Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Михайло Добкін: Курченко не виокремлює себе від команди


Михайло Добкін: Курченко не виокремлює себе від команди

Голова Харківської ОДА та обласної федерації футболу - про продаж ОСК "Металіст".

"Такий проект, як "Металіст", за тиждень не продається"

- Михайле Марковичу, як ви сприйняли новину про те, що у ФК "Металіст" змінився власник?

- Чутки про те, що попередній власник "Металіста" шукає нового господаря для клубу, ширилися в місті вже давно. Не відкрию таємниці, якщо скажу, що такий клуб, як "Металіст", за тиждень або два не продається. Лише для того, щоб оцінити можливості нового покупця, його платоспроможність, а самому покупцю дізнатися, що він придбає, та ще й перевірити документи - на це потрібен час. До того ж, клуб коштує не три копійки, а це означає, що могли бути певні торги. Що ж до зміни власника, то я її сприйняв спокійно, бо до цього все йшло.

- Тобто, ви про це заздалегідь знали?

- Попередній господар не говорив мені про те, що він збирається продати ФК, він один володів такою конфіденційною інформацією, тож мав право не озвучувати це. Але ж ви розумієте, що в продажі клубу задіяна велика кількість людей, як з одного, так і з іншого боку. Інформація не могла не з’явитися. Такі чутки ходили майже за рік до продажу, тож я не міг про них не знати.

Коли все відбулося (з урахуванням заяв, що "мене змушують продати клуб", "якщо мені не віддадуть стадіон, я його продам"), я абсолютно спокійно сприйняв цю інформацію. Для мене це було логічним завершенням певних дій.

- А чи позначиться це, на ваш погляд, на команді, на її виступі в подальшому?

- Я - не провидець. Футбольна команда - це не автомобіль, який, нібито, чим дорожчий і крутіше "нафарширований", тим швидше їде. Тут удосталь усіляких складових, серед яких, зокрема, й моральний стан колективу та тренерського штабу. Наскільки мені відомо (а я намагався бути в курсі всіх процесів, що відбуваються), моральна обстановка в клубі нормальна. Заяви й можливості нового президента "Металіста" відповідають тим завданням, які були оголошені. Разом із гравцями, що пішли, є поповнення. В інтерв’ю, які дає головний тренер Мирон Богданович Маркевич (до слова, він дуже скупий на коментарі й дуже акуратно говорить про майбутнє), відзначається, що сьогодні триває робочий процес, що все йде в тому руслі, в якому має бути. А результати? Чекатимемо й сподіватимемося, що вони будуть на належному рівні.

"Здається, Курченко талановитий бізнесмен"

- Ви були одним із перших в області, хто заявив, що зустрічався з новим президентом "Металіста" Сергієм Курченком, спілкувався та зберіг про нього приємні враження. Вам доводилося раніше бачитися?

- Так, ми зустрічалися раніше. Я не хочу оцінювати його як бізнесмена. Якщо пан Курченко має можливість сьогодні робити такі придбання (адже одне діло - купити, зовсім інше - утримувати), то, як мінімум, він - талановитий бізнесмен. Можу сказати, що мені дуже імпонує - це скромність. До цього часу в усіх інтерв’ю, які читав, у цієї людини не переважає власне "я". Він увесь час говорить "ми". Пан Курченко не виокремлює себе від команди, вболівальників, рідного міста й області. Він на всі речі, які я з ним обговорював, дивиться, в першу чергу, з позиції інтересів футбольного клубу та інтересів територіальної громади. І не ставить інтереси ФК вище інтересів територіальної громади. Звідси наше бажання максимально допомагати й робити все потрібне з боку влади, для того, щоби людина, яка відповідає за улюблене дітище сотень тисяч футбольних уболівальників, мала тут комфортні умови перебування.

За великим рахунком, у нас і з попереднім керівником усе так було спочатку, поки стосунки не зіпсувалися. А сталося це після того, як у якийсь період поняття "ми" переросло у "я". Тут, мабуть, і криється корінь усіх тих бід, які зараз обговорюються на футбольних форумах. Цим я обмежуся. Не люблю давати нікому оцінки. Пройде час, розставить все на свої місця…

"Стадіон оцінюємо у 70 мільйонів"

- Такі зміни в "Металісті" за часом співпали з іншими, що пов’язані з федерацією футболу Харківської області, яку очолили ви, а одним із віце-президентів став мер обласного центру. Банальний збіг обставин?

- Перевибори керівника обласної федерації футболу не були достроковими. Вони пройшли в суворо визначені терміни - коли закінчилися повноваження в попереднього. Це збіг обставин, адже чотири роки тому, коли планували саме в ці терміни проводити звітно-виборну конференцію, ніхто не міг припустити, що відбуватиметься перепродаж клубу. Отож по термінах все просто співпало.

- Але ж тривалий час питання про продаж стадіону "Металіст" не стояло так гостро. Чому зараз воно виникло і з чим це пов’язано?

- Зверну увагу на історію арени "Металіст". Вона не могла раніше продаватися, тому що тривав процес будівництва. Потім ми проводили чемпіонат Європи з футболу, далі, ледь настала осінь, почали збирати документи для того, щоби визначити долі співфінансування цього об’єкту. Коли ж отримали первинні документи, постало питання про реалізацію цього стадіону. Ми не могли його продавати ні в травні, під час підготовки до Євро-2012, ні в серпні, бо готували документи. У кожного процесу є своя система підготовки.

Стадіон спочатку був комунальною власністю територіальної громади. Якщо ми залишаємо його в комунальній власності, то повинні знаходити можливість, окрім утримування, ще й по-іншому використовувати арену. Це й проведення концертів, якихось зустрічей, зборів. Якщо все, скажімо так, не заважає підготовці стадіону до футбольних матчів, то це нормальна ситуація й ніхто тут не може виступати проти.

Коли ми побачили, що територіальна громада не може розпорядитися своєю власністю, виникла ідея продажу. У мене не було можливості запропонувати попередньому керівнику купити стадіон. Тільки-но підійшли до цього моменту, почалися публічні заяви про те, що залишимо команду, самі фінансуйте. Якби пан Курченко не купив у пана Ярославського стадіон, ми би зробили пропозицію пану Ярославському.

Під час першої моєї зустрічі з новим власником клубу я запропонував йому розглянути можливість купівлі стадіону. Пан Курченко сказав, що вивчить це питання й не виключає такої можливості. Найголовніше - йому треба зрозуміти вартість арени, свої можливості й графік фінансування. Коли ми з ним зустрілися після Нового року, в 20-х числах січня, очільник ФК висловив свої бажання й пропозиції. Мене це влаштувало й далі я звертатимуся до депутатів обласної ради, які від імені територіальної громади зможуть ухвалити необхідне рішення.

- А в яку суму оцінена головна спортивна арена Харківської області?

- Поки що ми говоримо про еквівалент 70 млн доларів. Перед початком будівництва була затверджена балансова вартість "Металіста". До неї додалися інвестиції приватників, держфінансування, обласного і міського бюджетів. Загальна сума після реконструкції склала (з урахуванням балансової вартості) майже 783 млн гривень. З цієї суми 230 млн - це гроші, які вкладали інвестори в стадіон. Залишається сума 560–565 млн. Це майже 70 млн доларів. Остаточну суму після всіх розрахунків визначатиме незалежний оцінювач. Ми покладатимемося на його розрахунки, а далі, погодивши з усіма профільними відомствами, робитимемо пропозицію депутатам обласної ради про ухвалення відповідного рішення.

"Кошти підуть, куди треба"

- Ви неодноразово заявляли, що в разі вдалої угоди звертатиметеся до Президента України, щоб ту суму, яка буде виручена від продажу стадіону "Металіст", залишити на розвиток територіальної громади, реалізацію багатьох соціальних проектів тощо. На що, передусім, плануєте направити ці кошти?

- Не хочу зараз називати об’єкти. Можу сказати одне - засоби на реконструкцію арени відривалися від прог­рами соціально-економічного розвитку регіону. За великим рахунком, ми всі свої можливості багато в чому обмежували, щоби у встановлені терміни профінансувати це будівництво. Сьогодні було б абсолютно справедливо, якби всі ці засоби залишилися в нас, тому що навіть ті субвенції, які йшли нам із Києва (на рішення проблем області в цілому), спрямовували на будівництво стадіону. Якщо ця сума залишиться в нас, повірте, це будуть гідні об’єкти, які вже давно вимагають завершення будівництва і введення в експлуатацію. Їх чекають мільйони мешканців нашої області.

- Ви вже, напевне, ознайомлювали нового власника "Металіста" з умовами продажу стадіону. Готовий він вкласти цю суму для придбання стадіону?

- Вартість стадіону ми визначили вже на першій зустрічі. Пан Курченко узяв тайм-аут на місяць, щоби прорахувати свої можливості й визначити, який графік фінансування зможе скласти, щоби забезпечити розрахунок із нами. Враховуючи, що в нас сьогодні ще не готові повністю документи (треба ще 3–4 місяці), орієнтовно в 3–4 кварталі угода буде завершена.

Стадіон нікуди не подінеться, залишиться там, де й стоїть. Тим паче, частиною документів із продажу буде договір. У ньому будуть чітко прописані безстрокові зобов’язання про заборону перепрофілювання об’єкту. Ця арена назавжди залишиться ареною. Уболівальники не помітять жодної різниці.

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Загрузка...
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (36)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Серьёзный (Харьков)
"посмотрели бумаги и захотели вернуть стадион в коммунальную собственность" John Doe (Харьков)+09.02.2013 13:44 *** Пардон-с, тока ОДИН вопросик для особо-объективных. Объясни правомочность использования глагола "вернуть" в цитируемом тексте.
Ответить
0
-2
Старый46 (Николаев)
Дочитал все до конца и вывод сделал, что замыливают злаза харьковчанинам. Так сказать отбеливаются руковадители Харькова от того что произошло. Надо же, както все это грубо. Не обтесано из под топора. Точно что по дебильному.
Ответить
+2
0
Серьёзный (Харьков)
Замыливал глаза харьковчанам пан Ярославский, скрывая от нас свои истинные намерения!
Ответить
0
-3
John Doe (Харьков)
За два ода до Евро ни в городском бюджете денег не было, ни в областном. Ярославский на первых порах вкладывал только свои деньги, с условием, что государство ему потом компенсирует. Евро прошло, государство вроде-бы вернуло деньги, как говорит Добкин, посмотрели бумаги и захотели вернуть стадион в коммунальную собственность. Наверное нет ни одного ЧП в городе, которого Гепа и Доба не пытались бы подоить. А т.к. на территории стадионе их стало появляться все больше и больше, плюс разная жрачка и пр., то Гепа-Допа захотели и себе часть этих доходов. Ярик намекал, мол были нарушены устные договоренности, видимо это и было причиной раздора. Также я никогда не поверю, что выборы нового главы ХФФУ, в лице Добкина - это случайность. Заместитель Гепа - это вообще пипец. Ему этот футбол, как моей 3-х летней дочери. А учитывая общее давление Семьи на всех олигархов в стране, пришлось Ярику и сделать то, что он сделал. Очень надеюсь, что на следующих выборах никакие фонтаны и детские площадки не помогут остаться при власти этим двум деятелям.
Ответить
+2
0
Пiвоборонець (Харкiв)
Почитал эти посты. Мда, добрые люди живут в Харькове. Поэтому и мэра ихнего прозвали ДОБкин.
Ответить
+1
0
Atrox (Dnepropetrovsk)
... Не годится Миша все это постная фигня давай сначала. ...И эти деньги будут работать на благо города и всех харьковчан (Бугагагагагага)
Ответить
+1
0
Криминал (Харьков)
Опять же.. Ну что Добкин что Кернес в этом деле козлы отпущения... Ну захотелось сыночку игрушку,папа дал команду "фасс" Ярославского начали щипать с разных сторон... А те кто кричат что Ярославский брехло,думаю ошибаются... Иначе видно что он не хотел продавать клуб, и до сих пор душа болит за Металлист... Отжали рыгионалы уевы... И Курченко этот подсадная утка в этом деле...
Ответить
+4
0
vbif (Харьков)
Ярославского выжили из Харькова, а против семьи не попрут. Да и 70 лимонов - многовато, отжать у них надо стадион за 1 гривну. А то разворуют же деньги
Ответить
+3
0
D_e_N (Харьков)
что-то мишаня заврался! сначала он говорит это: Остаточну суму після всіх розрахунків визначатиме незалежний оцінювач. Ми покладатимемося на його розрахунки, а далі, погодивши з усіма профільними відомствами, робитимемо пропозицію депутатам обласної ради про ухвалення відповідного рішення. а уже в конце, это : - Вартість стадіону ми визначили вже на першій зустрічі. Пан Курченко узяв тайм-аут на місяць, щоби прорахувати свої можливості й визначити, який графік фінансування зможе скласти, щоби забезпечити розрахунок із нами. Враховуючи, що в нас сьогодні ще не готові повністю документи (треба ще 3–4 місяці), орієнтовно в 3–4 кварталі угода буде завершена. заврался...
Ответить
+1
0
andrei.vinn (харьков)
Добкин и Кернос это большое недоразумение Харькова.
Ответить
+3
-1
Рыкун (Днепропетровск)
"Миша, сделай лицо жалобней, тебе ж никто денег не даст":)))))
Ответить
+2
-1
Surik (Харьков)
Ох и брешет.... ----- "Чутки про те, що попередній власник "Металіста" шукає нового господаря для клубу, ширилися в місті вже давно..." Да ну? А чего надо было раздувать эту "психическую атаку" с продажей стадиона? К чему было устраивать этот спектакль "Гепа-Допа" пред Ярославским, если Ярославский "давно собирался продать стадион"? Дождались бы нового владельца и торговались бы... ----- "Стадіон спочатку був комунальною власністю територіальної громади. Якщо ми залишаємо його в комунальній власності, то повинні знаходити можливість, окрім утримування, ще й по-іншому використовувати арену. Це й проведення концертів, якихось зустрічей, зборів." и тут же - "Стадіон нікуди не подінеться, залишиться там, де й стоїть. Тим паче, частиною документів із продажу буде договір. У ньому будуть чітко прописані безстрокові зобов’язання про заборону перепрофілювання об’єкту. Ця арена назавжди залишиться ареною. Уболівальники не помітять жодної різниці." Так концерты или болельщики, пан Допа? ------ "- Так, ми зустрічалися раніше. Я не хочу оцінювати його як бізнесмена. Якщо пан Курченко має можливість сьогодні робити такі придбання (адже одне діло - купити, зовсім інше - утримувати), то, як мінімум, він - талановитий бізнесмен. Можу сказати, що мені дуже імпонує - це скромність." - Встречались раньше? Это очень важно... Маленькая деталь, но... Уж не договаривались ли вы со скромным человеком об отжатии Металлиста? ------------------------------------------------ Много чего ещё хотелось бы написать... Но скажу одно - Допа и Гепа себе уже панихидку справили... И, видимо, понимают это... Но надеются перебраться в Киев...под крылышко... Но для этого нельзя совсем просрать выборы ПР в Харькове... А это будет совсем не легко....
Ответить
+5
-1
Severodonchanin (Северодонецк)
А где про скорые помощи?
Ответить
+2
-1
Сырых Артем (Харьков)
7 минут в пустую
Ответить
+1
-1
beat (Харьков)
эхх..долго еще этих мразей прийдется терпеть..
Ответить
+8
-2
Хиденг (Днепр)
[quote datetime="08.02.2013 20:55" author="bolivar (Севастополь)"] Простите, а где Вы такое огромное количество интервью Курченко прочитали? Да ещё и с превалирующим "Я" в каждом из них? Мне показалось, что он вообще только недавно на людях показался. Или я что-то пропустил? А по поводу фото Добкина: это он так думает, удивляется или просто (пардон) терпит? :) [/quote] А где Вы прочитали, что количество интервью огромное? Или вижу не то что написано, а то что хочу?
Ответить
0
-3
kuchma67kav (Харьков)
Гена старался под Беню! А Миша за Гену!
Ответить
0
-1
ivst (kharkov)
А кто вообще такой Добкин - кроме как тупой ж*полиз, которому даже Кернес даёт указания - чтобы вообще мявкать по поводу футбола в Харькове? Любой болельщик, который ходит на стадион, купив шарф команды и поднимая его над головой, делает для футбола в Харькове больше, чем этот туповатый полуграмотный карьерист, а таких болельщиков в Харькове тысячи! " ми всі свої можливості багато в чому обмежували, щоби у встановлені терміни профінансувати це будівництво. Сьогодні було б абсолютно справедливо, якби всі ці засоби залишилися в нас, тому що навіть ті субвенції, які йшли нам із Києва (на рішення проблем області в цілому), спрямовували на будівництво стадіону." - это про скамейки в метро по 60 тысяч?
Ответить
+8
-1
Yass (Днепропетровск)
Да какая разница, Я или МЫ. Сути дела дела это не меняет. Как поется в песне- "Раз пошли на дело я и Янукович" ... или Рабинович, уже не помню ...
Ответить
+5
0
сливовоабрикосовый (Харьков)
когда Ярославский говорит "я", то это где-то по делу, где-то нескромно ... но когда Миша с Гепой говорят "на благо громады",то эт пи...ц, нае..т громаду.
Ответить
+13
-1
nosikk (Харьков)
Звачетное фото добкина :D
Ответить
+6
-1
maiky1973 (Житомир)
Михайло Марковичу! Яким дурнем ви були, таким й залишилися і текст знову для вас по дебільному написан і дії всі дебільні, тому що для футболу ви повний нуль. За що харків\'янам така кара? Мабуть за те, що вони харків\'яни. Ну, що все так, як мало бути.
Ответить
+13
-3
B-58 (Харьков)
С продажей Металлиста вы,облажались,по полной программе.Геша и Миша???Кто же ВАМ сейчас объекты строить будет,к 2015г,для баскетбола.Ярославский как бизнесмен вложил свои деньги в ЕВРО 2012.На тот момент в Харькове наличности не было.И как нормальный бизнесмен должен был получить,хоть какую нибудь прибыль,от вложенных денег.А вы его кинули.Вопрос? Много сейчас найдет и ду....,что бы вкладывать деньги,в ваше гнилое болото.
Ответить
+14
-1
газонакосильщик (Харьков)
фото у Миши конечно какое то дибильное НО всё, что касается этого брехуна Ярославского , Миша сказал абсолютно правильно, а то как Ярославский всё разыграл это канешно высший пилотаж лицемерия ,единственным пострадавшим в этой истории оказался бедолага дядя Гена, ему была отведена главная роль КОЗЛА ОТПУЩЕНЯ ))))
Ответить
+5
-13
НационаМЕТАЛлист (Харьков)
Не виноватая я - он сам продал!
Ответить
+4
-1
Серьёзный (Харьков)
Всё больше убеждаюсь, что пан Ярославский брехливый и маломозглый, но весьма горячий и псевдо-амбициозный парниша. Толковише от пана Добкина выглядит намного правдивее, взвешеннее и разумнее истеричных визгов Ярославского. Очень здорово, что этот микронаполеончик ушёл со сцены.
Ответить
+4
-20
Хиденг (Днепр)
Да покажите мне хоть одно интервью, где он говорит "мы". Как раз везде "Я" в огромных количествах.
Ответить
+3
-2
bolivar (Севастополь)
Простите, а где Вы такое огромное количество интервью Курченко прочитали? Да ещё и с превалирующим "Я" в каждом из них? Мне показалось, что он вообще только недавно на людях показался. Или я что-то пропустил? А по поводу фото Добкина: это он так думает, удивляется или просто (пардон) терпит? :)
Ответить
+5
-1
НЕРАВНОДУШНЫЙ К ФУТБОЛУ (Ковшаровка)
В своем, самом первом, интервью-заявлении, если не ошибаюсь, насчитал 14 раз - я, моим, по моему... Так, что тренер из Днепра, абсолютно прав, а Добкину текст дебильный подсунули...
+1
-1
угловой (Харьков)
ТСЕ
Ответить
0
0
artemonius (Харьков)
До цього часу в усіх інтерв’ю, які читав, у цієї людини не переважає власне "я". Він увесь час говорить "ми" -------------------- Кто бы сомневался...
Ответить
+2
0
ADELANTE (Кривой Рог)
просто ненужное интервью
Ответить
+8
-2
nervlad (Philadelphia)
Очень даже нужное для спасения карьеры этих двух......
Ответить
+2
0
bolivar (Севастополь)
Фото-УЛЁТ!:))
Ответить
+11
-1
АдВоКаД (Харьков)
текст по дебильному написан )))
Ответить
+8
-2
Ihorko_T (Львів)
"Миша не вийо.." (с)
Ответить
+12
-1


Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус

загрузка...