Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Сергій Морозов: Тим, хто не пускав мене в тренери, потрібні були зручні і керовані


Сергій Морозов - про спілкування з Лобановським, штучні перепони від Суркісів і як хитрістю став першим союзним легіонером

Сергій Морозов: Тим, хто не пускав мене в тренери, потрібні були зручні і керовані
Іван Вербицький Автор UA-Футбол

У другій частині інтерв’ю кореспондент UA-Футболу розмовляє з Сергієм Морозовим здебільшого про його тренерську кар’єру. Щоправда, спершу ми торкнулися теми раннього закінчення активних виступів і розвідали, що то було представляти Групу совєцьких військ у Німеччині. Окремі розказані паном Морозовим речі мають просто детективний підтекст, а за розповіддю про вихід до фіналу Кубка України-1995/1996 вінницької «Ниви» можна знімати фільм.

Продовження. Перша частина - "Тарасов, щоб не пустити в «Динамо», зробив з мене лейтенанта"

- Сергію Юрійовичу, свою футбольну кар’єру Ви завершили зарано, в якихось 28 років…

- На мені висіли погони і зняти їх в той час було неможливо. Перейти в «Торпедо», київське «Динамо» чи «Спартак» я не міг, був варіант з московським «Динамо», але там мусів міняти погони на міліцейскі. Крутили-крутили, але нічого не вийшло. Потрапив у безвихідне становище. В ЦСКА в мене виник конфлікт. Звернувся до начальника клубу, але він мені сказав, що відпустити не може.

- Що за конфлікт?

- Після Тарасова команду очолив Всеволод Бобров. При ньому порушилася внітрішньо-командна дисципліна. Становище було неконтрольованим і я розумів, що ніякої перспективи від мого перебування в ЦСКА не буде. 13-те місце, 11-те, а хотілося ж щось виграти. Втім, мене з команди не відпустили, а відправили навчатися у вищу школу тренерів. Її якраз створила ЦК КПСС для всіх футболістів, котрі закінчували ігрову кар’єру. Платили хорошу стипендію – 300 рублів. Поряд зі мною навчалося чимало відомих футболістів, зокрема Михайло Фоменко з «Динамо», Ігор Кульчицький з «Карпат». Звісно, міг ще чотири-п’ять років виступати, але в тій тупиковій ситуації вступ до ВШТ був ще нормальним виходом.

Закінчивши Школу, допоміг Базилевичу очолити ЦСКА. Олег Петрович взяв мене своїм помічником. Трохи попрацював, а потім Базилевич порадив, що мені треба тренувати самостійно. Погодився і поїхав у СКА Ростов. Там, начебто, мав стати головним тренером. Але прибуваю, а там головний – Зонін. Посидів там дні три і кажу: «Германе Семеновичу, не хвилюйтеся, я завтра від’їжджаю». Що я буду, на «живе» місце йти? Потім був варіант зі СКА одеським. Але приїхав туди і зрозумів, що працювати в Одесі не зможу. Там було неналежне ставлення до футболу.

- Тобто в групу совєцьких військ в Німеччині відправилися від безвиході, чи то була «поїздка за «Мадонною», як обізвав схожі мандрівки друзів-баскетболістів чемпіон Європи 1967 року Микола Сушак?

- Мені порадили туди їхати в Москві. Стосовно «Мадонни», то, в принципі, з Сушаком згоден. В Німеччину ми їздили за сервізами і взуттям «Саламандра». В угорську групу їздили за килимами, в Польщу – за кришталем. Цим займалися всі армійські спортсмени, котрих наприкінці кар’єри на знак подяки за їхні заслуги відправляли в групи військ, жили там по три-п’ять років і заробляли собі на життя. Знову-таки - за рахунок цих килимів, сервізів, взуття, які на теренах СССР були дефіцитом. Дехто це добро залишав, хтось ним торгував, але в основному привозили для себе, бо речей такої якості в СССР не було.

- Кажуть, що чимало спортсменів, перебуваючи у тих групах військ за кордоном, банально поспивалися…

- Це правда і нікуди від неї не дінешся. Різниця в тім, хто за чим їхав. Немало спортсменів залишилися в Німеччині і живуть там, прийнявши громадянство, понині. Серед футболістів у ГСВН грали такі відомі майстри як Радаєв, Аджем, Коробочка і Чесноков з ЦСКА, брати Букієвські зі «Спартака», Плешаков з ростовського СКА, Давидов з «Локомотива», Гришин з «Торпедо», Собецький, Петро Яковлєв і Христіан з «Дніпра». Я називав цю команду «четвертою збірною СССР».

- Ви як тренер там розвивалися?

- Найперше, для мене то був педагогічний процес, бо боротися з тими гравцями, які вже закінчили кар’єру не так і просто. Але я знайшов важелі впливу у вигляді додаткових заохочувальних поїздок гравців додому. І результат на тому рівні ми давали: виграли три з п’яти першостей Збройних сил, перемогли в Кубку Збройних сил.

Також ми випередили весь СССР в тому, що чимало совєцьких футболістів вже тоді грали за німецькі команди першої ліги, що в ті час категорично заборонялося. Я особисто разом з Аджемом і Чесноковим теж виступав за команду першої ліги «Нордгаузен». Ми добилися права грати в перехідному турнірі за вихід до еліти.

В «Нордгаузені» з нами стався казусний випадок. Один з наших матчів показали по телебаченню і він потрапив на очі особливому відділу КГБ СССР, прізвища Морозов, Чесноков і Аджем засвітилися. Мене відразу викликали в політвідділ і наказали за 24 години зібрати речі і повертатися додому, мовляв, ви приїхали в Німеччину заробляти. Подзвонив в клуб і розповів, що сталося. Мені відповіли, щоб два дні не їздив у ГСВН. За той час вони обіцяли щось вирішити.

Річ у тім, що в цьому місті жив Альберт Кунц, сподвижник Тельмана, вони разом сиділи в тюрмі. Син Кунца на той час входив у лави ЦК Єдиної партії НДР. Німці зателефонували главі Збройних сил в НДР генерал-полковнику Лісічеву і сказали, той факт, що ваші гравці допомагають нашим командам – це найбільший прояв совєцько-німецької дружби.

Через два дні Лісічев викликав мене особисто. Набираю вимпелів, м’ячів з автографами, футболок і їду. Заходжу по 30-метровій доріжці і бачу, що Лісічев усміхається. Тоді й зрозумів, що розмова буде конструктивною. «Ну привіт, - каже. - Розповідай, як ти Батьківщину продаєш». «Генерале-полковнику, доповідаю: для того, щоб підсилити наших хлопців, підготувати їх до «вооружонки», ми пішли на такий крок», - виправдовуюся. «Добре-добре, мені вже телефонували з ЦК партії, говорили, що це справжній прояв дружби, - каже Лісічев. – Бачу, що чоловік ти хитрий, але більше так не світіться».

Довелося просити німців, щоби в матчах, які транслюються по телебаченню, наші футболісти не грали. Розумієте, в ГСВН ми заробляли копійки, а німці платили ще раз так. Звісно, ризикували, можна було вилетіти на Дальній Схід чи на Сахалін. Але хлопці це розуміли і билися з останніх сил на чемпіонатах груп військ. А суперники ж там були не прості – одеський і львівський СКА, одеський, львівський і хабаровський СКА, першолігова «Іскра» зі Смоленська.

- Якось Ви сказали, що в часи виступів за ЦСКА дуже цікавилися роботою тренера з фігурного катання Станислава Жука, згадуваного Вами баскетбольного наставника Олександра Гомельського, якщо до того додати знаменитих хокейних спеціалістів Тарасова і Боброва, то вийде цікавий конгломерат…

- Завдяки цьому сформував свій тренерський стиль. Я використовував у своїй роботі окремі тренувальні елементи від Тарасова і Гомельського, трішки модернізувавши їх з точки зору фуболу. Також дуже багато спілкувався з Валерієм Лобановським. Валерій Васильович був людиною дуже комунікабельною. Ми зустрічалися з ним в Москві. Приїздили до динамівців на збори в Леселідзе.

Одного разу ми разом з колишнім футболістом «Металіста» Андрієм Поскотіним, Юрієм Смирновим і Валерієм Овчинниковим, якого вболівальники знають за прізвиськом «Борман», напросилися до Лобановського і Базилевича на збір команди київського «Динамо» в Адлер. Хотіли, аби нам розказали про тренувальний процес киян, бо це ж якраз був лютий, розпал підготовчого періоду до чемпіонату СССР.

Валерій Васильович і Олег Петрович пообіцяли, що прийдуть до нас після 11-ї вечора, коли команда ляже спати. Вони прийшли об 11.15 і просиділи з нами до сьомої ранку. Це були виключно футбольні розмови, запитання-відповіді. На ранок ми, зухвала молодь, трохи перейшли кордони і почали критикувати динамівських тренерів, мовляв, те неправильно робите і те. Так Лобановський обурився: «А що ви виграли?!». Фактично, розмова вже велася на підвищених тонах. Нас цікавило щось своє, а Лобановському і Базилевичу було цікаво послухати нашу думку.

Взагалі, Валерій Васильович завжди цінував думку зі сторони. Пригадую, в другій половині 90-х, коли я працював в друголіговому «Борисфені», Лобановський несподівано телефонує і каже: «Що ж ти на 92-й хвилині пропускаєш і програєш 1:0 Бородянці? Я так розумію, мав перевагу і пропустив контратаку?». «Так, - відповідаю, а сам дивуюся, що Лобановський слідкує за Другою лігою. – Справді, весь матч домінували, а в кінці розслабилися і пропустили. А ви що, дивилися той матч?». «Ні, не дивився, - каже Валерій Васильович. – Давай зустрінемося в Щасливому». Так і зробили. Розмову почали з дискусій про сучасний футбол. Лобановського цікавили свіжі ідеї, адже я завжди був тренером-новатором. Ту ж групу тренерів, яка була під ним, Валерій Васильович підім’яв. Він би й мене підім’яв, якби я працював разом з ним. Не тому, що він деспот, а тому, що Лобановський - величина, з-під нього вибратися неможливо. Так само, як не можна було вибратися з-під Тарасова, з-під Гомельского, з-під Турчина. Це – великі тренери. Але я про інше. Лобановського не цікавила думка тих, хто був поряд, бо вони мислили його думками, його розумінням футболу.

- Мабуть, шкодуєте, що тренувати в Україні почали в той час, коли по-справжньому проявити себе можна було лише в одній команді?

- Нажаль, Батьківщину, матір і часу не вибираєш. Але я все одно не шкодую, бо є людиною, яка звикла чинити опір. Спершу, коли намагався влаштуватися в різні клуби на роботу, в Федерації футболу України намагалися сформувати думку, що я своєрідний, живу власними ідеями, люблю сперечатися незалежно від того, правий я чи не правий. Я знаю, хто цю думку створював, бо їм потрібні зручні і керовані.

- Хто ці люди?

- Думаю, це йшло від Григорія Михайловича Суркіса, бо футболом тоді керував він.

- Для чого йому це?

- Щоб мені не довірили хорошу команду, щоб я не грав у відкритий, чистий футбол. Тоді треба було всіх вишикувати.

- Це вже був період після Вашої роботи у вінницькій «Ниві»?

- Так, бо некерованим я був, навіть знаходячись у такій провінційній команді як «Нива», Вінницю ж ніхто не планував бачити у фіналі Кубка України. В той час планували все – і Чемпіонат, і Кубок. А тут вискочив хтось незапланований, та ще й під керівництвом «московського» тренера. Вони ж не знали, що родом я з Києва. Виходить, що в Україну я повернувся через Москву…

- …і Китай.

