Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Металіст - Чорноморець 0:0. Тактичний аналіз матчу


Центральний матч 13-го туру

Металіст - Чорноморець 0:0. Тактичний аналіз матчу


Формації команд

Мирон Маркевич виставив на гру вже звичний стартовий склад команди, за відсутності травмованих Хав’єра і Марлоса. Місце в воротах зайняв – Дішленкович, в центрі захисту пара – Папа Гує і Родріго Моледо, справа – Павло Ксьонз, на протилежному фланзі захисту розташувався – Марсіо Азеведо. В опорній зоні – Дієго Соуза в якості глибокого плеймейкера команди, а також Едмар в позиції гравця від штрафної до штрафної, в захисних діях Едмар працював на одній лінії з Соузою та страхував зону між захисниками та півзахисниками, в атакуючих - підіймався на крок вище, розташовуючись над Дієго.

Металіст - Чорноморець 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 1

Два вінгери – Хосе Соса справа і Алехандро Гомес зліва. Останній постійно звужував гру до центру, висуваючись в позицію другого форварда, або ж працював з глибини з-під нападника. Капітан «Металіста» більше діяв на фланзі, намагаючись розтягувати в ширину захист одеситів. Атакуючий півзахисник – Себастьян Бланко, який працював під Девічем і вів пошук вільних зон, зміщуючись на фланги чи працюючи в коридорах між гравцями однієї лінії суперника. На вістрі нападу – Марко Девіч.

Роман Григорчук не міг розраховувати в цьому матчі на дискваліфікованих Олексія Антонова та Сіто Рієру, що безумовно позначилось на атакуючому потенціалі одеситів. Зрештою вибір основного складу читався. В воротах розташувався Дмитро Безотосний, двійка центральних захисників – Пабло Фонтанельо і Маркус Бергер, справа – Павло Кутас, зліва – Андерсон Сантана. Выдзначимо, що бразилець значно краще за Павла підтримував атакуючі дії «Моряків», в тих випадках коли ситуація на полі дозволяла йому залишити своє місце в захисті.

В центрі півзахисту – Кирило Ковальчук в позиції шостого номера і Олексій Гай в якості восьмого номера одеситів з функціями вести гру команди, направляючи атаки. Над ними - атакуючий півзахисник Бобко, хоча минулого сезону Іван фактично всі матчі використовувався наставником саме на місці десятого номера, але цього року, це був перший вихід одесита вже в якості атакуючого півзахисника. Франк Джа Джедже – лівий вінгер, на протилежному фланзі – Володимир Прийомов, і єдиний форвард – Сергій Самодін.

Металіст - Чорноморець 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 2Металіст - Чорноморець 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 3

Відсутність командної швидкості в атаках «Металіста» і погане використання ширини поля

На діях «Жовто-синіх» в останніх матчах суттєво позначається брак хороших конкурентних матчів з сильними суперниками. Складається враження, що харків’яни знизили вимоги до себе та працюють на полі з меншою кількістю швидкісних командних взаємодій, що значно спрощує способи протидії їм для суперників. В основному підопічні Мирона Маркевича намагались розпочинати атакуючі дії через короткий пас в центрі поля - Соуза опускався до центральних захисників, отримуючи м’яч, і з глибини поля вів пошук продовження атак. Гомес надто багато зміщувався до середини в тих випадках, коли Азеведо не встигав підтримувати атакуючі дії, тим самим зменшуючи «ширину» атаки, дозволяючи одеситам максимально насичувати зони в центральній частині поля.

«Чорноморець» в захисті перебудовувався на тактичну схему «4-4-1-1», діючи компактно і досить агресивно вступаючи в пресинг в другій зоні футбольного поля. В Соузи не було якісного продовження вперед через фланги і через центр, тому майже всі його спроби загострювати гру довгими передачами не знаходили продовження, адже партнер, який виступав адресатом, завжди перебував під щільною опікою, що не дозволяло йому вільно приймати м’яч. Така щільність в діях «Чорноморця», а також недостатня швидкість в атаках «Металіста», брак руху в зони підбору м’яча після єдиноборств не дозволяли харків’янами працювати в атаках другим темпом з підборів.

Порівняльні характеристики Дієго Соузи з Олексієм Гаєм, 1 тайм

Металіст - Чорноморець 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 4

Відсутність руху та недостатньо широка гра від господарів поля, добре помітна в аналізі дій Дієго Соузи, який звично для себе в останніх матчах грав досить низько, з глибини поля намагаючись розпочинати атаки. Проте, лише вісім його передач були здійснені на половині поля «Чорноморця», вперед чи поперек, що також свідчить про те, що одесити не надавали простору центральному півзахиснику суперника, зустрічаючи його достатньо високо, змушуючи того віддавати передачі здебільшого назад.

Порівняльні характеристики Хосе Соси з Франком Джа Джедже, 1 тайм

Металіст - Чорноморець 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 5

Хосе Соса, що також постійно перебував під тиском захисників. Приична того - впершу чергу, "вузька" гра від Гомеса, що дозволяв «Морякам» зміщувати їхню «коробку» ближче до правого краю харків’ян та насичувати зону дій лідера атак суперника. За перший тайм капітан «Металіста» здійснив всього один вдалий крос в штрафний майданчик, як і Джа Джедже. Тут варто зазначити, що Франк 40 хвилин гри провів на місці лівого вінгера, а на останні п’ять хвилин змінив фланги з Прийомовим, що в якійсь мірі дозволило йому віднайти вільний простір та зробити дві спроби загострення гри, хоча і невдалі.

«Жовто-сині» до перерви володіли територією і м’ячем, але не чинили достатньо тиску на захист суперника, щоб розраховувати на помилки останнього. За весь перший тайм варто відзначити два епізоди: вихід Бланко під кутом на ворота Безотосного, а також хороший підхід до воріт від Алехандро Гомеса, що мав можливість вийти на побачення з голкіпером одеситів, але почав підробляти м’яча під робочу праву ногу, що дозволило захисникам повернутись на позиції. З однієї сторони - розраховувати на велику кількість моментів з сьогоднішнім «Чорноморцем» не доводиться, але з іншої - півтора моменти за тайм - не той показник, що має демонструвати лідер чемпіонату.

Металіст - Чорноморець 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 6

З поновленням гри Роман Григорчук провів дві заміни, намагаючись ще більше зорганізувати власну команду в захисті та зменшити загрозу, що надходила в першому таймі від Дієго Соузи. Для цього Олексій Гай висунувся в позицію атакуючого півзахисника, тут читались відразу два задуми наставника. Перший - щільніше зіграти з Дієго, змушуючи останнього ще глибше відходити для отримання м’яча і спробувати завдяки Олексію налагодити дії команди в атаці, а також збільшити кількість передач вперед, другий - час, що міг би надати Гай, своїм вмінням притримати м’яча.

Заміна Самодіна на Анатолія Діденка - це також можливість більше працювати з м’ячем та спроба зачепитись за нього в останній третині поля, чого не було від Самодіна. Вочевидь Григорчук прогнозував і більш активну гру від флангових захисників суперника, тому вихід Де Матоса - це спроба використати простір за спиною Марсіо Азеведо, Прийомов змістився на лівий край півзахисту «Чорноморця».
Мирон Маркевич, розуміючи потребу в відсуненні гри ближче до воріт Безотосного, випустив другого нападника Володимира Гоменюка замість вінгера Гомеса, що так і не попав в гру. Гоменюк зайняв місце центрфорварда, а Девіч більше працював з глибини та шукаючи простір на лівому крилі нападу. В зону лівого вінгера також вів зміщення Бланко, але в основному це позицію закривав Азеведо, що по перерві працював вже значно вище. Хосе Соса більше ніж до перерви зміщувався в середину, відкриваючи простір під Ксьонза.

