"Карпати" - "Чорноморець". Тактичний аналіз матчу. 10-03-2013 Премьер-лига - UA-футбол
Украинская Премьер-Лига (УПЛ)
Розбираємо центральну гру 20-го туру УПЛ з тактичної точки зору
Премьер-лига Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры Ассистенты Гол+пас Посещаемость ТВ

Іван Гук
10.03.2013
воскресенье
13:07
"Карпати" - "Чорноморець". Тактичний аналіз матчу
Рейтинг публикации
Розбираємо центральну гру 20-го туру УПЛ з тактичної точки зору

Не зважаючи на невдалий старт сезону, Роман Григорчук разом зі своїм колективом наразі демонструють найкращий відрізок в чемпіонаті серед всіх команд. З огляду на турнірне становище і гру, на даний момент одеський «Чорноморець» є одним із головних претендентів на п’яте місце в чемпіонаті, яке дає право на участь в Лізі Європи сезону 2013/14. Крім того, шлях на міжнародну арену відкритий для одеситів і через Кубок України, де вони зіграють в ¼ фіналу. Такі успіхи команди з берегів Чорного моря пов’язані з іменем головного тренера, який є творцем гри та стилю нинішнього «Чорноморця».

Львівські «Карпати», які на початку сезону переживали ігрову кризу, ближче до зими та з початком весняної частини чемпіонату почали нагадувати себе двохрічної давнини. Команді вдалось навести порядок в побудові захисних порядків, особливо, що стосується стандартних положень біля власних воріт, хоча, як і раніше, «Карпати» при стандартах використовують «зонний» варіант побудови захисту. В атаці яскраво заграли такі футболісти як Штіліч, Кенія та Лукас, які безумовно стали відкриттям цього чемпіонату.

На відміну від одеситів, яким вдалось зберегти всіх основних гравців команди в зимове міжсезоння, «Карпати» покинув лідер та кращий бомбардир колективу Лукас. Замінити його покликані Марсело Фернандо (Марселіньо) та Вукчевіч. Останній, звичайно, заслуговує на окрему увагу та окремого матеріалу: не так часто в чемпіонаті України з’являються гравці класу Сімона, одного з лідерів збірної Чорногорії, який ще недавно вважався одним з найперспективніших гравців Старого світу. Для Вукчевіча це новий шанс нагадати про себе та свій талант не тільки українським вболівальникам, але й європейським, за умови вдалих виступів за «Карпати».

"Карпати" - "Чорноморець". Тактичний аналіз матчу - изображение 1

Якщо аналізувати виступи команд в останніх шести матчах, для визначення «форми» в якій перебувають суперники, то поєдинок між «Карпатами» та «Чорноморцем» є безперечно центральної подією туру. Цікаво, що остання поразка команди Григорчука датована ще 06.10. 2012 року. Також звертає на себе увагу захист одеситів, лише один пропущений м’яч в останніх восьми (!) матчах, натомість «Карпати» не змогли забити гол тільки одного разу з останніх шести, а в переможних матчах кількість м’ячів становила два та більше за гру. З огляду на нічийний результат матчу головних конкурентів «Чорноморця» в боротьбі за п’яте місце, одесити отримали можливість зробити перевагу для себе зовсім комфортною, а «Карпати» у випадку вдалого результату – в притул наблизитись до суперників в боротьбі за шосте місце, яке за певних обставин також дає можливість стартувати в єврокубках з наступного сезону.

Формації команд

"Карпати" - "Чорноморець". Тактичний аналіз матчу - изображение 2

Роман Григорчук в порівнянні з матчем проти «Ворскли» провів 5 змін: справа з захисті місце Лео Матоса зайняв Зубейко, зліва на місце Сантани вийшов Кутас, в центрі пару Бергеру склав Фонтанельо, Матос висунувся на позицію правого «вінгера», відповідно Джа Джедже перейшов на лівий фланг, на вістрі Бурдужан, під ним мав діяти Бобко, та два центральних півзахисника - Ковальчук та Политіло. Останній являється конструктором атак одеситів, саме Сергій виконує функції гравця, який направляє атаки «Чорноморця».