- Туди поїхав, бо не звик сидіти на місці. Керуюся девізом «неважливо, де працюєш, важливо як». Приміром, наприкінці 90-х майже самостійно створив «Борисфен» і дев’ять футболістів цієї команди грали за молодіжні і юнацькі збірні. Потім, коли зрозумів, що у Борисполя немає прогресу, перебрався до Івано-Франківська, де намагався зберегти «Прикарпаттю» прописку у Вищій лізі. З завданням майже впорався, але в останньому турі «Карпати» зіграли в договірний матч з тернопільською «Нивою».

Після цього поїхав підіймати Полтаву. Прийняв «Ворсклу» з сімома поразками в семи матчах, а на фініші команда було 12-ю. Втім далі працювати не дали, бо розчищали місце для інших. Виходить, постійно підіймав цілину. Вище не пускали керівники. Якби прийняв команду з серйозними завданнями і фінансуванням, для провідних клубів це стало б проблемою. Робилися обмеження. Через що? Бо мислення тодішніх керівників одначе залишалося совковим.

Сергій Морозов: Тим, хто не пускав мене в тренери, потрібні були зручні і керовані - изображение 1

- У Вінниці особливих умов для створення класної команди не було, але при Вас «Нива» вийшла до фіналу Кубка, а Олексій Рябцев був гравцем молодіжної збірної…

- Не хочу хизуватися, але я завжди вмів працювати з молоддю. Бо бачу, як розкрити їх не тільки футбольний, а й людський потенціал, щоб вони більше читали, щоб розширювали свій світогляд, щоб розвивалися як особистості. А гравці завжди таке цінують. Якщо людина стала вищою інтелектуально, якщо вона почала розбиратися не лише у футболі, вона себе почуває більш впевненою.

А Кубок? Пригадую наш перший матч в цьому турнірі проти «Газовика» з Комарного Львівської області. Їдемо туди, бачимо, що грати доведеться на засніженому полі. Хлопці запитують у керівництва: «Що обіцяєтете за Кубок?». Зарплата провідних гравців, таких як Володимир Циткін, як Леонід Гайдаржи, Костянтин Сосенко складала по 200 доларів. Плюс 100 доларів преміальних. За такі гроші нинішні гравці не захотіли б зашнурувати бутси...

Тому, коли представник клубу Ігор Гатауллін сказав в Комарному, що Кубок не оплачується, футболісти обурилися: «Навіщо ми взагалі сюди приїхали?!» Довелося зібрати команду мені. «Хлопці, - кажу, - раз ми вже сюди приїхали, давайте зберемося і переможемо, бодай аби не заплямувати власний авторитет. Сосенко, Циткін, Рябцев – у вас вже є ім’я. Зіграйте не за мене, не за команду, не за Вінницю. Зіграйте за себе». Іншими словами, я намагався зіграти на особистісних амбіціях футболістів. Ми могли програти, бо за рахунку 0:0 на останніх хвилинах гравець «Газовика» виходив один на один, але Циткін його удар парирував. Довели ми справу до серії післяматчевих пенальті, а там Циткін вже з суперником розібрався.

Надалі за 1/8-му і четвертьфінал Дворкіс якусь суму команді вже заплатив. З чим нам дуже пощастило, так це з жеребом, бо в тому сезоні кожна стадія Кубка складалася з одного матчу і щоразу нам випадало грати вдома. Якби переможець визначався за сумою двох матчів, «Шахтар» у півфіналі ми б не перемогли.

- Про той матч з «Гірниками» можна писати цілу детективну історію…

- То вже зараз я дізнаюся, буцімто деякі з наших гравців мали той поєдинок «здати». Не знаю, наскільки цьому можна вірити, бо коли ми потрапили до півфіналу, я сказав команді, що це її шанс, що ще один крок - і ми будемо в єврокубках. У Дворкіса теж були свої політичні мотиви – він марив бажанням сидіти на НСК «Олімпійський» поряд з Кучмою. Він казав команді: «Я заплачу вам грошей, я залізу в борги, але не підведіть мене!». Там вже й сума накопичилася – за весь кубковий турнір приблизно по $2000 кожному.

Не знаю, наскільки вірити цій інформації, але у гравців «Шахтаря» напередодні матчу сталося якесь харчове отруєння. Я не лікар. Знаю інше. Щоб не було ніяких нюансів, запропонував Дворкісу сховати команду. Президент погодився і поселив футболістів в якомусь санаторії глибоко в лісі. Аби ми там жили, спеціально відремонтували один корпус, харчування возили з міста. День матчу. Обираю склад, сідаємо в автобус і їдемо на стадіон. Там кажуть, що гри не буде, бо гравці «Шахтаря» отруїлися. Відразу почалися дискусії, на коли ж призначити перегравання. Дворкіс настояв, щоб воно відбулося наступного дня. І для нас то був єдино правильний варіант, бо якби гра відбулася через тиждень, ми б програли, бо повернути те налаштування було б складно.

То був не матч, а бійня. Скажу відверто, що «Шахтар» територіально нас перегравав. Ми мали кілька шансів забити на контратаках, але не використали їх. Коли ми зіграли основний час і перед додатковими 30-ма хвилинами я зайшов в роздягальню, то побачив, що хлопці переконані в тому, що обов’язково дограють до серії пенальті. Циткін прямо сказав: «Дограйте до пенальті, а далі – питання моє». І справді, коли серія розпочалася, Володимир сказав першому з донецьких пенальтистів Ігорю Петрову: «Я знаю, куди ти б’єш». Циткін відбив удар чисто. Потім йому в своїй дуелі програли Генадій Орбу і Олександр Коваль. Наші хлопці – Рябцев, Матвійченко й Гайдарджи – пробили бездоганно.

- У фінальному матчі проти «Динамо» «Нива» виглядала приречено…

- А що ви хотіли? Молоді Шовковський, Ващук, Ребров, Шевченко, дніпропетровська п’ятірка. Я хлопцям перед матчем так і сказав: «Якщо ми не програємо розгромно, значить, фінал ми виграли». Оборонялися, відбивалися і програли 0:2. То був справді позитивний результат, бо попереду в нас ще було п’ять матчів чемпіонату, в яких ми мали підтвердити своє право залишитися у Вищій лізі. Якби ми програли 0:6, команда могла б отримати психологічну травму. Тим паче, що напередодні в чемпіонаті ми зіграли з динамівцями на їх полі дуже достойно, програли лише 0:1. Я побудував «рогатки», почали робити поза грою. Динамівці 20 разів потрапили в офсайдну пастку і на прес-конференції я сказав Йожефу Сабо: «За рахунком виграли ви, а за створеними офсайдами – ми».

- На завершення скажіть: Ви ще збираєтеся продовжувати тренерську кар’єру?

- Знаєте, чому мені зараз важко знайти тренерську роботу? Бо після того, як я почав працювати на телебаченні, створилася інша думка, мовляв, Морозов – теоретик. Коли Юрій Сьомін вперше очолив «Динамо», він запитав мене, чому я не працюю. «А ось ці брати не дають», - відповідаю. Сьомін запитав, чому не працює Морозов, і братів. Вони сказали, що я тут викладаю, що я в них науковий працівник, що навчаю тренерів.

А вчити теорії тренерів зараз коштує 150 гривень за годину. Фактично, мушу безкоштовно розповідати все, що я знаю про футбол. Прямого конфлікту не було. Але свого часу я два роки поспіль, образно висловлюючись, працював провідником у поїзді, їздив до Москви, до В’ячеслава Колоскова, аби той посприяв з працевлаштуванням. Свого часу в мене у Смоленську від армії ховався його син. Потрапивши до пана Колоскова, показав йому своє досьє, висловив бажання працювати в Росії. «Питань немає, Сергію, я тебе влашую, - відповідає. – А чому ти в Україні не працюєш?». «З Суркісами не склалося», - кажу. Припускаю, що щойно я вийшов з кабінету, Колосков відразу зателефонував до Києва. Після того я їздив до Москви, а мені все обіцяли.

- Зараз футбольна влада змінилася…

- Момент з призначенням тренерів дуже делікатний. Тренерів у нас в країні беруть здебільшого через політичні, через економічні зв’язки. А я звик, щоб оцінювали мою працю. Якщо люди будуть вважати за потрібне, то запросять і поговорю з ними на рівних. В таких командах, які копирсаються внизу і боряться за виживання працювати не хочу, бо цей етап для мене пройдений. Вважаю, що готовий до роботи в командах рівня першої шістки української Прем’єр-ліги, чи до праці в одній зі збірних. Але ви можете собі уявити чергу, котра стоїть в київському «Динамо»?

Коли я кажу, що не можуть всі збірні і провідні клуби очолювати лише динамівці, то на мене ображаються. Поважаю Анатолія Дем’яненка, бо він пішов своїм шляхом. Вважаю, хороший тренер буде з Олександра Головка. Але не всі ж динамівці можуть бути хорошими тренерами. У відповідь мені вибудовують перепони. Сьогодні стати тренером можна за рахунок особистих контактів, а я не та людина, яка буде ходити і просити.

Следите за нами:

