Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Віктор Вацко: Зробимо ставку на власних вихованців


Віктор Вацко: Зробимо ставку на власних вихованців

Віце-президент львівського ФК Віктор Вацко розповів про трансферну політику клубу та про майбутнє команди.

- Вікторе, як працюється на новому місці?
- Звикаю потихеньку. Особливості роботи менеджера футбольного клубу все ж відрізняються від нюансів телекоментаторської діяльності. Допомагає й надихає цілковите сприяння генерального директора "Карпат" Ігоря Дедишина, який підтримав моє бачення й концепцію роботи нового відділу в структурі клубу. Знаю, що в будь-який момент можу розраховувати на його допомогу - і словом і ділом. Ігор Михайлович, у свою чергу, знає, що на 100 відсотків може покладатися на мене.

- Дивився останній випуск "Профутболу", сподобався сюжет зі Львова, в якому піддається сумніву професіоналізм вітчизняних арбітрів. Але чи не запізно б’єте на сполох? Зрештою, помилки - давні (за футбольно-сезонними рівнями), а ґрунтовний розклад по полицях лише зараз…
- Тут питання не в "битті на сполох", і не в давності помилок. "Карпати" - занадто сильний і стійкий психологічно клуб, щоби, як дівчинка-істеричка, плакатися в хустинку за першого-ліпшого випадку. Але й занадто солідний, щоби дозволяти себе принижувати. Та кількість грубих, як прийнято в нас казати, результативних, помилок, що зробили арбітри за 11 турів цього чемпіонату на користь суперників нашої команди, не є нормальним явищем. Як ненормальним явищем є й те, що схожі ігрові епізоди арбітри трактують по-різному. Думаю, ніхто зараз в Україні не дасть однозначної відповіді на запитання, де межа між грою рукою, яку слід розглядати як порушення правил, і грою рукою, після якої арбітр повинен дозволити продовжити матч. Ніхто зараз в Україні також не дасть однозначної відповіді на запитання, де межа між жорстким підкатом та "грубою грою з метою завдати травму супернику".

- Система?
- Так, в українському футболі її створено. Арбітри є, фактично, недоторканими, а слово їхнього куратора П’єрлуїджі Колліни - закон для всіх. Арбітр матчу "Карпати" - "Металург" (Донецьк) Сергій Бойко вилучив на 12-й хвилині поєдинку Олександра Кас’яна за жорсткий підкат, й отримав виправдання синьйора. Утім, зараз можна згадати ще з десяток епізодів, коли схожі порушення Феміда оцінювала максимум жовтими картками, й також отримували схвалення пана Колліни. Де ж правда? Логіку Колліни можна зрозуміти. Адже регулярні й аргументовано виправдані претензії до підлеглих спричинять запитання до його проф­придатності як до керівника. Але як у такій ситуації шукати справедливості клубам?

- Мова про безсистемність у, так би мовити, стилі українського арбітражу?
- Мова - про рівень. Принаймні, хочеться вірити, що лише - про рівень…

- Їхні похибки на користь суперників "Карпат" - це, на ваш погляд, випадковість, чи закономірність?
- У мене немає підстав і доказів говорити про закономірність. Але… М’яч Рамона Лопеса в наші ворота в матчі з "Волинню" - забитий з офсайду. М’ячі полтавців Лієтави та Єременка, забиті теж після незафіксованих положень поза грою. М’яч одесита Бакая забитий після пасу Балашова, який у голевій атаці відверто підіграв собі рукою. Вилучення Кас’яна… Незарахований гол Лукаса в Луганську через офсайд, якого не було. Чи не забагато випадковостей для першої третини сезону?

- Ви особисто бували на круглих столах із П’єрлуїджі Колліною?
- Ні.

- Чому?
- У мене, як у коментатора, не було запитань до пана Колліни. Повірте, за майже півтора десятка років у футбольній журналістиці, в мене з’явилося достатньо надійних джерел інформації, щоби знати на 100 відсотків, які висновки (й із якою аргументацією!) розіслав у закритій мережі нашим арбітрам пан Куратор стосовно тих чи інших скандальних ігрових епізодів. Арбітрам заборонено офіційно спілкуватися з журналістами. Неофіційного, дружнього спілкування ж не забороняв ніхто.

