Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Весняні підсумки. "Волинь". Вільне падіння


Від перспективи гри в Лізі Європи до боротьби за виживання - UA-Футбол аналізує виступ лучан в другій частині сезону-2012/2013

Весняні підсумки. "Волинь". Вільне падіння


Хто б міг подумати, що завершивши осінню частину чемпіонату на високому 7-му місці, весною "Волинь" опиниться у числі аутсайдерів і буде не на жарт боротись за право залишитись в еліті й на наступний сезон. Фінансова невизначеність, різноголосся між керівництвом команди, пасивність під час зимового трансферного вікна спричинили падіння "Волині", змусивши вболівальників лучан у великих кількостях приймати заспокійливе. Підсумувався сезон відставкою Анатолія Дем’яненко і поверненням Віталія Кварцяного, якому й доведеться повертати славу команді, щоправда, при цьому нікуди не ділись проблеми з фінансуванням і менеджментом. "Волинь" неймовірними зусиллями залишилась у Прем’єр-Лізі, але без якісних літніх змін в наступному чемпіонаті лучанам буде ще складніше.

Трансферна діяльність

Якщо влітку, перед стартом чемпіонату, селекціонери "Волині" попрацювали на славу, придбавши гравців, які дійсно підсилили команду, то під час зимового трансферного вікна "Волинь" вела себе дуже пасивно і якщо й не зробила кроку назад, то просто топталась на місці – це точно.

Хоча, говорити про провальну зимову трансферну компанію в аспекті "Волині" теж неправильно; так, не було придбано жодного гравця, але ж і втрат надто суттєвих не сталось, а, отже, різке погіршення результатів (у весняній частині змагань було здобуто 6-ть балів, три з яких – за технічну перемогу над "Кривбасом") – не наслідок селекційної бездіяльності.

Пішов взимку Вадим Панас, який не зіграв за основний склад "Волині" жодного матчу; в екстреному порядку до "Дніпра" повернувся Денис Шеліхов, який конкуренцію у "Волині" теж програвав то Сергію Літовченко, то Максиму Старцеву. Відчутною втратою можна назвати хіба що відхід з Луцька Володимира Аржанова, який у першій половині змагань провів за "Волинь" 14-ть матчів, здобувши 4-ри бали за системою гол+пас. Власне, і все. На цьому трансферна кампанія лучан завершилась (не вважати ж трансфером повернення до основного складу Шумахера)…

Весняні підсумки. "Волинь". Вільне падіння - изображение 1

Фото - Анатолій Спіца

Можна, напевно, говорити, що літня активність на ринку зіграла з лучанами злий жарт. Було придбано багато легіонерів – і саме на них – легіонерах – по великому рахунку, і трималась "Волинь". А коли загострились фінансові проблеми – затримки заробітної платні, відсутність нормальних умов на базі, транспортні катаклізми – достукатись іноземців і змусити їх викладатись на полі просто за ідею - було вже майже нереально. Чи можна звинувачувати Анатолія Дем’яненко у різкому погіршенні результатів? На головному тренері завжди є частка вини, але в цій ситуації наставник, більшою мірою, просто виявився заручником обставин.

Фізична готовність

Проблеми у "Волині" весною були з усім, в тому числі – і з фізичною готовністю. Принаймні, про це можна судити із результатів та гри, яку команда демонструвала після зимового антракту. Якщо не брати до уваги крайній тур чемпіонату – а його дійсно до уваги брати не потрібно – "Волинь", крім того, що не здобула жодної перемоги, не забивала більше одного м’яча за гру. Пропустила, натомість, 22-ва (по таймах – порівну; 11-ть – до перерви, 11-ть – після неї).

Цікаво, що в матчах із грандами – "Динамо", "Дніпром", "Металістом", - "Волинь" виглядала доволі конкурентоздатною, в той час як в поєдинках, в яких лучани дійсно могли претендувати на очки – з "Таврією", наприклад, "Іллічівцем", "Зорею", "Арсеналом", - проявлялась певна безхарактерність. Така тенденція тільки підтверджує проблеми з мотивацією, які, разом з всіма іншими факторами, й завадили лучанам гідно виступити у весняній частині турніру.

Тактична гнучкість

Анатолій Дем’яненко, а потім, власне, і Віталій Кварцяний притримувались в більшості поєдинків однієї тактики, яку можна ідентифікувати як 4-4-1-1, так як один з нападників постійно відтягувався глибоко в півзахист, допомагаючи середній лінії вести гру. Часто в такій ролі опинявся Ерік Бікфалві, рідше Савіч. В залежності від ситуації схема гри змінювалась на 4-2-3-1.

