Олег Самсонов: Є ймовірність того, що "Одеса" може взагалі не розпочати другу частину сезону. 09-03-2013 Первая лига - UA-футбол
Первая лига Украины
09.03.2013
суббота
11:28
Олег Самсонов: Є ймовірність того, що "Одеса" може взагалі не розпочати другу частину сезону
Рейтинг публикации

Віце-президент "Одеси" Олег Самсонов сподівається, що команда все ж вийде 24 березня на поле.

- Олеже Васильовичу, до старту чемпіонату залишається кілька тижнів. Як проходить підготовка, з урахуванням фінансових проблем, що переслідують ваш клуб із початку сезону?

- Фінансові проблеми - це ще м’яко сказано. Тому навіть не знаю, чи є сенс говорити про підготовку команди, оскільки є ймовірність, що "Одеса" може взагалі не розпочати другу частину сезону. Та сподіватимемося на краще. Нині всі сили кинуті на те, щоби все ж зберегти професіональний футбольний клуб для міста.

- Із чого ж почалися ваші проб­леми?

- У грудні відбулася розмова із зас­новником клубу, який заявив, що припиняє фінансування. Відтак перебуваємо в активних пошуках нових інвесторів, які б врятували "Одесу". Із цим питанням уже зверталися до губернатора області й до кількох великих компаній, та результату поки немає.

На днях має відбутися ще одна зустріч з очільником Одещини, після якої, можливо, побачимо шляхи виходу із ситуації, в якій опинилися. Хоча грошей в бюджеті немає…

- Та, попри все, команда готувалася взимку…

- Потрібно подякувати деяким місцевим бізнесменам, які виділили кошти, щоби команда провела збори й підготувалася до поновлення змагань. До речі, все, що було заплановано, вдалося виконати. Зіграли й кілька контрольних матчів, більшість яких завершилася на нашу користь.

- Відстежуючи роботу Вашого клубу на трансферному ринку, помітив, що більшість гравців залишила команду. Ким же тоді до­укомплектовувалися?

- Нашими молодими вихованцями з "Одеси-2", яка виступає в чемпіонаті міста. Їхня підготовка йшла цілеспрямовано під першу команду, тож без вагань хлопців "підвищили в класі". Зізнаюся, молодь нас приємно порадувала, адже очікували від них гіршого. Гравці отримали шанс спробувати сили відразу в Першій лізі. Очевидно, більшість цією нагодою й скористалися, показавши себе з найкращого боку.

- Сподіватимемося, що "Одеса" благополучно розпочне чемпіонат. Забігаючи трохи наперед, якої гри очікувати від команди?

- Якщо збережемо ФК, то голов­ним завданням буде, звичайно ж, залишитися в першій лізі. Сподіватимемося на перехідні матчі, обігруватимемо суперників, аби уникнути пониження в класі. Глобально говорити про подальші перспективи та роботу з молоддю не буду, адже першочергово потрібно вирішити нагальні питання, на кшталт: чи існуватиме клуб? Якщо так, то в якому форматі? Яким буде фінансування, якщо взагалі буде? Ось коли їх вирішимо, тоді вже можна буде серйозно думати про подальші перспективи існування й розвитку ФК.

- Чи є нині в "Одеси" заборгованість перед ПФЛ?

- ПФЛ ще мусимо сплатити останню частину траншу, на що маємо відведений для цього час.

- А чи є заборгованість перед гравцями та тренерським штабом?

- Заборгованості немає, але останні три місяці вони зарплатні не отримували й пішли на це свідомо. Хлопці готувалися й працювали на перспективу для себе. Зі свого боку, можу лише їм подякувати, що в такий нелегкий для клубу час гравці й тренери вирішили йти до кінця, професійно виконуючи свої обов’язки без оплати праці.

- Отож, слова головного тренера Андрія Пархоменка, що за "Одесу" гратимуть безкоштовно, відповідають дійсності?

- Так, і я це підтверджую. Як сказав Андрій Вікторович: "Ми в одному човні, тож пливтимемо до кінця".

- Проблем під час реєстрації нових гравців у вас не виникало?

- Заявлялися ще 25 лютого. До складу долучили всіх, кого хотіли. Та не виключатиму появи ще кількох виконавців, які приєднаються до команди згодом.

- Якщо їхня праця не оплачуватиметься, що ж тоді слугуватиме стимулом для виконавців?

- Стимулом, як це не парадоксально звучатиме, слугуватиме патріотизм, можливість виступати за рідне місто та клуб.

- До поновлення чемпіонату залишається мало часу, а ситуація в клубі досі у підвішеному стані…

- Часу справді мало, й ми це усвідомлюємо. Я щодня зустрічаюся з потенційними інвесторами, яким намагаюся донести, що мати свій футбольний клуб - це не лише престижно. Ти за нього вболіваєш, отримуєш нові емоційні відчуття, береш участь у спортивному житті не лише міста, а й України. Розуміємо, що можна на всьому за один день поставити хрест і забути. Але кинути - найпрос­тіше. Ми ж намагаємося знайти шляхи порятунку.

- У відсотковому еквіваленті скільки дасте, що "Одеса" таки вийде 24 березня на поле?

- Гадаю, є велика вірогідність того, що вийдемо на першу домашню гру. Є певні домовленості щодо мінімального фінансування. А ось уже з наступною виїзною грою, яка передбачає немалі витрати, можуть виникнути проблеми.

- Не можу збагнути, невже в портовому місті-мільйоннику не можна знайти людину, яка би допомагала ФК?

- Це на перший погляд місто здається великим і багатим. Та насправді лічені бізнесмени можуть собі дозволити таку забаганку, як утримання футбольного клубу. Ось ми звертаємося по допомогу, а у відповідь чуємо: "Гроші я знайду, а що отримаю натомість?". Їх теж, звичайно, можна зрозуміти… Сподіваємося ще на допомогу від публічних людей міста.

- А на дружнє плече "Чорноморця" не розраховуєте?

- Раніше ми добре товаришували. Але в певний момент у нас склалися суто робочі стосунки.

- До речі, а грати плануєте, як і раніше, на "Спартаку"?

- Звичайно. Хочемо в міста отримати пільги за оренду стадіону, адже для нас зараз навіть 10000 гривень за гру - сума вагома. Сподіваюся, нам підуть назустріч, і зможемо принаймні користуватися стадіоном без компенсації.

- Олеже Васильовичу, критичність вашої ситуації розумію, однак мушу запитати: коли створювався ФК, чи був у вас бізнес-план його розвитку?

- Розуміємо, що заробляти на футболі можна від продажу квитків, атрибутики, телевізійних та спонсорських прав. Та, коли немає свого стадіону, відповідно, не може бути й мови про якийсь прибуток. Хоча, коли команда до переїзду в Одесу базувалася ще в Овідіополі, мали проект будівництва нового стадіону. Нам навіть землю для цього виділили. Із тими спонсорами та інвесторами, які допомагали клубу, без особ­ливих проб­лем довели би справу до кінця. Та втрутилася криза (зітхаючи)…

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Украинский футбол
Загрузка...
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на UA-Футбол обязательна.
Пишите нам: info@ua-football.com