Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

"Свисток по-українськи". Суддівський аналіз матчів четвертого туру УПЛ


Відразу в двох матчах четвертого туру суддівство межувало між некваліфікованим і упередженим

"Свисток по-українськи". Суддівський аналіз матчів четвертого туру УПЛ
Іван Вербицький Автор UA-Футбол

Здається, суддівство Віктора Швецова в дербі «Шахтар» - «Динамо» сподобалося лише одній людині. З прізвищем Луческу. Коли румунський Містер на післяматчевій прес-конференції відзначав арбітраж і констатував, мовляв, завдяки рефері суперники уникнули травм, іронічні посмішки з’явилися навіть на устах у донецьких журналістів. Пан Луческу, певно, забув, що достроково залишив поле і вибув на невизначений строк киянин Ярмоленко, а суперечливих моментів вистачало й без того.

Мабуть, комітет арбітрів ФФУ знав, на що йшов, коли довірив відсудити Класичне дербі Віктору Швецову. Відомий своєю нестриманістю та непослідовністю при винесенні дисциплінарних санкцій рефері запалював пристрасті на полі навіть у зовсім, на перший погляд, пересічних, позбавлених внутрішньої напруги поєдинках. Велике щастя пана Швецова, що в другому таймі зустрічі на «Донбас-Арені» гості виглядали безнадійно настільки, що списувати власну невдачу на суддівство після такої гри було б великим гріхом.

Зрештою, суті справи це не змінює. Суперечливих і непослідовних за своєю суттю рішень одеський арбітр прийняв стільки. що його роботу ми разом з експертами UA-Футболу, колишніми суддями ФІФА Мирославом Ступаром і Сергієм Шебеком розглядали довше, ніж рішення колег Швецова в решті семи матчах четвертого туру. То за умови, що в тих інших поєдинках судді теж не виблискували. Зрештою, про все – згідно хронологічної послідовності.

«Іллічівець» - «Карпати» - 1:1. Суддя – Сергій Лисенчук (Київ)

82-га хвилина. Маріуполець Артем Путивцев виконав передачу зліва в район одинадцятиметрової позначки штрафного майданчика суперників на Віталія Федотова. Віталій прийняв м’яч на груди, після чого спробував приборкати «кулю» за межами карної зони. У цей момент вибити м’яч з під ніг маріупольця спробував оборонець гостей Ігор Тищенко. Вибити вибив, але, на думку судді, спершу львів’янин вдарив суперника по нозі. Лисенчук призначив штрафний, після якого Давид Тарґамадзе зрівняв рахунок у матчі.

Мирослав Ступар: Тищенко вдарив Федотова по нозі і м’яч відскочив від воріт «Карпат» від ноги Віталія. Призначивши штрафний, Лисенчук вчинив вірно.

Сергій Шебек: Якщо уважно придивитися, то добре видно, що спершу Тищенко вдарив Федотова по нозі, а вже від ноги Віталія м’яч відлетів у бік. Хоча спочатку візуально здалося, що оборонець «Карпат» виткнув м’яч чисто. Враження виявилося помилковим. Лисенчук правий, що зафіксував порушення. У штрафному ж майданчику Федотов прийняв м’яч чітко на груди, без допомоги руки.

90+2-га хвилина. Хавбек «Іллічівця» Торніке Окріашвілі, набравши швидкість від центральної лінії, пронісся по лівому флангу повз Дениса Васіна і мав намір зрізати кут й увійти до штрафного майданчика суперників. Не вийшло, бо брудним підкатом прохід грузина зупинив Ґреґор Балажіц. Рефері показав порушникові попередження. Чи достатнє це покарання?

Мирослав Ступар: Гадаю, в матчі більш високої напруги арбітр за таке порушеня вилучив би Балажіца з поля. Оборонець «Карпат» справді добряче вдарив Окріашвілі і якби Лисенчук вилучив словенця з поля, то не помилився б.

Сергій Шебек: Цікавий з методичної точки зору епізод. Балажіц не мав наміру зіграти в м’яч і стрибав чітко в ноги Окріашвілі. Добре, що після дій Ґрегора Окріашвілі не отримав важкої травми. Це епізод між жовтою і червоною картками. Будь арбітр принциповішим і вилучи Балажіца з поля, його ніхто не засудив би. Припускаю, що Лисенчук врахував той факт, що гра закінчувалася, що Окріашвілі не отримав серйозної травми, а в підкаті Балажіца не було фази польоту. Словенець не відштовхувався від газону, не бив суперника двома ногами. В такій ситуації вилучення було б беззаперечним. Окрім того, з рішенням арбітра можна погодитися й виходячи з духу гри.

«Говерла» - «Металург» З – 1:1. Суддя – Юрій Фощій (Черкаси)

Сергій Шебек: Фощій відсудив матч на дуже низькому рівні, наробив чимало помилок. При цьому суддівські похибки були якимись однобокими. І це точно не арбітраж для Прем’єр-ліги.

17-та хвилина. Запоріжець Іван Матяж, отримавши розрізну передачу на хід зі своєї половини, виграв швидкісний забіг в оборонця суперників Александру Данді. Втім, на побачення з Олександром Чуриловим Іван вийти не зумів, бо не зумів вирватися з обіймів стоппера «Говерли». Фощій гру зупинив, призначив штрафний, а порушення Данді, судячи з жовтої картки, не кваліфікував як фол останньої надії.

Мирослав Ступар: Оборонці невдало поборолися з Матяжем за позицію і той за рахунок своєї швидкості почав тікати від Данді. Захисник «Говерли» зрозумів, що це буде вихід один в один і навмисне затримав гравця суперника руками. Червона картка була очевидною. Фощій допустив дуже серйозну помилку. Таке враження, що на початку матчу арбітр був неготовий до прийняття такого рішення. Але це не виправдання. Суддя повинен проявляти макимальну концентрацію з першої хвилини поєдинку й до останньої.

Сергій Шебек: Дандя перед самим штрафним майданчиком схопив Матяжа за футболку і завалив. Думаю, до суддівського вердикту ніхто не сумнівався, що дії оборонця «Говерли» треба трактувати, як позбавлення явної нагоди забити м’яч. То мала бути пряма червона картка, і дивно, чому Фощій прийняв інше рішення. Це – груба помилка в дуже простій ситуації. Навіть куратор суддівського корпусу ФФУ П’єрлуїджі Колліна визнав, що це порушення треба карати вилученням.

30-31-ша хвилини. У верховій боротьбі за м’яч в середині поля закарпатець Мірко Райчевіч вдарив ліктем Олексія Годіна. Суддя порушення не зафіксував, а запоріжець з закривавленим обличчям залишив поле. Поки Годіну поруч з бічною лінією надавали допомогу, гра продовжилася і Фощій покарав попередженням оборонця «Металурга» Матеуша за блокування Володимира Лисенка в середині поля. Після зупинки гри арбітр ще й прислухався до апеляцій наставника гостей Сергія Пучкова і змусив того залишити технічну зону.

Мирослав Ступар: Фощій чомусь не був сконцентрований на цій боротьбі. І це дивно, адже в сучасному футболі до верхової боротьби футболістів треба приглядатися особливо прискіпливо. На жаль, зараз гравці в таких ситуаціях проявляють безвідповідальність, широко розставляють руки і не панькаються зі своїми опонентами. Звісно, коли робиться рух головою, рука автоматично відкидається трохи назад. Ось і Райчевіч влучив Годіну чітко в брову. Лікоть – то ж чиста, без м’язів, кістка. Удар виходить майже як молотком. Звісно, що Годін отримав розсічення. Хіба Фощій цього не розуміє? Очевидно, ні, адже гри він відразу не зупинив, а через півхвилини дав попередження Матеушу за значно простіший фол проти Лисенка. Виходить два в одному: Райчевіч не отримує справедливої червоної картки, Матеуш бачить перед собою сумнівне попередження. Згідно циркулярів ФІФА, за такі дії, які зробив Мірко, футболіста мають виганяти з поля. Коли в Комітеті арітрів працював я, то вчив арбітрів в схожих ситуаціях діяти саме так. Зверніть увагу, що Райчевіч в підсумку відіграв увесь матч, а Годіна після перерви тренер змушений був замінити.

Більше того, Фощій своїм рішенням спровокував емоції Сергія Пучкова. Не виключаю, що тренер «Металурга», звертаючись до суддів, був до кінця коректним. Мабуть, вилучення Пучкова виглядає закономірним. Але то якщо забути про те, що до цієї суперечки призвело. Виходить помилка накладалася на помилку, але кожна наступна відбувалася в одну сторону. Дії Фощія не піддаються жодній логіці.

Сергій Шебек: Зверніть увагу, що арбітр знаходиться в ідеальній позиції і те, що робить Райчевіч, добре бачить врозріз. Фощій не міг не бачити відмашки Райчевіча ліктем. Мірко розсік Годіну брову. Найцікавіше, що суддя взагалі не зупинив гри. І то в ситуації, коли Годіна винесли за межі поля і перебинтували йому голову. Що ж це за арбітр такий? Я можу надати Юрієві Фощію диски з методичними кліпами ФІФА, де схожі епізоди, в яких гравець постраждав до крові, рекомендовано карати червоною карткою. І це не застарілі поради, як намагався сказати Колліна. Я спілкуюся з чинними інспекторами і вони підтвердили, що на останніх зборах такі моменти теж розбиралися і суддям теж рекомендували вилучати порушників з поля.

Не помітивши такого грубого порушення, Фощій продовжив гру і менш ніж за хвилину попередив Матеуша за елементарний фол. Там було звичайне єдиноборство, яке тягнуло тільки на штрафний. Тому вловити послідовності в діях арбітра я не можу. В результаті Фощій ще й проявив принциповість і вилучив тренера гостей Пучкова. Не думаю, що наставник, бачачи, яку травму отримав його підопічний, не мав права бути невдоволеним. Мені здалося, що Пучков намагався звернути увагу арбітра на те, що з голови Годіна йде кров. При цьому не виключаю, що тренер вийшов з відведеної для нього зони на якийсь метр чи два. Проте рефері в такій ситуації мав проявити не принциповість, а гнучкість.

54-та хвилина. Нападник «Говерли» Дам’єн Ле Таллек майстерно приборкав у повітрі м’яч і намагався наступним дотиком прокинути «кулю» повз Андрія Нестерова. Оборонець «Металурга» в межах штрафного майданчика перехопив м’яч з допомогою руки. Арбітр вказав на одинадцятиметрову позначку і попередив запоріжця. Ле Таллек ударом з пенальті зрівняв рахунок у матчі.

Мирослав Ступар: Рішення арбітра цілком справедливе. Ні до пенальті, ні до жовтої картки Нестерову питань бути не може. Якби Фощій так діяв у двох попередніх моментах, то про нього можна було б говорити як про молодого, перспективного арбітра.

Сергій Шебек: Арбітр справедливо призначив одинадцятиметровий удар і покарав Нестерова попередженням.

65-та хвилина. Андрій Нестеров, не встигаючи випередити у середині поля Володимира Лисенка, збив нападника «Говерли» і отримав за цей вчинок друге в матчі попередження.

Мирослав Ступар: З цього епізоду роблю такий висновок: якщо я хочу покарати футболіста, то підстави для цього швидко знайду. У мене склалося враження, що всі вчинки арбітра в цьому матчі були запланованими. Фощій шукав причину усунути гравця запорізького «Металурга» з поля і знайшов її у цьому епізоді. То за умови, що Нестеров не фолив так, щоб його дії обов’язково карати попередженням. Втім, припустимо, рефері проявив принциповість. Але де ж була ця прискіпливість в ситуаціях, коли затримував Матяжа Дандя і коли грубо грав Райчевіч? Розумію, що в Ужгороді судити непросто, публіка реагує не зовсім адекватно, завжди захищає свою команду. Ось і Фощій захищав одну команду.