Читався задум від Григорчука на гру - за допомогою лідера колективу Лео Матоса та переведенням його вище на фланг збільшити швидкість в атакуючих діях одеситів та спробувати надавити на лівий фланг захисту «Карпат», де діяв Бідловський. При цьому, в захисті залишались не менше шести гравців, насичуючи зони та не даючи простору швидкісним гравцям суперника. Варто відзначити низьке розташування на фланзі Джа Джедже, який з Кутасом здвоював фланг для протидії Зеньову. В підсумку вийшло 4-2-3-1.

Ніколай Костов не міг розраховувати в цьому матчі на двох основних флангових захисників - травмованого Ощипка та дискваліфікованого Ксьонза.

Справа в захисті Костов віддав перевагу Озарківу перед новачком команди Геращенковим, зліва Бідловський, який повернувся до Львова з оренди. Трійка центральних (трикутник) півзахисників «Карпат» розташована вістрям вниз - Даушвілі в якості опорного півзахисника та Голодюк з Худоб’яком спрямовані на атакуючі дії команди. Позиція правого «вінгера» за Зеньовим зі зміщенням в центр нападу. Кенія, який при веденні захисних дій львів’ян займав позицію лівого півзахисника, при атакуючих діяв як зліва, так і під нападниками, звужуючи гру та відкриваючи зону для Бідловського. На вістрі Гладкий. Відповідно маємо 4-3-3.

Зазначимо, що існує декілька різновидів схеми 4-3-3: з двома «вінгерами», широко розташованими на полі, та центральним нападником; з трьома форвардами, які щільно розташовуються один з одним (в даному випадку маємо два нападники та третій який діє з глибини). Ще можливий варіант з одним форвардом на вістрі та двома з глибини.

Одесити розпочали гру дуже агресивно, застосовуючи з перших хвилин гри високий пресинг по всій ширині поля. Команда Григорчука намагалась відрізати захисників від атакуючих півзахисників «Карпат» та змусити львів’ян діяти за допомогою довгих передач. При перехопленнях м’яча одесити проводили швидкісні атаки.

25 – 30 стартових хвилин гри пройшли з перевагою гостей. В цей відрізок часу «Чорноморець» домінував в центральній частині поля, постійно створюючи чисельну перевагу в центрі за допомогою зміщень Джа Джедже та Лео Матоса до Политіла та Ковальчука, але при виходах в швидкі атаки не достатньо активно працював Бобко. Іван не встигав підтримати атакуючі дії партнерів та невдало займав позицію на полі при наступальних діях. Саме цим обумовлена його рання заміна на Еліса Бакая.

Позиція Бобка в системі 4-2-3-1 вимагає діяти під нападником з глибини, зв’язувати півзахист з нападом при веденні позиційних атак, при веденні гри по флангу відкриватись під партнера для продовження атакуючих дії та зміщуватись в центр нападу для підтримки форварда при прострілах чи кросах в штрафний майданчик, займати вільні зони в захисті суперника перед воротами.

На малюнку 1, 2, показаний пресинг гравців «Чорноморця». Одеситам вдалось відібрати м’яча та спробувати провести швидку атаку через лівий фланг. В даному випадку мав місце неякісний пас на партнера, але при втраті м’яча одесити залишились на позиціях та знову нав’язали пресинг гравцям «Карпат», що видно на малюнку 2.

"Карпати" - "Чорноморець". Тактичний аналіз матчу - изображение 3

"Карпати" - "Чорноморець". Тактичний аналіз матчу - изображение 4

Починаючи з 30 хвилини матчу, «Карпатам» вдалось вирівняти гру та ближче до завершення тайму створити тиск на ворота Безотосного. Тут можна виділити два фактори, які вплинули на перебіг подій на полі: це і втома гравців «Чорноморця» (не можливо застосовувати пресинг на протязі всього тайму), а також індивідуальні дії Левана Кенії, який опускався в глибину поля для прийому м’яча та розганяв атаки львів’ян. Завдяки більш активній грі в атаці «Карпати» отримали можливість на стандарти, звідки і надходила основна загроза воротам одеситів.