«Металісту» вдалось збільшити тиск, отримати ще більше території, але недостатня командна швидкість і недостатньо швидкий рух м’яча не дозволяв розраховувати на втрати позицій гравців групи захисту «Чорноморця». Майже всі загрози надходили після доставок м’яча в штрафний майданчик з стандартних положень. Як і в першому таймі, так і в другому можна виділити момент Девіча з штрафного удару та добивання Папи Гуйє, а також напівмомент Гоменюка, що не встиг зорієнтуватись в штрафному майданчику та завдати більш якісного удару. Півтора моменти з гри і півтора після стандартних положень – вочевидь, недостатньо для перемоги, щодо «Моряків», то вони створили по півмоменту в кожному з таймів, що також не дозволяло сподіватись на забитий м’яч.

Порівняльні характеристики Дієго Соузи з Олексієм Гаєм, 2 тайм

Металіст - Чорноморець 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 7

Як видно з характеристик Соузи, тактичні зміни в розташуванні від Романа Григорчука спрацювали: Дієго, щоб звільнитись від опіки Гая, опускався нижче до власних воріт і загалом мав менший вплив на гру по перерві, натомість Олексій, що в першому таймі грав на місці центрального півзахисника і не здійснив жодної вдалої передачі на половині поля «Металіста», з переведенням в позицію атакуючого півзахисника мав більший вплив на атаку команди, вдало вишукуючи вільній простір при зміщеннях в фланг та активно взаємодіючи з Матосом або Діденком.

Порівняльні характеристики Хосе Соси з Леонардо де Матосом, 2 тайм

Металіст - Чорноморець 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 8

Леонардо де Матос як і Джедже в останні 5 хвилин першого тайму, декілька разів зміг використати відсутність Азеведо в захисті та здійснити доставку м’яча в штрафний майданчик, але так і не показав своїх сильних якостей, що були властиві йому до отриманої травми в минулому сезоні, - лише дві спроби піти в дриблінг і дві не вдалі. Велика кількість порушень правил від одеситів спричинила значно більшу кількість кросів у штрафний майданчик від Хосе Соси, але верхові єдиноборства практично всі були виграні захисниками одеситів.

Статистика

Металіст - Чорноморець 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 9

Підсумки

Стосовно «Чорноморця» можна зробити висновок, що команда на відміну від минулого сезону навчилась витримувати власну лінію гри, чи тактичний малюнок обраний на матч від Романа Григорчука на протязі всього поєдинку. Вимагати більш активної гри в атаці, напевно, буде не зовсім правильно, все-таки рівень індивідуальної майстерності «Моряків» наразі значно поступається грандам нашого футболу. А в даному матчі на атакуючій спроможності одеситів ще й позначалась відсутність Антонова, що своїм маневром та вмінням шукати зони для прийому м’яча значно обмежив потенціал команди, також не пройшла даром відсутність Рієри, що є лідером «Чорноморця» за кількістю гострих передач в середньому за матч.

«Металісту» вочевидь не дістає максимально рівня вмотивованості на гру, відсутність звичного ритму, 2-матчевого тижневого циклу позначається як на психологічному стані футболістів, так і на функціональному. Це і буде головним завдання для Мирона Маркевича на останні шість матчів осінньої частини чемпіонату. Наскільки добре йому вдасться віднайти необхідні слова до гравців та побудувати тренувальний процес таким чином, щоб компенсувати відсутність завантаженості матчами в єврокубках, від цього будуть залежати результати команди. Хоча і варто зазначити, що команди рівня «Чорноморця» у суперниках до зимового міжсезоння в "Металіста" вже не буде.

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (35)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
ПАРФЮМ (Харьков)
да этому троллю который говорят или пишет,шо он с Одессы только и сниться несправедливость судей и заговор Металла при этом фактами он принебрегает! тролль ,понимаешь о ком,а как твои доводы по электрикам,факты где???
Ответить
0
0
Харьков Ялта (Ялта)
дисквалифицируют
Ответить
+1
0
Blacksea (Одесса)
a97419519cb5372_tmp
Ответить
0
-1
Харьков Ялта (Ялта)
ну вот,теперь это это фото отправят в фаре и дисквалифицирую стадион на пять лет))))
Ответить
+2
0
ПАРФЮМ (Харьков)
статья отличная,спасибо автору!
Ответить
+1
0
Кошпаренок Димон
я хз, что там происходит, но гомес - пшел ты подальше в свою италию, ЛЕГИОНЕР
Ответить
+1
-1
Кошпаренок Димон
пдр-команда
Ответить
+1
-2
Alla Kryvko
В этом сезоне нет ни одного матча где бы не было притензий к судье со стороны противников Металлиста. Это приятно, мы сидим в горле у всех.
Ответить
+3
-2
Соколов Игорь (Одесса)
[quote datetime=" 21.10.2013 18:01 " author="Alla Kryvko"] " В этом сезоне нет ни одного матча где бы не было притензий к судье со стороны противников Металлиста. Это приятно, мы сидим в горле у всех." [/quote]
Вам нравится забивать голы руками, выигрывать за счет подсадки соперника на свисток, левых удалений и горчичников, не засчитанных голов и не назначенных пенальти?

Ну что ж, как говорится - каждому свое.

Только тогда не стоит удивляться тому, как вас называют некоторые болельщики и готовьтесь к тому, что таких будет все больше и больше.
Ответить
0
-2
Харьков Ялта (Ялта)
а вам нравится играть с Металлистом в штрафной руками и не получать за это пенальти,после нашего фэер плэй играть по хамски и что?
это ваше право,можно и вас все время этим тыкать но мы умнее,мы этого не делаем
+3
0
Соколов Игорь (Одесса)
1. В сторону Черноморца ТРИ РАЗА назначили штрафные за игру рукой. Ни разу стопроцентной уверенности в игре рукой в этих ситуациях не было. Судья и сам, похоже, не видел четко эти моменты, так как реагировал с большим запаздыванием и ориентировался на поведение ваших латиносов-провокаторов.

При этом на ЯВНУЮ руку у вашего негра он никак не отреагировал.

Никакой игры рукой в штрафной со стороны наших игроков я не видел. Может, докажете чем-то свои слова?

2. По-хамски играли и вели себя именно ваши латиносы. Наш игрок нормально вернул мяч на вашу половину поля, что при этом не понравилось вашим истеричкам - совершенно непонятно.
0
-2
Тоже Харьковчанин (Харьков)
4 поста из 28. В которых об ИГРЕ и по сути заметки - )заметка, кстати, очень толковая, мое уважение ) - ни слова..
И этот человек обвиняет кого-то в троллинге .
+2
0
Харьков Ялта (Ялта)
на явную руку вашего молдавана в штрафной он тоже не отреагировал

