На футболі у Луцьку – нові правила безпеки. 01-03-2012 Премьер-лига - UA-футбол
Украинская Премьер-Лига (УПЛ)
01.03.2012
четверг
18:24
На футболі у Луцьку – нові правила безпеки
Рейтинг публикации

Під час ігор ФК «Волинь» на стадіоні «Авангард» за громадським порядком стежитимуть стюарди, волонтери й служба безпеки клубу. Міліціонери ж у формі охоронятиме порядок лише за межами чаші стадіону. Такі зміни передбачені Законом України «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв'язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів».

Як розповів начальник відділу безпеки ФК «Волинь» Микола Ворошило, до кінця 2011 року порядок на стадіоні забезпечувала міліція. Проте з 1 січня правоохоронні органи тут – лише допоміжний орган. Згідно з 15 статтею нового закону відповідальність за забезпечення громадського порядку на терарії спортивної споруди і трибунах несуть організатори футбольного матчу, тобто клуб. Міліціонери ж у формі охоронятимуть територію, прилеглу до спортивної споруди, шляхи евакуації та громадські місця. Така практика притаманна для європейських країн.

«Якщо стадіон буде заповнений вщент або ж приїжджатимуть вболівальники, з якими можливі конфлікти, наприклад з футбольних клубів «Динамо» чи «Карпат», то міліцію залучатимемо і для охорони порядку всередині стадіону», - каже Ворошило.

Наприклад, під час матчу на стадіоні може знаходитися спецпідрозділ міліції, наприклад «Беркут», але у спеціально відведених місцях. Таким на «Авангарді» традиційно є місця біля тренерських лав або ж місце в адміністративному приміщенні клубу.

Зі слів начальника відділу безпеки ФК «Волинь», зважаючи на те, що ще не напрацьований значний практичний досвід забезпечення громадського порядку виключно за рахунок стюардів, міліція все ж таки буде присутня і на трибунах. Однак, працівники внутрішніх органів працюватимуть у цивільному одязі. Також під час проведення матчів організатори можуть залучати й охоронні фірми. Міліціонери вестимуть також з трибун відеоспостереження і допомагатимуть стюардам у випадку виходу ситуації з-під контролю. Адже, як каже начальник відділу безпеки стадіону, керівником штабу по дотриманні безпеки на матчах все ж таки є працівник МВС.

«При вході на територію клубу біля турнікетів глядачів перевірятиме міліція. Під час входу безпосередньо у чашу стадіону додатково перевірятимуть глядачів наші стюарди – якщо щось здасться підозрілим. Чоловіків – чоловіки, жінок – жінки. Також вболівальникам не варто ображатися, якщо їх попросять при вході розгортати плакати, аби ми перевірили, чи немає на них заборонених зображень», - говорить Микола Ворошило.

Він пояснює, що Федерація футболу України встановила перелік забороненої символіки, яка має фашистське, нацистське чи расистське спрямування. Якщо такі знаки демонструватимуть під час матчів на трибунах – в тому числі на плакатах, - клуб платитиме серйозні штрафи.

Наприклад, після того, як під час останнього матчу один із вболівальників 17 хвилин демонстрував з трибуни зображення кельтського хреста, ФК «Волинь» заплатив 12,5 тисяч гривень штрафу.

Крім того клуби штрафують за расистські, непристойні вигуки фанатів, запалювання вогню. Тому особлива увага стюардів буде сконцентрована на секторах фанатів, - 17, 8, 9 та 10 секторах стадіону «Авангард». На ці сектори клуб «Волинь» планує встановити якісне відеоспостереження, яке дозволить чітко показувати обличчя людей, аби мати змогу встановити, хто ж був винним у правопорушенні.

Микола Ворошило каже, що для того аби стюарди якісно справлялися зі своїми обов’язками, вони проходять спеціальне навчання та інструктаж. До слова, клуб – якраз на етапі набору стюардів, якими можуть стати усі бажаючі міцні чоловіки віком від 18 до 35 років.

«Стюарди повинні розуміти, що вони приходять дивитися не на футбол, а за порядком на секторах, підказувати глядачам де буфет, де вбиральня, як їм пройти до їхніх місць. Вони несуть відповідальність за подіями на секторах, де вони несуть службу». «Якщо за наших фанів мені спокійно, оскільки вони знайомі зі стюардами, розуміють роль один одного, проводять бесіди на тему безпеки, то гостьовий сектор в мене викликає більше хвилювання. Адже відомі випадки, коли стюарди отримували травми. В таких випадках потрібно не ловити гав і підстраховуватися міліціонерами», - зазначає Ворошило.

На матчі планують залучати до 80 стюардів, які вже співпрацюють з клубом та пройшли інструктаж. Ці люди матимуть спеціальні жовті жилети з емблемою клубу, а також персональний номерний знак.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: ФК "Волинь"
Загрузка...
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на UA-Футбол обязательна.
Пишите нам: info@ua-football.com