Андрій Тлумак: "Коли є емоції, навантаження переносити легше". 07-02-2012 Премьер-лига - UA-футбол
Украинская Премьер-Лига (УПЛ)
07.02.2012
вторник
13:00
Андрій Тлумак: "Коли є емоції, навантаження переносити легше"
Рейтинг публикации

Гравці «Карпат» за два тижні перебування на тренувальному зборі в Туреччині встигли добряче заскучити за своїми рідними. Тому, прилетівши до Львова, всі поспішали до своїх родин. Тим не менше, найстарший гравець команди Андрій Тлумак знайшов час, аби відповісти на питання Інформаційного центру клубу.

– Андрію, на твоїй пам’яті не один десяток тренувальних зборів. Тож маєш з чим порівнювати...

– Однозначно оцінюю цей збір з хорошої точки зору. В нас новий тренер. На тренуваннях було багато нового та цікавого. Особисто мені сподобалося, що було дуже багато емоційних вправ. Я думаю, що це піде на користь команді. Адже монотонність на тренуваннях була відсутня, а коли є емоції, то й навантаження переносити легше.

– Небесна канцелярія вас не підвела?

– Погода якраз була не дуже хороша – майже весь час працювали в дощ та вітер. Навіть двічі тренування на полі відміняли через погоду. Довелося займатися в тренажерному залі. Але може то й на краще, бо в перших весняних іграх чемпіонату, цілком можливо, також прийдеться грати не за найкращих погодніх умов. Але цікаво, що коли ми вже відлітали додому, то погода змінилася на краще. Світило сонечко і на вулиці було приємно знаходитися.

– Наскільки важко далися фізичні навантаження?

– Збори - це завжди не легка праця. Трішки важко знаходитися два тижні на одному місці. А під кінець зборів втомлюєшся не лише фізично, а й психологічно. Але думаю, що збори пройшли добре. Коли летіли до Львова, то я спостерігав за хлопцями. Команда поверталася додому в гарному настрої. На обличчях майже всіх гравців була посмішка. Значить все добре. Тепер два дні відпочинемо, в середу відновимо тренування у Львові, а наступної неділі знову летимо до Туреччини.

– Так вийшло, що ви зіграли три з половиною матчі. Як на твою думку, чи не замало ігрової практики для такої великої кількості гравців?

– Важко сказати, багато це чи мало. Але я думаю, що ці ігри були хороші, з гідними суперниками. Ми продемонстрували хорошу гру і результат теж показали непоганий. Якщо була би більша кількість ігор, то менше часу залишилося б на тренування. А нам потрібно ще багато що відпрацьовувати. Думаю, на других зборах ігор буде більше і ми будемо в них награвати нові тактичні схеми гри.

– Зараз в команді чотири воротарі. На твою думку, чи це не забагато?

– Це питання не до мене, не мені вирішувати, яка кількість воротарів потрібна команді. Це тренерам потрібно вирішувати. А ми усі четверо на зборах здорово попрацювали, в команді присутня здорова конкуренція.

– Чи така жорстка конкуренція не впливає на відносини між вами поза межами поля?

– Та ні, в нас хороші, людські відносини. Всі між собою нормально спілкуються. Особисто до всіх хлопців добре відношуся. Та й до себе з їхнього боку я нічого погано не помітив.

– З воротарів, ти найдосвідченіший. Чи давав на зборах поради молодшим партнерам?

– Так, звичайно. Я ніколи не відмовляю у допомозі, можу підказати, щось порадити. В нас хороший тренер воротарів. Але і я не така людина, яка буде мовчати, коли я бачу, що людині треба допомогти чи підказати. Ми всі робимо одну справу, граємо в одній команді. Я дуже переживаю за «Карпати». Не хочу здатися чи не найбільшим патріотом «Карпат» в команді, але це моє рідне місто, моя рідна команда, а тому мені дуже прикро, що зараз ми знаходимося на такому місці в турнірній таблиці, на котре ми не заслуговуємо. Мене часто питають друзі, знайомі та й незнайомі також, що з «Карпатами», коли ми знову будемо боротися за високі місця. Що тут скажеш...

– Команда насправді знаходиться на незвичному для себе місці за останніх декілька сезонів. Чи це якось позначається на роботі гравців на зборах?

– Ці збори продемонстрували, що команда не знаходиться у гнітючому стані. Усі хлопці працювали з великим бажанням. Зараз у нас новий наставник. Кожен хоче завоювати авторитет у тренера, та й тренерський штаб несе мабуть нові віяння. Так що, з мотивацією не було жодних проблем. Я думаю, все це піде «Карпатам» на користь.

– Що скажеш про новачків?

– Конкретно нічого не можу сказати, це робота тренерського штабу. Та й контрактів ні з ким ще не підписано. Але скажу, що на мій погляд хлопці непогані, як люди, та хороші, як футболісти.

– Роман Мисак майже рік був в оренді у «Кримтеплиці». Це пішло йому на користь?

– Я бачу, що він виріс, як воротар. У нього було багато ігрової практики. Перша ліга – це хороший спосіб загартувати молодого воротаря. Тим більше, що він виступав за досить сильну команду, перед якою стоять серйозні завдання. На зборах він показав, що знаходиться в непоганій формі. Так що, я думаю, оренда пішла йому на користь.

– Ти особисто на зборах чи не замало мав ігрової практики?

– Я відстояв двічі по одному тайму. Нам дали можливість всім постояти. Тренерський штаб дивиться за нами і на тренуваннях, і в іграх – ми зараз в робочому процесі. Я думаю, вже ближче до сезону тренери будуть вирішувати, на кому зупинити свій вибір.

– Який матч був найкращий?

– На мою думку, нам вдалися всі матчі. Ми продемонстрували хороший контроль м’яча, багато атакували, створили багато моментів. Але в нас була й хороша реалізація.

– «Карпати» виграли всі три матчі. З цього приводу можна почути думки, що на зборах не треба всіх обігрувати. Мовляв, потім, в офіційних іграх будуть проблеми.

– Я з цим абсолютно не згідний. Ми ж восени майже не вигравали. Через це у команди були проблеми психологічного плану. А перемоги, нехай і в спарингах, додають впевненості в своїх силах. А ще скажу, що вже таким є менталітет у нашому регіоні. Виграєш – погано, бо потім буде гірше. А коли б програли, то почали б казати, щож від них чекати в чемпіонаті, коли вони товариські ігри провалюють...

– В Туреччині «Карпати» пропустили два м’ячі, якраз коли на воротах був ти. Чи не відчуваєш з цього приводу певний дискомфорт?

– Та ні, це ж збори. Звичайно, кожен воротар хоче завжди відстояти на нуль. Та головне, що б ми не пропускали в сезоні, а на зборах не варто на цьому акцентувати увагу.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Інформаційний центр ФК «Карпати»
Загрузка...
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: info@ua-football.com