Лист голови Харківської обласної Федерації футболу до президента ПФЛ. 12-04-2008 Премьер-лига - UA-футбол
Украинская Премьер-Лига (УПЛ)
Володимир Бабаєв стверджує, що місця на лавках стадіону «Динамо» не заборонені
12.04.2008
суббота
23:43
Лист голови Харківської обласної Федерації футболу до президента ПФЛ
Рейтинг публикации
Володимир Бабаєв стверджує, що місця на лавках стадіону «Динамо» не заборонені

Президенту Професіональної
футбольної Ліги України
Сафіуллину Р.С.

Шановний Равіле Сафовичу!

Дозвольте висловити свою повагу і привернути Вашу увагу до наступного питання.

Як поінформував мене футбольний клуб «Металіст» Харків, керівництво клубу отримало за підписом виконавчого директора ПФЛ Попова А.В. факс. З тексту цього документу випливає, що на думку вказаного чиновника стадіон «Динамо» в м. Харкові «не відповідає вимогам для стадіонів команд вищої ліги і, в першу чергу, в питаннях забезпечення безпеки учасників змагань та глядачів». Цей висновок не відповідає а ні дійсності, а ні нормативно-регламентним документам згідно з якими проводяться змагання і сертифікуються стадіони.

У відповідності до Регламенту Всеукраїнських змагань з футболу серед команд професіональних клубів 2007/2008 рр. (далі – Регламент) місця проведення змагань чітко врегульовані у правовому відношенні, а саме:

«Стаття 10. Місця проведення змагань

1. Матчі проводяться на стадіонах, що заявлені клубом та відповідають вимогам „Положення про атестацію футбольних клубів України”.

2. Прийом стадіонів відповідно до встановлених вимог проводиться державною комісією з контролю за станом спортивних споруд…».

Дозвольте нагадати Вам, що вимогами «Положення про атестацію футбольних клубів України», версія 2.0, яка акредитована УЕФА 26 листопада 2006 р. встановлено: «Починаючи з сезону 2003/2004 років, всі футбольні клуби зобов’язані проводити всі свої домашні матчі в рамках будь-якого змагання на стадіоні, що за своїми спорудами, оснащенням і рівнем обслуговування відповідає таким критеріям: «Стадіон повинен бути сертифікований та прийнятий до експлуатації відповідно до вимог ФФУ з цього питання. Сертифікат повинен містити в собі, як мінімум, таку інформацію:… - підтверджені дані щодо загальної місткості стадіону (кількість індивідуальних місць, місць на лавках і загальна кількість місць…»

З цього випливає, що місця на лавках не заборонені. Індивідуальних пластикових місць на вказаному стадіоні 2540 і робота щодо їх подальшого встановлення триває.

Щодо іншого оснащення стадіону «Динамо», то хочу підкреслити, що він має комфортні роздягальні для команд, арбітрів, окремо для арбітра жінки, кімнату для делегата матчу, працівників міліції, кімнату для допінг-контролю, вогнетривкий тунель для виходу на поле футболістів і арбітрів, місця для журналістів і почесних гостей, налагоджене відеоспостереженя.

Футбольне поле стадіону «Динамо» відповідає Правилу 1 Правил гри, затверджених Міжнародною Радою футбольних асоціацій, повністю покрите газоном, рівне, гладке у гарному стані. Перед матчем ніяких зауважень щодо якості футбольного поля тренери «Дніпра» не робили. Заяви про неякісне поле після поразки, впевнений, викликані саме поразкою.

Трибуни стадіону і конструкції, що побудовані на них (навіси для захисту глядачів від непогоди, столи для преси тощо) повністю безпечні. Є план евакуації.

Актом державної комісії з контролю за станом спортивних споруд, яка створена в області на виконання постанови Кабінету Міністрів України №2025 стадіон «Динамо» прийнятий для проведення матчів з футболу.

Таким чином, вимоги Регламенту щодо стадіону «Динамо» у місті Харкові в контексті процедурних норм прийняття стадіону повністю виконані.

Дійсно, на стадіоні немає 5000 індивідуальних пластикових місць для глядачів але в контексті інших позитивних чинників цей недолік не тільки не є суттєвим, а й жодним чином не впливає на забезпечення порядку і безпеки.

Стурбованість виконавчого директора ПФЛ ми розуміємо але висновок про невідповідність стадіону «Динамо» знаходиться поза межами його і ПФЛ компетенції. Це абсолютно чітко видно з наведених вище норм Регламенту, яким визначені відповідальні за вказані питання компетентні органи.

В той же час ми розуміємо спільну відповідальність за розвиток футболу в країні. Тому повідомляємо, що ситуація яка склалася на останніх хвилинах матчу «Металіст» - «Дніпро», коли незначна частина вандалів і футбольних екстремістів, яка напевно випадково попали до складу вболівальників «Дніпра», почали розбивати стіни стадіону і лавки та кидати їх у «буферну» зону де знаходилися працівники міліції. Такі хуліганські дії створили передумови для можливих масових заворушень. Тому працівники міліції прийняли адекватні дії в межах своєї компетенції.

Шановний Равіле Сафовичу!

На вказаний матч, що відбувся на стадіоні «Динамо», було реалізовано 8 тис. квитків. Охорону громадського порядку здійснювало 1750 працівників міліції, кавалерійській підрозділ та взвод кінологічної служби, працівники підрозділів МНС і медичної служби. Було зроблено все, щоб забезпечити захист глядачів і учасників змагання. Затримані хулігани за рішенням старшого офіцера міліції були звільнені, відведені до автобусів, а автобуси супроводжені аж до кордону з Дніпропетровською областю. Але футбольні екстремісти зіпсували футбольне свято. До речі в минулому році на стадіоні «Металіст» за участю дніпропетровських вандалів відбулися такі ж події, які супроводжувалися пошкодженням індивідуальних пластикових сидінь, кидання їх з трибуни тощо. В останньому турі, на стадіоні «Україна» у Львові, як ми всі бачили з телерепортажу, вандали відривали пластикові стільці, палили їх і кидали їх в ігрову зону у бік інших глядачів і працівників міліції. Впевнений, що закривати в зв’язку з цим стадіон «Україна» або не дозволяти грати на ньому у футбол командам вищої ліги недоречно.

На превеликий жаль дії вандалів на всіх стадіонах України стають все більше агресивними і зухвалими.

Заборонами, закриттям стадіонів, дисциплінарними санкціями питання наведення порядку не розв’язати. На Харківщині ми готуємося до великого футбольного свята – 100-річчя харківського футболу. В рамках святкування турніри, змагання, урочистості і, безумовно, центральна подія – фінал Кубку України з футболу. Для цього матчу готується стадіон ОСК «Металіст», який перебуває у стадії реконструкції футбольного поля і будівництва трибун. Вже к 7 травня стадіон буде вміщувати 41800 глядачів. До того часу, коли стадіон буде відкритий, а це може статися ближчим часом, ми прийняли відповідальне спільне рішення про проведення матчу «Металіст» - «Карпати» на стадіоні «Динамо». Це рішення з розумінням зустріла футбольна спільнота. В цей час на стадіоні йдуть ремонтні роботи, ремонтуються пошкоджені місця, встановлюються індивідуальні пластикові стільці.

Для забезпечення належного порядку на стадіоні «Динамо» під час матчу з «Карпатами» 19 квітня п.р. ми плануємо залучити 2000 працівників міліції, а також додаткові сили курсантів Академії внутрішніх військ і Університету МВС України, кавалерійській підрозділ та кінологічну службу. Будуть працювати 40 стюартів та офіцери безпеки клубу. Такі заходи є безпрецедентними з точки зору загальної місткості стадіону але ми готові здійснити саме такі заходи аби забезпечити порядок і безпеку людей. Ми впевнені, що Ваша відданість футболу і прагнення до дотримання фундаментальних принципів футбольного життя дадуть можливість змагатися на футбольному полі, а не в залах органів футбольного правосуддя.

Користуючись нагодою дозвольте запросити Вас, а також Попова А.В. і інших працівників ПФЛ на святкування ювілею і матч фіналу Кубку України з футболу, який я впевнений за вашою спільною допомогою вперше буде проведений в Харкові.

З повагою,

Голова Харківської обласної
Федерації футболу,
член Виконкому ФФУ
Володимир Бабаєв

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Официальный сайт ФК "Металлист" Харьков
Загрузка...
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: info@ua-football.com