Весняні підсумки. "Волинь". Вільне падіння - изображение 2

Фото - Денис Руденко

Важливою у "Волині" протягом сезону була й роль захисників, які крім своїх основних обов’язків, мали й активно допомагати атаці – чи то підключеннями до стандартів, чи то першими передачами зі своєї половини поля. За задумкою наставника, "Волинь" мала також активно використовувати фланги, але дуже часто по ходу поєдинків лучани у своїй грі зводились просто до банальних атак по центру, через що, власне, втрачалась гострота наступальних дій. Очевидно, Віталій Кварцяний в міжсезоння буде повертати "Волині" її звичний малюнок гри – верховий, з великою кількістю подач та довгих пасів.

Оптимальний склад

Весняні підсумки. "Волинь". Вільне падіння - изображение 3

В Анатолія Дем’яненко щодо основного складу були свої уподобання, у Віталія Кварцяного – свої. Віталій Володимирович місце у воротах більше довіряв Сергію Літовченко, втім добре себе зарекомендував у весняній частині чемпіонату Максим Старцев і саме він бачиться основним голкіпером "Волині" наступного сезону. На флангах захисту, зрозуміло – Сергій Семінін та Петр Занєв (якщо болгарин, звісно, не піде за своїм співвітчизником Ілієвим), а в центрі у важливих матчах варто очікувати Ванче Шикова та Яна Масло.

Даніель Суботіч – далеко не ідеальний форвард, але кращого у "Волині" зараз немає. В середній лінії у лучан протягом сезону відбувалась серйозна ротація, тому варіанти можуть бути різними. Але зараз оптимальним бачиться сполучення Душана Савіча, Віталія Приндети, Сільвіу Ізворану та Сергія Пилипчука. Ерік Бікфалві – як диригент атак.

Кращий гравець весняної частини

На фоні слабкої гри усієї команди виділити героя Луцька досить складно. Тим більше, що думки в редакції з цього приводу розділились. Тож доведеться піти на компроміс і номінувати на звання кращих одразу трьох виконавців. Капітан Сергій Сімінін, незважаючи на скрутну ситуацію в клубі, в кожному матчі викладався на повну і давав приклад партерам. Якщо відкинути суто професійні якості, які й змушували Сергія в кожному поєдинку діяти самовіддано, знаходив для себе мотивацію Сімінін ще й у перспективі перейти до більш серйозної команди – своєю грою захисник довів, що являється футболістом високого класу.

Весняні підсумки. "Волинь". Вільне падіння - изображение 4

Фото - Денис Руденко

Завдяки впевненій грі Максима Старцева "Волині" в багатьох випадках вдавалось уникати розгрому. Завдяки відбитому голкіпером пенальті в матчі проти запорізького "Металурга" лучани здобули важливий заліковий бал, без якого не відбулося б дострокового порятунку. Нарешті, без індивідуальної майстерності Еріка Бікфалві пасивна атака "Волині" виглядала б зовсім безнадійно. За участю румуна була забита третина всіх голів команди в чемпіонаті України. Тож не дивно, що ЗМІ пишуть про інтерес до форварда з боку серйозних клубів.

Розчарування весняної частини

Розчарувала вся та ситуація, у якій опинилась "Волинь" в другій частині чемпіонату. Після осіннього відрізку лучани серйозно претендували на потрапляння в Лігу Європи, але фінансові катаклізми не просто перекреслили всі єврокубкові перспективи "Волині", а й ледь не відправили команду до Першої ліги. Невиразний виступ майже всіх футболістів колективу, який теж став розчаруванням, - був наслідком проблем саме із менеджментом.

Кращий матч сезону

"Волинь" – "Металіст" (2:1)

Цим матчем у лучан завершувався цикл боїв із грандами. Якщо перші три поєдинки (проти "Шахтаря", "Динамо" та "Дніпра") "Волині" не вдались, то в боротьбі з "Металістом" підопічні Анатолія Дем’яненко проявили себе в яскравому світлі. Команда з Луцька харків’ян перемогла вперше з 2005-го року і показала, що в неї є характер і амбіції.