В статье: Сергей Морозов

Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Загрузка...
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (68)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Stanislav_Karpaty (Кузнецовск)
Мда прочитав саттю! якто говориться (ни очем)!!! в сибір його требабуло заслати!
Ответить
0
0
Stanislav_Karpaty (Кузнецовск)
Навіщо цього морозова Тут постійно рекламують Хто він такий незнаю і знати не хочу Те що він Донецька маріонетка це едине що відомо! Булаб моя воля яб його в загалі його до футбола не підпускавби!
Ответить
0
0
fcak_forever (Kiev)
Автору статьи теперь можно смело давать прозвище "Совєцький", он это заслужил.
Ответить
+1
0
chaplain (Многопользов. логин)
Лично я благодарен автору за эту часть интервью. Хоть оно и мерзкое по сути, ( впрочем, могло ли оно быть иным, если сам интервьюируемый - гнусь редкостная), но, ИМХО, очень полезное. Полезное хотя бы тем, что это вью весьма доходчиво поясняет то, что ранее было загадкой, а именно: отчего эта мразь при любом упоминании Динамо ядом фонтанирует... И пусть теперь этот памперс ринатовский часами мне рассказывает о том, что он, мол де, исконно киевский, типа, чоколовского разлива... Что может быть гнуснее злопамятности "непризнанной" посредственности? При всех своих прибамбасах ГМС был мудр, как удав, оберегая украинский футбол от этой коросты. Помойка - единственное место, где может быть востребован "талант" Коньковых, Даниловых, Морозовых. Именно в помойку Ринат и превращает украинский футбол.
Ответить
+5
-1
Пузач (Украина)
Плюсую, только вот, IMXO, тот кто размазывает дерьмо ничем не лучше того, кто в общественном месте его, в смысле это дерьмо, наложил:)
Ответить
0
0
ВАСКАРБА (Львов)
Это интервью - пропагандистское подкрепление намерений назначить Морозова коучем молодёжки вместо Паши. ПРавильно Циганык говорил про новую метлу...
Ответить
+4
0
kolia26@ (Львів)
[quote datetime="15.12.2012 21:31" author="Безразличный (Чернигов)"] Нинада вешать ярлыки. Я за сильный чемпионат и против неадекватных юзеров. Я тоже наблюдательный и заметил, что вы не упустите возможность лягнуть восточные клубы. Будьте самокритичным, терпимее к собеседникам и будет вам счастье. [/quote] Товаріщ Безралічний,будь-ласка наведіть хоча б один факт де я виражався проти східних клубів?Дуже прошу,бо не хочу вас величати балаболом.
Ответить
+1
0
Почти Киевский (Бровари)
Каждая жаба свое болото хвалит!!!
Ответить
+1
0
polol (Хмельницкий)
Слово "совєцький" хіба є в українській мові? Чого не написати радянський? Або в лапках
Ответить
+1
-3
Rumata (Киев)
А чего этот несостоявшийся украинский Капелло не рассказал за что его выгнали с последней работы в клубе второй лиги. За низкие результаты или снов не оценили тренерского гения7 --- Сергій Морозов: Тим, хто не пускав мене в тренери, потрібні були зручні і керовані --- А теперь неудобынй и гордый из чистого патриотизма лижет задницу кротам. Ха-ха-ха.
Ответить
+8
-4
alkor (Кировоград)
Насколько я понял, мое обращение к господину модератору являет собой глас вопиющего в пустыне. Из чего я делаю следующие выводы: - либо г-н модератор отправился баиньки; - либо он не может придумать вразумительный ответ; - либо он знает, что вынес мне предупреждение ошибочно, но признать эту ошибку "Заратустра не позволяет" ("Заратустра" - это не ругательство - на всякий случай). Что ж, пусть это останется на совести г-на модератора.
Ответить
+2
-1
alkor (Кировоград)
[quote datetime="15.12.2012 22:27" author="Пузач (Украина)"] Зря ты. Будет жалко если тебя отправят в баню, хоть перед этим туда и последовала дэвушка:) Ты ведь общаешься не с модератором и с автором тебя общаться никто не заставляет. На форуме приходят, как бы помягче выразиться, особи и похлеще автора - проще их просто воспринимать такими как они есть:) Ну и адекватно реагировать, в пределах правил естественно:) [/quote] Но ведь форум и для того, чтобы высказать свое мнение, правильно? Вот я его и высказываю. Причем не грублю, не хамлю и никого не обзываю. И к противоправным действиям не призываю.
Ответить
+1
-1
alkor (Кировоград)
Господин модератор. Почти час назад я попросил Вас пояснить, за что награжден предупреждением. Или Вы сознательно игнорируете мой вопрос, или Вам нечего сказать. В культурном обществе (надеюсь, здесь именно такое) подобное отмалчивание не принято. По-прежнему надеюсь на разъяснение.
Ответить
+3
-2
Пузач (Украина)
Зря ты. Будет жалко если тебя отправят в баню, хоть перед этим туда и последовала дэвушка:) Ты ведь общаешься не с модератором и с автором тебя общаться никто не заставляет. На форуме приходят, как бы помягче выразиться, особи и похлеще автора - проще их просто воспринимать такими как они есть:) Ну и адекватно реагировать, в пределах правил естественно:)
Ответить
0
-2
alkor (Кировоград)
[quote datetime="15.12.2012 22:10" author="Безразличный (Чернигов)"] Вы преувеличиваете. Тут ни к чему идти на принцип. Автора Вам не переделать, правильно воспринимать его таким, каков он есть. Повторюсь. У каждого есть свой "пунктик" и если он безобиден (в смысле "пунктик"), то проблема не стоит выеденного яйца. [/quote] Почему ни к чему идти на принцип? Вот г-н Вербицкий заявляет, что он пишет неправильно "из принципа". Это нормально, да? А если мы все будем делать все, что нам в голову взбредет, "из принципа"? Бардак будет полный, какового и так вокруг полным-полно.
Ответить
0
-2
alkor (Кировоград)
[quote datetime="15.12.2012 21:55" author="Пузач (Украина)"] Quod licet Jovi, поп licet bovi:) [/quote] Да, куда уж нам, соломенным бычкам...
Ответить
+1
-1
alkor (Кировоград)
[quote datetime="15.12.2012 21:53" author="Безразличный (Чернигов)"] Не придирайтесь к "работнику пера и топора", у каждого есть свои пунктики. Главное вью хорошее, а там "совьетский" или "радянський" для футбольного сайта фиолетово. [/quote] Если так рассуждать, то можно вообще писать что угодно и как угодно. Хоть на смеси французского с нижегородским. И получится полнейший мусор, которого и так полно в СМИ.
Ответить
0
-2
Безразличный (Чернигов)
Вы преувеличиваете. Тут ни к чему идти на принцип. Автора Вам не переделать, правильно воспринимать его таким, каков он есть. Повторюсь. У каждого есть свой "пунктик" и если он безобиден (в смысле "пунктик"), то проблема не стоит выеденного яйца.
Ответить
+1
-1
alkor (Кировоград)
[quote datetime="15.12.2012 21:46" author="Безразличный (Чернигов)"] [quote datetime="15.12.2012 21:25" author="alkor (Кировоград)"] Показать вложенную цитату [quote datetime="15.12.2012 21:20" author="moderator"] alkor (Кировоград) 15.12.2012 20:44 Попередження п.4.8 [/quote] Вам не трудно будет пояснить, за что мне вынесено предупреждение? [/quote] Як сміло ти мене питати? Вовк, може, їсти захотів!.. Не вам про теє, дурням, знати! - І -Вовк Ягнятко задавив.. [/quote] Похоже, что именно этим и руководствуются... Но подожду еще: может, пояснят? Вдруг, просто покурить вышли.
Ответить
0
-2
Безразличный (Чернигов)
Не придирайтесь к "работнику пера и топора", у каждого есть свои пунктики. Главное вью хорошее, а там "совьетский" или "радянський" для футбольного сайта фиолетово.
Ответить
+4
-1
alkor (Кировоград)
[quote datetime="15.12.2012 21:33" author="Пузач (Украина)"] Так клоуны в цирке тоже ведь выносят на арену, т.е. на обозрение общественности свое творчество - и слова коверкают, и несут всякую околесицу, так что их за это тоже банить?:))) [/quote] Я же не о клоунах. Посетителей этого сайта ведь банят же за искажение названий городов, клубов и проч. Вот и мне непонятно за что предупреждение вынесли, и не разъясняют. Двойные стандарты получаются, так, что ли?
Ответить
0
-2
Пузач (Украина)
Quod licet Jovi, поп licet bovi:)
Ответить
0
-2
Безразличный (Чернигов)
[quote datetime="15.12.2012 21:25" author="alkor (Кировоград)"] [quote datetime="15.12.2012 21:20" author="moderator"] alkor (Кировоград) 15.12.2012 20:44 Попередження п.4.8 [/quote] Вам не трудно будет пояснить, за что мне вынесено предупреждение? [/quote] Як сміло ти мене питати? Вовк, може, їсти захотів!.. Не вам про теє, дурням, знати! - І -Вовк Ягнятко задавив..
Ответить
0
-2
moderator
treaty (хмельницкий) 15.12.2012 14:58 Заблокований п.4.3
Ответить
0
-1
alkor (Кировоград)
[quote datetime="15.12.2012 21:20" author="moderator"] alkor (Кировоград) 15.12.2012 20:44 Попередження п.4.8 [/quote] Вам не трудно будет пояснить, за что мне вынесено предупреждение?
Ответить
+2
-1
moderator
alkor (Кировоград) 15.12.2012 20:44 Попередження п.4.8
Ответить
+1
0
moderator
Фомина Алина 15.12.2012 16:06 Заблокований п.4.3
Ответить
+2
-1
kolia26@ (Львів)
[quote datetime="15.12.2012 20:33" author="Безразличный (Чернигов)"] Совсем плохенько вам? Не зхнаете в какой лиге играет Десна Чернигов? Во второй, дорогенькый. Скажу больше, я симпатизирую Десне, но не являюсь ее болельщиком. [/quote] Та я вже помітив,бо є вболівальники які вболівають ЗА,а ви відноситесь,разом з вашим товаришом з Луганська,до кагорти,які вболівають ПРОТИ.Ну що ж діло ваше.
Ответить
+2
-1
Безразличный (Чернигов)
Нинада вешать ярлыки. Я за сильный чемпионат и против неадекватных юзеров. Я тоже наблюдательный и заметил, что вы не упустите возможность лягнуть восточные клубы. Будьте самокритичным, терпимее к собеседникам и будет вам счастье.
Ответить
+2
-1
alkor (Кировоград)
Г-н Вербицкий клялся не читать больше комментариев, но быстро об этом забыл. Читает, как видно на этой ветке. Насчет употребления слова "совєцкий" вместо "радянський" в украинском языке господином Вербицким. Он ведь не на кухне это пишет, для себя, а выносит на сайт, на обозрение, так сказать, общественности. А это следует считать (согласно правилам сайта) намеренным искажением названия (это же касается и названия страны - "СССР" вместо "СРСР" по-украински), а следовательно, г-на Вербицкого положено заблокировать на 10 суток. Или я не прав, г-н Довгань?
Ответить
+2
-4
Пузач (Украина)
Так клоуны в цирке тоже ведь выносят на арену, т.е. на обозрение общественности свое творчество - и слова коверкают, и несут всякую околесицу, так что их за это тоже банить?:)))
Ответить
0
-2
Безразличный (Чернигов)
[quote datetime="15.12.2012 18:27" author="kolia26@ (Львів)"] [quote datetime="15.12.2012 17:10" author="Кудесник (Луганск)"] Морозову респект! Хороший футболист (чемпион страны), хороший тренер (вывел в финал Кубка страны периферийную команду), умный и интеллигентный человек. Желаю сбыться его мечте - в качестве тренера стать с "Зарей" чемпионом Украины. Понимаю твое негодование, kolia26@ (Львів). Опять "Карпаты" обвиняют в договорняке! Но теперь ведь у "Карпат" болельщики, т.е. вы, являются хозяевами клуба. Вы ведь так это не оставите? Будете отстаивать многократно поруганную честь клуба в суде? А, если, нет.... [/quote] ....Словарний понос,соррі запас,закінчився? [/quote] Не КЛ массам про диарею судачить, это ваше все.
Ответить
+2
-3
kolia26@ (Львів)
Товариш Безразлізничний,у якій лізі грає команда з вашого славного міста?
Ответить
+2
-2
Безразличный (Чернигов)
Совсем плохенько вам? Не зхнаете в какой лиге играет Десна Чернигов? Во второй, дорогенькый. Скажу больше, я симпатизирую Десне, но не являюсь ее болельщиком.
+2
-4
Кудесник (Луганск)
Кстати, есть все шансы, что в следующем сезоне будете с КЛ в одной лиге...
+3
-3
миша коломиец
не смейся ,а бо воно переходнэ
+1
-1
kolia26@ (Львів)
Міша,що ви хочете?Поясніть будь-ласка?
+1
0
kolia26@ (Львів)
[quote datetime="15.12.2012 17:10" author="Кудесник (Луганск)"] Морозову респект! Хороший футболист (чемпион страны), хороший тренер (вывел в финал Кубка страны периферийную команду), умный и интеллигентный человек. Желаю сбыться его мечте - в качестве тренера стать с "Зарей" чемпионом Украины. Понимаю твое негодование, kolia26@ (Львів). Опять "Карпаты" обвиняют в договорняке! Но теперь ведь у "Карпат" болельщики, т.е. вы, являются хозяевами клуба. Вы ведь так это не оставите? Будете отстаивать многократно поруганную честь клуба в суде? А, если, нет.... [/quote] ....Словарний понос,соррі запас,закінчився?
Ответить
+2
-5
Кудесник (Луганск)
Морозову респект! Хороший футболист (чемпион страны), хороший тренер (вывел в финал Кубка страны периферийную команду), умный и интеллигентный человек. Желаю сбыться его мечте - в качестве тренера стать с "Зарей" чемпионом Украины. Понимаю твое негодование, kolia26@ (Львів). Опять "Карпаты" обвиняют в договорняке! Но теперь ведь у "Карпат" болельщики, т.е. вы, являются хозяевами клуба. Вы ведь так это не оставите? Будете отстаивать многократно поруганную честь клуба в суде? А, если, нет....
Ответить
+5
-9
Пузач (Украина)
Интересное интервью! И главное поучительное, в том смысле что из какой задницы, извините, надо извлечь ущербного, что бы вспомнить "не злым, тихим словом" злого дядю Суркиса, который своей недалекой политикой убил, в профессиональном смысле, "украинского Капелло":)))
Ответить
+2
-3
Фомина Алина
p/s сейчас даунецкие налетят дизлайков влепят! Пiкрiщiня взi сюгоднi
Ответить
+6
-4
Фомина Алина
Народ вы еще читали вьюху этого пи з.д юка продажного ?:( Сергій Морозов, Денисов, Коньков, Колесников, и их со-члены — "заливные" вьюхи:( —"Сьогодні стати тренером можна за рахунок особистих контактів, а я не та людина, яка буде ходити і просити." Да ты Мороз, только за бабки Ахмета и ля ля с экрана! Тот же маркевич! как он начинал в металлисте ? жил на базе ( и живет до сих пор) жил с мышами, как он говорил в интервью! Маркевич так-же проходил ВШТ - И где маркевич, и где ты пиз-д а-бол шлюхтерский! Маркевич помогает как может западному футболу(из своей зарплаты) ты хоть копейку дал на развитие ? —"Потім був варіант зі СКА одеським. Але приїхав туди і зрозумів, що працювати в Одесі не зможу. Там було неналежне ставлення до футболу." Опять же Маркевич Металл принял тоже после первой лиги ( если не ошибаюсь) так что не нужно ля ля тут! Как говорят был-бы человек хорош - место подберут!
Ответить
+9
-4
mizu (Южноукраїнськ)
Не нужен ни братьям ни их сменщикам. А кто мешал тренировать в России? Как Грозному и др? Потому что СЛАБ.
Ответить
+6
-2
Piligrim (Boston)
Статья, конечно, интересная. Да и Морозов как тренер может быть и неплохой, никто с этим не спорит. Но невольно напрашивается вопрос: кто Морозову не давал тренировать, разве все клубы высшей лиги Украины были подконтрольны Суркису? Это же бред чистой воды. Как минимум половина клубов не были зависимыми от него. А последние лет 15 так точно. Да и вообще, Суркис имеет отношение фактически только к одному клубу - Динамо, по-сравнению с Ахметовым и Коломойским, например. Так что эти фразы Морозова больше похожи на нытьё. Кто же тебе даст сразу тренировать крупный клуб? Чемпионат у нас постоянно растёт, возьми себе середнячок и тренируй, покажи свою мыслю и способность. Почему, к примеру, в Таврию взяли Лужного, у которого тренерский послужной список поскромнее, а не взяли того же Морозова? Может и предлагали, да не согласился? Так чего тогда сказки здесь рассказывать. Я считаю, что Грозный, к примеру куда более сильный тренер, чем Морозов, но человек хотел тренировать и поехал в Казахстан, и не посчитал зазорным, что чемпионат слабый и т.п. А Морозову топ-команды сразу подавай ...
Ответить
+6
-2
treaty (хмельницкий)
журнашлюх!!!не совецьких а радянських!!!мудло ты долбанное!!!
Ответить
+6
-4
antin-ag (Киев)
Что ж, для людей, которые, в то врямя, про которое рассказывал Морозов, были еще в проекте(как я), весьма познавательная и интересная статья. Но, мне показалось, что "скромности" ему не занимать, такой он весь о.....ный. Суркисы "падлюки" не дали ему поработать, так все нет больше их, появилась возможность поработать, ведь никогда не поздно, так нет же, динамовская очередь(откуда он только это знает) и я не буду ходить и просить, тогда сидите на ТВ, так как пистеть не мешки ворочать. А вообще, мне монопенсуально, всегда было на него, но после того, как он ответил на вопрос Денисова про заявление ИМС и РЛА по поводу оплаты иностранного тренра:"РЛА любит футбол, а ИМС себяв футболе", что аж все в студии ах....ли,он упал вмоих глазах (культурней и скромней нужно быть). Но это мои проблемы любить или не любить кого то и мне сними жить(поклонники Морозова, без обид). P.S. Шановний Іване, розумію, що слова " совєтські" і "СССР" для Вас принцип, але велике прохання, вживати їх як радянські і СРСР(мене так в школі вчили), бо сильно ріжуть око. P.P.S. Передбачивши можливість парирування моїх слів повторюся, це лише моє прохання, а не вимога. Доречі, одеський, львівський СКА повторяються декілька раз. Виправте будь-ласка.
Ответить
+10
0
Макс Луганск (Луганск)
Даа жаль конечно, вот бы его в Луганск вернуть!!!
Ответить
+5
0
миша коломиец
ты хотел сказать про договорняк...
Ответить
+3
-3
alkor (Кировоград)
Г-н Вербицкий вчера заявил, что не будет больше читать комментарии, но я все-таки напишу (может, кто-то ему расскажет, для общего развития). КГБ по-украински будет КДБ (или слово "державний" Вербицкому тоже неприятно, и это его принципиальная позиция?). А Единой партии Германии не существовало - была социалистическая единая партия Германии. Да, возможно, Морозов может такого и не знать, но профессиональный-то журналист, да с принципами, мог бы это проверить? Скажете, это мелочи? Но если я читаю статью и нахожу неточности, то возникают сомнения и во всей статье. И в профессиональной пригодности автора.
Ответить
+9
-4
kolia26@ (Львів)
[quote datetime="15.12.2012 13:12" author="negoro (kharkov)"] "З завданням майже впорався, але в останньому турі «Карпати» зіграли в договірний матч з тернопільською «Нивою».":)))))))))))))))))))))))))) [/quote] Було таке,Нива весь матч атакувала,но не могли навіть по пустим воротам попасти.В кінці матчу пішла передача з правого флангу і гравець Карпат(Іван Павлюх,який вже не міг на це дивитись)сам відправив мяча у сітку.Цирк був ще той)
Ответить
+5
-3
kolia26@ (Львів)
[quote datetime="15.12.2012 13:14" author="миша коломиец"] откуда ты знаеш,какой он был,игрок и тренер,ты видел???и тогда в цска это практиковалось,а неугодных заслать играть в ска (хабаровск) [/quote] Гравця ні,а тренера так.Навіть вживу приходилось бачити.
Ответить
+2
-3
negoro (kharkov)
"З завданням майже впорався, але в останньому турі «Карпати» зіграли в договірний матч з тернопільською «Нивою».":))))))))))))))))))))))))))
Ответить
+5
-3
Безразличный (Чернигов)
[quote datetime="15.12.2012 12:08" author="kolia26@ (Львів)"] Не занадто ви піарите п.Морозова?Посередній Український футболіст та тренер,яких у нашій футбольній історії сотні.Немає більше в кого інтерв"ю брати? [/quote] При чем здесь какой игрок, какой тренер, если человек может интересно рассказать за то что видел? А какие у вас пропозыции?
Ответить
+5
-4
kolia26@ (Львів)
[quote datetime="15.12.2012 12:48" author="миша коломиец"] ты мне напиши,где и какую не правду говорил Морозов [/quote] Я писав щось про неправду?
Ответить
+3
-4
миша коломиец
откуда ты знаеш,какой он был,игрок и тренер,ты видел???и тогда в цска это практиковалось,а неугодных заслать играть в ска (хабаровск)
Ответить
+4
-5
миша коломиец
ты мне напиши,где и какую не правду говорил Морозов
Ответить
+6
-5
Безразличный (Чернигов)
Хороший материал. Не то, что вью обиженного судейки, с личными оскорблениями. А таки могут назначить на молодежку, он сам сказал что любит растить молодежь. Не под него ли место освободили?
Ответить
+3
-6
kolia26@ (Львів)
[quote datetime="15.12.2012 12:28" author="миша коломиец"] kolia26@ (Львів) давай у тебя возьмут интервью,у великого болеьщика.мне статья понравилась,вспомнил те времена.он рассказал,то что происходила тогда и происходит сейчас,а то что вы это не видете это уже ваша проблема.статья чистой правды.просто не жил в то время и не знаеш что происходило в футболе,ещё похлеще чем у нас сейчас,поверь,у нас это только цветочки. [/quote] Ти редакція?І звідки знаєш,жив я чи не жив?Можливо і на власні очі бачив що тоді творилось.І не сказав би що зараз цвєточки.За таке що зараз робиться,дехто і під розстрільну статтю міг попасти у 80-х.
Ответить
+7
-4
kolia26@ (Львів)
Не занадто ви піарите п.Морозова?Посередній Український футболіст та тренер,яких у нашій футбольній історії сотні.Немає більше в кого інтерв"ю брати?
Ответить
+8
-5
миша коломиец
kolia26@ (Львів) давай у тебя возьмут интервью,у великого болеьщика.мне статья понравилась,вспомнил те времена.он рассказал,то что происходила тогда и происходит сейчас,а то что вы это не видете это уже ваша проблема.статья чистой правды.просто не жил в то время и не знаеш что происходило в футболе,ещё похлеще чем у нас сейчас,поверь,у нас это только цветочки.
Ответить
+7
-6
arm0R-cv (Черновцы/Динамо-К)
[quote datetime="15.12.2012 11:38" author="Іван Вербицький (Київ)"] де він сказав, що йому грати не давали? [/quote] Ну ему же звание дали, что-бы не отпустить в ДК...
Ответить
+4
-1
Іван Вербицький (Київ)
так це означає, що йому грати не давали? Навпаки званням його в ЦСКА залишили, а він сам хотів у Динамо.
Ответить
+4
-4
arm0R-cv (Черновцы/Динамо-К)
"А вчити теорії тренерів зараз коштує 150 гривень за годину. Фактично, мушу безкоштовно розповідати все, що я знаю про футбол." ------------------------------------ Бедный несчастный, за 150грн в час заставляли работать. Ужасно, как так можно?
Ответить
+9
-3
arm0R-cv (Черновцы/Динамо-К)
Ой Морозов Морозов... То играть ему не давали, то тренеровать не дают... Интересно через 30-40 лет Миля будет такие-же вьюхи давать?(если не возьмется за голову до конца карьеры)
Ответить
+11
-3
Іван Вербицький (Київ)
де він сказав, що йому грати не давали?
Ответить
+3
-8
Инспектор (Донецк)
Зато сейчас ты керований на ТРК Футбол. Во все подпеваешь о необходимости похе..ить украинский чемпионат. За деньги , кстати.
Ответить
+18
-6
Blues (Львов)
Да не переживайте Вы так. Вот Фоменко себя тренером сборной назначил, глядишь еще немного интервью, о том что в Украине не доверяют отечественным тренерам с их современным подходом к тактике и стратегии, глядишь и молодежку Вам отдадут. А там и Сабо появится, Заяев... Футбольный ЦК КПС какой то...
Ответить
+10
-4
миша коломиец
а ты так и не понял не чего.а мне уже надоело когда тренером ставят бывшего киевлянина и чтоб был послушный,а строптивых у нас не любят.в добавок у нас президенты любят быть не только хозяевами,но и тренерами,мол я соображаю в футболе.и тогда команду начинает лихорадит,за какие клубы я говорю ты уже догодался.каждый должен делать свою работу.а о том ,что суркис любит не только спонсировать,но влазить в работу тренеров вся Украина знает давно.поэтому и нет у нас своих тренеров,не любят не послушных.
Ответить
+5
-10


Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус

загрузка...