Як бразильці "шахтарями" стають: з перших вуст. 20-01-2011 Премьер-лига - UA-футбол
Украинская Премьер-Лига (УПЛ)
Премьер-лига Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры Ассистенты Гол+пас Посещаемость ТВ
20.01.2011
четверг
12:54
Як бразильці "шахтарями" стають: з перших вуст
Рейтинг публикации

Бразилiйцi вже давно стали обличчям українського футболу. Вони є майже в кожнiй командi. А в "Шахтарi" саме латиноамериканцi роблять погоду i є чи не основними творцями успiхiв.

На початку нового року вiдкрилося футбольне трансферне вiкно, i бразилiйцiв у нас може стати ще бiльше. "Експрес" вирiшив з'ясувати, як чемпiон України знаходить для себе футболiстiв на iншому континентi. Секрети працi "спортивного нишпорки" в Латинськiй Америцi нам трохи розкрив тренер-селекцiонер гiрникiв Олексiй Чередник.

- Як же шукають футболiстiв?

- То ранiше купували гравцiв, лише переглянувши вiдеокасету. Нинi ця практика вiдiйшла в минуле. Тож iнколи просто вирушаємо з Сергiєм Ателькiним (обидвоє вiдповiдаємо за Латинську Америку) до Бразилiї на перегляд матчiв i пiдбираємо цiкавих гравцiв. Та найчастiше вже маємо конкретне коло футболiстiв, тож їдемо туди, аби побачити їх у дiлi "наживо". Хоча б у шiстьох-десятьох матчах. Намагаємось за два тижнi

охопити якомога бiльше матчiв. За цей час можемо переглянути до 18 команд. Кожного дня там сидимо на футболi.

- Чи перетинаєтесь зi своїми конкурентами -- скаутами iнших команд?

- Звiсно. Там нишпорять голландцi, iспанцi, англiйцi, французи. Вони переглядають тi ж матчi, що й ми, але хто й за ким спостерiгає -- секрет за сiмома замками. Ми одне одному всмiхаємося, говоримо на загальнi теми, а що в кого в головi -- нiхто не знає. Тут балакучим бути не можна.

У Бразилiї знають, що "Шахтар" -- це європейський клуб з iменем, i тiльки-но дiзнаються про наш iнтерес, автоматично завищують вартiсть

гравця. Тому ми намагаємося, аби нас там рiдше бачили й менше знали...

- Краще брати сформованих футболiстiв чи молодь?

- Iдеально -- слiд брати 14 -- 15-рiчних, але це нереально. Ми не можемо пiдписати контракту до досягнення гравцем 18-лiтнього вiку. Такий закон. Привезти цього хлопця можна, але йому слiд оформляти наше громадянство, везти сюди його батькiв, забезпечувати їх роботою...

- Чи багато у вашому бiзнесi аферистiв?

- На кожному кроцi! Моя електронна скринька закидана пропозицiями купити гравця. Ось тепер надiслали менi з Аргентини 30 DVD iз сумнiвними футболiстами. Люди хочуть отримати грошi, нiчого не вклавши. З такими не працюю й одразу їх "вiдшиваю". Я тривалий час уже у цiй справi, тож працюю тiльки з перевiреними людьми, якi непотрiб не пропонують.

- Чи легко бразилiйцi продають своїх гравцiв?

- Моє завдання -- знайти футболiста, пiдготувати матерiал i покласти на стiл керiвництву вичерпну iнформацiю. I все. Далi у справу втручаються iншi люди, якi безпосередньо провадять купiвлю та фiнансовi питання. (Один бразилiєць коштує вiд 6 до 10 мiльйонiв євро. -- Авт.).

- Яких спорстменiв ви вже привезли до "Шахтаря"?

- Я ж не лише в Бразилiї працюю. Тож доклався до появи у "Шахтарi" Чигринського, Срни, Раца, П'ятова, Хюбшмана, Степаненка, Фернандiньо, Адрiано, Кости, Тейшери. А ще екс-гравцiв -- Марiки, Елано, Лаштувки...

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Максим Качурівський, Експрес
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Загрузка...


Реклама
comments powered by HyperComments
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]