Проблем нема... Але вони є.... 29-01-2008 Премьер-лига - UA-футбол
Украинская Премьер-Лига (УПЛ)
Міський голова Львова надіслав Павленкові, Томенкові та Сафіуліну листа, в якому обіцяє віддати "Карпатам" "Україну", але вкотре не віддає
29.01.2008
вторник
17:59
Проблем нема... Але вони є...
Рейтинг публикации
Міський голова Львова надіслав Павленкові, Томенкові та Сафіуліну листа, в якому обіцяє віддати "Карпатам" "Україну", але вкотре не віддає

Львівська міська рада готова продовжити пільгову оренду стадіону «Україна» футбольному клубу «Карпати», чекає на подання клубом документів для затвердження остаточного містобудівного обґрунтування, щодо оренди «Карпатами» прилеглих до стадіону земельних ділянок, то міський голова Львова Андрій Садовий у черговий раз відмовився це робити, тепер уже посилаючись на Закон України «Про оренду землі», згідно якого набуття права на оренду земельних ділянок здійснюється виключно на аукціонах.

Про це йдеться у відкритому листі-відповіді міського голови Львова Андрія Садового міністру України у справах сім’ї молоді та спорту Юрію Павленку, народному депутатові України Миколі Томенку та народному депутатові України, президенту ПФЛ України Равілю Сафіулліну. Текст листа ЗІКу сьогодні, 28 січня, надіслала прес-служба Львівської міської ради.

Нагадаємо 23 січня на колегії ОДА, присвяченій підготовці Львова до проведення «Євро-2012», відповідаючи на запитання спортивного директора ФК «Карпати» Юрія Дячука-Ставицького, мер Львова Андрій Садовий заявив, що проблем із передачею львівському клубу чаші стадіону «Україна» немає. А от передати в оренду цілісний комплекс, як раніше домовлялися чиновники і «карпатівці», підписавши попередній договір, який затвердила сесія ЛМР, міській раді заважають юридичні перепони. Однією з таких перепон Андрій Садовий назвав Закон «Про бюджет».

Тоді ж, 23 січня, генеральний директор клубу Олександр Єфремов коментуючи Інформаційному центру ФК «Карпати» заявив: «Мене насторожують сьогоднішні заяви мера, який протягом року запевняв, що питання оренди цілісно-майнового комплексу «Україна» буде вирішене для клубу позитивно, а нині посилається на Закон про бюджет, який обумовлює те, що вільні ділянки землі можна виставляти на продаж чи надавати в оренду лише на конкурсних засадах. По-перше, рішення про оренду ЦМК «Україна» було ухвалене за рік до того, як цей закон вступив у дію. По-друге, варто пам’ятати, що ФК «Карпати» зобов’язується реалізувати насамперед соціальний проект. По-третє, не забуваймо й про те, що стадіон «Україна» з прилеглою територією розглядається як резервний під час проведення «Євро-2012». Тож, упевнений, ми маємо усі підстави приймати рішення про довгострокову оренду згідно з попередніми домовленостями».

Текст листа-відповіді міського голови Львова Андрія Садового міністрові та депутатам подаємо у повному обсязі:

«Міністру України у справах сім’ї молоді та спорту

п. Ю. Павленку

Народному депутатові України

п. М. Томенку

Народному депутатові України, Президенту ПФЛ України

п. Р. Сафіуліну

Шановний Юрію Олексійовичу,

Шановний Миколо Володимировичу,

Шановний Равіле Сафовичу,

Користуючись нагодою дозвольте засвідчити Вам мою повагу.

Відповідно до Вашого запиту, дозвольте поінформувати Вас щодо процесу виконання умов попереднього договору між Львівською міською радою та ТзОВ «Клуб професійного футболу «Карпати» від 21.12.2006 р.

Відповідно до п.2.2.2 попереднього договору між Львівською міською радою та ТзОВ «Клуб професійного футболу «Карпати», футбольний клуб «Карпати» зобов’язувався до 01.06.2007 р. подати для розгляду Львівською міською радою розроблене належним чином містобудівне обґрунтування. Проект містобудівного обґрунтування Львівська міська рада отримала і 10.10.2007 р. ФК «Карпати» отримав витяг з протоколу архітектурно-містобудівельної ради при управлінні архітектури департаменту містобудування ЛМР «Про розгляд містобудівного обґрунтування комплексного розвитку стадіону «Україна» із відповідними зауваженнями та пропозиціями».

21.11.2007 р. ТзОВ «Клуб професійного футболу «Карпати» повторно подав на розгляд Містобудівної ради доопрацьоване містобудівне обґрунтування, де окрім об’єктів обслуговування спортивної споруди зазначені також: ресторан, кафе із літньою терасою, готельний комплекс, розважальний комплекс – аквапарк, критий басейн, гуртожиток.

06.12.2007 р. відбувся повторний розгляд відкоригованого містобудівного обґрунтування на засіданні Містобудівної ради за участю представників ФК «Карпати», преси та громадськості, де вирішено «Погодити містобудівне обґрунтування комплексного розвитку стадіону «Україна» у м. Львові на рівні «Концепції» при умові врахування зауважень архітектурно-містобудівної ради для подальшого розгляду і погодження виконавчим комітетом та затвердження Львівською міською радою».