Сергій Шебек: Порушення відбулося поруч з боковою лінією в середині поля. Лисенко прокинув м’яч собі на хід, а Нестеров вибіг напереріз, намагаючись вибити м’яч. Не виключаю, що Андрій навіть трохи дотягся до м’яча, але зачепив при цьому стегно суперника. Лисенко ж красиво впав і лежав так довго, наче його вбили. Мені здається, що суддя купився на реакцію нападника «Говерли».

67-ма хвилина. Ужгородець Мірко Райчевіч вдарив ззаду по ногах Євгена Пісоцького. Рефері зафіксував порушення, але знову обійшовся без дисциплінарних санкцій для серба.

Мирослав Ступар: Черговий фол, який треба карати жовтою карткою. На жаль, арбітр не розуміє ступеня серйозності порушення.

Сергій Шебек: Фощій бодай з урахуванням залишеного без уваги фолу Райчевіча в першому таймі мав покарати балканця зараз, за це брудне порушення.

75-та хвилина. Мірко Райчевіч знову атакував ззаду, але і на цей раз, за порушення проти Андрія Шевчука, попередження не отримав.

Сергій Шебек: Райчевіч з розбігу штовхнув суперника у спину. Суддя мав винести Мірко попередження, бодай зваживши на системні порушення. Окрім того, то був зрив контратаки «Металурга», адже, розвернувшись, Шевчук міг організувати непоганий випад.

Мирослав Ступар: Припустимо, Фощій вирішив не карати за одиночні фоли після ударів ззаду. Але ж скільки разів у цьому матчі брудно зіграв Райчевіч? Може, саме це порушення жовтої картки не заслуговувало. Але за сукупністю фолів хавбек «Говерли» напрацював на картку сповна. Взагалі, повторюю, Фощій був послідовним у винисенні дисциплінарних санкцій стосовно лише однієї команди. Скажімо, на 85-й хвлини він справедлоиво покарав попередженням за симуляцію запоріжця Шевчука. Але чому ігнорувалися грубі фоли з боку гравців «Говерли»?

«Арсенал» - «Ворскла» - 1:1. Суддя – Олександр Білокур (Курахове)

Сергій Шебек: Білокур, якого ми хвалили за роботу в матчі попереднього туру «Волинь» - «Таврія», проявив непотрібну принциповість і тим, звичайно, вплинув на хід гри. Можливо, Олександр, який лише починає кар’єру, хоче такими діями сподобатися куратору суддівського корпусу в Україні. Якщо так, то в цьому прагненні Білокур на цей раз перестарався. Вийшло, що чимало рішень він приймав навпаки – де картки показувати непотрібно, він її демонстрував, в ситуаціях же, коли порушення було відвертим, попередження не було.

6-та хвилина. «Гармаш» Олег Герасимюк грубо атакував на чужій половині поля гомілкостопний суглоб Ігоря Пердути. Рефері зафіксував порушення, але не попередив футболіста «Арсеналу».

Мирослав Ступар: Чиста жовта картка. Порушення Герасимюка дуже серйозне, Олег свідомо зіграв у ноги Пердуті. В цей момент я сподівався, що, можливо, Білокур обрав таку лінію і ьуде притримуватися її впродовж усього матчу. Втім, подальші події моїх сподівань не виправдали. Зрештою, навіть якби то була лінія, то вона не була б виправданням, бо футболіста відразу треба показати, що такі порушення негайно каратимуться попередженням.

Сергій Шебек: Герасимюк зіграв дуже грубо. Пердута намагався вибити м’яч, а Олег вставив йому дуже небезпечну ногу назустріч. Це – беззаперечне попередження.

10-та хвилина. Киянин В’ячеслав Шарпар у боротьбі за м’яч у центрі поля вдарив по нозі Йована Маркоскі. Суддя покарав порушника попередженням.

Мирослав Ступар: Рішення судді цілком справедливе.

Сергій Шебек: Справедлива картка Шарпару за удар по ногах.

14-та хвилина. В’ячеслав Шарпар зупинив прохід Олега Міщенка правим краєм не грубим фолом. На думку арбітра, це порушення тягнуло для попередження і тим самим «Арсенал» на 76 хвилин залишився в меншості.

Мирослав Ступар: Елементарний фол, який не обов’язково мав каратися жовтою карткою. На жаль, Білокур не розуміє, що таке залишати команду в меншості у ситуаціях, коли футболіст на попередження не заслуговував. Не дивно, що після матчу футболісти висловлювалися про арбітра негативно. Вважаю, що в діях Шарпара проти Міщенка не було свідомого бажання зіграти грубо чи навіть порушувати правила. Це були перші паростки непослідовності при винесенні дисциплінарних санкцій, які арбітр згодом демонстрував протягом усього матчу. В обидві сторони.

Сергій Шебек: Хочу звернути увагу, що навколо епіцентру єдиноборства було велике скупчення гравців. Припускаю, що Шарпар зачепив ногу Міщенка з необережності. Гадаю, в таких ситуаціях достатньо обмежитися призначенням штрафного. На картку ж, особливо якщо вона друга, такий фол не тягне. Перед Міщенком не було простору, він від суперника з м’ячем не відірвався, поряд знаходилося ще двоє футболістів «Арсеналу». Цю атаку проникаючою чи небезпечною не назвеш. Тому принциповість Білокура мені незрозуміла. Своїм необдуманим вчинком він змучив «Арсенал» грати впродовж 75-ти хвилин у меншості. Також не можу не згадати, що до 14-ї хвилини гра було не грубою, суперники на двох сфолили п’ять або шість разів. Навіщо за таких обставин вилучати гравця?

65-та хвилина. Полтавець Євген Ткачук зупинив прохід Артема Кравця по лівому флангу з допомогою стегна. Рефері призначив штрафний, але додатково порушника не карав.

Мирослав Ступар: Ткачук збив Кравця на тому ж місці і за тих же обставин, за яких друге попередження отримав Шарпар. Мабуть, раз одне таке рішення вже було, то й тут вартувало покарати карткою Ткачука.

Сергій Шебек: Дзеркальне відображення тої ситуації, зя яку друге для себе попередження отримав Шарпар. Порушення відбувалося в тій же точці і на тій же половині поля. Тільки атакував «Арсенал» і в ідентичному єдиноборстві Ткачук зробив підніжку Кравцю. Проте тут Білокур обмежився лише призначенням штрафного удару та усним зауваженням для порушника. Де ж та, проявлена на 14-й хвилині, суддівська принциповість?

66-та хвилина. Після подачі господарями кутового Рафаель ударом головою влучив у руку свого партнера за командою Володимира Аржанова. Свисток судді промовчав, а Володимир розвернувся і вразив ворота Дмитра Непогодова, встановивши тим самим остаточний підсумок матчу.

Мирослав Ступар: Таке враження, що арбітр компенсував цією помилкою свої попередні похибки проти «Арсеналу». Найімовірніше, Аржанов не хотів підігравати рукою свідомо, але все ж саме за допомогою руки він зупинив м’яч і другим дотиком спрямував його у ворота. Припускаю, що Білокур міг порушення не бачити, в такому разі на допомогу йому мав прийти додатковий асистент. Що ж, може для «Арсеналу» це компенсація за той гол, який забив у їхні ворота з допомогою рук Джонатан Кристальдо з «Металіста».

Сергій Шебек: Після того, як Рафаель продовжив передачу з кута поля, Аржанов здійснив рух рукою у напрямку м’яча і тим самим зробив собі скидку під ноги. Білокур правильно обрав позицію, але не виключаю, що один з гравців «Ворскли» перекривав арбітрові видимість. Проте порушення відбувалося безпосередньо перед очима додаткового асистента Володимира Міланича, якого точно ніхто не перекривав. Що ж, вкотре доводиться говорити про бездіяльність арбітрів за ворітьми.

85-та хвилина. Нападник ворсклян Артем Громов, отримавши передачу на хід, міг виходити на побачення з Євгеном Боровиком, однак лайнсмен зафіксував у полтавця дуже сумнівний офсайд.

Мирослав Ступар: Тоненький офсайд був і асистентові арбітра, який його зафіксував, треба віддати належне.

Сергій Шебек: Дуже цікавий момент. Ноги Громова були на одній лінії з передостаннім оборонцем «Арсеналу», а ось корпус був нахилений уперед. Момент для асистента важкий, але він розібрався в ситуації правильно.

Мирослав Ступар: Слідкуючи за суддівством Фощія і Білокура в четвертому турі, можу розділити стурбованість, гравців, тренерів і власників, які бідкаються, що арбітраж не відповідає рівню команд. Молодим арбітрам, які хочуть вписатися до когорти арбітрів Прем’єр-ліги, треба робити певні висновки після свого бездарного суддівства.

«Зоря» - «Металіст» - 2:2. Суддя – Євген Арановський (Київ)

13-та хвилина. Капітан господарів Микита Каменюка, отримавши довгу передачу від Олександра Грицая, знаходився на грані втрапляння в офсайдну пастку, але, на думку лайнсмена, положення поза грою уникнув. Микита вийшов сам на сам з Владіміром Дишленковічем, перекинув воротаря і відкрив рахунок у матчі.

Мирослав Ступар: У цілому Арановський відсудив цей матч на хорошому рівні, але цей гол, забитий Каменюкою, трохи зіпсував загальне враження. В силу того, що асистент Корнійко дав собі певну фору у виборі позиції, трохи випередивши атакуючу лінію «Зорі», він не міг чітко розгледіти, хто був до воріт ближчим – Каменюка чи Моледо. Зі стоп-кадру робимо висновок, що Микита на півкорпуса випередив передостаннього оборонця суперників.

Сергій Шебек: Гарним орієнтиром для оцінки цього епізоду слугує стрижка поля. Згідно цієї лінії можна зауважити, що асистент Корнійко випередив атаку приблизно на півтора метри. Відповідно момент лайнсмен дивився спотвореним. Насправді ситуація була дуже непростою. Каменюка був ближчим до воріт «Металіста» в порівнянні з Моледо не більше, як на півметра. До того ж сам епізод був динамічним, швидкоплинни. Асистент мав шанс прийняти вірне рішення лише в тому випадку, якби він правильно зайняв відповідну позицію.

29-та хвилина. Олександр Грицай розрізним пасом виводив на побачення з Дишленковічем Даніло. На цей раз, на думку асистента арбітра, бразилець знаходився до воріт «Металіста» трохи ближче, ніж передостанній оборонець харків’ян Родріґо Моледо – офсайд.

Мирослав Ступар: Минуло всього 15 хвилин і Корнійко в ситуації, яка абсолютно схожа з тією, що призвела до першого гола «Металіста», вже діяв цілком правильно. Вкотре переконуємося, що причиною помилки лайнсмена може стати навіть мінімальна похибка при виборі позиції.

Сергій Шебек: Ситуація абсолютно ідентична з тою, що сталася на тринадцятій хвилині. Різниця лише в тому, що на цей раз Корнійко знаходився в правильній позиції і помітив, що Даніло трохи випередив центрбека «Металіста» Моледо.

«Волинь» - «Дніпро» - 1:3. Суддя – Анатолій Абдула (Харків)

Сергій Шебек: Абдула провів прекрасний матч. До Анатолія прийшов справжній клас і він на одному високому рівні проводить усі матчі без винятку. Приємно відзначити, що цей суддя виправдовує видані нами для нього аванси за підсумками минулого сезону. На мій погляд матч «Шахтар» - «Динамо» вартувало довірити саме Абдулі. Тоді б того страхіття, яке ми бачили впродовж усього донецького матчу, не було б.