На малюнку 3 показана вільна зона на правому фланзі атаки львів’ян, яку не використовує Озарків. В даному випадку Ігор добіжить для отримання передачі від Голодюка, але за цей час гравці «Чорноморця» встигнуть перегрупуватись.

"Карпати" - "Чорноморець". Тактичний аналіз матчу - изображение 5

Підсумовуючи першу частину гри, відзначимо поганий вихід «Карпат» з під пресингу, недостатньо широку гру, що дозволяло одеситам зберігати компактність побудов захисних порядків, пасивну гру Озарківа, який не підтримував атаку, навіть коли перед ним була відкрита зона. Також, не зважаючи на вдалі дії Левана в першому таймі, треба сказати, що Кенія перетягував м’яч, подовгу контролюючи його, не віддаючи передачі на партнерів вчасно, що давало гравцям «Чорноморця» декілька додаткових секунд для перевлаштування захисту та можливість накривати нападників львів’ян.

Загалом перший тайм пройшов за невеликої переваги підопічних Романа Григорчука. Основна небезпека воротам Дмитра Безотосного виходила тільки після розіграшу стандартних положень, натомість одеситам вдалось створити тиск на лівий край захисту суперників та загрожувати звідти проходами та кросами.

З початком другого тайму Григорчук провів вимушену заміну - Еліса Бакая, який з’явився на полі на 26-й хвилині, замінив Рієра. Не змінюючи формації, Сіто розташувався під Лучіано Бурдужаном, зв’язуючи півзахист з форвардом «Чорноморця».

Ніколай Костов провів заміну, змістивши акценти атаки своєї команди на лівий край нападу. Замість Зеньова, якого одеситам в першому таймі вдалось виключити з гри завдяки вдалим діям на фланзі в захисті Кутуса та Джа Джедже, вийшов Вукчевіч. Тепер вже Сімон звужував гру, відкриваючи правий фланг під підключення Озарківа, а Кенія мав розширювати гру, займаючи позицію на протилежному фланзі.

Активна гра Кенії змусила гравців «Чорноморця» «сісти» глибше до власних воріт, віддавши територію «Карпатам». Крім того Ковальчук був змушений грати ближче до флангу, щоб страхувати Зубейка. Утворену вільну зону перед воротами суперника львів’янам вдалось одразу використати.

На малюнку 4 показано початок гольової атаки «Карпат», яка розпочалась з зонного пресингу на правому фланзі захисту одеситів.

"Карпати" - "Чорноморець". Тактичний аналіз матчу - изображение 6

На малюнку 5 продовження атаки: Леван Кенія привертає до себе увагу Ковальчука, який залишає відкритою зону безпосередньо перед воротами «Чорноморця». При цьому Гладкий розтягує захист в «глибину», відразу два гравця «Карпат» виходять на позицію удару.

"Карпати" - "Чорноморець". Тактичний аналіз матчу - изображение 7

Після голу гра відкрилась. Львів’яни намагались розвинути свій успіх, володіючи територією та м’ячем, «Чорноморець» діяв більш «вертикально», зосереджуючи свої атакуючі дії на швидкому виході з оборони в атаку за допомогою довгих передач за спину захисників, або в зону між захисниками та півзахисниками суперника. Досить швидко одеситам вдалось зрівняти рахунок: Политіло з центру поля направив м’яча за спину Пластуну, а Бурдужан реалізував вихід один в один. Варто відзначити як позиційну помилку захисника, так і якісно виконану передачу Сергія.

Другий гол підопічних Григорчука вийшов ще більш ефектним. Рієра не став обробляти довгу передачу з половини поля гостей, а в один дотик направив його на хід Зубейку, який підтримував атаку по правому краю. Утворилась ситуація три в три та два в два безпосередньо в штрафному майданчику. Бурдужан нав’язав боротьбу центральним захисникам, а Джа Джеджі вже ніхто не зміг завадити завдати удару з середньої дистанції.

Відразу після голу «Чорноморця» львів’яни отримали дві нагоди зрівняти рахунок, але Дмитро Безотосний двічі відвів загрозу вдалими діями на лінії воріт. Після цього гості зосередились на захисті та «закрили» гру.

На малюнку 6 зображений епізод невдалого використання «ширини» поля підопічними Костова. Вукчевіч розташований між лінією захисту та півзахисту суперника для подальшого просування вперед атаки «Карпат», проте Кенія пасивно підтримує атаку з флангу, а Озарків рухається в протилежному напрямку.

"Карпати" - "Чорноморець". Тактичний аналіз матчу - изображение 8

Відеоряд з матчу «Карпати» - «Чорноморець».

Підсумок.

Підсумовуючи гру, варто відзначити, що Ніколай Костов погано використовує «ширину» поля. Якщо в першому таймі атакуючі дії «Карпат» були зосередженні на правий край, то в другому на лівий. Можливо це пов’язано з відсутністю Ощіпка та Ксьонза, які завжди активно підтримують атакуючі дії команди, займаючи вільні зони, що утворюються під час зміщень «вінгерів» в центральну частину поля. Також болгарський спеціаліст не кращим чином керує діями своїх підопічних та впливає на гру за допомогою замін по ходу матчу. Здебільшого гравці групи атаки львів’ян дублювали позиції один одного, що обмежувало варіативність дій та полегшувало ведення захисту супернику.

Роман Григорчук навпаки ризикував, пропонуючи високу гру своїм підопічним та міняючи вже в першому таймі Івана Бобка. Напевне не зовсім вірно буде сказати, що «Чорноморець» мав значну перевагу в грі, але, досягнувши потрібного результату, одеситам вдалось «засушити» гру та довести її до перемоги, тим самим довівши перевагу над своїми конкурентами в боротьбі за п’яте місце до дев’яти очок. Ну а «Карпатам», зважаючи на календар матчів, шлях в Європу залишається відкритим лише через Кубок.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (39)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
ryzhkos78 (Одесса)
Игорок, шо ты там с этой расейской розой никак не успокоишься??)) тебе уже во всех темах ответили шо це було))... я тоже не в захваті когда ваши Завжди Вірні прапором с Бендерой размахивают... у вас же команда Карпати называется... ТАК ДО ЧОГО ТУТ ТОЙ БЕНДЕРА??
Ответить
0
0
Криміналіст (Львів)
Стаття дуже класна, але я не погоджуюсь тільки з тим, о "...зважаючи на календар матчів, шлях в Європу залишається відкритим лише через Кубок." Виграти в ШД на ДА думаю набагато важче, ніж наприклад набрати в десяти матчах, що залишились 18-20 очок і зайняти 6-те місце, яке при певних обставинах може дати шанс на ЛЄ. Хоча звичайно і це зробити буде важко. Але якщо чесно Карпатам ще пахати і пахати, тому я навіть і не хочу цього року ЛЄ, яка може все поламати в побудові командної гри
Ответить
+1
-1
Solomir (Львів)
Дякую. Не знаю, мені все-таки видається, що виграти один матч в Шахтаря легше, аніж умовно кажучи 2 з 4 проти першої четвірки.
Ответить
0
-1
Только Одесса (Одесса)
Какие на хрен шарфы "Россия",что вы бред несёте?Такого нет на секторе у нас!!!!Дмитро Маринчук,ты клоун позорный,который пишет под заказ,что бы ещё больше разжечь скандалы для политиков. А "Львов в составе России" и "Русские вперёд"-это специально для того,что бы вывести оппонента из равновесия.Или вы считаете,что должны были вам аплодировать и кричать "Слава УПА" или "Степан Бандера"???Может напомнить про неоднократные "Еб*ь,жи*в еб*ть"?Это значит норм отношение???Ненависть была,есть и будет в этом противостоянии,но не нужно мешать сюда политику)Всё это делается только для того что бы вас раздраконить и не более того.
Ответить
+1
-2
Igorotchok (Львов)
А на фотці чий фанат з шарфом " росія" ??? Чи може це фотошоп ? ( можеш фото глянути тут Одеські фани відзначились у Львові spy-football.com | 11.03.2013 0:16)
Ответить
0
-1
vik1974 (Kirovograd)
Самая зрелищная игра тура.
Ответить
+6
0
2М62 (Сарны)
Гра сподобалась і стаття цікава .
Ответить
+3
-1
Solomir (Львів)
Дякую.
Ответить
0
-1
Smooth da Hustler (Львів)
[quote datetime="11.03.2013 12:21" author="Троянец (Одесса)"] По поводу замен - разве были другие варианты. [/quote] Я имел ввиду что сделаные замены не являлись дублированьем. Варианты всегда есть, вот только усилят ли они игру ?
Ответить
0
-1
Solomir (Львів)
Мова в даному випадку не йде про заміни. Дякую за думку.
Ответить
0
-1
Smooth da Hustler (Львів)
Було б непогано в наступних роботах, приділити більше уваги очним протистоянням. Наприклад Матос-Бідловський і.т.д Це теж частина тактики.
+2
0
Solomir (Львів)
Дякую за слушну пораду, якось спробую виокремити протистояння гравців.
+1
-1
Smooth da Hustler (Львів)
Підсумовуючи гру, варто відзначити, що Ніколай Костов погано використовує «ширину» поля. --------- Можливо це було зроблено зумисно. Тому що Бідловский не завжди справлявся Матосом, а якби ще постійно в атаку відлучався ? Що до замін, заміна Гладкого(ц.нападаючий) і Даушвілі(опорник) на Штіліча і Марселіньо, це дублювання ?
Ответить
+2
-1
Троянец (Одесса)
По поводу замен - разве были другие варианты.
Ответить
0
-1
Solomir (Львів)
Дублювання позицій - це зміщення гравців в одну зону дії, наприклад Кенія часто в зоні Худоб\'яка, чи в зоні Вукчевіча в другій половині другого тайму. Якщо Бідловський залишався в захисті тоді Озарків мав активно підтримувати атаку і навпаки.
Ответить
0
-1
Igorotchok (Львов)
Одеські фани відзначились у Львові spy-football.com | 11.03.2013 0:16 Під час матчу Карпати – Чорноморець, який відіграли 09.03.13 у Львові, деякі “фани” Чорноморця тримали у руках шарфи з написом “Россия”! Але, ці “геніальні” фанати не обмежилися шарфиками з таким провокаційним написом, і при виїзді з Львівської області спаплюжили великий дорожній вказівник черговим гаслом “Львов в состав России”. Не виключено, що це була провокація і за всім цим хтось стоїть. Нагадаємо, ворожнеча між фан-рухами Львова і Одеси триває не один рік. І причина в основному в культурних особливостях двох регіонів – різна мова, різний погляд на минуле та її героїв. Дмитро Маринчук, спеціально для spy-football
Ответить
+3
-7
Троянец (Одесса)
Не обращай внимания. Есть приколисты как в Одессе, так и во Львове. Я например свободно могу говорить как по русски, так по украински. Но думаю по русски, поэтому это мой родной язык. Хотя страну Россию не люблю из-за его крепостного строя и тоталитарщины. Теперь о футболе - явно лучший матч весны Карпаты - ЧО. Такое впечатление что смотрел матч не чемпа Украины а Английской ПЛ. Особенно разителен контраст с унылыми играми типа Метадон- Ильичи или Волынь-Киев.
Ответить
+10
-1
Лев King Галицький (Львів)
Цілком згідний - високий рівень футболу! І це лишень другий тур весни! Хочеться продовження такої гри обох команд на шахті (Львів двічі! матиме шанс) та інших :)
0
0
odessa_2007 (Одесса)
ты реальный приколист )) в России крепостное право отменили в 1861 и в отличии от демократических штатов не было гражданской войны на этой почве(кстати это послужило поводом распада единой партии республиканско-демократической т.к. демократы отстаивали право на рабовладельческий строй в отдельных штатах) а на счет сравнения с АПЛ это еще смешнее, т.к. ни скорости и ни техники не хватает в целом.
0
0
legir (Азовск)
А после разобранной Таврии кто-то в ЛЕ собирался...Не понимаю я Карпаты, и стадион и болельщики какие и с деньгами вроде всё норм, а какие-то никакие.
Ответить
+6
-2
valko (San Francisco)
С.O. fan(Odessa) Мой вопрос "И с какого же ты моря?" не к Вам, а к extremist(на берегу моря). Sorry!
Ответить
+3
0
C.O.fan (Odessa)
Принимается!
Ответить
+2
-2
stragegor (Odessa)
А тащить почти 3 часа последние 30 км и потом сделать все чтобы не успели к началу матча? Потом, естественно все должны быть вежливыми и очень толерантными.
Ответить
+7
-3
Survivor (Одесса)
extremist (на берегу моря) 10.03.2013 15:32 Вам розповісти ЩО скандують львівські ультрас, коли приїжджають до Одеси? А що скандують у себе на стадіоні? Почитайте звіти не про цей матч, а про попередні зустрічі Карпат та Чорноморця у Львові. Там самі львівські вболівальники вже обурювалися тими скандуваннями. А так, взагалі-то, цікаво виходить. В чужому оці соринку бачите, а в своєму ліс не помічаєте.
Ответить
+15
-1
extremist (на берегу моря)
Чудово розумію,що ворожість ультрас є і буде,але до чого тут держ символіка
Ответить
+4
-10
Solomir (Львів)
Всім дякую за коментарі, окрім "молодця" не відомого походження.
Ответить
+7
-2
extremist (на берегу моря)
Фанати "Чорноморця" вивезли близько 300 фанатів до Львова, де вони гучно заряджали "русские вперёд і "мы Одесса, вы - г о в н о",ганьбили державну символіку України. ДЕ РЕАКЦіЯ ФФУ?!
Ответить
+9
-14
C.O.fan (Odessa)
А при чем этот твой вброс к анализу матча?!
Ответить
+11
-6
Odessa.ru (Одесса)
Ну и молодцы они! и приехало бы в 2 раза больше, если бы не один инцидент. И заряжали бы в 2 раза громче!!
Ответить
+8
-17
extremist (на берегу моря)
понимаеш,не была бы Украина страной-Лимонией.получил бы Черик,мама не горюй,штраф и обяз воспитательная работа с фанами.а так... как всегда всё прокатит. назови в Европе негра негром на стадио, пресса сожрёт живьём.Верно? я не призываю к толерантности,но сам факт...Согласись. ФФУ по любому должна отреагировать. p.s. у вас хорошая команда и хороший тренер
+3
-8
C.O.fan (Odessa)
Повторяю снова, твой повторный вброс в этой теме не по делу! Что не ясно!?
+11
-4
extremist (на берегу моря)
я разве с тобой общаюсь?!
+2
-10
C.O.fan (Odessa)
И со мною тоже,если не догоняешь!
+6
-2
extremist (на берегу моря)
похоже, ты сам с собой разговариваеш
+2
-8
valko (San Francisco)
И с какого же ты моря, extremist?
+3
0
Solomir (Львів)
Реакцією ФФУ буде об\'єднання чемпіонатів :( ... Музику до відео, я підбирав саме з цього приводу.
Ответить
+9
-2
C.O.fan (Odessa)
Интересно!
Ответить
+11
0
valko (San Francisco)
И с какого же ты моря?
Ответить
+3
0
Лекарь Александр (Одесса)
Прочитал, интересно было, спасибо.
Ответить
+11
0

 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]