ваш игрок выбил его в аут и тут же побежал его блокировать ,

если ты слепой,лучше не пиши,все,давай до свиданья троляка
+2
0
4a/7aeB (Харьков)
Смотри 66:50 атаку, удар по воротам тупо остановили рукой. Другое дело что в трансляции слишком общий план, но потом в какой то из передач показывали этот момент с другого ракурса.
+1
0
nov2202 (вена)
Бланко НИКАКОЙ) Оооочень чувствовалось отсутствие Хавьера в центре--только влангами и пробовали пройти к воротам
Ответить
+2
0
Kela (Одесса)
[quote datetime=" 21.10.2013 14:50 " author="AntinBandera (Leopolis)"] " [quote datetime="21.10.2013 14:19" author="Guest_t (Харьков)"]" можете пояснити чому ж не спрацювала Ваша т.з. "тактика" Маркевича?"[/quote]Звісно, що можу. Я ж не харківянин, щоб звинувачувати когось без аргументів ;)Так от, імовірно, не спрацювало це:а) Бо Чорноморець виявився сильнішим, ніж, вочевидь, вважав МБМ, і посадити одеситів на свисток вистачило лише для здобуття одного очка. Щоправда, я, можливо, трохи перебільшив, кажучи, що тактика не спрацювала. Вона просто спрацювала не до кінця. Бо хто зна, як би закінчився матч, якби Прийомову дали забити гол в тому моменті, коли суддя вигадав порушення, а на Джедже поставили пенальті. Тобто тактика роботи з суддею (якщо така була) все ж зберегла для Металіста одне очко.б) Тому що в перерві, судячи з усього, Григорчук дав команду давати арбітру менше приводів вигадати жовту картку. в) Підфартило, адже суддя все одно міг зіграти. Наприклад, штрафний, коли Девіч бабахнув у хрестовину - то взагалі курям на сміх. Девич збиває одесита, але при цьому чомусь штрафний на користь Металіста. Те, що мяч не потрапив у ворота - просто вияв вищої справедливості.г) Упевненість у тому, що результат зроблять за них, могла частково зіграти проти Металіста, адже часом лідери харківян, особливо Соса, поводилися надто самовпевнено і не до кінця сконцентровано. Звісно, на це можуть бути й інші причини, але в недооцінку команди, яка йде в групі лідерів і показувала пристойну гру і проти Дніпра, і проти Шахтаря, і в єврокубках (про Динамо взагалі мовчу) я не вірю.АЛЕ! У будь-якому разі "заряд судді" - це поки що тільки припущення, базоване на побаченому під час гри. Не відкидаю, що його упередженість до гостей може бути пов'язана зі слабкою психологічною підготовкою плюс тиском трибун і досвідчених гравців Металіста.Та все ж, зважаючи на те, що я наслухався про Маркевича ще в часи його тренерства у Карпатах, версія про "роботу з суддями" виглядає доволі вірогідною." [/quote] согласен со всем выше сказанным
Ответить
+4
-7
AntinBandera (Leopolis)
[quote datetime=" 21.10.2013 14:19 " author="Guest_t (Харьков)"] " можете пояснити чому ж не спрацювала Ваша т.з. "тактика" Маркевича?" [/quote]Звісно, що можу. Я ж не харківянин, щоб звинувачувати когось без аргументів ;)
Так от, імовірно, не спрацювало це:
а) Бо Чорноморець виявився сильнішим, ніж, вочевидь, вважав МБМ, і посадити одеситів на свисток вистачило лише для здобуття одного очка. Щоправда, я, можливо, трохи перебільшив, кажучи, що тактика не спрацювала. Вона просто спрацювала не до кінця. Бо хто зна, як би закінчився матч, якби Прийомову дали забити гол в тому моменті, коли суддя вигадав порушення, а на Джедже поставили пенальті. Тобто тактика роботи з суддею (якщо така була) все ж зберегла для Металіста одне очко.
б) Тому що в перерві, судячи з усього, Григорчук дав команду давати арбітру менше приводів вигадати жовту картку.
в) Підфартило, адже суддя все одно міг зіграти. Наприклад, штрафний, коли Девіч бабахнув у хрестовину - то взагалі курям на сміх. Девич збиває одесита, але при цьому чомусь штрафний на користь Металіста. Те, що мяч не потрапив у ворота - просто вияв вищої справедливості.
г) Упевненість у тому, що результат зроблять за них, могла частково зіграти проти Металіста, адже часом лідери харківян, особливо Соса, поводилися надто самовпевнено і не до кінця сконцентровано. Звісно, на це можуть бути й інші причини, але в недооцінку команди, яка йде в групі лідерів і показувала пристойну гру і проти Дніпра, і проти Шахтаря, і в єврокубках (про Динамо взагалі мовчу) я не вірю.