- Наскільки мені відомо, то коментаторам радять не вдаватися до суб’єктивних оціночних суджень у прямому ефірі. Ну, ви вже не в ефірі, то, на яку оцінку заслуговують наші арбітри з погляду клубного функціонера?
- Ви не надто добре поінформовані. Коментатор, який не вдається до суб’єктивних суджень - сірий, убогий та нецікавий. Інша справа, що не кожен наважується це робити в силу багатства власних футбольних знань, досвіду чи сміливості. Мені, як глядачеві, було дуже неприємно чути, коли коментатор матчу "Зоря" - "Карпати" замість констатувати надочевидну помилку асистента арбітра з офсайдом у Лукаса, говорив про складність епізоду й лічив кількість Ігорів у складі "Карпат"… Мені здається, що самі можете легко вивести мою оцінку арбітрам, відштовхуючись від відповідей на попередні запитання.

- "Вікіпедія" пише, що в "Карпатах" Віктор Вацко відповідає за селекційну, трансферну діяльність, а ще - промоцію та імідж клубу. Має рацію?

- У "Вікіпедії" якийсь ентузіаст просто скопіював інформацію, подану на офіційному веб-сайті клубу.

- Зрозуміло. Ігор Дедишин сказав, що в кінці жовтня "Карпатами" буде ухвалено стратегічний план розвитку клубу на найближчі три роки. Ви, так розумію, також долучилися до його розробки?
- У тому, що стосується мого напрямку діяльності.

- Зокрема, зі слів генерального директора, головною метою цього стратегічного плану є, цитую, "зменшення дефіциту бюджету, відповідно, зменшення інвестицій від засновника". Тобто, стратегічний план - це, певною мірою, шанс зберегти гроші Димінського?
- Даруйте, але некоректно ставите запитання. Той, хто думає винятково про те, як зберегти власні гроші, просто не інвестує їх у футбол. І тим, хто критикує Димінського, варто замислитися, де й якими були би "Карпати", якби не його інвестиції, а фактично - "гуманітарна допомога" у футбол? Західноукраїнські Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне теж колись були важливими гравцями в еліті українського футболу, але де вони зараз?

Тому скажу, що головною метою стратегічного плану є систематизація діяльності клубу в напрямку, що дозволить перетворити його в прибутковий. Іншими словами, хочемо жити й працювати відповідно до принципів та норм фінансового фейр-плей. Погодьтеся, у футболі є багато прикладів, коли клуби досягають успіху не завдяки великим гаманцям їхніх власників, а через належним чином поставлену роботу менеджменту і тренерського штабу.

- Погоджуся. На ваш погляд, навіть якщо вдатися до оптимізації, то чи в силах український ФК сам на себе заробляти гроші?
- Навіщо складати стратегічний план, якщо не бачити перспектив його дієвості та ефективності?

- Як на мене, то щоби збільшити доходи "Карпат", команді обов’язково треба грати на сучасній "Арені-Львів". Не повірю, якщо не погодитеся…
- Вважаю, потрібно добряче подумати й зважити всі "за" та "проти", щоби наважитися на проживання в орендованій квартирі, коли маєш власну.

На сьогодні, можу лише сказати, що умови, на яких нам пропонують виступати на "Арені-Львів", є для нас неприйнятними, економічно невигідними. Скажімо, утримання стадіону обходитиметься клубу в шість-сім разів дорожче, ніж утримання "України". Такі перевитрати - занадто велика розкіш, особливо якщо мова про перетворення "Карпат" в економічно здоровий, прибутковий клуб.

Проте тему переїзду на новий стадіон не називав би закритою. У нас, безперечно, є своє бачення механізму вирішення цього питання. Але держава, яка є власником арени, назустріч наразі йти не готова.

- Ви сказали, що головне - розбудова клубу за найкращими європейськими зразками. Які орієнтири? Чув про німецьку бундеслігу, але ж Україні до німецьких реалій, як "Динамо" - до "Шахтаря"…

- Не потрібно недооцінювати "Динамо". Воно значно ближче до "Шахтаря", ніж УПЛ до бундесліги. У реаліях вітчизняного футболу нерозумно й безперспективно сліпо копіювати досвід провідних європейських клубів. Тому ми намагатимемося, принаймні в спортивній частині своєї діяльності, використовувати те, що добре зарекомендувало себе в Європі, але з поправкою на нюанси українського життя.