65-та хвилина. Волинянин Ярослав Кінаш, розуміючи, що він програє в швидкості Євгену Коноплянці, спробував збити суперника з допомогою підсічки. Втім, Євген, навіть трохи отримавши по ногах, накивав від футболіста господарів п’ятами. Коли ж Ванче Шиков у середині поля вибив з-під ніг Коноплянки м’яч, рефері повернувся до попереднього епізоду і, показавши Кінашу друге в матчі попередження, залишив господарів у меншості.

Мирослав Ступар: Не дивлячись на те, що Віталій Кварцяний прокоментував вилучення Кінаша неоднозначно, вважаю, що Абдула вчинив правильно. Віталій Володимирович бідкається, що його футболістів вилучали у трьох турах з чотирьох проведених. Може то проблема не арбітражу, а виховної роботи тренерського штабу «Волині», який не бачить, як його футболісти грають і що вони не знають правил гри? Абдула вчинив згідно «букви закону». Може, Кінаш цього не знає, але навмисний намір збити футболіста команди суперника теж карається попередженням. Така спроба була і Ярослав навіть трохи зачепив Коноплянку. Порадив би пану Кварцяному запросити когось з місцевих арбітрів, нехай прочитають футболістам «Волині» правила. Може, тоді й вилучень стане менше.

Сергій Шебек: Кінаш намагався вдарити Коноплянку і хоч повноцінно ніг Євгена не дістав, та за свій намір справедливо отримав друге попередження. Абдула абсолютно правильно трактував цей епізод як відверту спробу вдарити суперника. Саме в таких випадках, а не тих, про які ми говорили в огляді попередніх матчів, арбітр і має проявляти принциповість.

74-та хвилина. Капітан гостей Руслан Ротань виконав передачу зі штрафного зліва. Верхову боротьбу виграв Євген Селезньов, від голови якого м’яч влучив у поперечину, а потім впав на газон. Суддівська бригада вирішила, що «куля» пересікла лінію і Анатолій Абдула вказав на центр. «Дніпро» повів – 2:1.

Мирослав Ступар: Після матчу Селезньов сам сказав, що він не бачив, чи перетнув матч лінію воріт, а лише почув свисток арбітра і помітив, як той вказав на центр. На прикладі цього моменту виправдало себе перебування на полі додаткового асистента. Абдула, як би він не старався, зафіксувати взяття воріт у цьому епізоді не міг. Лайнсмен на лінії воріт теж не перебував, оскільки фіксував положення поза грою. Виходить, прийняти вірне рішення арбітру в полі допоміг додатковий асистент Анатолій Жабченко. На цьому прикладі можу відзначити прекрасну командну роботу, яку в нашому чемпіонаті вдається помітити не дуже часто.

Сергій Шебек: Цей чисто забитий гол арбітр зарахував завдяки підказці додаткового асистента Анатолія Жабченка. Нарешті ми дочекалися першої і наразі єдиної в сезоні реальної допомоги арбітра за ворітьми. То за умови, що момент був непростим і жоден з гравців обох команд включно з арбітром у полі Анатолієм Абдулою і асистентом на лінії не бачив, перетнув м’яч лінію воріт чи ні. Зазвичай гравець, який бачить, що м’яч після його удару побував за лінією воріт, здіймає руки, проявляє емоції. З Селезньовим нічого подібного не було.

«Шахтар» - «Динамо» - 3:1. Суддя – Віктор Швецов (Одеса)

Сергій Шебек: Зауважив, що напередодні матчу не лише мене, а й багатьох спеціалістів та журналістів, які анонсували протистояння «Шахтаря» і «Динамо», здивував сам факт призначення судити цей матч арбітра Швецова. На прес-клубі Колліна мотивував це рішення тим, що Віктор вдало провів зустріч третього туру «Дніпро» - «Зоря». Старих провин Швецова Куратор вирішив не згадувати. У статусі інспектора матчу працював заступник Колліни Василь Мельничук, який останнім часом супроводжує поєдинки «Динамо» навдивовижу часто. Гадаю, було б більше користі, якби Василь Григорович поїхав до Ужгорода і навчив приймати вірні рішення Юрія Фощія.

Суддівство донецького матчу було жахливим, проте Колліна на згадуваному прес-клубі назвав роботу одесита відмінною. З уст Куратора прозвучала дуже цікава фраза: «Головне, що він не вбив». Не знаю, що італієць мав на увазі. Кого мав не вбити Швецов – інтригу, команди, ще щось чи когось? На мою думку, матч «Шахтар» - «Динамо» з точки зору суддівства носив однобокий характер і епізоди, на які ми звернули увагу, це промовисто демострують.

1-ша хвилина. Після того, як київський француз Бенуа Тремулінас, опікаючи Дуґласа Косту, поклав бразильцеві руку на плече, рефері зафіксував порушення. Даріо Срна, виконавши штрафний, відкрив рахунок у матчі.

Мирослав Ступар: Якщо штрафний призначити дуже хочеш, то причиною може стати ледь не будь-яке єдиноборство. В принципі, за Дуґласом Костою був оборонець, який формально міг заважати. Але, за великим рахунком, порушення там не було. Срна шансом скористався. Але така лінія фіксації баскетбольних фолів для футболу неприпустима. Особливо в матчах такої напруги, де контактної боротьби надто багато. Фіксувати треба лише навмисні порушення, які не дають розігнатися атаці чи футболісту.

Сергій Шебек: Незначне порушення правил з боку Тремулінаса було. Бенуа трохи притримав Дуґласа і, відповідно, підстави для призначення штрафного в арбітра були. З іншого боку ми бачили такі ж дрібні фоли в середині поля, на які Швецов уваги не звертав. Проте за формальною ознакою арбітр на першій хвилині не помилився. Хоча якби суддя не дав свистка, йому теж ніхто не дорікнув би.

4-та хвилина. «Гірник» Тайсон після прориву лівим флангом видав передачу в центр штрафної площі на Луїса Адріано. Останнього опікав Хачеріді. Євген завадив Луїсу так, що той в боротьбі впав. «Куля» відскочила в район одинадцятиметрової позначки і Алекс Тейшейра, фактично, виконував пенальті, але Коваль, своєчасно вийшовши з воріт, врятував свою команду. Чи мав рефері зупинити гру і призначити однадцятиметровий за підсумками єдиноборства Хачеріді і Адріано?

7-ма хвилина. Киянин Юнес Беланда, прокинувши м’яч між Дмитром Гречишкіним і Даріо Срною, входив у штрафний майданчик. Не вийшло, бо марокканець після контакту з суперниками впав. Вчинене оборонцями «гірників» дуже виглядало на «коробочку». Втім, швецов порушення не зафіксував.

Мирослав Ступар: Гречишкін і Срна зробили Беланді елементарну «коробочку». Це порушення очевидне для всіх, крім Швецова.

Сергій Шебек: Рефері, знаходячись в ідеальній позиції, не призначив стовідсоткового пенальті у ворота «Шахтаря». Чомусь Швецов забоявся. Чому – треба питати Колліну і самого Швецова. Порушення проти Беланди було відвертим. Спершу Гречишкин поставив Юнесу шлагбаум ногою, потім заплітав ногу, а з іншого боку Срна штовхав марокканця. Виходить «коробочка» і Беланда втриматися на ногах, звісно, не міг. Арбітр призначити такого пенальті не захотів.

І смішно виглядають виправдання Колліни, який простиставив епізоду на сьомій хвилині ситуацію у штрафному майданчику «Динамо» на четвертій. Щоправда, з тих повторів, які ми бачили впродовж трансляції, чітко розібратися, чи притримував Хачеріді Луїса Адріано, неможливо. Якщо мінімальна затримка й була, то у Швецова були всі підстави дати «Шахтареві» змогу завершити атаку Адже Алекс Тейшейра знаходився в ідеальній позиції і цілком міг подвоїти рахунок. Переконаний, якби порушення з боку Хачеріді справді було, то Швецов, довго не роздумуючи, вказав би на позначку.

18-та хвилина. Динамівець Даніло Сілва, підхопивши м’яч поруч з власним штрафним майданчиком, прагнув організувати швидкісну контратаку. На заваді став Дуґлас Коста, який збив співвітчизника в середині поля. Рефері порушення зафіксував, але не вважав, що воно тягне на жовту картку.

Мирослав Ступар: Дуґлас доганяв Даніло Сілву ззаду і був націлений на свідомий фол, щоб зірвати розвиток продовження атаки. За такі епізоди перед порушником треба не лише пальцем помахати, а й жовтою карткою. Швецов мав попередити Дуґласа просто для того, щоб показати свій рівень і продемонструвати, що він послідовний у прийнятті рішень. Після цього моменту стало зрозумілим, що прогнозувати, як буде діяти арбітр в ідентичних випадках, складно.

Сергій Шебек: Даніло набрав високу швидкість, а Дуґлас не видумав нічого кращого, ніж вдарити суперника ззаду по ногах. Навіть арбітр-початківець розуміє, що це чиста жовта картка. Чому Швецов не дотримався елементарних рекомендацій, відомо лише йому. Подальші події продемонструють, що це була не обрана лінія лояльності, адже кияни отримували картки за набагато простіші порушення.

45-та хвилина. Вінґер господарів Тайсон, зрізавши кут, намагався зміститися зліва у центральну зону. Та бразильця в районі кута штрафного майданчика зачепив Лукман Аруна. Рефері призначив штрафний і «виписав» нігерійцю попередження.

Мирослав Ступар: Звичайний ігровий момент. Штрафний справедливий, але до чого тут жовта картка? Якщо не було попередження на 18-й хвилині, то як воно могло бути тут?

Сергій Шебек: Аруна пробігав поруч з Тайсоном і на ходу зачепив стегно бразильця. Звісно, це порушення. Але хіба в діях Лукмана була грубість чи умисел, які заслуговували на попередження? Проте Швецов відразу, не роздумуючи, з непроховуваним задоволенням показав динамівцеві жовту картку. Хіба, згадуючи про момент на 18-й хвилині – це не подвійні стандарти? Показово, що навіть колишній футболіст «Шахтаря» Олександр Сопко, коментуючи цей матч, не погодився з карткою для Аруни.

58-ма хвилина. Пожежна ситуація в штрафному майданчику «Динамо». Нападник господарів Луїс Адріано не зумів виконати удар зльоту і м’яч швидше покотився у напрямку воріт «Динамо». Дуґлас Коста підкоригувати політ м’яча як слід не зумів і «куля» потрапила до рук Максима Коваля. Динамівський воротар при цьому випередив Едуардо і хорват, не встигаючи до м’яча, вгрів Максима ногою по ребрах. За голкіпера вступився Євген Хачеріді, який вступив з Едуардо в перепалку. Врешті, після невеликої сутички рефері покарав жовтими картками Хачеріді і Луїса Адріано.

Мирослав Ступар: Проста ситуація, яка часто буває і яку легко спрогнозувати. Коваль фіксує м’яч і не випускає його з рук, а Едуардо з відомих лише йому причин копає воротаря в бік. Логічно, що в таких ситуаціях оборонці свого голкіпера захищають. Можливо, такі дії не зовсім правильні, але зазвичай так і є. Виникла штовханина, і футболістів намагався розборонити додатковий асистент Віталій Годулян. Швецов стояв у стороні і в ситуацію не втручався. Але на те він має свисток та інші превентивні заходи, які арбітр не застосовував. Також дивує, чому картки отримали Хачеріді та Луїс Адріано, але без покарання залишився той гравець, який спровокував конфліктну ситуацію, тобто Едуардо. Хорват залишився поза полем зору арбітра чи він не винен, що спровокував таку конфліктну ситуацію? В цьому епізоді вартувало обмежитися однією жовтою карткою для Едуардо. Бо особливлої конфронтації, окрім словесної перепалки між гравцями, там не було. Гадаю, Швецову своєчасно проводити аналітичну діяльність заважала недостатня ступінь мобілцізації та концентрації уваги.

Сергій Шебек: Едуардо, розуміючи, що Коваль вже заволодів м’ячем, одначе підбіг і двічі копнув воротаря по ребрах. Арбітр мав проявити швидкість мислення і реакції, відразу побігти до хорвата з жовтою карткою в руках і попередити його. Інші гравці, зокрема Хачеріді й Луїс Адріано, помітивши рішучість рефері, відразу б охололи. До конфронтації не дійшло б. Швецов же до епіцентру подій пересувався пішки, вальяжною ходою, якийсь час спостерігав за інцидентом осторонь. Звісно, що оборонець відразу почав захищати воротаря, почалися обопільні поштовхи. Можливо, за підсумками конфронтації, попередивши двох гравців, Швецов вчинив вірно, але до цього справу можна було не доводити, обмежившись покаранням для гравця, який спровокував сутичку – Едуардо.

65-та хвилина. Капітан «Шахтаря» Даріо Срна в середині поля відвертою підніжкою збив Бенуа Тремулінаса. На думку Швецова, це не порушення правил.

Мирослав Ступар: Ще одне непослідовне рішення Швецова. Зрештою, мені, як експерту, теж важко пояснювати елементарні речі. Ситуація очевидна, а трактується чомусь зовсім по-іншому, не так, як вимагають правила гри.

Сергій Шебек: Тремулінас, перехопивши м’яч у середині поля, вибігав на оперативний простір і мав змогу розпочати перспективну атаку. Розуміючи це, Срна навмисне вдарив француза по ногах. Швецов, замість попередити капітана «Шахтаря», відморозився і навіть не зупинив гри. Що це – некомпетентність чи щось інше?

67-ма хвилина. Нападник киян Дьємерсі Мбокані в межах штрафного майданчика прокинув м’яч між Дуґласом Костою і Ярославом Ракицьким. Шлях до воріт конголезьцю Ракицький закрив з допомогою корпуса. Гра плече в плече чи блокування? Арбітр порушення в діях «гірника» не помітив.

Мирослав Ступар: Мбокані проштовхнув м’яч повз Ракицького, а далі була жорстка чоловіча боротьба. За трактування цього епізоду я ставлю Швецову десять балів. Так вартувало діяти з самого початку.

Сергій Шебек: В цьому епізоді повністю підтримаю рішення Швецова. Жорстке єдиноборство в рамках правил, в якому Ракицький правильно виставив корпус, а Мбокані після зіткнення впав.

75-та хвилина. Мбокані зірвав прорив Срни в центральному колі з допомогою підніжки. Рефері попередив динамівця.

Мирослав Ступар: Рівень неупередженості арбітра стосовно двох команд проявляється саме в одинаковій трактовці схожих епізодів. Тут жовта картка справедлива. Але чому в аналогічних ситуаціях не отримували покарань футболісти «Шахтаря»?

Сергій Шебек: Арбітр знову проявив принциповість і дав Мбокані за поштовх Срни попередження, хоча не скажеш, що атака, яку розпочинав капітан «гірників», була надто небезпечною.

76-та хвилина. Тайсон, вибивши м’яч, який котився до Андрія Ярмоленка, прямою ногою в’їхав динамівському капітанові в область паху. Арбітр не зафіксував порушення, а Ярмоленко не зміг продовжити гри і був замінений. Додамо, що Тайсон у своєму «твіттері» вже вибачився перед Ярмоленком за свій вчинок.

Мирослав Ступар: Щойно Тайсон зіграв так, як він зіграв, я, знаходячись в студії телеканалу «Футбол», відразу сказав: «Протяжка». Часто тренери вчать футболістів, щоб коли б’єш по м’ячу, зіграти в протяжці. Для того, щоб налякати суперника, може, навіть спричинити його травму. Але за це з поля ніхто не вижене. Тайсон зіграв не по-джентельменськи, непрофесійно, як аматор, який вийшов на поле не для того, щоб грати у футбол, а щоб налякати суперника. Бразилець пронісся шипами по животу і стегну Ярмоленка і наніс йому травму.

Після всього того слова Луческу про те, що суддівство було відмінним, вигладяють як провокація або знущання. Тренер «Шахтаря» сказав, мовляв, добре, що ніхто не отримав травми. Чому ж тоді не дограв гри Ярмоленко? Вважаю, ницо на такому рівні вдаватися до таких містечкових трюків. А що залишив цей фол без реакції Швецов, взагалі в голові не вкладається. Навіть якщо ти не хотів вилучати Тайсона, то бодай жовту картку показати можна. Тим паче, що Тайсон після такого брудного вчинку не підійшов до Ярмоленка, не вибачився. Переконаний, подай бразилець динамівському капітанові руку, вони б як професіонал професіонала зрозуміли. І це трохи втихомирило б емоції.

Сергій Шебек: Після того, як Тайсон вибив м’яч, у нього була змога прибрати ногу і уникнути тим самим удару в Ярмоленка. Проте, переконаний бразилець, свідомо пішов на зіткнення, зробив ногою протяжку і вдарив суперника в область паху. Тайсон міг порвати Ярмоленкові пах. Цей момент навіть розглядати нічого – арбітр мав показати порушникові пряму червону картку.

Нижче наводжу методичний кліп УЕФА, на якому продемонстроване аналогічне порушення в матчі Ліги чемпіонів. В наведеній під роликом рекомендації зазначено, що такі порушення карають вилученням. Швецов, у свою чергу, взагалі не зупинив гри. Так, від моменту він знаходився далекувато. Але ж порушення відбувалося на очах в асистента Олександра Войтюка. Але й він «осліп». Зупинив гру Швецов лише після того, як кияни вибили матч в аут. Найсмішніше, що Колліна, виправдовуючи дії підопічного, заявляє, що ні він з Мельничуком, сидячи на трибуні, ні судді не бачили, що ж там сталося насправді. Якщо так, то матчі взагалі можна проводити без арбітрів. Або видумати ще кілька додаткових асистентів. Може, бодай в когось настане прозріння.

90+3-тя хвилина. Після довгої передачі зі своєї половини поля динамівець Жермейн Ленс прагнув увірватися справа до карного майданчика суперників, але, наштовхнувшись на спину Ярослава Ракицького, впав. Арбітр не вважав, що дії оборонця «Шахтаря» можна кваліфікувати як порушення.

Мирослав Ступар: За 30 секунд до цього епізоду лівим флангом атаку провів «Шахтар» і майже аналогічне порушення сталося проти Тайсона. Швецов його зафіксував. Але через півхвилини тим же флангом йде оборотка, Ракицький фолить так само, як нещодавно динамівський оборонець, але свисток арбітра мовчить. Це ж абсурд, адже призначення чи не призначення штрафного на підсумок гри вже не впливало, «Динамо» однаково не встигало відігратися. Скажете, Швецову у цьому епізоді мав допомогти Можаровський? Впродовж цього матчу я переконався, що арбітр у полі своїх помічників не слухав, приймав всі рішення, окрім положень поза грою, самостійно. Що ж, наприймався до того, що розмовляли ми про роботу Швецова стільки, скільки не обговорювали жоден матч.

Сергій Шебек: Цей момент відбувався на очах у додаткового асистента Юрія Можаровського і лайнсмена Войтюка. Коли Ленс прокинув собі м’яч і намагався увійти до штрафного майданчика, Ракицький виконав класичне хокейне блокування. Рішення однозначне – штрафний удар. При цьому не було б помилкою, якби рефері показав Ракицькому жовту картку за відверте блокування. Дивно, чому вся суддівська бригада побоялася на другій доданій хвилині взяти на себе сміливість і призначити за рахунку 3:1, коли доля зустрічі вже вирішена, штрафний. Чим цю помилку можна виправдати? Після всих цих моментів, мабуть, стане зрозумілим, чому арбітром цього матчу призначили Швецова і чому в статусі інспектора поїхав до рідного міста Мельничук.

Мирослав Ступар: Швецов – то наче відображення нашого суспільства з усіма його характерними вадами. Неприємно, коли свисток у арбітра фальшивить. Колліна пояснює, що він призначив суддею матчу «Динамо» - «Шахтар» саме Швецова, бо той провів на хорошому рівні поєдинок «Дніпро» - «Зоря». Але то ж зовсім інші ігри. «Дніпро» банально не налаштувався і тому програв. То не матч з категорії «дербі». Найкращі команди мають судити найкращі арбітри. Швецов, м’яко кажучи, до їх числа не входить. За тиждень до матчу одне з видань попрозало мене назвати трійку арбітрів, які, на мою думку, можуть відсудити «Класичне». Я назвав Абдулу, Годуляна і Можаровського. Двоє останніх на цей матч таки потрапили, але в статусі додаткових асистентів, які залишилися без роботи. Зрештою, при всій повазі до своїх колег, Швецов би їх однаково не послухав.

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Новости по теме

Загрузка...
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (123)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
todenis (Харьков)
Ну что? Приятно смотреть как твою команду топят судьи? Те, кто постоянно трындел харьковчанам не ныть, а доказывать свою силу на поле... Вот вам "обратка" - не нойте и доказывайте...
Ответить
0
0
Богатырь (Киев)
Швецов негодяй,не полностью выполнил работу Шахтерского судьи, была такая!!! уникальная возможность на 4 минуте поставить 11 метровый, и вдруг срезался казачок.
Ответить
+1
0
RomanShakhta (Горловка)
Матч Металлист-ПАОК, аналогичное нарушение Витора на Девиче, судья назначает только штрафной. Что на это скажут Вербицкий и "эксперты", а также тролли. Я не верю в то что оба арбитра ошиблись одинаково. "Так был ли мальчик?"
Ответить
0
-3
moderator
Sokrates (Краматорск)

07.08.2013 19:19
попередження п.4.13
Ответить
+3
0
mizu (Южноукраїнськ)
Молчиш? Ну я побежал.
Ответить
+4
0
mizu (Южноукраїнськ)
1. 1 тур. ДК-ВЛ Не назначен 100% пеналь в ворота ВЛ
2. 2 тур. ГУ-ДК Назначен левый пеналь в ворота ДК
3. 4 тур. ШД-ДК Не назначен 100% пеналь в ворота ШД. Не удален за грубую игру с нанесенем травмы Тайсон.
ДК отстал уже на 5 очков. Может сейчас судьи станут судить по правилам. Ведь свою задачу они выполнили. Все таки Леона уволили за правду.
Ответить
+5
-2
Sokrates (Краматорск)
2. 2 тур. ГУ-ДК Назначен левый пеналь в ворота ДК


---------


Почему левый, позволь полюбопытствовать? Ты так решил или твои собутыльники?
Ответить
+1
-5
mizu (Южноукраїнськ)
Не переходи на личности. Это говорит об отсутсвии интеллекта. Такие пенальти ставят только противникам ШД. Вспомни ШД-Кривбасс и Срну.
+5
-1
Sokrates (Краматорск)
Пусть ответят динамовские на один вопрос - почему Шебека часто видят в офисе ФК Динамо? Что он там делает?
Ответить
+2
-6
novopramen (теплице)
​Блин.Я так и не понял.Есть тут хто живой?Объясните иностранцу,прав ли Луческу,когда сказал,что судья отсудил великолепно?
Ответить
+5
0
Sokrates (Краматорск)
Когда Шахтер судьи убивали в играх с Динамо, динамовские всегда говорили что судейство отличное и претензий к судьям быть не может! Наверное подобный ответ
Ответить
+3
-6
Hevari (Киев)
[quote datetime=" 07.08.2013 14:40 " author="JaJuan (Гавана)"] " Не путаете ли вы понятие фарма? -одно дело арендованных парочку, а другое дело финансирование из одного донецкого корыта" [/quote]
Ну так я и сказал, что Заря - точно такой же Шахтерский фарм, как и Говерла - Динамовский. Да, Геллер состоит в Партии Регионов, так и Шуфрич (до ПР) с Суркисами состояли в СДПУ(о)
Ответить
+3
-7
kandagar80 (артемовск)
нытье бобров продолжается 4 сутки.От Вербенко другого ожидать не приходится.Уповайте на второй круг и тренеруйтесь
Ответить
+4
-8
Hevari (Киев)
*в матче Говерла - Металлург З. непоказанные красные карточки куда более явные, чем те, которые динамовская "ультра" пытается вменить Шевцову.
Ответить
+3
-7
Hevari (Киев)
А что до тех, скорее всего, представителей "ультры" Динамо, которые распускают сопли, мол Ахметов "подмазал" Швецова, то чего же тогда вы не ноете, что Шуфрич "подмазал" Фощия, который не меньше бокопорил в пользу Говерлы (а там были две непоказанные красные карточки (Дандя за фол последней надежды и Райчевич за отмашку от Година, которую судья проигнорировал (и даже без того Мирко наработал на два "горчичника", но не получил ни одного)?

И кстати - Говерла - самый, что ни на есть динамовский фарм, такой же, как Заря - шахтерский.
Ответить
+4
-11
JaJuan (Гавана)
Не путаете ли вы понятие фарма? -одно дело арендованных парочку, а другое дело финансирование из одного донецкого корыта
Ответить
+7
-3
Hevari (Киев)
[quote datetime=" 07.08.2013 14:40 " author="JaJuan (Гавана)"] " Не путаете ли вы понятие фарма? -одно дело арендованных парочку, а другое дело финансирование из одного донецкого корыта" [/quote]
Я к тому, что если начать разбираться, кто из собственников клубов с кем состоит в деловых и (или) политических отношениях, так окажется, что все друг с другом связаны. Просто у нас футбол очень сильно слился с бизнесом и политикой.
+3
-4
jegres (Харьков)
1)Я не могу говорить за всех , но думаю здесь не так уж много людей,которые в принципе являются "ультрас", а тем более динамовским ультрас.
2) Какими мы бы все здесь не были патриотами украинского футбола в целом, но каждый переживает в первую очередь за свой клуб. Поэтому динамовским болельщикам ближе все таки проблемы и неоднозначное судейство в матчах с Динамо , а не в матчах с Говерлой. Думаю также и болельщикам ШД ближе их собственные проблемы чем проблемы Ильичевца.
3) Можете привести критерии по которым Вы определяете какой клуб является чьим либо фармом и аргументы, почему Говерла попадает под это определение.
Ответить
+3
0
moderator
Мичман (Вінниця)

07.08.2013 14:02
заблокований п.4.3

Доктор Борменталь
11:10 07.08.2013
попередження п.4.13
Ответить
+1
-3
jurus (Львів)
​Добрий день. Я займаюся статистикою футболу в Україні, шукаю однодумців у містах і селах. Мене цікавить історія футболу у Вашому регіоні, склади команд у турнірах КФК, як склалася доля гравців і т.п. Якщо Вас це цікавить, або Ви знаєте людей, які займаються такою темою - буду дуже вдячний за допомогу. Пишіть jurus75@ukr.net
Ответить
+3
-1
Bishunmo80 (КИЕВ)
​И конечно прошу прощения перед всеми кто был на стадионе и которых в посте выше сравнил со стадом.. Я вас стадом не считаю.. Что бы вы там не орали.. Я считаю что вас заставили поддаться стадному инстинкту и нести чушь.."мочи козлов".. Именно реакцией на стадный инсктинкт и явлеяется это слово а не желание оскорбить.. Просто эеффект толпы не отражает отношения к вам тех кто толпой манипулирует..потому такое сравнение и выбрал.. Извините ещё раз если что.
Ответить
+5
-3
Bishunmo80 (КИЕВ)
​ П.с Абсолютно как бы там ни было.. ошибки судей или умышленное судейство или фиг знает что.. Этот матч вместо зрелища являлся помойной ямой.. Мечтал увидеть без скандалов его как то противостояние весной когда мы абсолютно по игре влетели Шахте 2-1 но в яркой борьбе.. Но в итоге по факту скандал на скандале.. во всех новостях срач что и есть собственно скандал.. Меряние достоинствами взаимные унижения.. Страна грызётся.. Возможно ... где то там сидит дирижор этого действа.. и потирает руки.. как просто за 90 минут можно перессорить и внести раздор в большую часть населения.. Так чтоб руки друг другу у них желания подавать не было.. ... ОСОБЕННО УМИЛИЛО в этом плане выделение трибуны с МИКРОФОНОМ и громкоговорителями проплаченым (ТУТ УЖ СТО ПРОЦЕНТОВ БЕЗ СОМНЕНИЯ!!! БЕСПЛАТНОМУ ГЛОРУ такую поддержку аппаратурой не обеспечили бы) ....Орущему 50тысячномау стаду простейшую речёвку "МОЧИ КОЗЛОВ"! Видео тут же в коментах сверху.. .. И всем пофиг и всё в порядке вещей.. НА ВАШИХ ГЛАЗАХ ИДЁТ МАНИПУЛЯЦИЯ НАРОДОМ! Учтите кричавшие ! Если у вас есть родственники в Киеве вы их козлами называли! .. Родственников! .. Вы так и хотели ? Сомневаюсь.. Но поверьте со стадиона очень многие ушли с программой что в Киеве живут не люди а козлы.. ..Вот так земляки Донецкие.. Это не сарказм я обращаюсь вам как к землякам! Вами проманипулировали на стадионе при всех.. Постепенно градус могут поднять до того что всем выдадут биты (кто то кого потом не найдут) .. И вы побежите так же бездумно нас Убивать.. Правда сейчас благодаря америкосам модно демонстрациями воевать.. но в арабских странах всё делается как раз так как я написал.. Сирия..Ливия,,Ирак.. Все кому "придумали" в стране войну меж правильной частью населения и неправильной сейчас в шоке от реальности.. раньше им жилось не так плохо как оказалось и козлами вокруг были не те кого они ими считали.. Очень прошу принять во внимание мою точку зрения тем кто пожелает ОСКОРБИТЬ даже на этом форуме земляка.. Очень прошу.. Вот считайте меня пускай параноиком..но на всякий случай хотя бы процентов 5 вероятности моей версии уделите.. И не становитесь актёром этого театра абсурда.. Всем доьра вам..земляки..
Ответить
+8
-3
Bishunmo80 (КИЕВ)
​Рассудит всех походу Европа. .. В местных матчах анализировать уровень игры соперников в нашей стране по меньшей мере ..наивно.. Сайту жирный минус за техническую работу ресурса.. коментарии кроме того что печатаются через раз так например у меня в этой тебе разным шрифтом покакзывают половину.. жирным и простым ..
Ответить
+6
-1
JaJuan (Гавана)
Кстати - основное задание проплаченых троллей увести тему с данной темы на другие...например на матч ДД-ДК или на Тимошенко...перечитайте последние страницы, -сразу видно, кому тема интересно, а кто её затроливает - попередниками.
Ответить
+7
-3
bondra (Киев)
Я начал читать анализ "так называемых экспертов" матча Шахтер - Динамо и сразу бросил, т.к.
уже оценка на 1 минуте неадекватна. Оба "эксперта" рассказывают что Тремулинас немного подтолкнул Косту...а то что он рукой голову Косты развернул они не видят? И это было не в последний раз. Так что Ступару и Шебеку надо не так явно тролить за Динамо, проиграли то по делу.
Ответить
+5
-11
Hevari (Киев)
В первую очередь непонятно, кто и почему так тянет Фощия и Билокура. Оба судьи - не уровень Премьер-Лиги. Для Фощия Первая лига, в которой он судил 6 сезонов (2006-2012), по ходу потолок, а Билокуру надо вернуться в Первую лигу еще сезона на два, а потом снова пробовать судить Премьер-лигу.

Анатолий Абдула - молодец. Коллина, если хочет кого-то из наших "людей со свистком" и "продвигать" в Европе, то Абдула для этого подходит намного лучше, чем Бойко.

Швецов как был слабеньким судьей, так и остался. Как чудил, так и чудит. По-моему пора бы ему свисток на гвоздь вешать, ну или в Первую лигу идти работать.
Ответить
+6
-1
Ex.B. (Donetsk - Sydney)
http://www.youtube.com/v/gsZ7R-PhAWA\" />
Ответить
+3
-6
jegres (Харьков)
Спасибо, просто Вы меня отправляли к матчу ДК-ДД,а оказалось наоборот. Как по мне то в эпизоде с Михалыком 100% пенальти,а на Хачериди ,скорее да,чем нет.Но видите ли в чем разница, я признаю,что были такие моменты. Итого за прошлый сезон в ворота ДК не назначили два пенальти и еще два пенальти под вопросами (все пенальти в двух матчах с КЛ и ДД).
Ответить
+7
-2
Ex.B. (Donetsk - Sydney)
Так я не сказал, что там не было пенальти, я написал, что невозможно делать подкат по-другому.
Кучер не играл там умышленно рукой, делал подкат, а мяч котился на него и никак он смог бы убрать руки.
+3
-5
jegres (Харьков)
Правильно, я же не говорю что в подкате можно было как-то подругому сыграть, но пенальти было и его неназначили,а счет 1-2 был и 8 минут до конца матча. А Днепр,кстати, если не ошибаюсь тот матч выиграл и по делу.
+8
-1
Пузач (Украина)
Вот к чему этот анализ приткнуть, если Коллина уже поставил диагноз:) Окончательный! И с...ать, извините, он хотел на свою "клятву Гиппократа".
Ответить
+6
-3
Червяк (Донецкая)
А что общего в приведенном ролике и ситуацией тайсон-ярмоленко? Там игрока ударил не тот кто бил по мячу. а тот кто не попал
Ответить
0
-3
mpr0st (Lviv)
[quote datetime=" 07.08.2013 11:10 " author="Доктор Борменталь (Киев)"] " Ахметов все купил ))) У Вас паранойя. Суркис брал на работу." [/quote]
Суркіс брав, а Ахметов перекупив. І не треба переходити на особистості та паранойями розкидуватися. Я ж Вам нічого не приписую, хоча теж би міг.
Ответить
+5
-2
JaJuan (Гавана)
Ещё было бы интересно посмотреть на 4-5 фолов на Аруне, которых Швецов проигнорировал.
Ответить
+6
-2
JaJuan (Гавана)
Ну и эпизод Ярмоленко-Шевчук только заядлые кроты могут там увидеть грубость Ярмолы...я больше вижу подкат сзади Шевчука с случайным движением Ярмолы по обычной физике, когда тебе сзади ставят шлагбаум
Ответить
+6
-2
JaJuan (Гавана)
Кстати - вот кроты по игре рукой Велозу тут пишут. Итак, вспоминаем момент - идёт пас на АДриано - он симулирует и падает без помощи игроков ДК (тут бы и сказочке конец -свисток - ЖК - Адриано - едем дальше) и при этом он начинает играть лёжа ногами махая и имея возможность нанести травму себе (и тут надо свистеть свободный в сторону от киевских ворот, но нет же) и смотря на эти летающие ноги и тут мяч отскакивает и попадает в руку (именно попадает). В сухом остатке, до руки Велозу - Швецов обязан был 2 раза свистеть нарушение правил Адриано.
Ответить
+5
-3
Доктор Борменталь (Киев)
Оставайтесь в своем мире. ДК народный суперклуб. Блохин-не физрук. Менеджмент ДК лучший в мире. Ахметов все купил. Думаю скоро будет очередной повод обсудить очередной влет ДК-фарма ЧЕМПИОНА. Ведь только фарм может слить столько игр.
Ответить
+1
-7
JaJuan (Гавана)
Слить и убить во время матча - это разные эпизоды и истории? Вот когда будет иностранный судья с именем, тогда посмотрим - помнится мне что Мистер Нарезка Луческу был очень недоволен иностранными судьями и всегда оргазмирует на украинских судей. Странные дела, но я не жду от тебя ответа, почему Донецк всегда был недоволен украинскими судьями...не утруждайся. Всем обычным людям это понятно, вы же, донетчане, как каста привилегированных людей, всегда имеете своё особое мнение, и подпись (Киев) в вашем нике ни разу не смогла скрыть, ваше восточное и великое происхождение.
Ответить
+6
-2
JaJuan (Гавана)

" Смотри при адекватном судействе было бы так. На 4 минуте пеналь в ворота Дк, счет уже 2-0, на 7 минуте пеналь в ворота Шахтера 2-1 и бей динамо пеналь, уже не было той атаки бы, которая привела к голу в ворота Шахтера. так, что счет так и остается в первом тайме 2-1. Дальше, Срне желтую, Ярмоле Желтую, Эдуардо желтую, и без желтых, для Луиса и Хача. Тремулинас - красная, Аруна - красная, за игру рукой Велозы в 30 см от лини штрафной, должен был даваться штрафной.Тайсону желтую, не за сам фол, а просто, что б не ныли. Ну и 2 гола Шахтер забил чисто, счет 4-1."
Ex.B. (Donetsk - Sydney) 07.08.2013 08:03
Грибы жестяковые))
Ответить
+6
-3
Proliski Evg

" чего же стоятслова этих "экспертов", если даже такое четкое нарушение вызывает уних сомнения? ведь камеры есть, повторы, можно все посмотреть не раз..."
genev09 (Донецк) 07.08.2013 08:22

Чего стоят ваши слова, если никак не можете принять очевиднейших фолов против Динамо, описанных в статье? (причем, далеко не все вошли в анализ). Вам бы потролить да поназывать белое черным.
Не нравится им недовольство судьями со стороны Динамо. По сравнению с еще недавним донецким воем, когда любой не понравившийся вам свисток объяснялся словами "суркисвсекупил", происходящее сейчас недовольство - скромное шептание.
Ответить
+5
-2
Kiryuha (Киев)
[quote datetime=" 07.08.2013 06:57 " author="Odyssey68 (Donetsk)"] " 1.Два типа пенальти в начали матча пошли взаимозачетом. Правда Срна не делал коробочку, а тянулся к мячу. Не дотянулся. Бывает.
2.Все обезумели от фола Тайсон. Но почему то никто не вспомнил как в начале матча Ярмоленко протоптался по Шевчуку. Об извинениях я уже не говорю. " [/quote]1. Разница в том, что момент с Адриано - спорный, даже после посмотра повторов. А на Беланде пенальти очевидный.
2. Сто раз уже обсудили этот момент - не было там никакого фола: Шевчук прыгнул в подкат, Ярмоленко об него споткнулся,причем спиной! к Шевчуку.
Ответить
+7
-2
Макс23 (Кременчуг)
Ахметыч очень переживает за своих рабов в шахтах поэтому шахтер никогда в чу не проиграет. Там люди вкалывают по 12 часов получают мизер им нужна какая то цель какой то идол что бы пахать и дальше молча вот для чего нужна команда шахтер! Команда победила все неделю будут работать на славу а вы представьте если проиграет какой бунт подымут рабы! И то что он покупает судей это же для радости рабов разве есть в этом что то плохое?
Ответить
+10
-3
Spokoyno (Киев)

" Ну для начало, Хачериди в моменте с Коноплянкой дваждый сыграл"
Ex.B. (Donetsk - Sydney) 07.08.2013 09:39
Так Динамо з Дніпром у 4-му турі не грало?
Чи то однофамільці? :-)
Ответить
+4
-1
Igorjan (Донецк)
1 мин. - нарушение было. Аргументы против неубедительны.
4 мин. - дал доиграть эпизод.
7 мин. - наткнулся на игрока.
18 мин. - ??? какая карточка? Так к концу первого тайма можно бы было играть 8 на 8. таких нарушений в течении матча было масса и если быть последовательным, то Швецов бы точно удалил всех.
45 - игровой эпизод.
58 мин. - все верно. Карточка Луису сомнительная. Хачериди толкнул Адриано, не знаю в трансляцию попало или нет, смотрел со стадиона. Эдуардо попал по вратарю, но пытался сыграть в мяч. Устно предупредили, что еще нужно?
65 - игровой эпизод.
67 - о пенальти не может быть и речи.
75 - достаточно было бы устного предупреждения.
76 - никто ничего не увидел, но крика много. Нормальный повтор отсутствует, будем ждать отчет инспектора матча. Об эпизоде писано-переписано, мнения полярные. Точку зрения экспертов не разделяю.
90+3 - выдернуто из контекста для анализа, но с экспертами согласен.
Ответить
+4
-11
Spokoyno (Киев)
http://www.sport-express.ua/football/ukraina/news/...
Ответить
+3
-2
mpr0st (Lviv)
Два авторитетнійших арбітра по кісточках розібрали підсуджування Швецова Шахті. А кроти і тут не згідні. Мабуть кращє розбираються в футболі, ніж Ступар і Шебек. Сміх та й годі.
Ответить
+6
-4
Доктор Борменталь (Киев)
ХА. Кто платит, тот и заказывает музыку. Все продается и покупается. Даже авторитетнейшие арбитры))) На 2+2 авторитетнейшие эксперты тоже много чего рассказывают.А то, что моменты разобраны далеко не все и исключительно в интересах ДК, так извините я не слепой и футбол смотрел ))) Кстати Коллина не разделяет точки зрения авторитетнейших арбитров.
Ответить
+2
-7
mpr0st (Lviv)
Колліну вже давно з потрохами купив Ахметов і Швецова він буде захищати лише тому, що сам його на матч призначив і признати його помилки, то значить треба і признавати, що сам помилився. А цього він ніколи не зробить.
+7
-3
Доктор Борменталь (Киев)
Ахметов все купил ))) У Вас паранойя. Суркис брал на работу.
0
-7
jegres (Харьков)
Вы так и не ответили на вопрос ПОЧЕМУ 80 матчей к ряду ШД не назначают пенальти, несмотря на то что фолы в штрафной были. А на счет Коллины перечитайте: он сказал что момент с Тайсоном будет разбирать КДК,а фол на Беланде был, но Швецов принял решение пенальти не назначать. Кстати,посмотрите назначения суддей: Швецова нет нигде,хотя обычно главных с прошлого тура ставят резервными или за воротами.
+9
-3
mpr0st (Lviv)
[quote datetime=" 07.08.2013 09:42 " author="Ex.B. (Donetsk - Sydney)"] " Дави Хохлов! " [/quote]
Кого це ти там давити зібрався? Вже зовсім обнаглів.
Ответить
+7
-2
Доктор Борменталь (Киев)
http://www.youtube.com/v/xagoywe7Px4\" />
Ответить
+1
-5
mpr0st (Lviv)
Цей дебілізм я вже бачив, але питавсяв в австралійця, кого він давити зібрався?
+5
-4
Ex.B. (Donetsk - Sydney)
а этот видел? http://www.youtube.com/v/kgS2299EXUM\" />
+3
-6
jegres (Харьков)
Особенно приятным для всех нас делает это скандирование то,что оно было как РАЗ в момент когда шахтеровец Тайсон ,в порыве благородного гнева выбивал мяч и ЧИСТО СЛУЧАЙНО(как Кучер в подкате с двумя руками остановил мяч или Фернандинье в ласточкеном полете своим КРЫЛОМ остановил мяч при ударе Безуса) попал прямой ногой Ярмоленко в правое бедро.
+7
-3
Зенко (уже емігрант)
[quote datetime=" 07.08.2013 01:08 " author="Dilettante (Донецкая обл.)"] " Читал только о матче, который смотрел Шахтер-Динамо. Мнение свое не поменял- ярый шахтерофоб Иван Вербицкий набрал себе в "эксперты" судей неудачников, что бы банально троллить Шахтер. Я бы например успокоился если бы в оценках действий судьи не было выборочных акцентов на нужных моментах. Если рассматриваете момент с не назначенным пеналем в ворота Шахтера, то не забывайте о нокауте Косты в штрафной. Если решили пожурить Тайсона, то наверное не забывайте и о динамовском чернокожем, который врезался руками в лицо Кучеру. И вот если с такой позиции все бы, а особенно "эксперты" и другие неудачники, смотрели бы на действия судьи, то если и не поняли бы, что никакой предвзятости и не было, а был может быть тот самый, пропагандируемый в прошлом сезоне обкурком с 2+2, "дух игры" или банальные ошибки и нерешительность, то по крайней мере не выглядели зашоренными и продажными.Что-то я в последнее время все больше убеждаюсь в том, что как работала судейская банда на Сурка, так и продолжает это делать. Причем в этой агонии участвуют уже все в Динамо :( На это у них ума хватает, а вот создать команду слабо ;) Я так думаю чем дольше они будут "строить" свою команду в таком формате, тем дольше мы, или кто-то другой, будет чемпионами. ;)" [/quote] МИРОСЛАВ СТУПАР

​З кінця 50-х років ХХ століття Мирослав Ступар виступає за
Ответить
+2
-1
Зенко (уже емігрант)
[quote datetime=" 07.08.2013 01:08 " author="Dilettante (Донецкая обл.)"] " Читал только о матче, который смотрел Шахтер-Динамо. Мнение свое не поменял- ярый шахтерофоб Иван Вербицкий набрал себе в "эксперты" судей неудачников, что бы банально троллить Шахтер. Я бы например успокоился если бы в оценках действий судьи не было выборочных акцентов на нужных моментах. Если рассматриваете момент с не назначенным пеналем в ворота Шахтера, то не забывайте о нокауте Косты в штрафной. Если решили пожурить Тайсона, то наверное не забывайте и о динамовском чернокожем, который врезался руками в лицо Кучеру. И вот если с такой позиции все бы, а особенно "эксперты" и другие неудачники, смотрели бы на действия судьи, то если и не поняли бы, что никакой предвзятости и не было, а был может быть тот самый, пропагандируемый в прошлом сезоне обкурком с 2+2, "дух игры" или банальные ошибки и нерешительность, то по крайней мере не выглядели зашоренными и продажными.Что-то я в последнее время все больше убеждаюсь в том, что как работала судейская банда на Сурка, так и продолжает это делать. Причем в этой агонии участвуют уже все в Динамо :( На это у них ума хватает, а вот создать команду слабо ;) Я так думаю чем дольше они будут "строить" свою команду в таком формате, тем дольше мы, или кто-то другой, будет чемпионами. ;)" [/quote] Мирослав Ступар
​З кінця 50-х років ХХ століття Мирослав Ступар виступає за
Ответить
+2
-1
ser-gio (kiev)
Итого:
1. Странный подбор моментов для разбора, явно моменты разобраны не все
2. Разбор делался судя по всему по памяти, были либы ролики другие - их бы не проблема вставить в статью.
Иван, за идею статьи 5, за исполнение жирная 2
Ответить
+3
-7
Игорь10 (Днепропетровск)
[quote datetime=" 07.08.2013 08:03 " author="Ex.B. (Donetsk - Sydney)"] " Смотри при адекватном судействе было бы так. На 4 минуте пеналь в ворота Дк, счет уже 2-0, на 7 минуте пеналь в ворота Шахтера 2-1 и бей динамо пеналь, уже не было той атаки бы, которая привела к голу в ворота Шахтера. так, что счет так и остается в первом тайме 2-1. Дальше, Срне желтую, Ярмоле Желтую, Эдуардо желтую, и без желтых, для Луиса и Хача. Тремулинас - красная, Аруна - красная, за игру рукой Велозы в 30 см от лини штрафной, должен был даваться штрафной.Тайсону желтую, не за сам фол, а просто, что б не ныли. Ну и 2 гола Шахтер забил чисто, счет 4-1." [/quote]
Причем вообще этот подсчет? Это же футбол, а не - бокс! ВОЗМОЖНО, что одно любое ОШИБОЧНОЕ решение швецова перевернуло бы ход игры в противоположную сторону, а возможно и нет! Скорее всего ШД и так бы выиграл, но тут речь о НАГЛОМ ЛАКЕЙСКОМ судействе швецова в пользу шахты. Он просто в нужный момент умело передернул ход игры, поэтому КАКОЙ был бы счет при другом судействе мы уже не узнаем.
Ответить
+11
-2
Ex.B. (Donetsk - Sydney)
Швецов убил бы ДК тогда, когда ДОЛЖЕН был удалять 2 игроков киевлян, а за удар в лицо Косте от Тримуланиса в штрафной, ставить второй пенальти. Ставить штрафной за игру рукой Велозы. Все что я перечислил, как можно после этого говорить об однобоков судейтве в сторону Шахтера, если Швецов, тупо пожалел ДК причем слишком.
Ответить
+4
-7
JaJuan (Гавана)
Та фантазии эти вызывают только улыбку, ты ведь и сам это понимаешь))
+5
-2
Ex.B. (Donetsk - Sydney)
Это вот ты не понимаешь, зачем отрицать если все есть на видео? Не понятно мне? Или киевлян нельзя удалять за удары по лицу?
+1
-8
Мичман (Вінниця)
Що куримо. Невже в даунецкому регіоні наркота стала легальна, чи ягель з расеї передають
+8
-4
Yuhimenko (Киев)
Что не говорите, а Коста по жизни наглый и самодовольный, знает, что не накажут - крыша хорошая. Этому пример не один матч.
Ответить
+10
-1
Igorjan (Донецк)
А что моменты против ДК не рассматриваются? Где непонятная карточка Кучеру, где нарушение против воротника ШД и т.п.? Или где хотим там видим?
Ответить
+2
-8
Доктор Борменталь (Киев)
Да оставь их. Пусть обтекают.
Ответить
+1
-7
jegres (Харьков)
69e08b8cc6ae956_tmp04c86cc899a6ff4_tmp
Борменталь, к примеру как здесь?А еще пенальти на Беланде...
Ответить
+6
-2
Доктор Борменталь (Киев)
88ee22275a1ff2b
К примеру как здесь.
Ответить
+1
-8
jegres (Харьков)
Ну и к чему этот скрин?Вы говорили о ПЕНАЛЬТИ.К тому ВЕЗДЕ фол со стороны Ярмолы был ЗАФИКСИРОВАН,а вот то что за 80 матчей в своей штрафной не нарушает правил ШД.
+10
-2
Доктор Борменталь (Киев)
Это к предыдущему посту об однобоком судействе.Масса фолов со стороны ДК также не была замечена. Ярмоленко так тот вообще по совокупности на красную наиграл. А что касается пенальти, то да возможно и был, как и была незафиксированная игра рукой Велозу на линии штрафной, что в исполнении Срны равносильно пенальти ) Искать причины 6-го подряд поражения исключительно в судейских ошибках-удел слабых.
+2
-9
jegres (Харьков)
Я не говорю,что проиграли только из-за судейства-раз, второое -ДО момента когда мяч попал в руку Велозу судья УЖЕ свистнул фол со стороны Адриано. Третье- ВЫ утверждали:"Для того, чтобы заработать пенальти. Нужно как минимум атаковать и иногда входить в штрафную ШД. Такое бывает часто?"Я Вам привел пример КОГДА такое было и показал что нарушения БЫЛИ, но пенальти почему-то нет уже 80 матчей к ряду. Так причем тут фолы Ярмоленко,которые ЗАФИКСИРОВАЛ судья?Ответьте по пенальти.ПОчему в ворота Вашей команды не ставят пенальти 80 МАТЧЕЙ к ряду, хотя нарушения были и даже Вы их признали?
+6
-2
Доктор Борменталь (Киев)
А часто свистят такие нарушения в начале матча в Европе? Да, на мой взгляд мог поставить.
Не поставил. Что теперь? В этом причина поражения ДК? Да они сравняли сразу практически. Я Вам массу примеров могу привести, когда не ставились пенальти в ворота ДК в других матчах чемпионата м все спускалось на тормозах. А уж как тянули ДК в прощлом сезоне...Не вытянули. А вы тут прицепились к этому пенальти. А на счет 80 матчей кряду, так это касается исключительно домашних встреч. Откуда этим пенальти взятся, если 90% команд ЧУ во встречах с ШД ставят автобус у своей шрафной и не переходят центральную линию.
+1
-9
jegres (Харьков)
Каких домашних матчей?Это касается всех матчей в ЧУ ,а откуда им взятся я привел примеры на скрине.Это матч с Карпатами и ДК в Киеве к примеру.Я говорю о ВСЕХ случаях. В ворота ДК пенальти СТАВЯТ,а в ворота ШД - нет . Вот единственный и неоспоримый факт.
+6
-2
tank75 (Одесса)
Очередной урок из области: думай, украинец, за кого голосуешь!!! Такой беспредел уже во всех отраслях страны! Пока не скинем с трона киллера 90-тых, так и будем жить!
Ответить
+12
-1
SCAR_UA (Київ)
жЫд хорошенько лизнул кротам... теперь пару туров судить не будет, но это точно уже не отразиться на его финансовом положении!!!
ДАВИ КРОТОВ!!!!!
Ответить
+11
-3
Ex.B. (Donetsk - Sydney)
Дави Хохлов! Хоти их раздавили уже.
Ответить
+3
-8
Доктор Борменталь (Киев)
Иван Вербицкий, однобоко как-то судейство проанализировали в матче ШД-ДК. А как же эпизод Тремулинас-Тейшейра. Когда бразилец получил пятерней в лицо? Кунг фу в исполнениии Ярмоленко-Шевчук? Травма Кучера, после того, как по нему походил тот же Ярмоленко? Инра Велозу рукой и неназначеный штрафной вблизи ворот? Очень объективно. И вообще смешно слышать нытье о судействе после 6 влетов подряд от клуба, который в Европе давно ассоциируется с "Империей меха".
Ответить
+2
-12
genev09 (Донецк)
ну если в первом же эпизоде говорить, что "...заДуґласом Костою був оборонець, який формально міг заважати. Але, за великимрахунком, порушення там не було..." и "...Незначне порушення правил з бокуТремулінаса було. Бенуа трохи притримав Дуґласа...", то даже не знаю, как можно назватьэтих судейских "экспертов"...
какое там "...поклав бразильцевіруку на плече..."- это же классическое нарушение, когда защитник проиграл позицию, а потом неуспел за нападающим и остановил его рукой, причем развернув игрока!
чего же стоятслова этих "экспертов", если даже такое четкое нарушение вызывает уних сомнения? ведь камеры есть, повторы, можно все посмотреть не раз...
так что далеечитать не вижу смысла, эта рубрика, похоже благодаря автору, регулярно достигает своей цели:нагнетать обстановку и заставить обращать еще большее внимание на арбитров,отвлекая от игры...

Ответить
+1
-9
Odyssey68 (Donetsk)

1.Два типа пенальти в начали матча пошли взаимозачетом. Правда Срна не делал коробочку, а тянулся к мячу. Не дотянулся. Бывает.
2.Все обезумели от фола Тайсон. Но почему то никто не вспомнил как в начале матча Ярмоленко протоптался по Шевчуку. Об извинениях я уже не говорю.
3. Перед нарушением на Срне Мбкони было идентичное со стороны Тайсона. Там карточку не дали. Это раз.
4. Эдуардо должен был получить карточку. Это два.
5. Пенальти Ракицкого. Шахтеру такой пенальти дали бы, остальным нет. В матче с Динамо 50 на 50.
Ну и ХДЕ здесь кого-то засудили. Обычное судейство для флагмана украинского футбола. Киевляни знают и подтвердят.
Пора привыкать Шахтер флагман украинского футбола, а Динамо все остальные. И в вашей любимой Европе точно такие правила. Есть гранды и все остальные. Али не так.
Ответить
+2
-17
Acsakal (Kharkov)
1 Судейство было откровенно предвзятым, хотя победа Шахты, скорее всего, состоялась бы и при абсолютно адекватном судействе, ведь во втором тайме горняки киевлян элементарно перебегали.
2 Возможно, что такое судейство - это не только подстраховка Ахметова, но и месть Григорию Михайловичу за организацию и проведение эпопеи с договорняком Металлист-Карпаты.
Ответить
+6
-7
Almaz (Донецк)
Швецову пора бы уже для себя сделать вывод, сколько бы он не проявлял лояльности к Динамо, благодарности не получит никогда. Поставил бы на 4 минуте пенальти и где было бы это Динамо после пяти минут матча и счете 2:0 в пользу Шахтера.
Ответить
+1
-14
Мост Варваровский (Николаев)
Когда я узнал что арбитром назначили Швецова то сразу поставил на победу Шахтера.А никто не знает в каком мачте чемпионата Украины в ворота Шахтера ставили пенальти?
Ответить
+15
-3
jegres (Харьков)
Возьмите и отсчитайте после 4-го тура был юбилей:в ворота Шахтера 80 матчей к ряду нет пенальти.
Ответить
+10
-1
Ex.B. (Donetsk - Sydney)
Смотри при адекватном судействе было бы так.
На 4 минуте пеналь в ворота Дк, счет уже 2-0, на 7 минуте пеналь в ворота Шахтера 2-1 и бей динамо пеналь, уже не было той атаки бы, которая привела к голу в ворота Шахтера. так, что счет так и остается в первом тайме 2-1. Дальше, Срне желтую, Ярмоле Желтую, Эдуардо желтую, и без желтых, для Луиса и Хача. Тремулинас - красная, Аруна - красная, за игру рукой Велозы в 30 см от лини штрафной, должен был даваться штрафной.Тайсону желтую, не за сам фол, а просто, что б не ныли. Ну и 2 гола Шахтер забил чисто, счет 4-1.
Ответить
+2
-13
Adamsf (Киев)
Ты считаешь как Азаров. У того уже в апреле отремонтировали 98% дорог, а у тебя 2-1 к седьмой минуте. С такой объективностью на ДА соперникам можно и на поле не выходить. Целее будут футболисты, не надо будет клубам фаершоу оплачивать, а играки ШД перестанут думать что - ЭТО и есть правила игры в футбол
+10
-2
jegres (Харьков)
Кстати на счет ФАЕР-ШОУ. За них на матче с ШД в Киеве Динамо оштрафовали на 250 тысяч.Вопрос на сколько оштрафуют ШД,учитывая что судье пришлось несколько раз делать паузу?
+8
-1
Доктор Борменталь (Киев)
Мне больше интересно какие санкции УЕФА предпримет к клубу, покупающему игры во внутреннем чемпионате.
+2
-5
Доктор Борменталь (Киев)
Для того, чтобы заработать пенальти. Нужно как минимум атаковать и иногда входить в штрафную ШД. Такое бывает часто?
Ответить
0
-7
Ex.B. (Donetsk - Sydney)
Да, и если повтор смотреть из-за спины Эдуардо, там видно, что первый удар он нанес под мяч, а второй замахнулся, но ногу до Коваля даже не довел. О каких ребрах там реч, ужас, коваль же не на спине лежал. Бред!
Ответить
+1
-9
jegres (Харьков)
Да под мяч, только мяч УЖЕ был у Коваля в тот момент.А это атака вратаря и ЖК.
Ответить
+10
-1
Ex.B. (Donetsk - Sydney)
написал уже по этому поводу)
0
-5
jegres (Харьков)
Ага, только нам за последние пять матчей -три сомнительных пенальти,а вам за 80-ни одного. И приведите пожалуйста тот момент о котором Вы написали,Вы уверенно что он такой же как тот ,когда игрок ШД(кажется Кучер) двумя руками в падении в свое штрафной остановил прострел от игрока Карпат.
+10
-1
Ex.B. (Donetsk - Sydney)
Ну для начало, Хачериди в моменте с Коноплянкой дваждый сыграл рукой, правой и левой.
А по поводу Кучера, Вы пробывали делать подкат и руки к примеру завести за спину, или поднять их вверх?
+2
-9
jegres (Харьков)
Можете сказать хоть примерно в какое время это было-честно искал пока не нашел. А на счет Кучера ,по Вашему выходит что мяч ЧИСТО СЛУЧАЙНО ЗАСТРЯЛ между двух рук?А Фернандинье всегда ласточкой порхает в своей штрафной и раставляет аки крылья руки свои?Или только когда Безус по воротам бьет?
+9
-1
Ex.B. (Donetsk - Sydney)
http://www.youtube.com/v/jHONfWH8-tw\" />
+3
-5
Ex.B. (Donetsk - Sydney)
А где удары в Лицо Тримулинаса? Где Удар Аруны? А то что Аруна получил ЖК, не за фол на тайсоне, а по совокупности за те фолы которые совершил до этого? Никого это еб*** волновать не должно?
Ответить
+3
-13
Almaz (Донецк)
​Вербицкий с партнерами развлекается!
Ответить
+3
-10
Stas Titov (Kyiv)
Я как личность как гражданин Украйны официально оюращюсь к П.Л. Колини, по поводу его деятельности на териториий Украйны и кем он есть и на сонование этого обрщюсь в суд или нет посморим )))
Ответить
+11
-3
vizalexx (Киев)
Есть два типа заангажированного судейства (ну, и градация между ними). Первое - по ключевым моментам - офсайды, нарушения в штрафной, удаления, что могут изменить ход матча кардинально. И второй - по мелкому свистеть или не свистеть. Не свистеть свою команду, потому что "футбол не балет", а игра мужская и контактная; или же на каждый чих "неугодной" команды раздается свисток и поднимается флажок. В достопамятном матче с Ваксом судейство в целом было вполне приличное. Но наступил ключевой момент с Гармашем. Шевцов отсудил соответственно поставленной перед ним задачей. На Аруне не поставлено пять чистых штрафных. А он то был одним из ключевых в ДК. Хотя, впрочем, особого значения все это не имеет. По поводу Вакса я уже отписывался и это совпало с мнением Булаха,хотя остались мы в тотальном меньшинстве: "Достопамятный матч в Донецке выиграл не Вакс и не Гармаш его проиграл. Истерика Семина лучше всего свидетельствовала о триумфе Луческу. Вместо того, чтобы сконцентрировать себя и команду, дать ей энергию и уверенность, что можно бороться до конца, Семин устроил истерику". Блохина подвела избыточная "необходимая осторожность". Или наоборот, ее недостаточность. В любом случае, вышло ни рыба, ни мясо. И поражение получилось вполне закономерным. Но это не отменяет
факта гнилого судейства 4 августа.

