Семен Альтман: "Футболіст без м'яча - як піаніст без піаніно" . 26-01-2012 Премьер-лига - UA-футбол
Украинская Премьер-Лига (УПЛ)
Премьер-лига Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры Ассистенты Гол+пас Посещаемость ТВ
26.01.2012
четверг
16:59
Семен Альтман: "Футболіст без м'яча - як піаніст без піаніно"
Рейтинг публикации

Семен Альтман розповів про черговий етап підготовки «Таврії» в Туреччині.

«Останніми трансферами дуже задоволений»

Семене Йосиповичу, чи задоволені ви підготовкою команди, зокрема, її першим етапом у Новопавлівці, який добіг кінця майже тиждень тому?

— У Криму, на нашій базі, перший тренувальний збір команди минув досить успішно — можу вас запевнити, що виконати із запланованого вдалося все. Додам, що нашим першочерговим завданням у цей період було «втягування» футболістів у робочий процес після тривалої відпустки. З огляду на це, щодня проводили по два тренування: перше — з м’ячами, друге, вечірнє, — орієнтоване на бігову та силову роботу.

До слова, нещодавно ознайомився із не дуже приємною інформацією щодо нашої роботи: мовляв, «Таврія» взагалі без м’ячів готується, а тренер нібито просто «ганяє» гравців. Що ж, відповім: це неправда, позаяк, повторюся, ми щодня працювали з м’ячами — футболіст же без нього, мов піаніст без піаніно!

Розкажіть, будь ласка, про умови, в яких гравцям доводиться працювати в Туреччині.

— Зізнаюся, вже першого дня, тільки-но приїхали до Туреччини, довелося зіткнутися з певними проблемами організаційного характеру. Однак, завдяки нашому віце-президентові Дмитру Селюку та власникам клубу, вдалося вийти з цієї ситуації, тож нині умови для роботи прекрасні, й футболісти з цим згодні. Тепер можемо спокійно реалізовувати задумане, як-от з 29 січня по 3 лютого взяти участь у турнірі «Анталія Трофі», де суперниками в нашій підгрупі будуть румунський «Віторіл» та хорватський «Спліт». Також 26 січня зіграємо проти «Левськи» з Болгарії, а 6 лютого — проти словацької «Жиліни».

За останні півроку склад «Таврії» змінився ледь не наполовину. Чи задоволені ви останніми трансферами команди?

— Цілком. Зазначу, що основних, гучних трансферів для нас було три: прихід Фанендо Аді («Металург» Д), Аніса Буссаїді («Ростов») та Марко Не («Кубань»). Вважаю цих виконавців майстрами високого рівня. Також ми нарешті владнали всі проблеми з приходом Мохаммеда Алію («Вільярреал») та уклали контракт із Абдулвахідом Афолабі (1991 р.н.). Цих двох талановитих гравців ми взяли на перспективу, й перші враження від їхньої роботи дуже позитивні. До слова, як і їхні людські риси: мені імпонує таке ставлення до роботи. Також з нами тренується Крістофер Акунгу Мендугу (1992 р.н.), але він ще перебуває на оглядинах.

Чи триватиме селекція складу впродовж другого та третього підготовчих зборів?

— Наразі в нашому тренувальному таборі потенційний новачок лише один — уже згаданий Крістофер Мендугу, і наше завдання — якісно підгодовувати команду, укомплектовану в її нинішньому складі, а не продовжувати перегляд футболістів. Утім, не виключено, що хтось іще приїде до нас на збори, адже ми слідкуємо за великою кількістю гравців, а процес селекції не завершується ніколи.

«Аби бути ближчими до лідерів, потрібно змінити навіть менталітет»

Уболівальники «Таврії» не надто задоволені африканським вектором її селекції, який було обрано ще торік…

— А що в цьому поганого? Хтось обирає бразильський чи аргентинський вектор, а ми — африканський. Та й загалом, я вже втомився пояснювати, що наша першочергова мета — підібрати сильних виконавців, не поділяючи їх за національністю, та створити якісну спортивну конкуренцію серед гравців.

Ставка на африканців — ваш вибір чи Дмитра Селюка, який прославився як футбольний агент передусім завдяки «африканським» трансферам?

— Це футбол обрав, а не ми! Хоча разом із Дмитром Дмитровичем ми спостерігали за багатьма футболістами, у тім числі — з Африки. Ми слідуємо сучасним тенденціям гри й ринку, й купуємо там, де впевнені в якості.

Чи можна з ваших слів зробити висновок, що Семен Альтман цілком задоволений кількамісячною співпрацею з Дмитром Селюком?

— Безумовно. Він фахово допомагає мені у всьому, де потрібно й у нас із ним існує дуже конструктивний і діалог, і плідна робота.

А які шанси побачити в «Таврії» нових гравців з українськими паспортами вже цієї зими?

— У списку потенційних новачків є багато українських прізвищ, проте поки що складно говорити на цю тему. До слова, вітчизняних виконавців у нас достатньо, у тому числі молодих. Тому ми на цьому не зациклюємося.

Якщо говорити про підсумки виступів «Таврії» в першій частині сезону, чи вас не лякає відставання від лідируючої трійки команд аж на 17 очок?

— Що й казати. Таке відставання від «Металіста» — це дуже багато...

Що, на вашу думку, потрібно змінити саме в структурі та функціонуванні всього клубу, аби наблизитися до визнаних фаворитів чемпіонату?

— Змін має бути дуже багато. Вони мусять стосуватися всіх без винятку аспектів функціонування клубу (передусім — інфраструктури). Більш того — варто змінити навіть менталітет людей, котрі тут працюють. Наша мета — якраз і створити такий клуб, котрий наблизився б до лідерів чемпіонату в майбутньому.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: газета Анатолій Волков, "Український футбол"
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Загрузка...


Реклама
comments powered by HyperComments
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]