Містобудівною радою було висловлено такі застереження до поданого містобудівного обґрунтування:

• чітко визначити часові етапи здійснення комплексного розвитку стадіону “Україна”;

• розробити у складі першого етапу розвитку комплексу містобудівного вирішення заходи безумовного забезпечення безпеки пішохідного руху великих мас людей і їх транспортного обслуговування в екстремальних умовах.

• передбачити формування відкритого транспортно-пішохідного кільця навколо стадіону у розрахованих просторових параметрах.

• зменшити функціональну перевантаженість “універсального культурно-розважального центру з готелем” і впорядкувати його просторову структуру.

• розробити транспортно-пішохідні вузли на розі вул.Стуса – Дністерської і Дністерської-Зеленої з метою вирішення проблем перетину пішохідних та транспортних потоків на час проведення масових заходів.

• обґрунтувати доцільність вилучення частини парку “Снопківський” для організації північного транспортно-пішохідного півкільця комплексу стадіону “Україна”, погодивши дане питання з профільними постійними депутатськими комісіями Львівської міської ради.

• виокремити з-за меж пропонованого відводу стадіону “Україна” земельні ділянки суміжних землекористувачів та ділянки запропоновані Львівською радою для реалізації інвестиційних проектів по проведенню футбольного чемпіонату “ЄВРО-2012”.

• забезпечити укладення інвестиційних договорів по спільному вирішенню питань комплексного розвитку території стадіону та ділянок між суміжними землекористувачами та керівництвом ТзОВ “Клуб професійного футболу “Карпати”.

• з метою зменшення антропогенних навантажень під час проведення масових заходів, пов’язаних із проведеннях футбольних матчів, за участі інвестора - ТзОВ “Клуб професійного футболу “Карпати”, розробити проект впорядкування та благоустрою парку “Снопківський”.

• розробити планувальні та технічні заходи відділення кварталів прилеглої житлової забудови від інтенсивного транспортного та пішохідного руху при пікових навантаженнях на територію комплексу стадіону “Україна” з метою унеможливити негативний вплив на неї (шумозахисні стіни, бар’єри тощо).

Наступним кроком мало б стати подання містобудівного обґрунтування з врахуванням вищеописаних зауважень містобудівної ради на розгляд та погодження виконавчим комітетом. Однак, станом на сьогоднішній день таких документів не надійшло.

Що стосується оформлення права оренди ПФК «Карпати» на стадіон «Україна» та прилеглі до нього земельні ділянки, то тут слід розрізняти дві речі. На сьогоднішній день немає суттєвих перепон в продовженні ПФК «Карпати» права оренди стадіону «Україна». Відповідний проект ухвали буде скеровано на розгляд сесії Львівської міської ради, як тільки надійде відповідний запит від футбольного клубу.

Що стосується набуття права оренди на земельні ділянки, то відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2008 р.» і обумовлених у ньому змін до деяких законодавчих актів, зокрема до Закону України «Про оренду землі», набуття права на оренду земельних ділянок здійснюється виключно на аукціонах, крім земельних ділянок на яких розташовані об’єкти нерухомого майна.

В даному випадку оформлення ТзОВ «КПФ» «Карпати» права користування земельною ділянкою на підставі договору оренди землі можливе або після набуття права власності або користування на об’єкти нерухомого майна, які розташовані на земельній ділянці, або шляхом перемоги ТзОВ «КПФ «Карпати» у відповідному аукціоні. Зазначу також, що частина об’єктів, передбачених містобудівним обґрунтуванням знаходяться на території парку «Снопківський». Це обумовлює необхідність вилучення необхідної території з меж парку, який є складовою частиною об’єктів рекреаційного призначення м. Львова та зміни цільового призначення земельної ділянки в порядку, встановленим Земельним кодексом України.

Дозвольте також Вас поінформувати, що однією з умов будівництва нового стадіону до Чемпіонату Європи 2012 року у Львові (на перетині вулиць Стрийської та Кільцевої) є безоплатне надання права виступати на цьому стадіоні усім львівським командам, які представлятимуть місто у Вищій лізі Чемпіонату України. Відтак, ФК «Карпати» отримає можливість проводити свої матчі на сучасному стадіоні європейського класу. Поділяючи Вашу турботу за стан справ у львівському футболі хочу запевнити Вас, що місто докладає усіх зусиль для його розвитку. Зокрема цього року Львівська міська рада заклала рекордну суму - понад 5 мільйонів гривень - на розвиток дитячо-юнацького спорту та будівництво спортивних майданчиків у місті. Впевнений, що спільними зусиллями нам вдасться вивести розвиток спорту загалом і футболу зокрема на якісно новий рівень».

Під листом підписався міський голова Львова Андрій Садовий.

Довідка ЗІКу.

21 січня із проханням надати вичерпну інформацію про стан реалізації домовленостей і виконання взятих на себе відповідно до «Протоколу погоджувальної наради» зобов’язань» щодо надання ФК «Карпатам» в оренду цілісного майнового комплексу стадіону «Україна» у листі до міського голови Львова Андрія Садового звернулися Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, президент Професіональної футбольної ліги Равіль Сафіуллін та депутат Верховної Ради України Микола Томенко

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: zik
Загрузка...
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: info@ua-football.com