Равиль Сафиуллин: "Нельзя смешивать футбол и политику, хотя многие это делают". 01-03-2005 Премьер-лига - UA-футбол
Украинская Премьер-Лига (УПЛ)
Накануне старта второго круга чемпионата Украины предлагаем инфтервью с президентом Профессиональной футбольной лиги
01.03.2005
вторник
13:34
Равиль Сафиуллин: "Нельзя смешивать футбол и политику, хотя многие это делают"
Рейтинг публикации
Накануне старта второго круга чемпионата Украины предлагаем инфтервью с президентом Профессиональной футбольной лиги

- подаеться мовою оригiналу -

Напередоднi старту другого кола чемпіонату України з футболу “Львiвська Газета” запросила до розмови президента Професіональної футбольної ліги України Равіля Сафіулліна.

– Наскільки підготовленими команди розпочали друге коло?

– Реальний стан команд, в якому вони перебувають, зможемо оцінити хіба що після одного-двох турів другого кола. Наразі я на власні очі, як і всі шанувальники футболу, бачив лише команди-учасниці єврокубків. У перших матчах, а “Шахтар” і в другому, наші клуби показали добру гру. На жаль, лише одна з трьох команд пройшла в подальшу стадію, але в перших поєдинках і кияни, і дніпропетровці показали гарну гру. Тому вважаю, що готовність цих команд – пристойна. Якщо врахувати ті результати, які демонстрували команди під час підготовки до сезону, що, втім, не завжди є показовим, то в них теж готовність непогана.

– Чого ви очікуєте від другого кола нинішньої першості?

– Думаю, цьогоріч особливістю другого кола буде те, що ми ніколи ще не починали другого кола, коли наша збірна була на першому місці в групі та коли ще декілька днів тому три наші команди брали участь у єврокубках, а наразі є одна команда, яка змагається у весняній стадії Кубка УЄФА. Зважаючи на це, від другого кола чемпіонату можна очікувати багато чого. Насамперед, це загострення боротьби на всіх щаблях турнірної таблиці.

– Наскільки реальним є зрив чемпіонату, через ситуацію, яка склалася довкола “Динамо”?

– Такою інформацією я не володію. Як і всі українці, лише читав у ЗМІ слова Ігоря Суркіса. Вважаю, що такого допускати просто не можна. Було б неправильно змішувати футбол і політику, хоча багато хто це й робить. Є судові органи, вони все з’ясують у тому конфлікті, який виник між Суркісом і Григоришиним. До чого тут інші клуби? Я не думаю, що це якось позначиться на нашому чемпіонаті.

– На вашу думку, чи не вплине ця ситуація на результати київського “Динамо”, чи не спровокує якісь футбольні спекуляції?

– Час покаже. Я вважаю, що завжди здоровий глузд має брати верх. І якщо будуть якісь неправомірні виступи проти Суркіса чи проти його команди, особисто я свою думку тоді теж висловлю, якщо це буде необґрунтовано. Нині, вважаю, треба дочекатися рішення судових органів, які й поставлять крапку в цій справі.

– Чи не наважитеся на прогноз: із ким цього року у вищій лізі доведеться розпрощатися?

– Такого я ніколи не скажу. Назвати якусь команду, потенційну невдаху, це означає вже зараз поставити на ній “хрест”. Цього категорично робити не можна, адже ще дуже рано. Внизу турнірної таблиці нині така ситуація, що теоретично, крім кількох перших команд, ніхто не застрахований від вильоту. А практично, думаю, що всі команди серйозно налаштовуються на боротьбу, і лише наприкінці першості вдасться відповісти на це запитання.

– У першому колі чемпіонату було доволі багато нарікань на суддівство. Чи є підстави сподіватися, що в другій частині чемпіонату стане менше помилок суддів або ж вони взагалі припиняться?

– Важко сказати. Адже нарікання на дії арбітрів – це результат їхньої роботи. Ми ж – ПФЛ – за арбітрів не відповідаємо, оскільки це є прерогативою федерації футболу, тобто суддівського комітету цієї організації.

– Отож ПФЛ, яке по суті організовує та проводить чемпіонат України, жодного впливу на суддів немає?

– Наразі так. Хоча ми й намагаємося якось впливати, нас постійно залишають осторонь. Із чим я вже впродовж декількох років категорично не погоджуюся. Якщо до цієї проблеми – і ПФЛ, і федерації – підходити комплексно, то переконаний, що результат був би набагато кращим і нарікань було б значно менше. Я не можу сказати, що їх узагалі не було б, вони будуть, але зменшити їхню кількість цілком реально.

– Чи вдасться в другому колі не переносити поєдинки?

– Останнім часом ми не переносимо матчів. Зміщення ігор на один день уперед чи назад від офіційного дня зустрічі є лише для учасників Ліги чемпіонів чи Кубка УЄФА. Переноси можливі лише тоді, якщо виникнуть якісь форсмажорні обставини. В іншому випадку – ні. ПФЛ, як би хто не хотів, категорично проти переносів. Лише один день “вправо-вліво” для учасників єврокубків – і все.

– Чи вплине якось на український футбол, зокрема і на чемпіонат України, зміна влади в нашій державі та події, які її супроводжували?

– Якщо до влади прийшли люди, які люблять свій народ, а я вважаю, що саме такі нині при владі, то погіршення не мало би бути. Тому що футбол зокрема і спорт загалом – це ж для людей. Попри те, що на футбольне поле виходить по 11 футболістів із кожної команди, але ж спостерігають за цим мільйони вболівальників. Тому, якщо негативно влада впливатиме на футбол, то автоматично негативно впливатиме і на народ. Я розумію це так.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Захар Федорак, "Львiвська Газета"
Загрузка...
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на UA-Футбол обязательна.
Пишите нам: info@ua-football.com