%video=51adb8201d8ee%

Завдання на літо та перспективи

Багато буде залежати від того, стабілізується фінансова ситуація у "Волині" чи ні. Керівництво команди має докласти максимум зусиль, щоб повернути лучан в колію правильного розвитку. Що стосується Віталія Кварцяного, то зрозуміло, що наставник у будь-якому випадку буде будувати команду під себе. Працювати, в першу чергу, доведеться над психологією і характером – байдужості Віталій Володимирович не терпить.

Фото - ФК "Волинь"

За час відсутності Віталія Кварцяного, кардинальних кадрових змін у "Волині" не відбулось. Кістяк команди, практично, залишився не змінним і гра лучан в наступному сезоні, очевидно, буде будуватись саме за рахунок фізичної потужності виконавців, їх витривалості. Знову ж таки, багато що буде залежати не від футбольних факторів. Змусити футболістів задарма віддавати на полі всі сили буде складно навіть такому вмілому мотиватору, яким є Віталій Володимирович.

Думка легенди клубу

Андрій Федецький,
форвард "Волині" 1989-1996 років

Сезон для "Волині" починався дуже непогано. Анатолій Дем‘яненко будував цікаву команду, яка б при відповідному фінансуванні могла виконувати поставленні завдання. І на трансферному ринку літом клуб попрацював досить непогано. По великому рахунку, не вгадали лише з болгарами. А Ерік, Суботіч, Максим Старцев влились в команду і відігравали в ній важливу роль. Однак зимою Анатолію Васильовичу не виділили кошти на підсилення, згодом же і зовсім перестали платити зарплату. А щоб грати "за безплатно" - такого не буває. Фактично, в навесні футболісти були некерованими, що і вилилось у відповідний результат. Щодо персоналій, то маю відмітити, що Суботіч дуже непоганий форвард, та з ним потрібно працювати. Старцев неодноразово виручав команду в другій частині чемпіонату, Ерік в порядку.

Що стосується перспектив, то поки не вирішиться питання з грошима, доти щось прогнозувати дуже важко. Віталій Володимирович відомий своїм вмінням знаходити таланти, однак і йому в такій ситуації працювати буде дуже непросто.

Состав

Общая статистикаЧемпионат УкраиныКубок Украины
#футболистматчимин.стартзаменав заявкеголы (пен.)пасыгол+пасВесняні підсумки. "Волинь". Вільне падіння - изображение 5Весняні підсумки. "Волинь". Вільне падіння - изображение 6
Вратари
1Максим Старцев171435170500020
78Сергей Литовченко151297132900010
42Виталий Недилько2180201400000
Защитники
3Сергей Симинин2825202800011112
5Петар Занев242163240000090
6Ванче Шиков2419972310000112
29Александр Насонов221529184910130
15Олег Шандрук2016251731100040
4Валентин Илиев181551171100080
57Артём Щедрый14610500000
36Роман Годованый12001200000
82Дмитрий Задерецкий0000200000
Полузащитники
90Сергей Пилипчук272180252124660
10Эрик Бикфалви25213624105 (1)3852
24Сильвиу Изворану1913901723112101
14Ян Масло161235133400061
33Виталий Приндета161003124500020
35Саша Стевич15876871010140
89Рамон Лопес13979112130330
8Игорь Скоба11621741300020
9Олег Герасимюк6272241000000
21Ярослав Кинаш529132000010
27Василий Жук0000100000
60Иван Мучак0000200000
Нападающие
31Даниэль Суботич25191023205 (1)16100
11Душан Савич231442167150550
19Алексей Бабыр18819810900020
2Абайоми Овоникоко17666512121300
17Евгений Павлов13455211410100
7Шумахер624324100010
40Виктор Хомченко1601200000
Ушли из команды по ходу сезона
Владимир Аржанов141213140022470
Денис Шелихов0000200000

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Halychanyn (Львів)
Якщо біля клубу крутиться андрій федецький - чекай скандалів. Вже з карпатами судився(з подачі кротів), як результат - Лозанна ЯК ЗАВЖДИ визнала правоту Карпат. Але вонь залишилася. Женіть того лисого придурка подалі від клубу!
Ответить
0
1
Вернуться к новостям
Комментарии 2
Halychanyn (Львів)
Якщо біля клубу крутиться андрій федецький - чекай скандалів. Вже з карпатами судився(з подачі кротів), як результат - Лозанна ЯК ЗАВЖДИ визнала правоту Карпат. Але вонь залишилася. Женіть того лисого придурка подалі від клубу!
Ответить
0
1
art12345 (Хмельницкий)
Команда на звичному місці.
Ответить
1
3

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус