Виконавчий директор ПФЛ акцентує увагу на найактуальніших питаннях Першої ліги. 24-03-2013 Первая лига - UA-футбол
Первая лига Украины
Первая лига Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры Ассистенты Гол+пас Посещаемость
24.03.2013
воскресенье
08:10
Виконавчий директор ПФЛ акцентує увагу на найактуальніших питаннях Першої ліги
Рейтинг публикации

Виконавчий директор ПФЛ Сергій Макаров акцентує увагу на найактуальніших питаннях Першого дивізіону.

— Сергію Дмитровичу, питання, мабуть, найактуальніше: крім "Оболоні", решта команд благополучно перезимувала?

— Якщо зважати на організаційні моменти, то серйозні проблеми наразі в двох клубів - "Миколаєва" й "Арсеналу". Не все гаразд і в "Одеси". Та маємо надію, що "Корабели" і представники Південної Пальміри відіграють весняну частину сезону. А ось за білоцерківський клуб є певні побоювання.

— Давайте уточнимо: згадане тріо команд допущене до змагань?
— "Одеса" - так, а ось "Миколаїв" та "Арсенал" допущені умовно. До 31 березня в них є час, аби вирішити всі свої проблеми. Але, крім ПФЛ, до двох останніх є зауваження й з боку Атестаційного комітету. У "Миколаєва" є заборона від КДК ФФУ реєструвати нових футболістів, яка діятиме до тих пір, поки клуб не виконає постанов комітету (сплатить штрафні санкції та розрахується з чотирма гравцями). Отож процес заявки нових виконавців поки що пройшов під грифом "умовно", а клуб не отримав документів на нових гравців.

— Сергію Дмитровичу, вкотре змушені говорити про негативні тенденції в професіональному футболі, коли команди знімаються ще до кінця чемпіонату. Можливо, треба жорсткіше підходити до процедури заявки команд?
— Комітет із атестації клубів од новачків вимагає фінансові гарантії, які ті мають надати, перш ніж розпочати змагання в професіональній лізі. Й що ми отримали цього сезону? "Бастіон" навіть не стартував, хоча й отримав атестат, СКА вже знявся зі змагань, на межі зникнення нині й "Жемчужина". Можна банально взяти кредит, покласти його на рахунок, і банк видасть вам довідку про наявність коштів. А вже наступного дня кредит можна повернути. Отож, якщо проаналізувати з середини, варіант із фінансовими гарантіями дієвий далеко не на 100%.

Розглянемо ще одну ситуацію - на прикладі "Оболоні". Хіба на початку сезону в киян були серйозні проблеми? Влітку вони надали би будь-які фінансові гарантії. А що в підсумку? Клуб припинив діяльність.

То як же діяти в таких випадках? Як варіант, із наступного сезону в регламент плануємо ввести норму: кожен клуб перед початком чемпіонату представлятиме гарантійний лист за підписами керівника та головного бухгалтера, оформлений за всією суворістю. У випадку порушення цієї гарантії (коли в клубі виникають фінансові проблеми), намагатимемося застосувати санкції не лише до ФК, а й до тих людей, які підписали цей лист. Спробуємо запровадити особисту відповідальність і через КДК каратимемо тих людей, які давали передсезонні гарантії безхмарної участі команди в чемпіонаті. Звичайно, на сто відсотків од ризиків це не застереже, та певних позитивних зрушень очікуємо.

— Виникає цілком логічне запитання: якщо фінансові гарантії - не вихід, що ж тоді робити?
— Аби розлого на нього відповісти, мабуть, окремий матеріал потрібно готувати… Щоб перейти до розгляду цього питання, потрібно розуміти, що футбол у нашій країні існує переважно за рахунок заможних людей. Вони витрачають свої кошти та роблять це з доб­рої волі чи великої любові до гри мільйонів. Водночас давайте звернемо увагу на ситуацію в світі, де панує глобальна фінансова криза, яка не оминула й нас. Отож кількість вільних коштів, які можна безповоротно вкладати у футбол, постійно зменшується. Відповідно інколи доводиться страждати й клубам. Є, звичайно, й винятки, приміром, ситуація з "Оболонню". Із фінансами в киян було все гаразд. А до втрати клубу призвів внутрішній конфлікт.

Питання: що робити й як із цим боротися? Шлях один: клуби повинні навчитися ставити перед собою не тільки спортивні, а й комерційні цілі, намагатися підвищувати свої доходи, виходити на беззбиткову діяльність і отримувати кошти не від власників, а від своєї "профільної" спортивної діяльності. Продаж квитків і атрибутики, спонсори, в майбутньому - допомога від ліги, кошти від продажу прав на телетрансляції тощо. Це все працює в інших країнах, повин­но запрацювати й у нас.