- Створюється відділ "скаутингу". У вашому недавньому інтерв’ю між рядками прочитав, що піддали критиці минулі роки роботи цієї ланки. Практично, здається, якось так і сказали, начебто раніше за відеозаписами підбиралися гравці. Зараз же мають прийти принципово нові люди. Чи є такі у Львові?
- Не потрібно шукати чорну кішку в темній кімнаті, особливо, якщо її там немає. Я нікого не критикував. Кожен працює, відштовхуючись від власних можливостей та власного бажання. Нині, можна сказати, у ФК "Карпати" є й бажання, й можливість створити відділ селекції та скаутингу. Проте, сподіваюсь, усім зрозуміло, що для клубу це - новий досвід, і для організації максимально ефективної роботи в цьому напрямку, безперечно, потрібен час.

Керівником відділу, іншими словами кажучи, "шеф-скаутом", став Юрій Беньо, відомий у минулому гравець "Карпат", який в елітному дивізіоні українського футболу провів майже 300 матчів і встиг уже скуштувати тренерського хліба. Юрія Володимировича знаю майже 20 років й упевнений у його футбольному та життєвому досвіді, знаннях, інтелекті, порядності та любові до "Карпат". Поступово наша ланка, звичайно, розширюватиметься. У нас є своє бачення, концепція діяльності, побудована з урахуванням досвіду таких клубів як, наприклад, "Севілья", відділ скаутингу якої знаменитий на всю Європу. Але це вже - робочий процес.

- Чим оця принципово нова служба скаутингу різнитиметься від таких же служб в інших вітчизняних ФК? Бо, знаєте, служба є й у "Динамо", й у "Чорноморці" (до слова, їхня політика - орієнтація на виконавців, які пограли в Європі), й у "Таврії"…
- Щоби говорити про принципові відмінності, потрібно знати принципи й систему роботи цих служб у названих вами клубах. Я цього не знаю. Можу лише сказати, що "Карпати" прагнуть у найближчому майбутньому зробити ставку на власних вихованців, футболістів із Західної України, для яких слово "Карпати" - не порожній звук, а бренд клубу - не банальна картинка. Саме в інфраструктуру, що сприятиме якісній підготовці молодих виконавців, зараз ідуть серйозні інвестиції.

Прагнемо, щоби "Карпати" ототожнювались із поняттям "українська команда", стрижень якої складають вітчизняні футболісти, яких доповнюють якісні легіонери. Максимально якісні - з огляду на наші фінансові реалії, можливості та завдання. Потрібно бути реалістами: Неймара чи Фернандіньо ми не придбаємо. Але чи потрібні вони нам? У своїй новітній історії "Карпати" досягали найбільшого успіху саме завдяки молодим, спраглим до успіху українським футболістам.

- За селекцію відповідав Ігор Йовічевич. Його робота заслуговує на позитивний відгук?
- На мій погляд, так. Лукас, Богатінов, Балажиц, які з’явилися в команді за час роботи Ігоря, - якісні футболісти, що коштували "Карпатам" невеликих грошей. Невдалі трансфери, безперечно, також були. Проте від помилок у цій справі ніхто не застрахований. Переконаний, що й у нас будуть трансфери гравців, які не зможуть заграти в "Карпатах". Але наша мета - звести кількість таких переходів до мінімуму. Аналога "челсійського" Фернандо Торреса в "Карпатах" - 50-мільйонного форварда, котрий за рік забиває 3 м’ячі, - не переживу.

- Ви вже з командою кілька тижнів (це лише офіційно). На ваш погляд, ці "Карпати" можуть досягнути чогось вагомого в Україні?
- На моє переконання, щоби досягти чогось вагомого, потрібно багато, важко й послідовно працювати. Ці "Карпати" здатні працювати й удосконалюватися.

- Мабуть, масштабна селекція проводитиметься й взимку?
- Масштабна селекція проводиться вже зараз. А взимку зробимо кілька трансферів, покликаних посилити команду.

- А чи не стане Костов заручником клубної політики, яка пропагує орієнтир на власних вихованців?
- Якщо йому цікаво працювати з молодими гравцями, ліпити з них справжніх майстрів, майбутніх "зірок", то не стане. Він же - вільна людина, а не раб. Але Нікола вже довів, що здатен працювати з талановитою молоддю й не боїться їй довіряти. Саме за Костова дебютували в першій команді "Карпат" Жовтюк, Пучковський, Білий. Думаю, Нікола вже дав зрозуміти нашій молоді, що талант не залишиться поза його увагою.

- Наступний матч "Дніпро" - "Карпат". Одразу в голові спливає прізвище Федецький. Він досі не може себе віднайти за межами Львова. То може, після таких глобальних зрушень усередині клубу, є шанс чекати на повернення Артема до команди? Зрештою, колеги-журналісти відзначають, що "Карпатам" не вистачає лідера, яким був Федецький…

- У нашому житті ніколи не потрібно казати: "Ніколи". Особисто я з повагою ставлюся до Артема й щиро бажаю йому футбольних успіхів. Тільки не в матчах проти "Карпат".

Нагадаємо, 20 вересня, почесний президент ФК "Карпати" Петро Димінський повністю передав управлінські повноваження клубом вболівальникам команди, про що свідчить укладений Договір з Громадською організацією "Завжди вірні". На посаду віце-президента клубу було призначено відомого футбольного коментатора Віктора Вацко.