Ответить
+16
-4
Dilettante (Донецкая обл.)
Читал только о матче, который смотрел Шахтер-Динамо. Мнение свое не поменял- ярый шахтерофоб Иван Вербицкий набрал себе в "эксперты" судей неудачников, что бы банально троллить Шахтер.
Я бы например успокоился если бы в оценках действий судьи не было выборочных акцентов на нужных моментах. Если рассматриваете момент с не назначенным пеналем в ворота Шахтера, то не забывайте о нокауте Косты в штрафной. Если решили пожурить Тайсона, то наверное не забывайте и о динамовском чернокожем, который врезался руками в лицо Кучеру. И вот если с такой позиции все бы, а особенно "эксперты" и другие неудачники, смотрели бы на действия судьи, то если и не поняли бы, что никакой предвзятости и не было, а был может быть тот самый, пропагандируемый в прошлом сезоне обкурком с 2+2, "дух игры" или банальные ошибки и нерешительность, то по крайней мере не выглядели зашоренными и продажными.
Что-то я в последнее время все больше убеждаюсь в том, что как работала судейская банда на Сурка, так и продолжает это делать. Причем в этой агонии участвуют уже все в Динамо :( На это у них ума хватает, а вот создать команду слабо ;) Я так думаю чем дольше они будут "строить" свою команду в таком формате, тем дольше мы, или кто-то другой, будет чемпионами. ;)
Ответить
+5
-18
OverFox (Днепропетровск)
[quote datetime=" 06.08.2013 23:26 " author="донтист (днепропетровск)"] " Ребята! Два обиженных бывших арбитра,прославленные позорм,изо всех сил пытаются навести вражду между болельщиками команд и это им удается.Есть кому тормознуть их." [/quote]Причем оценка работы судей к вражде болельшиков?
Или ты считаешь, что все болельщики альтернативно одаренные и звереют только оттого, что кто-то усомнился в справедливом судействе в матче их команды?
Ответить
+11
0
ser-gio (kiev)
Ну, Швецов явно подсвисывал в сторону Шахтера, тут все ясно.
Неясно с экспертами )))))))
Ступар - уже давно в ступоре, несет чушь.
Шебек - он явно адекватнее.
Но подбор и разбор моментов вызывает ОГРОМНОЕ УДИВЛЕНИЕ (про матч Шахтер-Динамо):
1. На каких видео материалах разбирали данные ошибки? Почему они не приведены в тексте?
2. Почему не отражен момент с ударом локтем Косту (надо быть справедливым, я же не Шевцов)?
3. Имеет большое значение, какое видео смотрели по Тайсон-Ярмоленко. Информативное видео сзади Тайсона, но его видимо и не показали - иначе бред про "протяжку" не появился бы, да и методическое видео УЕФА явно не в тему
Ответить
+4
-11
dm23 (Донецк)
Вопрос .Сколько матчей киевского Динамо отсудил Шебек в своей карьере.Ответ 0 .
Потому что он из Киева. Так теперь он за все отыгрывается - сидит с микроскопом и выискивает нарушения против любимого клуба.
Где удар по голове Косты Тремулинусом ,где игра велозу рукой возле штрафной.
Это не эксперт ,у него на лбу написано - сотрудник ДК.
Ответить
+3
-17
Wille_kiev (Киев)
Вам бы таблеток выпить какую то. Вы бредите! За что отыграться, зачем??? Идите лучше спать, а то родители за компом еще застукают в такое время!))
Ответить
+9
-2
m_odessa (Odessa)

" Помимо команд-соперниц,Киеву нужно играть ещё против судейской бригады!Такое ощущение,что задачи у судей-убить команду!"
Ялтинец (Ялта) 06.08.2013 23:12
Согласен на 100%, но не могу не порадоваться за то, что они теперь ощущают на своей шкуре то, что творили десятилетиями сами. Ну а от донецких такого не ожидал. Сами были столько лет в этом дерьме, но дорвавшись до власти тоже стали беспредельщиками.
Ответить
+11
-8
enginer (Киев)
я б сказав точніше - стали ще набагато гіршими бєзпрєдєльщіками - і тому якщо раніше колись за них вболівало більшість країни, то тепер більшість їх ненавидить...
Ответить
+6
-1
Ex.B. (Donetsk - Sydney)
Ой-ой-ой!
Стадион как заполнялся, так и заполняется, в УЕФА по рейтингу поднимались и поднимаемся, а интернет воины, меня мало интересуют, и Шахтер слабее не станет, если кто-то там в Киеве перестал болеть за Шахтер.
+3
-8
enginer (Киев)
мені взагалі також байдуже, що вам це без різниці... є про той випадок народна мудрість - чим вище задерешся, тим больніше буде падати...
+7
-2
245 кварталл (Дон обл) (Донецк)

" Швецов подсуживал Шахтеру. Наглядный пример, неназначенный пенальти когда Ракицкий завалил Мбокани."
жажа_the_best (Харьков) 06.08.2013 22:53
Судьи тоже люди и могут ошибаться.
жажа_the_best (Харьков)
22.07.201300:26
Это ваш комментарий?
Т.е. в пользу Металлиста ошибаются, а в пользу Шахтера подсуживают?
Двойные стандарты, не не слышали?
Ответить
+6
-10
жажа_the_best (Харьков)
Никаких двойных стандартов. В этом матче Шевцов до хрена ошибался и причем умышленно, это было видно неворуженным взглядом. Киевские болельщики подтвердят мои слова. Наверно Ахметов спонсирует обучение его дочери в одном из лондонских университетов, что он так старается угодить Шахтеру... А в матче с Арсеналом я не увидел, что судья нарочно ошибался в пользу харьковчан. В самом спорном моменте того матча, судья не мог увидеть руку у Кристальдо, потому что спина у последнего не стеклянная.
А как вы нашли комментарий. Тут есть поисковик?
Ответить
+13
-6
таврия19752009 (симферополь)
Опять прочитал только про первое нарушение на 1 минуте на Косте и гол Срны.
И как всегда тут даже у арбитров разное мнение(хотя разве можно их назвать арбитрами)
Если на первой минуте фола нет как у Ступара то дальше можно не читать
Ответить
+5
-12
донтист (днепропетровск)
Ребята! Два обиженных бывших арбитра,прославленные позорм,изо всех сил пытаются навести вражду между болельщиками команд и это им удается.Есть кому тормознуть их.
Ответить
+7
-18
jegres (Харьков)
Ая-яй,что же эти эксперты совсем ничего не понимают, ведь четко же сказал главный тренер самой корректной и феир-плейной команды Украины, в ворота которой уже 80 МАТЧЕЙ к ряду не назначают пенальти, что судейство было "великолепным",а они.... ЭХ!
Ответить
+23
-5
Метеор (Днепр)
​Удаление Кинаша по делу.И никакого положения вне игры у Селезнева не было и близко.
Так что вновь прокололись те, кто кричал, что Днепр выиграл за счет судьи.
Ответить
+14
-2
Ялтинец (Ялта)
Помимо команд-соперниц,Киеву нужно играть ещё против судейской бригады!Такое ощущение,что задачи у судей-убить команду!
Ответить
+20
-7
Kiryuha (Киев)
[quote datetime=" 06.08.2013 23:03 " author="k@llashniKoff (Kiel)"] " ​А почему эксперды так и не прокомментировали нарушение в штрафной ДК на 4-ой минуте??Или ошибки в сторону ДК игнорятся?" [/quote]Читайте внимательней: спорный момент - пенальти 50/50.
Ответить
+12
-3
k@llashniKoff (Kiel)
​А почему эксперды так и не прокомментировали нарушение в штрафной ДК на 4-ой минуте??
Или ошибки в сторону ДК игнорятся?
Ответить
+9
-20
moderator
ШАНОВНІ ФОРУМЧАНИ!
Нагадуємо Вам, що за порушення правил - бан!
Ответить
+7
-7
k@llashniKoff (Kiel)
4-та хвилина.
Ответить
+8
-7
viktor.28r (луцк)
бред,полнейший бред, кто им позволил в своё время носить титул *футбольний судья*? таких экспертов гнать надо...
Ответить
+11
-22
жажа_the_best (Харьков)
Швецов подсуживал Шахтеру. Наглядный пример, неназначенный пенальти когда Ракицкий завалил Мбокани.
Ответить
+22
-11
footboliare (Мир город)
​слишко много букв, не осилил
Ответить
+3
-17
zinolex (Луганск)
вичсь читати, МА-МА МЫ-ЛА РА-МУ !!! І так далі
Ответить
+5
0


Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус

загрузка...