— Коли на дні турнірної таблиці клуби борються за виживання та існування, на іншому полюсі розгорнулася неабияка боротьба за вихід до Прем’єр-ліги. Як вважаєте, хто реальні претенденти на підвищення в класі?
— Першу трійку команд - "Севастополь", "Олександрію" та "Сталь" - упевнено можна називати реальними претендентами. Вони й не приховують свого бажання поборотися за вихід до еліти. Якщо ж говорити про потенційних лідерів ліги, то в розмові з керівниками клубів чув про серйозні наміри "Зірки", "Олімпіка", "Авангарду". Якщо не цього сезону, то найближчими роками вони прагнутимуть підвищення в класі. Важливо те, що до цього питання колективи підходять поступово й виважено, розпочавши з розвитку інфраструктури.

— Пам’ятаю, ще минулого сезону порушували питання щодо можливого перехідного матчу між третьою командою Першої ліги та 14-ю Вищого дивізіону. Чи доцільно нині говорити про можливе впровад­ження перехідного матчу вже наступного сезону?
— На жаль, позитивних зрушень у цьому питанні поки немає. Прем’єр-ліга нашу пропозицію не підтримує, тоді як ми, зі свого боку, в будь-який момент готові зробити все, що від нас залежить. Хочеться все ж таки підвищити інтригу у боротьбі за виживання в ПЛ та за призові місця у Першій лізі, як це вже давно зробили в Англії, Німеччині, Італії, Іспанії, Росії…

— Після зняття "Оболоні" як визначатиметься розподіл останніх місць у турнірній таблиці, чи буде перехідний матч між командами Першої та Другої ліг?
— Якщо ніхто більше не зніметься, то до Другої ліги напряму перейде остання команда, а колективи, які посядуть два передостанніх місця, гратимуть перехідні матчі з представниками Другої ліги.

— Перейдемо до найцікавішого - телетрансляцій. Чим плануєте здивувати глядача навесні?
— Подив має викликати вже сама наявність телетрансляцій. Якщо пригадуєте, регулярні покази центрального матчу туру почалися лише рік тому. Однак усі настільки до цього звикли, що сприймають Першу лігу на ТБ як буденне явище. Навесні працюватимемо з каналом "Футбол" на тих же умовах: транслюватиметься центральний матч туру. На жаль, без уваги ТБ залишиться 22 тур. Планували показати поєдинок "Геліос" - "Севастополь". Харків’яни під цю подію навіть готувалися до переговорів щодо оренди стадіону "Металіст". Та після того, як у складі "Севастополя" чотирьох гравців викликали до збірних, матч довелося перенести. А коригувати плани й обирати до показу інший поєдинок було вже запізно. Натомість, у наступних турах покажемо два матчі. Можливий варіант, що в кінці сезону, коли інтрига зросте й вирішуватиметься доля путівки до Прем’єр-ліги, транслюватимемо два матчі в турі регулярно.

— На яких умовах головний транслятор - канал "Футбол" - показуватиме поєдинки Першої ліги?
— Маємо подякувати каналу "Футбол", який минулої весни пішов на певний ризик і взяв на себе половину витрат по розвитку проекту, долю якого ніхто передбачити не міг. Якби не сміливість наших телевізійних партнерів, які зважилися й підтримали своє, українське, нам би не вистачило спонсорських коштів навіть на оплату трансляцій. До кінця цього сезону умови співпраці не змінюватимуться, надалі ж все залежить від розвитку продукту під назвою "Перша ліга".

— Коли ж тоді клуби почнуть заробляти на телетрансляціях?
— Поки спонсорських коштів вистачає лише, щоби вийти на нуль в питанні фінансування трансляцій. Не буду поки розкривати карти переговорів із потенційними спонсорами, та ми над цим працюємо. Першочергово ставимо перед собою завдання, щоби клуби сплачували внески лише за арбітраж, тоді як адміністрація ПФЛ існувала за рахунок інших фінансових джерел. У майбутньому бачимо перспективу, щоби клуби отримували кошти від спонсорів та телетрансляцій замість сплати внесків. Сказати, коли саме це буде, поки не наважуся. Нині створюємо якісний продукт. Нас знають, нас бачать на ТБ. Телеканал "Футбол" задоволений співпрацею з ПФЛ, про що нам говорив Олександр Денисов. Задоволені наші партнери й телевізійними рейтингами матчів Першої ліги, адже вони свідчать лише про одне - величезний інтерес з боку глядачів. Спостерігається позитивна тенденція, й з упевненістю можу сказати, що рухатимемося в цьому напрямку лише вперед.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Украинский футбол

Реклама

Загрузка...

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]