинішній сезон?

— Із головним управлінцем ФК, паном Пустоваровим, ми ще не розмовляли на цю тему, однак особисто для себе маю чіткі наміри й плани, про які невдовзі дізнаються підопічні. Щодо планів клубу, то я готовий їх виконувати, а наразі основним моїм завданням стане створення колективу, котрий за якісної гри приносив би й гідні результати. Я не є прихильником рубати з плеча, тож шанс закріпитися в складі й продемонструвати свій істинний рівень отримає кожен без винятку футболіст, котрий нині грає в Охтирці. Надалі ж будемо ухвалювати персональні рішення по кожному з них.

— Минулим вашим місцем роботи в ранзі тренера була молодіжна збірна Казахстану. Охтирку розцінюєте як крок назад чи вперед у вашій тренерській кар’єрі?

— Безсумнівно, вперед! Що й казати, якщо 5-6 колективів української першої ліги спокійно змогли б закріпитися в казахстанській «вишці». Говорю це як людина, котра працювала в Казахстані не один рік, зокрема в клубі тамтешнього елітного дивізіону.

«ТАКОГО суддівського безладу, як на початку двотисячних, нині немає»

— Цікаво, що ваша кар’єра розвивалася не надто стрімко. Усе могло бути інакше після сезону 1998/1999, коли ви на чолі запорізького «Торпедо» могли вийти до вищої ліги, але клуб замість перехідного матчу оголосив себе банкрутом. Часто згадуєте той епізод із власної біографії?

— Інколи, звісно, задумуюсь, що й справді все могло бути зовсім інакше: будучи ще зовсім молодим тренером, я міг опинитися у вищій лізі, і хтозна, як би все склалося — можливо, перспективніше для мене… Утім, я звик дивитися вперед, а не озиратися, тому наразі всі мої думки пов’язані суто з «Нафтовиком». Якщо вдасться реалізувати задумане, я буду по-справжньому щасливий!

— В одному зі своїх інтерв’ю ви розповіли про період роботи з «Шахтарем-3»: мовляв, на той час у другій лізі панував суцільний безлад, передусім — суддівський. Не боїтеся зіткнутися з подібним і в першій українській лізі?

— ТАКОГО безладу, який був, скажімо, у другій лізі на початку двотисячних, нині вже точно немає. Можливо, може йтися про те, що рівень арбітрів у тій же першості нижчий, ніж у ПЛ, однак про упередженість суддівських рішень мені судити складно. На противагу згадую, наприклад, що коли працював із «Шахтарем-3», то над нашою командою люди, які називали себе «суддями», просто знущалися. Після матчу проти харківського «Арсеналу» я зайшов у суддівську кімнату і звернувся до тих, хто обслуговував поєдинок, та інспектора, аби вони зайшли до нас у роздягальню і подивилися, як зовсім юні футболісти плачуть. Вони мені не повірили. Виходячи, я додав: «Навіщо ви знищуєте майбутнє українського футболу?». У «Шахтарі» на цей інцидент також ніяк не відреагували. Тоді й вирішив розвернутися і піти.

— Рівень футболу в Україні та Казахстані ви вже, по суті, порівняли. А що скажете про рівень суддівства в цих країнах?

— У Казахстані нині все більш-менш стабілізувалося, хоч і ситуація там доволі непроста. В Україні всі сподівання потрібно покладати на Колліну, інакше ми таки зайдемо в нікуди. Якщо ж усе-таки хочете почути порівняння, то Україна й тут за всіма показниками випереджає Казахстан. Утім, чи слід радіти цьому?..

— Свого часу ви сказали, що де б працювали, постійно наштовхувалися на стіну нерозуміння з боку керівників кожного з клубів. У «Нафтовику» принаймні допоки спільну мову з власниками знайдено?

— Я вже згадував про мою недавню зустріч в Охтирці, на якій мав змогу подивитися в очі всім, хто працює в клубі й хто є його керівниками. Жодної злоби чи недовіри я в них не помітив, однак я вважаю, що надалі ситуація залежатиме насамперед від мене, — головного тренера, — саме я мушу створити колектив, який вирізнявся б єдністю. Оцього мені дуже б хотілося, адже пов’язую з цією командою ще й особисті амбіції.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Анатолій Волков, газета "Український футбол", www.ukrfootball.in.ua
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Загрузка...


Реклама
comments powered by HyperComments
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]