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Загрузка...
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (16)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Smooth da Hustler (Львів)
[quote datetime="22.10.2012 12:55" author="M&M (Lviv)"] [quote datetime="22.10.2012 12:12" author="Smooth da Hustler (Львів)"] Скажи це Барселоні й Атлетіку. Є багато клубів які в основному, ставлять на своїх вихованців. Особисто я за своїх, навіть ціною невисоких місьц в турн.таблиці. [/quote] ...ми не в Іспанії живемо, українські аналоги назви. Невисокі місця в якій лізі???))) [/quote] ЧУ Не так багато років щоб приклади, саме по ньому наводити. Я тебе розумію, Ти хочеш результатів вже сьогодні. Такий варіант тобі не підходить, а який твій варіант ? Критикувати всі вміють.
Ответить
0
0
Gucul (Windy city)
Хлопці, Вацко сказав що "стержень" команди буде українським і доповнювати його будуть якісні легіонери, а не тільки одні українці. Я рахую, що це дуже правильна політика і з такою політикою можна добитись справжніх успіхів не самій багатій команді. Успіхів Карпатам !!!
Ответить
+1
0
RJ Baker (Мариуполь)
Что ж комментаторы умеют красиво складывать слова в осмысленные предложения... Менеджеры превращают слова в реальность... Интересно, как будет дальше развиваться этот клуб. А то что своих развивать надо - это факт. Причем, можно будет отлично подзаработать т.к. наши суперклюбы переполнены иностранцами и за хорошего украинца готовы платить.
Ответить
+2
0
zeny (Запорожье)
Спасем Металлург начало в 14 00 http://vesti.zp.ua/news/presscenter
Ответить
0
0
alexfanat1 (Буча)
значит так Вацко во Львове!!!Джулай гдето в Шотландии, если я не ошибаюсь а где Босянок делся?? это же не возможно слушать эти коментарии!!! ребята на каго вы нас оставили((((((((((??????
Ответить
+4
0
zeny (Запорожье)
http://fcmz1935.unoforum.ru/ Мы действуем!
Ответить
0
0
M&M (Lviv)
[quote datetime="22.10.2012 12:12" author="Smooth da Hustler (Львів)"] Скажи це Барселоні й Атлетіку. Є багато клубів які в основному, ставлять на своїх вихованців. Особисто я за своїх, навіть ціною невисоких місьц в турн.таблиці. [/quote] ...ми не в Іспанії живемо, українські аналоги назви. Невисокі місця в якій лізі???)))
Ответить
+1
0
Тоха86 (Киев)
Удачи Карпатам!!! Пора Вам выбираться с нижней части таблицы.
Ответить
+2
0
Smooth da Hustler (Львів)
[quote datetime="22.10.2012 11:49" author="M&M (Lviv)"] Ставку на власних вихованців роблять комманди першої і другої ліги!! Типова відмазка команд лузерів, мол легіонери у всьому винуваті, за скільки купували на то і маєте, Металіст купує за мільйони легіонерів і шарахається від власних вихованців, тому що на власних дорога в першу лігу!! Нагадайте мені нормального польового гравця якого Карпати підготували для вищої ліги за останні 15 років????...останній був Беньо в якомусь там 90-му році, якщо такими темпами йти то років за 150 ми назбираєм на команду. Взагалі всі ці викрутаси з ГО, народною командою, місцевими вихованцями - це відмазки на випад реальної появи команди в пердиві. [/quote] Скажи це Барселоні й Атлетіку. Є багато клубів які в основному, ставлять на своїх вихованців. Особисто я за своїх, навіть ціною невисоких місьц в турн.таблиці.
Ответить
+1
-1
Ohrim (Донецк)
З урахуванням того, яка в Карпат дитяча школа, ставка на власних вихованців теоретично може принести певний успіх (як мінімум, фінансовий). Тих, хто не підходить команді, не тримати в дублі, а намагатись продавати в Польщу, Білорусь чи Молдову або сдавати в оренду в клуби першої-другої ліги. Певна складність може бути з тим, що кращих гравців вже з 13-14 років збирают ШД та ДК.
Ответить
+2
0
M&M (Lviv)
Ставку на власних вихованців роблять комманди першої і другої ліги!! Типова відмазка команд лузерів, мол легіонери у всьому винуваті, за скільки купували на то і маєте, Металіст купує за мільйони легіонерів і шарахається від власних вихованців, тому що на власних дорога в першу лігу!! Нагадайте мені нормального польового гравця якого Карпати підготували для вищої ліги за останні 15 років????...останній був Беньо в якомусь там 90-му році, якщо такими темпами йти то років за 150 ми назбираєм на команду. Взагалі всі ці викрутаси з ГО, народною командою, місцевими вихованцями - це відмазки на випад реальної появи команди в пердиві.
Ответить
+4
0
Свободу не спинити (Львів)
Нагадую: Іщенко (перейшов в Шахтар, викликався в ЗБУ), Кобін теж саме, Пшеничних (Металіст), Фещук (Таврія), Шуст (Шахтар, ЗБУ) та й згадай ким прийшов той же Кожанов, Ощипко, Федецький в Карпати, а ким є зараз (кандидати в ЗБУ). Прикладів можна наводити кучу. До того ж Вацко сказав що не тільки випускників власної академії, а футболістів з Західної України. А тут є багото хороших молодих гравців, тільки їм потрібно дати шанс. (приклад Худоб\'як). тому що на власних дорога в першу лігу!!////////////////////// А зараз Карпати з легіонерами на якій дорозі знаходяться часом не в Лігу Чемпіонів? Згідний з тими хто вважає що потрібно робити ставку на своїх вихованців, тільки тоді можна буде збудувати хороший клуб.
Ответить
+3
0
kolia26@ (Львів)
Додай сюди Чигринського,Морозюка.Качараба-один з найперспективніших укр. центбеків.Паньків.Кабанов,який будучи у Карпатах грав за збірну.Даниловський на хорошому рівні пограв в УПЛ.і цей список можна продовжувати.Гравці є,а от проблема що їх не вдається втримати на певному етапі їхньої кар"єри.
+3
0
yaspas74 (тернопіль)
Я би ще додав Кузнєцова Худобяка Голодюка.Можливо зараз не все виходить але я в них вірю.Кононов на кінець.Хіба не Карпатівське відкриття.
+1
0
yaspas74 (тернопіль)
В кінці 90-х Динамо робило ставку на своїх.З легіонерів був лише Каладзе Белькевич і Хацкевич.Поки що незважаючи на потрачені мільони я такої команди не бачу. Тому ставка на своїх не така вже безперспективна справа. Просто треба вірити хлопцям дати їм можливість добре зігратись і все вийде. Зіграна команда сильніша ніж збірна зірок світу.
Ответить
0
0
Олександр Гуцал (Бар)
Вацко - романтик. Дай Бог, щоб у нього все вийшло!
Ответить
+3
0


Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус

загрузка...