АЛЕ! У будь-якому разі "заряд судді" - це поки що тільки припущення, базоване на побаченому під час гри. Не відкидаю, що його упередженість до гостей може бути пов'язана зі слабкою психологічною підготовкою плюс тиском трибун і досвідчених гравців Металіста.
Та все ж, зважаючи на те, що я наслухався про Маркевича ще в часи його тренерства у Карпатах, версія про "роботу з суддями" виглядає доволі вірогідною.
Ответить
+7
-9
Пiвоборонець (Харкiв)
Какой интерес ходить по веткам и сеять ненависть?
Ответить
+9
-3
Соколов Игорь (Одесса)
Почему "ненависть", если все написано по делу? Не работайте с судьями, и вас никто не будет в этом обвинять.
0
-2
shev.borg (Харьков)
Дядя!
Вы - дурак или притворяетесь?
Как это МБМ работает с судьями? Он отвечает за тренировочный процесс по статусу.
Может быть, и за поле отвечает и за полеты на игры и за хавку тоже?
Ответить
+8
-1
Nikon7171717 (Днепродзержинск )
Согласен со всем кроме одного-пенальти не было.Ну а судейство обычное как для игр МХ ,удивительно как пенальти не поставил в ворота ЧО.
Ответить
+1
-4
ПАРФЮМ (Харьков)
шо вы здесь забыли тролль великий?)))пурген тут разносишь)не надобно нам его)прибереги для себя и твоего середнячка!))) или для наших заклятых!))электриков!)))))
Ответить
0
-1
Соколов Игорь (Одесса)
Отличный анализ. Полностью согласен по всем пунктам.
Ответить
0
-2
Тоже Харьковчанин (Харьков)
..Вам не надоело ?
Ответить
+2
0
Guest_t (Харьков)
[quote datetime=" 21.10.2013 13:41 " author="AntinBandera (Leopolis)"] " Обговорювати тут є сенс тактику ЧО. Тактика Маркевича "зарядити суддю" так і не спрацювала..." [/quote]Ну звiстно ж, тактика Чорноморця буля яскрава та зовсiм непередбачуванна. Саме така тактика вже 4й поспiль матч приносить цiй командi результат.
Доречi, можете пояснити чому ж не спрацювала Ваша т.з. "тактика" Маркевича?
Ответить
+3
-2
AntinBandera (Leopolis)
Обговорювати тут є сенс тактику ЧО. Тактика Маркевича "зарядити суддю" так і не спрацювала...
Ответить
+4
-8
Мститель Неуловимый (Николаев)
у вас есть факты или вы как обычно решили потроллить ? :)
Ответить
+6
-2
ALEX12 (Харьков)
А он кроме этого ничего не умеет и только слушает "своих" комментаторов, если их так можно называть...
+3
-1
Voltage (Kharkov)
" А сравнивать статистические данные (удары/владения мячом) и основывать на этом предположения о силе команды, как минимум глупо."
Kela (Одесса) 21.10.2013 13:10
Мне так не кажется. Количество сейвов, ударов в створ, соотношение положений вне игры и нарушений и т.п. как раз наверное и говорят о силе и организованности команды. Потому что команда эту всю статистику создает на поле, а не на бумаге.
Вот результат да, статистикой не определяется, но за это мы и любим футбол, не правда ли?
Ответить
+5
-3
Kela (Одесса)
[quote datetime=" 21.10.2013 13:02 " author="Voltage (Kharkov)"] " Черноморец очень симпатичная команда, но статистика очень наглядно показывает что вчерашние реплики о равной игре и слова Григорчука о том что ничью "как минимум заслужили" - наверное перебор. Все-таки отскочили, показали зубы, но просто пронесло.Удачи Одессе, отличная у вас команда!" [/quote] команда весь матч играла согласно тактической схемы составленной на игру тренером, об этом сам ГРИ сказал после матча. Учитывая подбор игроков, уровень их мастерства а так же игру на выезде, ГРИ выбрал схему игры от обороны, рассчитывая на выходы в быстрые контратаки, что у команды по его мнению полностью получилось. А сравнивать статистические данные (удары/владения мячом) и основывать на этом предположения о силе команды, как минимум глупо. Есть много примеров в футболе, когда одна команда бьёт и атакует, а выигрывает совсем другая...
Ответить
+4
-3
Voltage (Kharkov)
надеюсь что технические проблемы с символами когда-нибудь починят
кавычки часто ставятся при цитировании, это не угроза безопасности и не injection
Ответить
+1
-1
Voltage (Kharkov)
-- хоча і варто зазначити, що команди рівня
Ответить
+2
0
Voltage (Kharkov)
"хоча і варто зазначити, що команди рівня
Ответить
+2
0
Voltage (Kharkov)
Черноморец очень симпатичная команда, но статистика очень наглядно показывает что вчерашние реплики о равной игре и слова Григорчука о том что ничью "как минимум заслужили" - наверное перебор. Все-таки отскочили, показали зубы, но просто пронесло.

Удачи Одессе, отличная у вас команда!
Ответить
+8
-2
der Stahlarbeiter (}{APKIB)
Вот это я понимаю - материальчик! Все по полочкам, статистика проиллюстрирована наглядно. Автору - респект за проделанную работу!
Ответить
+10
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус