Перший іспанець для "Динамо". Лукас Перес Мартінез. 02-03-2013 Премьер-лига - UA-футбол
Украинская Премьер-Лига (УПЛ)
Аналізуємо ігрові якості іспанського новачка "Динамо" та його перспективи в київській команді
Премьер-лига Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры Ассистенты Гол+пас Посещаемость

Іван Гук
02.03.2013
суббота
12:43
Перший іспанець для "Динамо". Лукас Перес Мартінез
Рейтинг публикации
Аналізуємо ігрові якості іспанського новачка "Динамо" та його перспективи в київській команді

1 березня київське "Динамо" домовилось з львівськими "Карпатами" про оренду іспанського форварда Лукаса Переса Мартінеза до кінця поточного сезону. Наскільки новий гравець буде корисним для київської команди, аналізує постійний дописувач UA-Футбол Іван Гук.

Лукас Перес Мартінез.

Лукас Перес Мартінез народився 10 вересня 1988 року в Ла-Коруньї, Іспанія.

Перший іспанець для "Динамо". Лукас Перес Мартінез - изображение 1

Розпочав свій футбольний шлях в футбольній академії клубу «Депортіво Алавес», де він ввібрав в себе основи гри, які продовжив розвивати в академії футбольного клубу «Монтанерес», а згодом «Орденес». В 2007 році футбольні таланти Лукаса помітили скаути мадридського «Атлетико», в якому наш герой затримався до 2009 року граючи за третю команду, але пробитись в першу команду клубу йому не вдалось. В літку 2009 року Лукас перейшов в «Райо Вальєкано» та провів найвдаліший свій сезон в Іспанії, забивши 20 м’ячів за другу команду «Райо Вальєкано», після чого став залучатись до основного складу, в якому він провів 7 матчів та забив 1 гол.

В одному з таких матчів його помітив трансферний директор львівських «Карпат» Ігор Йовічевич і запропонував перейти в український клуб. В січні 2011 Лукас підписав трьохрічну угоду з «Карпатами», за які провів 59 офіційних матчів та забив 15 м’ячів. Апогеєм гри іспанця у Львові став сезон 2012-2013, в якому він провів 17 матчів в УПЛ та відзначився вісьмома забити м’ячами та трьома результативними передачами, що привернуло увагу селекційного відділу київського «Динамо», з яким була досягнута домовленість про піврічну оренду гравця з правом викупу.

Далі спробуємо проаналізувати ігрові характеристики Лукаса, опираючись на індивідуальні навики по трьом ключовим параметрам. Для більш детального аналізу були відібрані дві гри за участі львівських «Карпат» проти «Металіста» кубковий поєдинок, де Лукас діяв на позиції правого «вінгера» в першому таймі, а згодом на позиції лівого «вінгера» та «фальшивої дев’ятки», та гостьовий матч проти команди київського «Динамо», де він виконував функції центрального нападника.

Фізичні характеристики

Аналізуючи фізичні характеристики, маємо звертати увагу на швидкість – одну з основних складових сучасного «вінгера». Вміння втекти на фланзі від опонента завжди було важливим компонентом гри «вінгера», особливо, якщо ми ведемо мову про швидкісні контратаки, коли в захисті суперника є багато вільного простору, в якому є можливість розвивати атаку, але і при позиційному веденні атак швидкісні дані є важливим навиком флангового гравця, адже чим вища швидкість тим важче захисникам суперника реагувати та перешкоджати його діям. Також маємо оцінювати загальну витривалість, силові характеристики та антропометричні дані футболіста.

Ріст Лукаса - 181 сантиметр, що дозволяє йому вести силову боротьбу на фланзі, де опоненти в переважній більшості не переважають його в антропометрії, та силову боротьбу не можна віднести до сильної сторони гри героя цього матеріалу, Лукас здебільшого уникає, або не вступає в таку боротьбу, до недоліків також можна віднести ведення верхових єдиноборств та дистанційну швидкість, проте маємо зазначити, що гра флангового гравця це в першу чергу короткі та середні ривки на відстань від 20 до 40 метрів, з натяжкою в мінуси Лукаса можна записати витривалість, здебільшого на останні 15 – 20 хвилин гри швидкісні якості іспанця помітно знижуються.

Основною його перевагою при аналізі фізичних характеристик є швидкісні дані, а саме - вибухова швидкість на коротких дистанціях, на короткому відрізку дистанції в 20 метрів Лукас здатний випередити захисника, який в початковій позиції мав перевагу до п’яти метрів.

Технічні характеристики

В даному розділі оцінюємо дриблінг гравця, його здатність діяти один в один (завдяки чому створюється чисельна перевага на окремих ділянках поля). Контроль м’яча, якість виконання передач, техніка володіння м’ячем, короткий та середній пас в Лукаса перебувають на високому рівні, напевне, як і в кожного іспанського гравця лінії атаки, та нас в даному розрізі аналізу цікавить швидкісна техніка (робота на максимальній швидкості з м’ячем), передачі гострі та з загостренням, гра головою, поставлений удар – один з важливих елементів оцінки, оскільки сучасний «вінгер» не тільки має вдало діяти на фланзі та забезпечувати нападників передачами (кросами та прострілами) в штрафний майданчик, але і активно шукати позицію для удару по воротах, наскільки вдало гравець використовує не стандартні дії (непередбачуваність, варіативність дій гравцем), та звільняється від опіки опонентом.

Лукас наділений високими технічними характеристиками, вдало веде гру один в один, завжди намагаючись загострювати ситуацію на футбольному полі, добре координований гравець, швидко приймає рішення та виконує складні технічні елементи на високій швидкості, окремої уваги заслуговує поставлений удар в Лукаса. Для нашого героя не важливо - чи бити з статичного положення м’яча, чи з льоту на техніку, чи на силу на швидкості, чи зі стандартного положення, в всіх випадках удари є цілеспрямованими та несуть небезпеку воротам суперника. Завдяки своїм швидкісним даним Лукас постійно шукає вільний простір, звільнюючись від опонента та відкриваючись під партнера для передачі чи проведення комбінаційних дій.

Недоліками гри Лукаса є велика кількість браку в передачах, яка пов’язана з намаганням зіграти вперед та нестандартно, що в деяких ситуаціях не виправдано. Враховуючи, що іспанця можна назвати і «інвертованим вінгером» (шульга грає на протилежному краю атаки чи навпаки), то слабким місцем в грі є права нога Лукаса, це дещо обмежує варіативність дій, звужуючи його маневри на протилежному краю до зміщень в центральну зону з подальшим ударом по воротах, переважно не загрожуючи проходом по краю та «кросом» в штрафний майданчик. Гру головою також віднесемо до недоліків, при стандартних положеннях Лукас розташовується перед штрафним майданчиком суперника розраховуючи на підбір м’яча з подальшим ударом по воротах.

Тактична вишколеність та грамотність

Тактична грамотність - це знання свого маневру при тому чи іншому тактичному рішенні гравцем, які виникають в процесі взаємодії з партнером та суперником. Наскільки гравець вчасно віддає передачу своєму партнеру, чи вірно гравець оцінює ситуацію перед прийомом м’яча, сюди ж входять вміння грати один в один, та навики завершення атаки. Також зміщення в вільні зони для прийому м’яча (використання вільних зон), звільнення зони для партнерів по команді за рахунок маневру та відволікання суперника. При веденні позиційних атак розташування під партнера для подальшого контролю м’яча, тим самим збільшуючи кількість варіантів продовження атаки.

Лукас гравець, який любить діяти на швидкості з глибини поля, тому під час розвитку атак його зазвичай можна помітити в позиції атакуючого півзахисника, він бере участь як в розвитку атаки так і в її завершенні, вдало використовуючи вільні зони в захисті суперника. Лукас багато переміщується по всьому периметру поля в пошуку зони та м’яча для взаємодії з партнерами, він швидко оцінює ігрову ситуацію та реагує на переміщення захисників, при веденні позиційних атак вдало обирає місце та відстань між партнерами для контролю м’яча та ведення комбінаційних дій.

До недоліків можна віднести гру при побудові захисту, не достатній об’єм роботи при веденні захисних дій.

Тепер проаналізуємо деякі моменти гри Лукаса на малюнках та відео.

На малюнку 1, використання слабких місць в побудовах суперника, зміщення в вільну зону.

Даніло Сілва підключається до позиційної атаки киян, Лукас використовує вільну зону відразу зміщуючись за спину Сілви, при перехоплені м’яча в «Карпат» є передумови для швидкісної контратаки три в чотири, при цьому Лукас перебуває на швидкості та перед ним відкритий простір, що дає йому перевагу над суперниками , в даному випадку передача так і не була виконана.

Перший іспанець для "Динамо". Лукас Перес Мартінез - изображение 2

На малюнку 2, розташування поміж лініями захисту суперника, утворення трикутників та ромбів, для взаємодії з партнерами, для подальшого контролю м’яча та ведення позиційної атаки.

Лукас займає зону вдалу для взаємодії з партнерами.

Перший іспанець для "Динамо". Лукас Перес Мартінез - изображение 3

На малюнку 3,4 ідентичний епізод розвитку атаки «Карпат» через Лукаса, варто відзначити, що ні в першому ні в другому епізодах Лукас не перебував в цих зонах, але швидка оцінка ситуації на футбольному полі (що свідчить про високий футбольний інтелект, та тактичну грамотність) дозволяє йому зміщуватись в необхідне місце для взаємодії з партнерами по команді, а технічна майстерність діяти поміж лініями захисту суперника в умовах обмеженого часу на прийняття рішень та простору для виконання технічних елементів.

Перший іспанець для "Динамо". Лукас Перес Мартінез - изображение 4
Перший іспанець для "Динамо". Лукас Перес Мартінез - изображение 5

На малюнку 5, Лукас помічає рух правого захисника «Металіста» до гравця львів’ян, і відразу реагує на швидкості переміщуючись за спину захиснику, виходячи на вільний простір для розвитку флангової атаки.

Перший іспанець для "Динамо". Лукас Перес Мартінез - изображение 6

Відеоаналіз дій Лукаса в матчах проти «Динамо» і «Металіста», де можна переглянути епізоди, наведені вище в динаміці + голи «Волині» та «Кривбассу».

Підсумок

Лукас Перес Мартінез - безумовно кращий трансфер зимової кампанії київського «Динамо», як з огляду ігрових навиків та характеристик гравця, так і з огляду фінансової складової.

Сильні якості іспанця при веденні атакуючих дій команди, варіативність дій, універсальність – здатність зіграти на чотирьох позиціях в атаці, вміння зв’язати лінії команди, швидкісні, технічні та тактичні характеристики переважують недоліки гри в захисті. При цьому Лукас прогресуючий гравець з великим потенціалом, адаптований до українського футболу.

Питання полягає лише в тому, наскільки сильні якості Лукаса Переса Мартінеза будуть розвинуті та використані в київському «Динамо», та наскільки старанно сам герой матеріалу буде працювати над своїми недоліками.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1

Реклама

Загрузка...

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]