Микола Лапко: Допоміг Ходукіну стати чемпіоном ᐉ UA-Футбол
Украинская Премьер-Лига (УПЛ)
10.06.2008
вторник
11:04
Микола Лапко: "Допоміг Ходукіну стати чемпіоном"
Рейтинг публикации

В останні роки багато українських гравців та спеціалістів вирушають у пошуках кращої футбольної долі до Азербайджану. Зокрема, цього сезону разом з бакинським «Інтером» чемпіонами цієї країни стали колишній наставник «Карпат» Валентин Ходукін та ще кілька українських спеціалістів. Третю команду Азербайджану «Нєфтчі» впродовж чемпіонату очолював Анатолій Дем’яненко. А кольори клубу «Сімург» під керівництвом ще одного екс-карпатівця Романа Покори захищали відразу восьмеро гравців - наших співвітчизників. Серед них і Микола Лапко, який ще недавно виходив на поле стадіону «Україна»:

– Моя команда «Сімург» закінчила чемпіонат на шостому місці. Разом зі мною там виступають відомі в Україні Михайло Старостяк, Володимир Мазяр, Андрій Нікітін та інші. Щоправда перед нами стояло завдання попасти у п’ятірку кращих, однак керівництво клубу все ж залишилося задоволеним нашими виступами.

– У наступному сезоні проводжуватимете виступати за «Сімург»?

– Ще не вирішив чи поїду туди, чи шукатиму команду в Україні. Незабаром до Львова повинен приїхати наш тренер Роман Покора і ми повинні обговорити певні деталі. Після цього прийму рішення.

– Які проблеми виникають в українця, який виступає в Азербайджані?

– За правилами у чемпіонаті одночасно в полі може грати відразу семеро легіонерів. Команди роблять акцент саме на іноземних виконавців. Зокрема є багато українців у нашому клубі. Наставник якого робить ставку на перевірених людей, яких добре знає. В українця у закавказькій країні проблеми в основному виникають психологічні. Важко без сім’ї, без дітей, які залишаються вдома. Проходить місяць-півтора і тебе тягне додому. Побутових проблем жодних не виникає. В Азербайджані створені хороші умови для підготовки та проживання футболіста..

– Який загалом у цій країні рівень футболу, рівень оплати праці гравців?

– Там команди прогресують з кожним роком. Намагаються залучати у цей вид спорту багато закордонних спеціалістів. Усе це відбувається через зацікавлення у футболі державою. Саме вона будує нові стадіони. А от вболівальників на трибунах збирається не так багато, як в Україні. Велика кількість шанувальників приходить лише на вирішальні поєдинки. Щодо зарплат, то не хотів би називати конкретних цифр. Скажу лише, що якщо наші хлопці туди їздять, то їх заробітня платня в Азербайджані влаштовує.

– Футбольні клуби в закавказькій країні фінансують, як і в нас, меценати-бізнесмени?

– Так. Але окрім того, футболу дуже допомагає держава, згідно з програмою якої практично у кожному великому місті збудували спеціальні олімпійські комплекси. До таких комплексів входять повноцінний стадіон, басейн, котеджі, зали… От іноземні гравці «Сімургу» якраз мешкають на такій базі. Можу сказати, що у Львові аналогу такої бази немає.

– Сезон, що завершився, виявився вдалим для Валентина Ходукіна. А команда Анатолія Дем’яненка зіграла не надто вдало…

– За чемпіонство тривала боротьба до останнього туру. Можна сказати до перемоги у чемпіонаті «Інтера» долучилися я та мої партнери. Наша команда за кілька турів до завершення відібрала очки у конкурента Валентина Ходукіна – «Олімпіка». А от Дем’яненко розпочав дуже добре. Спочатку його команда перемагала 7-8 турів поспіль, але в кінці чомусь у «Нєфтчі» відбувся спад. Як підсумок – лише третя сходинка.

– На кого ставлять в Азербайджані у чемпіонаті Європи-2008?

– Більше сподіваються на перемогу французів. Однак кожна з команд може «вистрілити», адже слабких колективів на Євро не буде. Сюрпризів можна чекати і від збірної Росії.

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Інформаційний центр ФК "Карпаты"
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (0)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]


Продолжая просматривать www.ua-football.com, вы подтверждаете, что соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Согласен